Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Jadranska liga

Post Postao/la FoSte95 » 06 jul 2016, 18:14

Da vas pitam za misljenje, kada bi situacija bila idealna u regiji pa napraviti ovo takmicenje sta mislite ko bi ucestvovao u toj ligi koja bi imala recimo 12 timova, ko bi se borio za prvaka i koliko bi ustvari fudbal napredovao ovdje tj.koliko bi ovo bila zanimljivija destinacija za malo bolje fudbalere?
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la djoleprijedor » 06 jul 2016, 23:43

Tesko izvodivo takmicenje.Problem su termini.Mozda bi prikladniji bio neki Kup sa 16 ekipa gdje bi bila dobra zarada za ekipe,sto od sponzora sto od karata.
Hrvatska i Srbija po 4 ekipe,BiH 3,Slovenija i Makedonija 2 i CG 1.
Dinamo,Hajduk,Rijeka,Split,Zvezda,Partizan,Cukaricki,Vojvodina,Zrinjski,Sarajevo,Zeljeznicar,Olimpija,Maribor,Vardar,Rabotnicki,Mladost(PG)-po plasmanu u svojim.ligama.
Mens sana in corpore sano.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la FoSte95 » 07 jul 2016, 09:28

djoleprijedor je napisao/la:Tesko izvodivo takmicenje.Problem su termini.Mozda bi prikladniji bio neki Kup sa 16 ekipa gdje bi bila dobra zarada za ekipe,sto od sponzora sto od karata.
Hrvatska i Srbija po 4 ekipe,BiH 3,Slovenija i Makedonija 2 i CG 1.
Dinamo,Hajduk,Rijeka,Split,Zvezda,Partizan,Cukaricki,Vojvodina,Zrinjski,Sarajevo,Zeljeznicar,Olimpija,Maribor,Vardar,Rabotnicki,Mladost(PG)-po plasmanu u svojim.ligama.
Nije termin problem umjesto nacionalnih liga igrali bi tu (tipa ABA liga). A pobjednici nacionalnih liga bi igrali kao play-off i finalisti play-offa idu u jadransku ligu a zadnja dva se vracaju u svoje nacionalne lige :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la 44Bertans » 07 jul 2016, 10:47

Apsolutno protiv regionalne lige.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Sarajlija88 » 07 jul 2016, 16:55

sjoj foste jesu te krenule teme

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la SiamoNoi » 07 jul 2016, 17:03

44Bertans je napisao/la:Apsolutno protiv regionalne lige.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Raonffa » 07 jul 2016, 17:07

Nemamo mi navijačke kulture za jedno ovakvo takmičenje u fudbalu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la alan_kardec » 07 jul 2016, 17:23

Raonffa je napisao/la:Nemamo mi navijačke kulture za jedno ovakvo takmičenje u fudbalu.

može se i tako reći. Uglavnom, protiv sam.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la FoSte95 » 08 jul 2016, 12:01

alan_kardec je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Nemamo mi navijačke kulture za jedno ovakvo takmičenje u fudbalu.

može se i tako reći. Uglavnom, protiv sam.
Ja sam za, mada sam svjestan da zbog navijaca to je nemoguce a i Zvezdi bi bilo korisnije igrati tekme sa timovima tipa Dinamo, Maribor, Sarajevo nego sa Mladosti iz Lucana ili sa Radom
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la SlevinKelevra » 08 jul 2016, 12:21

Nacionalne lige se svakako ne mogu ukidati ili spajati, Uefa to ne bi dozvolila. Moguce je samo neko takmicenje koje ce 'glumiti' Evropu, recimo igra se preko sedmice (utorak, srijeda, cetvrtak), cetiri grupe po cetiri ekipe, pa onda ko faza na proljece. Naravno, da bi svi igrali maksimalno jedno ovakvo novo takmicenje, nagrade bi trebale biti ogromne za nase uslove, i da se bas isplati ekipama koje odigraju dobro, a ne znam odakle.
Plus, mozda i najveca prepreka- navijaci, svake sedmice 2-3 tekme viskog rizika itd. Utopija, za sada.

HaRakIRi46
Postovi: 213
Pridružen/a: 28 sep 2015, 19:40
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la HaRakIRi46 » 08 jul 2016, 12:23

FoSte95 je napisao/la:
djoleprijedor je napisao/la:Tesko izvodivo takmicenje.Problem su termini.Mozda bi prikladniji bio neki Kup sa 16 ekipa gdje bi bila dobra zarada za ekipe,sto od sponzora sto od karata.
Hrvatska i Srbija po 4 ekipe,BiH 3,Slovenija i Makedonija 2 i CG 1.
Dinamo,Hajduk,Rijeka,Split,Zvezda,Partizan,Cukaricki,Vojvodina,Zrinjski,Sarajevo,Zeljeznicar,Olimpija,Maribor,Vardar,Rabotnicki,Mladost(PG)-po plasmanu u svojim.ligama.
Nije termin problem umjesto nacionalnih liga igrali bi tu (tipa ABA liga). A pobjednici nacionalnih liga bi igrali kao play-off i finalisti play-offa idu u jadransku ligu a zadnja dva se vracaju u svoje nacionalne lige :D
Pa sad ako cemo porediti ovo sa ABA ligom pogledaj gdje su nasi klubovi u odnosu na klubove iz Srbije i Hrvatske,to ne bi bilo dobro za nas fudbal,jer bi time samo profitirala velika cetvorka Jugoslovenskog fudbala tj.Srpski i Hrvatski pa i Slovenski(objektivno jaci timovi nego nasi),a da ne govorimo o tome da bi izoriti evropu kroz to takmicenje bila nemoguca misija za sve nase timove :)
FKS !!!!!
HURTICU ODLAZI !!!!

hulehule
Postovi: 331
Pridružen/a: 03 jul 2015, 17:50
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la hulehule » 08 jul 2016, 12:34

Kada se gleda sa sportskog aspekta onda nam je ova liga prijeko potrebna, bar nama u BiH, jer mi ne cemo ovako sami napredovati nikad, Srbija i Hrvatka, kolko – tolko napreduju, ili se bar trude da se priblize Evropi, nas savez ciljano nazaduje jer njima tako odgovara...al sve drugo govori da ova liga nema sanse da bude ostvariva jos dugo vremena na ovim prostorima, jer jos smo zadojeni mrznjom jedni prema drugima, zadojeni nacionalizmom vise nego ikada do sada, i zato sam protiv ove lige, jer ne trebaju nam lesevi da bi gledali dobar fudbal, skupa cijena brate, puno skupa....

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la FoSte95 » 08 jul 2016, 16:56

HaRakIRi46 je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:
djoleprijedor je napisao/la:Tesko izvodivo takmicenje.Problem su termini.Mozda bi prikladniji bio neki Kup sa 16 ekipa gdje bi bila dobra zarada za ekipe,sto od sponzora sto od karata.
Hrvatska i Srbija po 4 ekipe,BiH 3,Slovenija i Makedonija 2 i CG 1.
Dinamo,Hajduk,Rijeka,Split,Zvezda,Partizan,Cukaricki,Vojvodina,Zrinjski,Sarajevo,Zeljeznicar,Olimpija,Maribor,Vardar,Rabotnicki,Mladost(PG)-po plasmanu u svojim.ligama.
Nije termin problem umjesto nacionalnih liga igrali bi tu (tipa ABA liga). A pobjednici nacionalnih liga bi igrali kao play-off i finalisti play-offa idu u jadransku ligu a zadnja dva se vracaju u svoje nacionalne lige :D
Pa sad ako cemo porediti ovo sa ABA ligom pogledaj gdje su nasi klubovi u odnosu na klubove iz Srbije i Hrvatske,to ne bi bilo dobro za nas fudbal,jer bi time samo profitirala velika cetvorka Jugoslovenskog fudbala tj.Srpski i Hrvatski pa i Slovenski(objektivno jaci timovi nego nasi),a da ne govorimo o tome da bi izoriti evropu kroz to takmicenje bila nemoguca misija za sve nase timove :)
Ciljam na to da bi se na taj nacin barem Zeljo i Sarajevo "natjerali" da se uozbilje i pocnu kvalitetnije igrace dovoditi
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
johnnyyK
Postovi: 3224
Pridružen/a: 08 feb 2014, 12:26
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la johnnyyK » 20 jul 2016, 15:20

Izgleda da je se ovo počelo malo ozbiljnije razmatrati.UEFA je opasno uplela svoje prste u ovo, a poznavajući naše saveze koje može manipulirati kako hoće samo dok se gura keš, ne bi se čudio da dogodine gledam Zrinju na Marakani... :D

Spominju se i države "šireg regiona", odnosno Bugarska, Rumunjska, pa čak i Austrija i Mađarska... :eh:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la badblueboylivno » 20 jul 2016, 16:36

Svako malo priče o tome, kako im ne dosadi? :lol:

Jak mi je naslov na indexu, kaže da dolazi regionalna liga i da prvak ide u LP, imao sam dojam da je već sve dogovoreno, a na kraju teksta novinar poentira kako je to malo vjerojatno. :lol:

Još jači mi je pojam promocije mladih igrača. Sinoć u Zvezdinoj postavi sedam stranaca, a Dinamo je još gori. :lol: Rijeka puna stranaca, ostali pretrpani starim igračima. Da, promovirat će se mladi igrači u dosta jačem natjecanju, kako da ne. :lol: Imali bi pet Hrvata u tri hrvatska kluba, šest Srba u srpskim, a ostali bi bili pretrpani sumnjivim Brazilcima, Argentincima i Hondurašanima. Promocija mladih igrača. :lol:
Hayley <3

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la dscile » 20 jul 2016, 16:47

Kod nas (mislim na region) u jacim timovima i jeste malo domacih igraca zbog tog siromastva, koliko god to ironicno zvucalo.. Sve ono sto iole vrijedi od domacih igraca bjezi u Evropu ili je zestoko precijenjeno od kluba u kojim se nalazi.. Da npr. Zvezda nije u tolikim dugovima i da nije morala prodati Jovanovica, Rajkovica i Grujica u Zenit, Makabi i Liverpul.. ne bi sigurno bilo ovoliko stranaca u prvoj postavi.

Regionalna liga kod nas nije ostvariva niti ce biti ostvariva u dogledno vrijeme. To je cinjenica, svi znamo zasto je tako i ova tema se moze lagano zatvoriti, bez ikakve namjere da uvrijedim autora iste.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Heller » 20 jul 2016, 17:23

Bolje bi im bilo da se uozbilje i da vide kakvu omladinsku saradnju, tipa U21 ekipe da igraju međusobno a ne po posudbama po vukojebinama.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Blok3
Postovi: 15
Pridružen/a: 08 jun 2016, 17:06
Kontakt:

Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Blok3 » 20 jul 2016, 17:46

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 69590.html

Nisam uspio nigdje naci temu, pa reko da otvorim..

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Manuel » 20 jul 2016, 18:14

Ovo bi bio jedini spas za fudbal na Balkanu al cisto sumnjam da ce se to desiti.Pa klubovi i ovako jedva prezivljavaju,ko ce platiti veliki broj policajaca svaku tekmu,to ne bi bilo to bez gostujucih navijaca a sa njima bi bilo svega a nicega dobrog.Iskreno volio bih da opet nastane ta liga jer ne mogu vise da gledam tekme Sarajeva i ostalih nasih klubova pred 3 hiljade ljudi.Jeste da bi bilo koji BH predstavnik godinama tesko dosao do Evrope al kad bi dosao barem bi se mogao cemu nadati a ne ovako prvo ili drugo pretkolo i cao.

Vise bih volio da svaku domacu tekmu npr Sarajeva bude prazniik na Kosevu nego da cekam godinu dana dvije ili cetri utakmice u Evropi.

Al ovaj komentar mi je zapao za oko

Haha...pa da. Kako njima odgovara. Razmislite ovako...Srbija,Hrvatska,Slovenija,Bosna,Crna Gora i Makedonija. Automatski svake godine 6 klubova igra kvalifikacije za ligu sampiona i recimo 12 klubova igra kvalifikacije za ligu evrope...Izracunajte koliko se placa za prolaz po kolima a koliko se dobija za ulazak u grupu pa sve to puta 18 klubova...I normalno je da se njima vise isplati da naprave jednu ligu i pomognu je sa 3 miliona evra nego da daju 20-30 miliona evra. Ako dodje do formiranja takve lige imacemo maksimum 2 predstavnika u ls i 3 u le...to je oko 13 klubova manje nego sad...Mislite o tome...
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Karlo » 20 jul 2016, 19:10

dobra ideja ali tesko prakticno provodiva.Sigurno je da bi kvaliteta vise bilo ,a od toga bi najvise profitirala velika 4 iz ex yu juge,posbeno dinamo.I ubjedjen sam da ako ta liga ikada zazivi ,a to samo mislim na klubove iz ex yu da ce vrlo brzo dinamo ili neko drugi cesce biti u nokaut fazama Lp a to je samo pocetak ;) .Mada realno navijaci ce biti glavna prepreka koja ce po meni sputavati ovu ligu i dovesti do pitanja uopce njenog pokretanja.

Realno da ti delije ,grobari dodju u zagreb,ili sarajevo :? :roll: :nene: ,nista nije vrijedno zivota covjeka .
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.