Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Sanfrancisco » 09 mar 2021, 19:48

TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 19:43
Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:42
Grbavica786 je napisao/la:
09 mar 2021, 19:30
Može neko pisati HNLu ne treba ova liga, Srpski klubovi nece itd itd ali finansije diktiraju sve. Recimo da se sutra osnuje liga, pronadje se ozbiljan generalni sponzor i tv prava, i na pocetku se kaze 18 klubova, svakom klubu 3m€ u startu za ucesce plus pare na kraju recimo neki nagradni fond za 1/2/3/4/5 mjesto... svi bi pristali vjeruj mi.

Ovako stanje kako jeste, 99% klubova funkcionise na nacin sto su primorani da prodaju igraca cim stigne prva iole ozb ponuda sem Dinama jer realno oni jedini prodavaju igrace za ozb pare.
Samo Zvezda i Partizan mogu probuditi interes u Hrvatskoj, ostali nece privlacit publiku nista vise od ovog sto HNL sad ima.
Za BiH bi regionalna liga bila ekstra ako zanemarimo eventualne probleme s huliganima. Liga je dno, a s jacim klubovima iz regije kvaliteta bi se podigla, mada opet bi tu egzistiralo maksimalno dva kluba, ostalo bi igralo drugu ligu ukoliko bi postojala.
Ko od hrvatskih klubova moze pobuditi interes u Srbiji ?
Dinamo i Hajduk. Iako je los, Hajduk je ime.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 19:50

TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 19:43
Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:42
Grbavica786 je napisao/la:
09 mar 2021, 19:30
Može neko pisati HNLu ne treba ova liga, Srpski klubovi nece itd itd ali finansije diktiraju sve. Recimo da se sutra osnuje liga, pronadje se ozbiljan generalni sponzor i tv prava, i na pocetku se kaze 18 klubova, svakom klubu 3m€ u startu za ucesce plus pare na kraju recimo neki nagradni fond za 1/2/3/4/5 mjesto... svi bi pristali vjeruj mi.

Ovako stanje kako jeste, 99% klubova funkcionise na nacin sto su primorani da prodaju igraca cim stigne prva iole ozb ponuda sem Dinama jer realno oni jedini prodavaju igrace za ozb pare.
Samo Zvezda i Partizan mogu probuditi interes u Hrvatskoj, ostali nece privlacit publiku nista vise od ovog sto HNL sad ima.
Za BiH bi regionalna liga bila ekstra ako zanemarimo eventualne probleme s huliganima. Liga je dno, a s jacim klubovima iz regije kvaliteta bi se podigla, mada opet bi tu egzistiralo maksimalno dva kluba, ostalo bi igralo drugu ligu ukoliko bi postojala.
Ko od hrvatskih klubova moze pobuditi interes u Srbiji ?
Ne znam, to pitaj ove iz Srbije. Marconato je gore napisao Dinamo, Hajduk i Rijeka, pa je vjerojatno tako.
OldFashioned je napisao/la:
09 mar 2021, 19:47
Dinamo, Zvezda, Partizan, Hajduk, Osijek, Rijeka, Vojvodina, Čukarički, Sarajevo, Zrinjski, Željezničar te par iz CG i Makedonije.
Po cemu su ti zadnji ispred Gorice?

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la OldFashioned » 09 mar 2021, 19:54

Po imenu, tradiciji i svemu ostalom.
Ne možeš instant ekipe stavljati u takvu ligu. Gorica ima sjajnu priču ali imali su mnogi od Varteksa, i drugih to ništa ne znači za ovakvu eventualnu ligu.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 19:58

Da, treba u prvu ligu strpati polupropale klubove koji nemaju za isplatu placa, samo zato sto su prije 40 godina igrali prvu ligu Jugoslavije. Zalim, tako sigurno ne bi bilo.
Dva kluba iz Slovenije i BiH, po jedan iz CG i Makedonije, te po sedam iz hrvatske i srpske lige. To je po meni realno ukoliko bi uopce ta liga brojala 20 klubova sto je po meni previse. Mada sam uvjeren da bi kroz dvije godine to postala liga iskljucivo hrvatskih i srpskih klubova, ostali bi brzo otpali.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Sanfrancisco » 09 mar 2021, 19:59

Sampioni svake zemlje da idu direktno u tu neku eventualnu zajednicku ligu, a ostali da se dobiju kroz neki vid kvalifikacija.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la OldFashioned » 09 mar 2021, 20:00

O čemu bola pričaš, pogledaj malo i noviju istoriju Željezničara.
Ne vrijedi sa pristranim ljudima pričati. :roll:
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 20:03

Koeficijenti liga u regiji:

Srbija 26.750
Hrvatska 25.675
Slovenija 14.250
BiH 8.000
Makedonija 7.625
Crna Gora 5.000

Slovenci se jos drze visoko zbog rezultata od prije 3-4 godina, ali su trenutno u padu, dok se BiH koliko toliko dize.

Grbavica786
Postovi: 603
Pridružen/a: 21 jun 2017, 23:34
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Grbavica786 » 09 mar 2021, 20:03

Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:42
Grbavica786 je napisao/la:
09 mar 2021, 19:30
Može neko pisati HNLu ne treba ova liga, Srpski klubovi nece itd itd ali finansije diktiraju sve. Recimo da se sutra osnuje liga, pronadje se ozbiljan generalni sponzor i tv prava, i na pocetku se kaze 18 klubova, svakom klubu 3m€ u startu za ucesce plus pare na kraju recimo neki nagradni fond za 1/2/3/4/5 mjesto... svi bi pristali vjeruj mi.

Ovako stanje kako jeste, 99% klubova funkcionise na nacin sto su primorani da prodaju igraca cim stigne prva iole ozb ponuda sem Dinama jer realno oni jedini prodavaju igrace za ozb pare.
Samo Zvezda i Partizan mogu probuditi interes u Hrvatskoj, ostali nece privlacit publiku nista vise od ovog sto HNL sad ima.
Za BiH bi regionalna liga bila ekstra ako zanemarimo eventualne probleme s huliganima. Liga je dno, a s jacim klubovima iz regije kvaliteta bi se podigla, mada opet bi tu egzistiralo maksimalno dva kluba, ostalo bi igralo drugu ligu ukoliko bi postojala.

Hoces mi reci da Hajduk - Željo nebi privukao više ljudi nego Hajduk - Istra? Ili Hajduk - Gorica?

Rijeka - Sarajevo ili Rijeka - Lokomotiva?

Pa meni kao navijac Želje bi 100x bilo draže gledati Željo - Maribor nego Željo - Krupa ili Mladost itd.

Mislim da isto tako vazi za navijace Hajduka, Dinama, Zvezde, Partizana Vojvodine itd itd.

Pitaj iskrenog navijaca Zvezde i Partizana bil radije na stadion da gledaju tekmu protiv Dinama Rijeke Borca Maribora itd, ili Surdulica Zlatibor TSC itd i svako ce ti potvrditi ovo prvo.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 20:07

Grbavica786 je napisao/la:
09 mar 2021, 20:03
Hoces mi reci da Hajduk - Željo nebi privukao više ljudi nego Hajduk - Istra? Ili Hajduk - Gorica?

Rijeka - Sarajevo ili Rijeka - Lokomotiva?
Da. U Zagrebu i Splitu ne postoji nista veci interes za Zrinjski i Sarajevo nego za Goricu. Zasto bi bilo? Mozda bi dosao koji penzioner vise da se prisjeti mladih dana.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la TheChief » 09 mar 2021, 20:09

Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:50
TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 19:43
Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:42
Samo Zvezda i Partizan mogu probuditi interes u Hrvatskoj, ostali nece privlacit publiku nista vise od ovog sto HNL sad ima.
Za BiH bi regionalna liga bila ekstra ako zanemarimo eventualne probleme s huliganima. Liga je dno, a s jacim klubovima iz regije kvaliteta bi se podigla, mada opet bi tu egzistiralo maksimalno dva kluba, ostalo bi igralo drugu ligu ukoliko bi postojala.
Ko od hrvatskih klubova moze pobuditi interes u Srbiji ?
Ne znam, to pitaj ove iz Srbije. Marconato je gore napisao Dinamo, Hajduk i Rijeka, pa je vjerojatno tako.
OldFashioned je napisao/la:
09 mar 2021, 19:47
Dinamo, Zvezda, Partizan, Hajduk, Osijek, Rijeka, Vojvodina, Čukarički, Sarajevo, Zrinjski, Željezničar te par iz CG i Makedonije.
Po cemu su ti zadnji ispred Gorice?
Pitam jer si rekao da samo 2 kluba iz Srbije mogu pobuditi interes u Hrvatskoj. Kao da to Hrvatska ima 7 klubova koji to mogu uraditi u Srbiji. Lige se apsolutno 50-50.

Sto se tice prvih 10 timova milion posto.

Razlika je "samo" sto su Hrvati pametni pa im u ligi igra 10 timova, dok se Srbi prave pametni pa stavili 16 timova (ove sezone 20 jer nije niko ispao prosle). K'o da su Englezi.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 20:13

TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 20:09
Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:50
TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 19:43

Ko od hrvatskih klubova moze pobuditi interes u Srbiji ?
Ne znam, to pitaj ove iz Srbije. Marconato je gore napisao Dinamo, Hajduk i Rijeka, pa je vjerojatno tako.
OldFashioned je napisao/la:
09 mar 2021, 19:47
Dinamo, Zvezda, Partizan, Hajduk, Osijek, Rijeka, Vojvodina, Čukarički, Sarajevo, Zrinjski, Željezničar te par iz CG i Makedonije.
Po cemu su ti zadnji ispred Gorice?
Pitam jer si rekao da samo 2 kluba iz Srbije mogu pobuditi interes u Hrvatskoj. Kao da to Hrvatska ima 7 klubova koji to mogu uraditi u Srbiji. Lige se apsolutno 50-50.

Sto se tice prvih 10 timova milion posto.

Razlika je "samo" sto su Hrvati pametni pa im u ligi igra 10 timova, dok se Srbi prave pametni pa stavili 16 timova (ove sezone 20 jer nije niko ispao prosle). K'o da su Englezi.
Pa gdje sam ja napisao da je hrvatska liga osjetno jaca od srpske? I sam sam napisao da je to tu negdje. Meni osobno hnl djeluje konkurentniji, vise je uredjenih klubova, sve se diglo na nivo vise zadnjih godina.
Ja ne znam tko moze probuditi interes u Srbiji, pa to nisam ni komentirao. Pisao sam samo s aspekta hrvatske lige. Realno zaboli nekog u Zagrebu ona stvar za Cukaricki, kao vjerujem i u Beogradu za Slaven Belupo. Imas par klubova oko kojih bi se sve vrtilo, ostala mjesta bi trebalo popuniti najboljim od preostalih, a ne igrati na sentimentalnost pa recimo dati pozivnicu poluraspalom Zeljeznicaru ili slabasnom Sirokom (ok, tu nema sentimentalnosti :mrgreen: ), a puno jacu Goricu baciti u drugu ligu. :nene:

Blues 11
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 apr 2010, 15:28
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Blues 11 » 09 mar 2021, 20:15

Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 20:07
Grbavica786 je napisao/la:
09 mar 2021, 20:03
Hoces mi reci da Hajduk - Željo nebi privukao više ljudi nego Hajduk - Istra? Ili Hajduk - Gorica?

Rijeka - Sarajevo ili Rijeka - Lokomotiva?
Da. U Zagrebu i Splitu ne postoji nista veci interes za Zrinjski i Sarajevo nego za Goricu. Zasto bi bilo? Mozda bi dosao koji penzioner vise da se prisjeti mladih dana.
Hoćeš da kažeš da Sarajevo ili Željo u jednoj ligaskoj utakmici nebi napunili barem 2/3 Poljda. Uzmi jos gostujuće navijače i eto ti strašne atmosfere kako u Splitu tako i u Zagrebu, Beogradu... Eto ti novinskih naslova, hajcanja raje i svega jos pozitivnog i negativnog. Ne zaboravi da se fudbal radi navijača igra.
Vozdra masvi ljoze pionsam!

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la TheChief » 09 mar 2021, 20:20

Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 20:13
TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 20:09
Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 19:50
Ne znam, to pitaj ove iz Srbije. Marconato je gore napisao Dinamo, Hajduk i Rijeka, pa je vjerojatno tako.

Po cemu su ti zadnji ispred Gorice?
Pitam jer si rekao da samo 2 kluba iz Srbije mogu pobuditi interes u Hrvatskoj. Kao da to Hrvatska ima 7 klubova koji to mogu uraditi u Srbiji. Lige se apsolutno 50-50.

Sto se tice prvih 10 timova milion posto.

Razlika je "samo" sto su Hrvati pametni pa im u ligi igra 10 timova, dok se Srbi prave pametni pa stavili 16 timova (ove sezone 20 jer nije niko ispao prosle). K'o da su Englezi.
Pa gdje sam ja napisao da je hrvatska liga osjetno jaca od srpske? I sam sam napisao da je to tu negdje. Meni osobno hnl djeluje konkurentniji, vise je uredjenih klubova, sve se diglo na nivo vise zadnjih godina.
Ja ne znam tko moze probuditi interes u Srbiji, pa to nisam ni komentirao. Pisao sam samo s aspekta hrvatske lige. Realno zaboli nekog u Zagrebu ona stvar za Cukaricki, kao vjerujem i u Beogradu za Slaven Belupo. Imas par klubova oko kojih bi se sve vrtilo, ostala mjesta bi trebalo popuniti najboljim od preostalih, a ne igrati na sentimentalnost pa recimo dati pozivnicu poluraspalom Zeljeznicaru ili slabasnom Sirokom (ok, tu nema sentimentalnosti :mrgreen: ), a puno jacu Goricu baciti u drugu ligu. :nene:
Ako bi isao po principu pozivnica naravno da bi isao Zeljo prije npr. Gorice. To je isto kao da pravis Europsku Superligu i da stavis npr. Leicester prije Milana.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 20:20

Blues 11 je napisao/la:
09 mar 2021, 20:15

Hoćeš da kažeš da Sarajevo ili Željo u jednoj ligaskoj utakmici nebi napunili barem 2/3 Poljda.
Poljud je cesto dobro ispunjen bez obzira na protivnika. Ako me pitas bi li na Sarajevo 10 dana poslije utakmice protiv Gorice doslo osjetno vise ljudi nego na tu utakmicu s Goricom - odgovor je 100% ne. Protiv Partizana i Zvezde bi prokljucao stadion i ljudi bi se tukli za ulaznicu.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 20:23

TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 20:20
Ako bi isao po principu pozivnica naravno da bi isao Zeljo prije npr. Gorice. To je isto kao da pravis Europsku Superligu i da stavis npr. Leicester prije Milana.
Mozda ako bi se slale pozivnice kao nekakva humanitarna pomoc. Zeljeznicar cijeli po tm vrijedi kao jedan igrac Gorice. Ono, solidan pokazatelj gdje je trenutno jedan, a gdje drugi klub.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la TheChief » 09 mar 2021, 20:28

Pitagora je napisao/la:
09 mar 2021, 20:23
TheChief je napisao/la:
09 mar 2021, 20:20
Ako bi isao po principu pozivnica naravno da bi isao Zeljo prije npr. Gorice. To je isto kao da pravis Europsku Superligu i da stavis npr. Leicester prije Milana.
Mozda ako bi se slale pozivnice kao nekakva humanitarna pomoc. Zeljeznicar cijeli po tm vrijedi kao jedan igrac Gorice. Ono, solidan pokazatelj gdje je trenutno jedan, a gdje drugi klub.
I taj Zeljo bi sigurno imao vise para nego sada kada bi igrao tu regionalnu ligu. Mada, to nije ni neki problem. :D

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la marconato » 09 mar 2021, 21:08

Kontam sta @pitagora hoce reci. Ipak su HNL i JSL dosta kvalitetom ispred ostalih liga, ali ja pricam i sa aspekta infrastrukture, tradicije, gradova.
Nije isto i ne bi bilo isto Zvezdi gostovati na Koševu i u Surdulici, Lučanima itd.. pa cak i da je slican kvalitet izmedju tih klubova. Medijski i sponzorski bi to bilo na daleko vecem nivou.

Dalje, ovi najjaci klubovi bi dodatno dobili na kvalitetu sa tih 6-8 utakmica sa protivnicima ravnim ili jacim od sebe: Dinamo-Cz, Partizan-Rijeka itd...Samim tim bi jos vise bili klnkurentni u evropi.
Ja pricam prvo sa stanovista navijaca Zvezde, pa tek onda JSL kao lige...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pitagora » 09 mar 2021, 22:07

Ne vidim scenu gdje se ljudi pred Poljudom tuku za ulaznicu jer gostuje Zeljeznicar s Franom Ikicem, Ivanom Lendricem i ekipom. Ili Sarajevo koje najboljeg igraca Tatara proda na Bliski istok za 50.000 neceg, a taj isti Tatar ne tako davno potjeran iz Slaven Belupa gdje je bio rezerva, dok je prije toga igrao u 2.HNL.
Vjerujem da bi Grbavica bila puna kad bi gostovali Dinamo ili Zvezda, takodjer vjerujem da bi navijacima ta dva kluba zanimljivije bilo gostovati u Sarajevu nego u nekim manjim mjestima po Hrv/Srb ciji klubovi ni nemaju (ozbiljne) navijacke grupe, ali da bi Zeljeznicar punio Poljud ili neki drugi stadion jednostavno ne mogu zamisliti.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Felixians4 » 09 mar 2021, 22:43

pa bilo bi više interesovanja=više publike=više sponzora= više love. pogotovo ukoliko bi uefa uvjetovala par mjesta u euro natjecanjima. pa bi željo i sarajevo bili duplo jači no sada. samo za to bi preduvjet morao biti da se pronađe više "čeferina" koji će to držati pod kontrolom u svim aspektima, a to je trenutno nemoguće.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la OldFashioned » 09 mar 2021, 23:02

Koliko sam skontao ovog momka, navijači i simpatizeri su striktno oni između 13-25 godina.

Ne vidim drugu logiku za njegov stav.
Ovo za Želju mi se više ne da ni komentarisati, odmah mi je jasno da se radi o golobradom mladiću.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.