Stari fudbal ili moderni fudbal

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la branimir85 » 28 nov 2016, 21:32

po meni nije pitanje dali je nogomet prije ili danas bio bolji ili u kojoj eri je bilo više kvalitetni
igrača,nego problem je što je danas postao čista industrija,tako da ga sve manje gledam :)
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 29 nov 2016, 19:43

http://www.tarzanija.com/pohvala-modern ... -ti-gowno/
Moderni fudbal ****, neuporedivo je bolji od fudbala kakav se igrao pre recimo 30 ili više godina, kada je sve imalo dušu, kada fudbal nisu igrale pare nego radnička klasa, ma nema više te raje i te šege, fudbal je ranije igrala sirotinja, a gledali bogataši, a danas bogataši igraju, a sirotinja gleda, ohhh sunce u sutonu nad Banjalukom, odblokiraj me draga. Dakle, pusti nostalgiju i emociju u ****, nismo sredovečne domaćice, moderni fudbal ****!
Toliko.

Avatar
messilla
Postovi: 31125
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la messilla » 29 nov 2016, 22:17

Al šta kaže, Gerd Miler je imao šut kao pichkica. :rol: :rol: :rol:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Puma » 29 nov 2016, 22:43

SiamoNoi je napisao/la:http://www.tarzanija.com/pohvala-modern ... -ti-gowno/
Moderni fudbal ****, neuporedivo je bolji od fudbala kakav se igrao pre recimo 30 ili više godina, kada je sve imalo dušu, kada fudbal nisu igrale pare nego radnička klasa, ma nema više te raje i te šege, fudbal je ranije igrala sirotinja, a gledali bogataši, a danas bogataši igraju, a sirotinja gleda, ohhh sunce u sutonu nad Banjalukom, odblokiraj me draga. Dakle, pusti nostalgiju i emociju u ****, nismo sredovečne domaćice, moderni fudbal ****!
Toliko.
Za mene si mrtav koliko i taj sajt koji si citirao. :think:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 29 nov 2016, 23:21

Ljudi objasnili :kafa:
Nekako imaš utisak kao da si na stadionu, a u stvari si u pi*kovcu i gledaš na televizoru za koji imaš još 17 rata da patiš, pa onda još malo, pa ajmo 3D televizor da ti Pogba za koju godinu trči po dnevnoj sobi i je*e devojku u dupe.
:rol:

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1949
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la PeppermintSA » 30 nov 2016, 19:38

Samo ću reći da je prosjećan igrač tuzlanske Slobode iz 70-ih ili 80-ih bio bolji od pola današnjeg Atletico Madrida.

Lulić ne bi bio među 18 u prijeratnom Veležu, a danas je bitna figura u Laziju.

Pametnom dosta.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 02 dec 2016, 17:32

SiamoNoi je napisao/la:http://www.tarzanija.com/pohvala-modern ... -ti-gowno/
Moderni fudbal ****, neuporedivo je bolji od fudbala kakav se igrao pre recimo 30 ili više godina, kada je sve imalo dušu, kada fudbal nisu igrale pare nego radnička klasa, ma nema više te raje i te šege, fudbal je ranije igrala sirotinja, a gledali bogataši, a danas bogataši igraju, a sirotinja gleda, ohhh sunce u sutonu nad Banjalukom, odblokiraj me draga. Dakle, pusti nostalgiju i emociju u ****, nismo sredovečne domaćice, moderni fudbal ****!
Toliko.
Fudbaleri su danas fizicki spremniji, u smislu da mogu vise trcati, ali da su jaci, ne znam ko to uopste moze tvrditi, pa danas 90% igraca pada prije nego sto ih neko pogleda i plus dobiju faul, a protivnik zuti ili crveni, a prije te protivnik udara i nogama i rukama pa tek poslije tri cetiri takava pokusaja ubistva ga sudija opomene da ce dobiti karton.

Igrac je prije morao biti dosta i brzi i jaci od protivnickog igraca i plus je morao znati sve s loptom ako je mislio praviti razliku, danas u vremenu kada su igraci apsolutno zasticeni od sudija imamo veoma malo igraca koji mogu driblati.

Pa jedna top ekipa kao sto je Atletico nema nijednog igraca koji ce praviti razliku s loptom, ni najveca zvijezda ekipe Griezman ne zna predriblati igraca Leganesa, a kamoli nekog jaceg odbrambenog igraca

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la sljivo » 02 dec 2016, 17:47

Gledo sam nekad klip potezi Maradone i presjek igara u Italiji. Za onakve startove i pokusaje starta protivnika neko bi danas odgovaro pred zakonom, tako kad bi stavio danasnje igrace u kontekst tadasnjeg vremena ne znam sta bi i sta bi mogli pokazati.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 02 dec 2016, 18:06

Fudbal je po meni prije bio bolje, evo zasto, gledam ove poligone sto imam u komsiluku, rijetko kad se neko igra "lopte" na njima, bukvalno su prazni i primijeti se da ih ima viska u odnosu na potraznju, a prije 10 godina su bili puni, djeca su se otimala da igraju, prije 20 godina su bili bar tri put puniji nego prije 10 godina, prije 30 jos vise.

Razvoj tehnologije ukopa fudbal, djeca su sve vise za igricama nego po poligonu i posljedice toga su da danas na prste jedne ruke mozes da nabrojis "genijalce s loptom", a sve je vise "borgova" iliti taktickih igraca.
Mozes ti na stadionu postati odlican igrac za danasje pojmove, ali da bi bio genijalac s loptom, to se ne postaje samo na stadionu nego i na poligonu i ispred zgrade i na livadi, i na raznim mjestima.

Isto je i u svakoj drugoj profesiji, tesko se nesto "genijalno" postize samo u skoli nego moras razvijati svoje ideje i na drugim mjestima.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1949
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la PeppermintSA » 02 dec 2016, 18:15

ASD je napisao/la:Fudbal je po meni prije bio bolje, evo zasto, gledam ove poligone sto imam u komsiluku, rijetko kad se neko igra "lopte" na njima, bukvalno su prazni i primijeti se da ih ima viska u odnosu na potraznju, a prije 10 godina su bili puni, djeca su se otimala da igraju, prije 20 godina su bili bar tri put puniji nego prije 10 godina, prije 30 jos vise.

Razvoj tehnologije ukopa fudbal, djeca su sve vise za igricama nego po poligonu i posljedice toga su da danas na prste jedne ruke mozes da nabrojis "genijalce s loptom", a sve je vise "borgova" iliti taktickih igraca.
Mozes ti na stadionu postati odlican igrac za danasje pojmove, ali da bi bio genijalac s loptom, to se ne postaje samo na stadionu nego i na poligonu i ispred zgrade i na livadi, i na raznim mjestima.

Isto je i u svakoj drugoj profesiji, tesko se nesto "genijalno" postize samo u skoli nego moras razvijati svoje ideje i na drugim mjestima.
To je Krojf davno izjavio

Igrač se postaje između dva kamena, a ne po raznoraznim akademijama.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: RE: Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 02 dec 2016, 18:52

ASD je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:http://www.tarzanija.com/pohvala-modern ... -ti-gowno/
Moderni fudbal ****, neuporedivo je bolji od fudbala kakav se igrao pre recimo 30 ili više godina, kada je sve imalo dušu, kada fudbal nisu igrale pare nego radnička klasa, ma nema više te raje i te šege, fudbal je ranije igrala sirotinja, a gledali bogataši, a danas bogataši igraju, a sirotinja gleda, ohhh sunce u sutonu nad Banjalukom, odblokiraj me draga. Dakle, pusti nostalgiju i emociju u ****, nismo sredovečne domaćice, moderni fudbal ****!
Toliko.
Fudbaleri su danas fizicki spremniji, u smislu da mogu vise trcati, ali da su jaci, ne znam ko to uopste moze tvrditi, pa danas 90% igraca pada prije nego sto ih neko pogleda i plus dobiju faul, a protivnik zuti ili crveni, a prije te protivnik udara i nogama i rukama pa tek poslije tri cetiri takava pokusaja ubistva ga sudija opomene da ce dobiti karton.

Igrac je prije morao biti dosta i brzi i jaci od protivnickog igraca i plus je morao znati sve s loptom ako je mislio praviti razliku, danas u vremenu kada su igraci apsolutno zasticeni od sudija imamo veoma malo igraca koji mogu driblati.

Pa jedna top ekipa kao sto je Atletico nema nijednog igraca koji ce praviti razliku s loptom, ni najveca zvijezda ekipe Griezman ne zna predriblati igraca Leganesa, a kamoli nekog jaceg odbrambenog igraca
To sto padaju ne znaci da su slabiji.Kao ni to sto su danas stroza pravila ne znaci da onakvih faulova ne bi danas bilo da kojim slucajem nisu.

S ovim zadnjim se pogotovo ne slazem,ali nemam vremena pisat jer utakmica pocinje.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SlevinKelevra » 02 dec 2016, 18:57

SiamoNoi je napisao/la:http://www.tarzanija.com/pohvala-modern ... -ti-gowno/
Moderni fudbal ****, neuporedivo je bolji od fudbala kakav se igrao pre recimo 30 ili više godina, kada je sve imalo dušu, kada fudbal nisu igrale pare nego radnička klasa, ma nema više te raje i te šege, fudbal je ranije igrala sirotinja, a gledali bogataši, a danas bogataši igraju, a sirotinja gleda, ohhh sunce u sutonu nad Banjalukom, odblokiraj me draga. Dakle, pusti nostalgiju i emociju u ****, nismo sredovečne domaćice, moderni fudbal ****!
Toliko.
Genijalan tekst :rol: Jos, pazi autora Franky Delevra... neki mi rodjak? :think: :mrgreen:
PeppermintSA je napisao/la:
To je Krojf davno izjavio

Igrač se postaje između dva kamena, a ne po raznoraznim akademijama.
Jes', jes'... Zato Dinamo pravi najvise dobrih fudbalera, puno golova od kamenja po Zagrebu :rol:

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4700
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 02 dec 2016, 19:01

Zato napredne evropske zemlje koje si mogu priustiti akademije tapkaju u mjestu a mi koji smo izumitelji fudbala sa dva kamena kao stative, naprosto dominiramo.
A sta reci tek na neoborivi arguement ovog gore da je fudbal prije bio bolji jer se vise djece na livadi igralo lopte. Covjek je sve fulao ali ipak cemo ovo izdvojiti.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 02 dec 2016, 20:10

Kajzer10 je napisao/la:Zato napredne evropske zemlje koje si mogu priustiti akademije tapkaju u mjestu a mi koji smo izumitelji fudbala sa dva kamena kao stative, naprosto dominiramo.
A sta reci tek na neoborivi arguement ovog gore da je fudbal prije bio bolji jer se vise djece na livadi igralo lopte. Covjek je sve fulao ali ipak cemo ovo izdvojiti.
Englezi imaju najjace akademije, Chelsea i CIty pogotovo, jaki treneri, jaki uslovi, ima rezultata u omladinskim selekcijama ali Engleska repka je katastrofa, vecina igraca su im ti akademski, sablonski igraci.
Niko ne kaze da akademije ne trebaju, tu se moze dosta toga nauciti, ali ono sto Mesi, Maradona, i drugi rasni igraci rade, to se ne uci na akademijama.

Barca se jedno vrijeme dicila svojom akademijom, to je bilo vrijeme kad su hvatali djecu iz drugih mjesta, Messi iz Argentine, Iniesta iz Albacetea, to je trajalo par godina, gledaj im sad sta izbacuju iz akademije? ne da ne mogu napraviti novog Mesija ili Iniestu, nego ne mogu napraviti igraca za prvih 11.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 02 dec 2016, 20:25

Soton ima vrhunsku akademiju.I jos nekolicina.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la madridist » 02 dec 2016, 20:27

evo malo stare garde,mislim da je ovo Veron na potezu
slika
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14563
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la alan_kardec » 05 dec 2016, 04:10

madridist je napisao/la:evo malo stare garde,mislim da je ovo Veron na potezu
slika

El Pibe, Veron.... ovi ostali nepoznati.
Ovaj gore u crnoj majici mi liči na Kily Gonzalesa, a ovaj čupo lijevo me takođe na nekoga podsjeća, ali ne znam na koga.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la artemis77 » 06 dec 2016, 11:29

Ako su ljudi u skoro svim atletskim disciplinama napredovali, logično je i da je fudbal napredovo. Nije to drastična razlika sigurno, uostalom i fudbal je dosta drugačiji, ali sigurno je napredovo.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 06 dec 2016, 13:39

artemis77 je napisao/la:Ako su ljudi u skoro svim atletskim disciplinama napredovali, logično je i da je fudbal napredovo. Nije to drastična razlika sigurno, uostalom i fudbal je dosta drugačiji, ali sigurno je napredovo.
Trkacki jesu i igraci napredovali, ali su snagom pali, o tehnici i nekim drugim stvarima da ne pricam.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1949
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la PeppermintSA » 16 dec 2016, 19:02

SlevinKelevra je napisao/la:
Jes', jes'... Zato Dinamo pravi najvise dobrih fudbalera, puno golova od kamenja po Zagrebu :rol:
Igrači koje Dinamo danas proizvodi ne bi bili među 18 Dinama od prije 30-40 godina, a ti igrači su nastajali na ulici. Da se razumijemo, svi su oni prošli omladinske pogone, ali su postajali igrači u pravom smisli te riječi između dva kamena. Savićević je počeo trenirati fudbal u 16. godini.

Fudbal jeste brži, fizički jači, ali nije kvalitetniji.

Lulić igra u Laziju, a u prijeratnom Veležu ne bi mogao ni čunjeve redati.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.