Stari fudbal ili moderni fudbal

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Jeftha » 21 dec 2016, 21:51

Trava prije bila zelenija, pa bilo ljepse za gledati.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 22 dec 2016, 15:29

SiamoNoi je napisao/la:Nije "stari fudbal" bolji nego vi starite.
Jeste bolji, vjerovatno bi danasnja top ekipa pobijedila neku prije 20 godina top ekipu, ali to je zato sto su napedovale neke druge nefudbalske stvari, tu prije svega mislim na nacine ishrane i treniranja pa igraci mogu bolje pokrivati teren kao prije, ali ove fudbalske stvari su nikakve, na prste jedne ruke se mogu izbrojati igraci sa driblingom, a samo jedan igrac moze praviti razliku.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 22 dec 2016, 17:19

Mora da se šališ.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 22 dec 2016, 21:15

SiamoNoi je napisao/la:Mora da se šališ.
Ne naprotiv, pa jedan igrac (Ronaldo) je jedan od najboljih igraca na Svijetu, a nebi mogao igraca predriblati ni da ga pusti.
Griezmann takodje, a visoko kotira.
Neymar ima dribling i brz je, ali nema snage da izdrzi kontakt.

Messi ima sve sto pravom igracu treba, ali Messi je danas jedan.

Pogledaj klip Safeta Susica, koji je imao sve sto treba pravom fudbaleru, nadji jednog slicnog igraca danas i u jednoj repci bivse Juge?
Prije ih je bilo slicnih.
Danasnji dribleri su Lulic i Perisic. :lol:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 24 dec 2016, 15:07

Perišić ne može stolicu predriblat.Jedan od precijenjenijih igrača.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4708
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 24 dec 2016, 21:16

ASD je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Mora da se šališ.
Ne naprotiv, pa jedan igrac (Ronaldo) je jedan od najboljih igraca na Svijetu, a nebi mogao igraca predriblati ni da ga pusti.
Griezmann takodje, a visoko kotira.
Neymar ima dribling i brz je, ali nema snage da izdrzi kontakt.

Messi ima sve sto pravom igracu treba, ali Messi je danas jedan.

Pogledaj klip Safeta Susica, koji je imao sve sto treba pravom fudbaleru, nadji jednog slicnog igraca danas i u jednoj repci bivse Juge?
Prije ih je bilo slicnih.
Danasnji dribleri su Lulic i Perisic. :lol:
Dobro, mozda stoji tvoja prica da su prije ljudi bolje driblali mada je i to upitno. Ipak, ovdje je tema 'stari ili moderni fudbal'.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 24 dec 2016, 21:23

Kajzer10 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Mora da se šališ.
Ne naprotiv, pa jedan igrac (Ronaldo) je jedan od najboljih igraca na Svijetu, a nebi mogao igraca predriblati ni da ga pusti.
Griezmann takodje, a visoko kotira.
Neymar ima dribling i brz je, ali nema snage da izdrzi kontakt.

Messi ima sve sto pravom igracu treba, ali Messi je danas jedan.

Pogledaj klip Safeta Susica, koji je imao sve sto treba pravom fudbaleru, nadji jednog slicnog igraca danas i u jednoj repci bivse Juge?
Prije ih je bilo slicnih.
Danasnji dribleri su Lulic i Perisic. :lol:
Dobro, mozda stoji tvoja prica da su prije ljudi bolje driblali mada je i to upitno. Ipak, ovdje je tema 'stari ili moderni fudbal'.
Dribling je oruzje kojim se pravi razlika na terenu, a to nam dalje pokazuje ko je igrac, a ko nije.
Ko god ima oci moze vidjeti zbog cega je Mesi najbolji igrac na Svijetu zadnjih skoro pa desetak godina, mislim svako ko ima oci.
Evo konkretno nasa repka protiv Irske, igrali su dobru kolektivnu odbranu, a mi nemamo individualca na terenu da nesto sam uradi, smijesno je i reci ko je kod nas najbolji dribler ili individualac u timu.

Stari fudbal naravno, jer je bilo vise dobrih igraca. I u Svijetu, a i kod nas.

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Amsterdam1312 » 24 dec 2016, 21:39

Hoćete reći da je prije bio bolji umjetnički dojam na utakmicama tj. bilo je više majstora i luđih individualaca te je nogomet bio "opušteniji" dok je danas to više šahovska borba s puno individualnih taktičkih zadataka gdje se često guše utakmice radi rezultata i igrači imaju možda manje slobode ili možda nešto drugo ? :think:

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4708
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 24 dec 2016, 21:41

To je logika fudbala kod skole - ako me predriblas, bolji si. Ipak, mi pricamo o profesionalnom fudbalu.
Ne slazem se da je prije bilo vise dobrih igraca.
Kod nas? Dje kod nas?

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 24 dec 2016, 23:39

Kajzer10 je napisao/la:To je logika fudbala kod skole - ako me predriblas, bolji si. Ipak, mi pricamo o profesionalnom fudbalu.
Ne slazem se da je prije bilo vise dobrih igraca.
Kod nas? Dje kod nas?
Pa da, o profesionalnom fudbalu i pricamo, znamo zasto je Mesi toliko bolji od ostalih.

BiH.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 24 dec 2016, 23:48

Amsterdam1312 je napisao/la:Hoćete reći da je prije bio bolji umjetnički dojam na utakmicama tj. bilo je više majstora i luđih individualaca te je nogomet bio "opušteniji" dok je danas to više šahovska borba s puno individualnih taktičkih zadataka gdje se često guše utakmice radi rezultata i igrači imaju možda manje slobode ili možda nešto drugo ? :think:
Nesto drugo, prije su jednostavno bolji igraci bili (uz jedan izuzetak naravno Mesi).
On je jedini igrac na Svijetu koji ce reci "dajte loptu da im **** mamu".
Zalosno je da je tako s obzirom na povlasceno sudjenje koje imaju danasnji igraci.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4708
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 25 dec 2016, 00:01

ASD je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:To je logika fudbala kod skole - ako me predriblas, bolji si. Ipak, mi pricamo o profesionalnom fudbalu.
Ne slazem se da je prije bilo vise dobrih igraca.
Kod nas? Dje kod nas?
Pa da, o profesionalnom fudbalu i pricamo, znamo zasto je Mesi toliko bolji od ostalih.

BiH.
Ne pricas ti o profesionalnom nego o onom kod skole, na njivi, u sali za tjelesni i tako dalje gdje je onaj koji dribla igrac a onaj koji ne dribla nije, kao sto si i sam rekao. To u profesionalnom fudbalu nikako nije slucaj.

Sto se BiH tice, koliko su bolji igraci govore rezultati prije svega.
Unaprijed znam da je tvoj odgovor da je to zbog kvazi cinjenice da su prije igraci bili bolji a samim tim i druge reprezentacije pa smo zbog toga uglavnom izgledali kao ispodprosjecna ekipa.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 25 dec 2016, 01:29

Kajzer10 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:To je logika fudbala kod skole - ako me predriblas, bolji si. Ipak, mi pricamo o profesionalnom fudbalu.
Ne slazem se da je prije bilo vise dobrih igraca.
Kod nas? Dje kod nas?
Pa da, o profesionalnom fudbalu i pricamo, znamo zasto je Mesi toliko bolji od ostalih.

BiH.
Ne pricas ti o profesionalnom nego o onom kod skole, na njivi, u sali za tjelesni i tako dalje gdje je onaj koji dribla igrac a onaj koji ne dribla nije, kao sto si i sam rekao. To u profesionalnom fudbalu nikako nije slucaj.

Sto se BiH tice, koliko su bolji igraci govore rezultati prije svega.
Unaprijed znam da je tvoj odgovor da je to zbog kvazi cinjenice da su prije igraci bili bolji a samim tim i druge reprezentacije pa smo zbog toga uglavnom izgledali kao ispodprosjecna ekipa.
A Mesi je igrac sa njive?

Rezultati govore u poredjenju sa situacijom ostalih u ovom vremenu, prije rata su kod nas bili puno bolji igraci, vjerovatno bi i bolje rezultate pravili da smo imali zasebnu repku.

Avatar
Scholl
Postovi: 1448
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Scholl » 25 dec 2016, 13:17

Sva razlika u starom i modernom fudbalu je u slijedecem: stari fudbal se igrao cistim talentom, danas u modernom pored toga imas i snagu i taktiku i novac.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 25 dec 2016, 14:46

Scholl je napisao/la:Sva razlika u starom i modernom fudbalu je u slijedecem: stari fudbal se igrao cistim talentom, danas u modernom pored toga imas i snagu i taktiku i novac.
Ovo nije tacno, vec sam pisao kako su igraci prije imali vise snage i mogli su izdrzavati jace kontakte, danas samo par igraca imas sto mogu na nogama ostati nakon nasrtaja defanzivca.

I mit je da se prije nije treniralo, mozda se cak i vise moralo raditi nego danas, ne mozda nego sigurno, samo sto su danas tehnologija i nacini treninga i ishrane uznapredovali pa ekipe mogu vise trcati.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Donnie Darko » 25 dec 2016, 15:00

ASD je napisao/la:
Scholl je napisao/la:Sva razlika u starom i modernom fudbalu je u slijedecem: stari fudbal se igrao cistim talentom, danas u modernom pored toga imas i snagu i taktiku i novac.
Ovo nije tacno, vec sam pisao kako su igraci prije imali vise snage i mogli su izdrzavati jace kontakte, danas samo par igraca imas sto mogu na nogama ostati nakon nasrtaja defanzivca.

I mit je da se prije nije treniralo, mozda se cak i vise moralo raditi nego danas, ne mozda nego sigurno, samo sto su danas tehnologija i nacini treninga i ishrane uznapredovali pa ekipe mogu vise trcati.
Stvarno misliš da fudbaleri danas padaju zato što nemaju snage? Hajde Neymar i slični koji nemaju 60 kila, ali Ronaldo, Drogba i njima slične zvijeri? Padaju zato što biraju put manjeg otpora, lakše je izboriti faul nego čupati se sa tri protivnička igrača. Tu nije problem u igračima, već je problem što im se to dozvoljava.

Uostalom kao da i prije nisu padali igrači poslije blago rečeno upitnih kontakata sa protivničkim igračima, pa nadrealisti su ismijavali slične stvari prije 30 godina, samo što tada nije po 50 kamera pokrivalo svaki kvadratni centimetar terena, i nije bilo twittera, reddita, vinea i čega već gdje bi se u roku od 30 sekundi ti snimci podijelili sa ostatkom svijeta.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 25 dec 2016, 15:15

Donnie Darko je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Scholl je napisao/la:Sva razlika u starom i modernom fudbalu je u slijedecem: stari fudbal se igrao cistim talentom, danas u modernom pored toga imas i snagu i taktiku i novac.
Ovo nije tacno, vec sam pisao kako su igraci prije imali vise snage i mogli su izdrzavati jace kontakte, danas samo par igraca imas sto mogu na nogama ostati nakon nasrtaja defanzivca.

I mit je da se prije nije treniralo, mozda se cak i vise moralo raditi nego danas, ne mozda nego sigurno, samo sto su danas tehnologija i nacini treninga i ishrane uznapredovali pa ekipe mogu vise trcati.
Stvarno misliš da fudbaleri danas padaju zato što nemaju snage? Hajde Neymar i slični koji nemaju 60 kila, ali Ronaldo, Drogba i njima slične zvijeri? Padaju zato što biraju put manjeg otpora, lakše je izboriti faul nego čupati se sa tri protivnička igrača. Tu nije problem u igračima, već je problem što im se to dozvoljava.

Uostalom kao da i prije nisu padali igrači poslije blago rečeno upitnih kontakata sa protivničkim igračima, pa nadrealisti su ismijavali slične stvari prije 30 godina, samo što tada nije po 50 kamera pokrivalo svaki kvadratni centimetar terena, i nije bilo twittera, reddita, vinea i čega već gdje bi se u roku od 30 sekundi ti snimci podijelili sa ostatkom svijeta.
Bilo je ali u manjem omjeru, isto kao sto jedna od prednosi modernog fudbala je sto se ima vise para pa igraci imaju motiv da se bore, ali je i prije bilo toga samo u nesto manjem omjeru.

Igraci i prije jesu padali, ali imaju klipovi igraca koji primaju udarce za koje se treba ici zatvor, ali ne da nece da padnu nego samo vide jednu tacku, kako je ubaciti u gol.

Eksremni primjer padanja je nasa liga, malo je uznapredovalo, ali do prije par sezona igraci uopse nisu gledali da idu u neke prodore i slicne stvari jer su pri svakom dodiru gledali da padnu, i ne gledaju prema golu, samo se gledalo da se dobije bilo kakav prekid, zbog toga i jesmo bili najgora liga.
Eksremno pozitivan primjer je Messi, koji nikad nije gledao da padne nego je koliko god bilo tesko gledao da izdrzi i ide prema golu, zbog toga je najbolji na Svijetu.

Avatar
Scholl
Postovi: 1448
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Scholl » 25 dec 2016, 15:51

ASD je napisao/la:
Scholl je napisao/la:Sva razlika u starom i modernom fudbalu je u slijedecem: stari fudbal se igrao cistim talentom, danas u modernom pored toga imas i snagu i taktiku i novac.
Ovo nije tacno, vec sam pisao kako su igraci prije imali vise snage i mogli su izdrzavati jace kontakte, danas samo par igraca imas sto mogu na nogama ostati nakon nasrtaja defanzivca.

I mit je da se prije nije treniralo, mozda se cak i vise moralo raditi nego danas, ne mozda nego sigurno, samo sto su danas tehnologija i nacini treninga i ishrane uznapredovali pa ekipe mogu vise trcati.
ovo je tacno da tacnije ne moze biti, Sva sustina ove teme satkana je u mom postu

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 25 dec 2016, 16:16

Scholl je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Scholl je napisao/la:Sva razlika u starom i modernom fudbalu je u slijedecem: stari fudbal se igrao cistim talentom, danas u modernom pored toga imas i snagu i taktiku i novac.
Ovo nije tacno, vec sam pisao kako su igraci prije imali vise snage i mogli su izdrzavati jace kontakte, danas samo par igraca imas sto mogu na nogama ostati nakon nasrtaja defanzivca.

I mit je da se prije nije treniralo, mozda se cak i vise moralo raditi nego danas, ne mozda nego sigurno, samo sto su danas tehnologija i nacini treninga i ishrane uznapredovali pa ekipe mogu vise trcati.
ovo je tacno da tacnije ne moze biti, Sva sustina ove teme satkana je u mom postu
Hoces da kazes da se nije treniralo prije?

Ja sam siguran da se prije treniralo i radilo na sebi vise nego danas.
To su one price, Mirza Delibasic je pusio cigare i hio popit pa uspio, to je tacno, ali niko nece da kaze kako je isti trenirao po deset sati dnevno.
Slican je bio i Safet Susic.

Avatar
Scholl
Postovi: 1448
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Scholl » 25 dec 2016, 18:04

ASD je napisao/la:
Hoces da kazes da se nije treniralo prije?

Ja sam siguran da se prije treniralo i radilo na sebi vise nego danas.
To su one price, Mirza Delibasic je pusio cigare i hio popit pa uspio, to je tacno, ali niko nece da kaze kako je isti trenirao po deset sati dnevno.
Slican je bio i Safet Susic.
treniralo se, al kao da i nije. Pa zubonja Ronaldo je znao ne dolaziti na treninge,a da ne pricam o ranijm genracijama kad su sutali onu gumenu loptu i kad se branilo BEZ RUKAVICA.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.