EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Kawhi » 27 jan 2018, 01:37

legenda reala je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:.
Sta ovo uradise ovi tvoji?
Na ovom prvenstvu sam bio uz Norvežane oni su mi se najvise svidjeli, uz Španiju sam bio dok ih je Rivera vodio igrali su rukomet po mom ukusu
Ma znam za Riveru i učinilo mi se da onaj s PTPCa govori stalno Rivera pa se sjetio tebe. Vidim sad da je s B. Doduše, on možda i jeste govorio Rivera. Nisam pratio ovo pa nemam pojma, al se morao pogledati najveći sportski derbi u evropskom klupskom sportu. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la legenda reala » 27 jan 2018, 01:40

Sin mu igra krilo isto se zove Valero Rivera
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Barbarossa » 27 jan 2018, 01:43

Imam osjećaj da će jednom nordi zauzeti sva četiri mjesta u polufinalu
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la ANTIFA ! » 27 jan 2018, 12:48

hskzmostar je napisao/la:Prvenstvo u kojem postoji mogucnost da drugi na turniru ima 4 poraza a treci da ima samo 1 nije normalno prvenstvo! :damn:

Pa desavalo se to i prije, jos je prije 10 tak godina bio drugi sistem pa se moglo ispasti sa 1 porazom, a onaj koji osvoji prvenstvo da ima vise poraza.
Sjecam se cini mi se SP 2007 u Njemackoj, Hrvatska pomela sve u obe grupe 5-0 skor imala i dodje cetvrtfinale po tadasnjem sistemu i izgube.
Zbog te stvari su bile velike kritike na EHF i taj sistem pa je doslo do promjene sistema kakvog danas imamo koji je bolji jer dopusta svakom pravo na kiks, a tada to nije bio slucaj.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 27 jan 2018, 13:09

Meni je ovaj sistem pravo glup iskreno, ako već prave ove neke dvije "grupne faze" onda daj da iz ove druge faze idu po četiri najbolje reprezentacije u četvrtfinale i dalje nokaut sistemom do finala, ovako od 12 reprezentacija po dvije najbolje iz svake grupe da idu u polufinale mi je malo bezveze, ostaneš uskraćen za neki odličan meč u četvrtfinalu.

Da se igralo ovako kako sam ja mislio, u četvrtfinalu bi imali mečeve Francuska-Slovenija, Danska-Norveška, Španija-Hrvatska i Češka-Švedska, bilo bi i puno kvalitetnije, zanimljivije a i pravednije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la ANTIFA ! » 27 jan 2018, 13:14

Raonffa je napisao/la:Meni je ovaj sistem pravo glup iskreno, ako već prave ove neke dvije "grupne faze" onda daj da iz ove druge faze idu po četiri najbolje reprezentacije u četvrtfinale i dalje nokaut sistemom do finala, ovako od 12 reprezentacija po dvije najbolje iz svake grupe da idu u polufinale mi je malo bezveze, ostaneš uskraćen za neki odličan meč u četvrtfinalu.

Da se igralo ovako kako sam ja mislio, u četvrtfinalu bi imali mečeve Francuska-Slovenija, Danska-Norveška, Španija-Hrvatska i Češka-Švedska, bilo bi i puno kvalitetnije, zanimljivije a i pravednije.

Tako je vec bilo eto postavio sam za SP 2007 u Njemackoj, Hrvatska je pomela sve protivnike u obe grupe, igrali su fantastican turnir i imali 5-0 skor da bi imali jedan "los" dan i ispali u cetvrtfinalu, po meni je trenutni sistem bolji od prethodnog jer dozvoljava ekipama pravo na kiks.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 27 jan 2018, 13:23

ANTIFA ! je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Meni je ovaj sistem pravo glup iskreno, ako već prave ove neke dvije "grupne faze" onda daj da iz ove druge faze idu po četiri najbolje reprezentacije u četvrtfinale i dalje nokaut sistemom do finala, ovako od 12 reprezentacija po dvije najbolje iz svake grupe da idu u polufinale mi je malo bezveze, ostaneš uskraćen za neki odličan meč u četvrtfinalu.

Da se igralo ovako kako sam ja mislio, u četvrtfinalu bi imali mečeve Francuska-Slovenija, Danska-Norveška, Španija-Hrvatska i Češka-Švedska, bilo bi i puno kvalitetnije, zanimljivije a i pravednije.

Tako je vec bilo eto postavio sam za SP 2007 u Njemackoj, Hrvatska je pomela sve protivnike u obe grupe, igrali su fantastican turnir i imali 5-0 skor da bi imali jedan "los" dan i ispali u cetvrtfinalu, po meni je trenutni sistem bolji od prethodnog jer dozvoljava ekipama pravo na kiks.
Pa dozvoljava kiks isto kao što je dozvoljavao i taj sistem, što se desilo Hrvatima u Njemačkoj, to se desilo jučer Francuzima u Zagrebu, samo što su Hrvati ispali u četvrtfinalu, a Francuzi u polufinalu, nema neke razlike, a ovako sa četvrtfinalom dozvoljavaš i ostalim reprezentacijama da se bore za nešto, plus dobiješ više mečeva i povećavaš "zanimljivost" turnira.

Lupam, Slovenija i Norveška su po igri zaslužili da se nađu u polufinalu više od Španaca i Šveda npr, a eto gledaj sudbine sutra Španija i Švedska igraju za zlato u finalu. Da se igra po tom "četvrfinalnom" sistemu, igrale bi i Norveška i Slovenija, ravnopravno jbg još tri tekme do finala, ko bude bolji i spremniji neka osvoji.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la ANTIFA ! » 27 jan 2018, 13:44

@Raonffa

Jedina razlika je u tome sto ce Francuzi imati priliku da se bore za medalju, a Hrvati nisu imali.
Ko garantuje Slovencima i Norvezanima da bi igrali tri tekme do finala,mozda bi i oni ispali u cetvrtfinalu kao Hrvati 2007 iako su igrali odlican turnir?
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 27 jan 2018, 13:54

ANTIFA ! je napisao/la:@Raonffa

Jedina razlika je u tome sto ce Francuzi imati priliku da se bore za medalju, a Hrvati nisu imali.
Ko garantuje Slovencima i Norvezanima da bi igrali tri tekme do finala,mozda bi i oni ispali u cetvrtfinalu kao Hrvati 2007 iako su igrali odlican turnir?
Znaš i sam koliko njima vrijedi bronza, al' nejse nebitno.

Ne garantuje niko, al' im se daje šansa da se bore za nešto, i jedni i drugi su dobili sutrašnje finaliste, dok oni nisu prošli grupu, nije pravedno. Daj četvrtfinale i da vidimo ko je bolji kad se lomi u nokaut fazi, tamam osam najboljih ekipa koliko ih i ima u Europi da igraju ozbiljan rukomet. Ovako si ostao uskraćen za još koji kvalitetan meč.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Chandrian
Postovi: 164
Pridružen/a: 21 jan 2018, 16:23
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Chandrian » 27 jan 2018, 14:08

ANTIFA ! je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Meni je ovaj sistem pravo glup iskreno, ako već prave ove neke dvije "grupne faze" onda daj da iz ove druge faze idu po četiri najbolje reprezentacije u četvrtfinale i dalje nokaut sistemom do finala, ovako od 12 reprezentacija po dvije najbolje iz svake grupe da idu u polufinale mi je malo bezveze, ostaneš uskraćen za neki odličan meč u četvrtfinalu.

Da se igralo ovako kako sam ja mislio, u četvrtfinalu bi imali mečeve Francuska-Slovenija, Danska-Norveška, Španija-Hrvatska i Češka-Švedska, bilo bi i puno kvalitetnije, zanimljivije a i pravednije.

Tako je vec bilo eto postavio sam za SP 2007 u Njemackoj, Hrvatska je pomela sve protivnike u obe grupe, igrali su fantastican turnir i imali 5-0 skor da bi imali jedan "los" dan i ispali u cetvrtfinalu, po meni je trenutni sistem bolji od prethodnog jer dozvoljava ekipama pravo na kiks.
Nisu Hrvati imali loš dan 2007, već su imali Francuze, na koje ih je namjerno gurnula Njemačka porazom u grupi. Poslije su Njemci dobili Francuze u polufinalu, uz veliku pomoć sudija.
Što se tiče ovog turnira, slabo sam ga ispratio. Nešto nisam imao vremena, a i euforija koju sam prije osjećao pred januarska sportska takmičenja ove godine je izostala. Od Srbije nisam očekivao ništa i oni su ispunili koja očekivanja.
Nisam ih nešto ni pratio sem meč protiv Francuske gdje su djelovali kao ulična ekipa.
Od ostalih pratio sam mečeve polufinala. I doživio sam 2 velika iznenađenja. Ovo stvarno nisam očekivao. Favoriti su baš podbacili i već viđeno finale će biti samo meč za 3 mjesto. Ovo je možda odlično za rukomet. A možda je i najava nekih novih doba, sa drugim dominacijama.

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la ANTIFA ! » 27 jan 2018, 14:21

Chandrian je napisao/la:
ANTIFA ! je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Meni je ovaj sistem pravo glup iskreno, ako već prave ove neke dvije "grupne faze" onda daj da iz ove druge faze idu po četiri najbolje reprezentacije u četvrtfinale i dalje nokaut sistemom do finala, ovako od 12 reprezentacija po dvije najbolje iz svake grupe da idu u polufinale mi je malo bezveze, ostaneš uskraćen za neki odličan meč u četvrtfinalu.

Da se igralo ovako kako sam ja mislio, u četvrtfinalu bi imali mečeve Francuska-Slovenija, Danska-Norveška, Španija-Hrvatska i Češka-Švedska, bilo bi i puno kvalitetnije, zanimljivije a i pravednije.

Tako je vec bilo eto postavio sam za SP 2007 u Njemackoj, Hrvatska je pomela sve protivnike u obe grupe, igrali su fantastican turnir i imali 5-0 skor da bi imali jedan "los" dan i ispali u cetvrtfinalu, po meni je trenutni sistem bolji od prethodnog jer dozvoljava ekipama pravo na kiks.
Nisu Hrvati imali loš dan 2007, već su imali Francuze, na koje ih je namjerno gurnula Njemačka porazom u grupi. Poslije su Njemci dobili Francuze u polufinalu, uz veliku pomoć sudija.
Što se tiče ovog turnira, slabo sam ga ispratio. Nešto nisam imao vremena, a i euforija koju sam prije osjećao pred januarska sportska takmičenja ove godine je izostala. Od Srbije nisam očekivao ništa i oni su ispunili koja očekivanja.
Nisam ih nešto ni pratio sem meč protiv Francuske gdje su djelovali kao ulična ekipa.
Od ostalih pratio sam mečeve polufinala. I doživio sam 2 velika iznenađenja. Ovo stvarno nisam očekivao. Favoriti su baš podbacili i već viđeno finale će biti samo meč za 3 mjesto. Ovo je možda odlično za rukomet. A možda je i najava nekih novih doba, sa drugim dominacijama.

Znam, pratio sam to cetvrtfinale 2007 izmedju Hrvatske i Francuske, "los" dan se odnosi na to kako su igrali do tog meca i kako su odigrali protiv Francuza to cetvrtfinale. :thumbup:
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Vijadukt » 27 jan 2018, 19:10

Raonffa je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:Nisam vise pratio od Slovenije. Valja mi ovih dana upratit reakcije
Onaj selektor će dobiti nogu garant.
Ostaje selektor. SP i olimpijske igre su cilj, i to ce voditi Prokop.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Scouser
Postovi: 282
Pridružen/a: 13 sep 2012, 18:12
Lokacija: Kop
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Scouser » 27 jan 2018, 19:24

Veselin Vujović je rukometna ikona u svakom pogledu, a repka Slovenije neka bude zahvalna na tome. Ionako su uz manjak kvaliteta uspjeli na prošlom prvenstvu da se domognu zlata. :kafa:

Taman vjerovah da će Francuska stići do finala, kad jučer - šok. Skandinavci u pro-modu. :?
This Klopp fella, he's not bad is he?

"Don’t criticize what you don’t understand, son. You never walked in that man’s shoes."

"IT'S ENDED... THE EUROPEAN CUP IS RETURNING TO ENGLAND AND TO ANFIELD."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 28 jan 2018, 18:55

Scouser je napisao/la:Veselin Vujović je rukometna ikona u svakom pogledu, a repka Slovenije neka bude zahvalna na tome. Ionako su uz manjak kvaliteta uspjeli na prošlom prvenstvu da se domognu zlata. :kafa:

Taman vjerovah da će Francuska stići do finala, kad jučer - šok. Skandinavci u pro-modu. :?
Bronze :D

A izgleda da će i Francuska po bronzu na ovom prvenstvu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 28 jan 2018, 19:04

Bjornsen je sasvim sigurno više zaslužio da bude u najboljoj momčadi prvenstva nego Sole, al' ovdje se opet vjerovatno gleda sam plasman reprezentacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la legenda reala » 28 jan 2018, 19:17

Ma ja
Čuj Gotfridson MVP
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 28 jan 2018, 19:22

A znaš da mora biti neko od finalista MVP, čak mislim da će Šveđani i osvojiti ovo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Lillard » 28 jan 2018, 20:17

Ma ove godine EHF nema pojma šta radi sa odabirom igrača utakmica, tako i ova sedmorka, niđe veze.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.