XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 27 jan 2018, 20:46

slika

XXIII. Zimske olimpijske igre održat će se u južnokorejskom gradu Pyeongchangu od 9. do 25. veljače 2018. godine

Pyeongchang se nalaze u provinciji Gangwon i udaljen je oko 180km od glavnog grada Seula,grad ima oko 45,000 stanovnika a vremenska zona je +8 h u odnosu na nas.Tako da će najranija natjecanja po našem vremenu počinjati oko 1 iza ponoći .

Trenutno imamo 92 zemlje koje će sudjelovati na ZOI što je za 4 više nego u Sochiu,a i broj natjecanja je povećan za 4 :mrgreen: Naravno ruski sportaši neće se natjecati pod zastavom Rusije već kao Olympic Athlete from Russia. Imaju pravo na 101 natjecatelja u 6 sportova.

Naravno najbrojnija delegacija bit će ona SAD-a s 242 sportaša i sportašice,domaćin će imati 212 natjecatelja , a ako ne bude nikakvi problema njihov najdraži susjed S.Koreja će nastupiti s 22 sportaša.
Bih na ZOI ide s 4 natjecatelja,Srbija isto s toliko,Hrvatska s 18 ,Kosovo s jednim,Slovenija s 34 , Australija ima čak 50 natjecatelja -zimska velesila :mrgreen: a vidjet ćemo i neke koji su bili na ljetnim OI:
slika

Podjelit će se 102. seta medalja u 15 sportski disciplina.

Što se tiče najuspješniji sportaša na ZOI u M konkurenciji prvo mjesto dijele dva velika norvežanina Ole Einar Bjørndalen i Bjørn Dæhlie koji imaju po 8.zlatni medalja (OEB ima jednu više ukupno medalju-13.medalja).
Kod žena listu s najviše zlata predvode Bjorgen,Yegorova i Skoblikova sa po 6 zlata,naravno Marit ima priliku na ovim ZOI da postane najuspješnija olimpijka svih vremena,gdje je i ukupnom broju medalja izjednačena s još jednom velikom trkačicom Raisa Smetanina ,obe imaju po 10 medalja.

Norvežani su i ukupnom broju medalja na ZOI najuspješnija nacija ispred SAD-a i Njemačke.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
MElloo
Postovi: 7522
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

PostPostao/la MElloo » 27 jan 2018, 21:15

Ono sto mene interesuje je koja je razlika u vremenskoj zoni i kad ce bit takmicenja

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 27 jan 2018, 21:23

MElloo WroteColonOno sto mene interesuje je koja je razlika u vremenskoj zoni i kad ce bit takmicenja

pa čitaj ,nemoj samo slike gledati :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 32062
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 27 jan 2018, 21:26

MElloo WroteColonOno sto mene interesuje je koja je razlika u vremenskoj zoni i kad ce bit takmicenja

Program ZOI:

8.2 (četvrtak): (finala: 0)
01:05 - 03:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 1. kolo
12:05 - 14:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 2. kolo
13:30 - 14:35 Skijaški skokovi / pojedinačno na normalnoj skakaonici (M) / kvalifikacija

9.2 (petak): (finala: 0)
00:35 - 02:30 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 3. kolo
02:00 - 02:45 Slobodno skijanje / moguls (Ž) / kvalifikacija
02:00 - 05:25 Umjetničko klizanje / ekipno (MŽ) / pojedinačno kratki program (M) i sportski parovi kratki program (MŽ)
03:45 - 04:30 Slobodno skijanje / moguls (M) / kvalifikacija
05:35 - 07:30 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 4. kolo
12:00 - 13:50 Svečano otvaranje

10.2 (subota): (finala: 5)
01:05 - 03:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 5. kolo
02:00 - 06:30 Snowboard / slopestyle (M) / kvalifikacija
08:15 - 09:15 Skijaško trčanje / 15 km skiatlon (Ž) / FINALE (1/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / Japan - Švedska (skupina B)
11:00 - 13:50 Brzo klizanje na kratkim stazama / 1500 m (M) / FINALE (2/102)
11:00 - 13:50 Brzo klizanje na kratkim stazama / 500 m (Ž) i 3000 m štafeta (Ž) / kvalifikacija
11:10 - 14:45 Sanjkanje / pojedinačno (M) / 1-2. vožnja
12:00 - 13:55 Brzo klizanje / 3000 m (Ž) / FINALE (3/102)
12:05 - 14:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 6. kolo
12:15 - 13:35 Biatlon / 7,5 km sprint (Ž) / FINALE (4/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / Ž / Švicarska - Južna Koreja (skupina B)
13:35 - 15:20 Skijaški skokovi / pojedinačno na normalnoj skakaonici (M) / FINALE (5/102)

11.2 (nedjelja): (finala: 7)
01:05 - 03:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 7. kolo
02:00 - 03:40 Snowboard / slopestyle (M) / FINALE (6/102)
02:00 - 06:35 Umjetničko klizanje / ekipno (MŽ) / plesni parovi kratki program (MŽ), pojedinačno kratki program (Ž) i sportski parovi slobodni program (MŽ)
03:00 - 05:10 Alpsko skijanje / spust (M) / FINALE (7/102)
05:30 - 07:30 Snowboard / slopestyle (Ž) / kvalifikacija
07:15 - 09:05 Skijaško trčanje / 15 + 15 km skiatlon (M) / FINALE (8/102)
08:00 - 10:40 Brzo klizanje / 5000 m (M) / FINALE (9/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / Finska - SAD (skupina A)
10:50 - 14:45 Sanjkanje / pojedinačno (M) / FINALE (10/102)
11:30 - 14:40 Slobodno skijanje / moguls (Ž) / FINALE (11/102)
12:05 - 14:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / tiebreaker utakmice
12:15 - 13:40 Biatlon / 10 km sprint (M) / FINALE (12/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / Ž / Kanada - Rusija (skupina A)

12.2 (ponedjeljak): (finala: 8)
01:05 - 03:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 1. polufinale
02:00 - 03:45 Snowboard / slopestyle (Ž) / FINALE (13/102)
02:00 - 05:25 Umjetničko klizanje / ekipno (MŽ) / pojedinačno slobodni program (M i Ž) i plesni parovi slobodni program (MŽ) - FINALE (14/102)
02:15 - 03:55 Alpsko skijanje / veleslalom (Ž) / 1. vožnja
05:30 - 07:00 Snowboard / halfpipe (Ž) / kvalifikacija
05:45 - 07:35 Alpsko skijanje / veleslalom (Ž) / FINALE (15/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / Švicarska - Japan (skupina B)
11:10 - 12:00 Biatlon / 10 km dohvatna utrka (Ž) / FINALE (16/102)
11:30 - 14:40 Slobodno skijanje / moguls (M) / FINALE (17/102)
11:50 - 14:20 Sanjkanje / pojedinačno (Ž) / 1-2. vožnja
12:05 - 14:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / 2. polufinale
13:00 - 13:55 Biatlon / 12,5 km dohvatna utrka (M) / FINALE (18/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / Ž / Švedska - Južna Koreja (skupina B)
13:30 - 15:10 Brzo klizanje / 1500 m (Ž) / FINALE (19/102)
13:50 - 15:20 Skijaški skokovi / pojedinačno na normalnoj skakaonici (Ž) / FINALE (20/102)

13.2 (utorak): (finala: 8)
01:05 - 03:00 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / za 3-4. mjesto
02:00 - 03:40 Snowboard / halfpipe (Ž) / FINALE (21/102)
03:30 - 05:10 Alpsko skijanje / kombinacija (M) / 1. vožnja
05:00 - 06:50 Snowboard / halfpipe (M) / kvalifikacija
07:00 - 08:25 Alpsko skijanje / kombinacija (M) / FINALE (22/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / Kanada - Finska (skupina A)
09:30 - 10:45 Skijaško trčanje / pojedinačno sprint, klasični stil (M i Ž) / kvalifikacija
11:00 - 13:30 Brzo klizanje na kratkim stazama / 500 m (Ž) / FINALE (23/102)
11:00 - 13:30 Brzo klizanje na kratkim stazama / 1000 m (M) i 5000 m štafeta (M) / kvalifikacija
11:30 - 13:55 Sanjkanje / pojedinačno (Ž) / FINALE (24/102)
12:00 - 13:45 Brzo klizanje / 1500 m (M) / FINALE (25/102)
12:00 - 14:00 Skijaško trčanje / pojedinačno sprint, klasični stil (M) / FINALE (26/102)
12:00 - 14:00 Skijaško trčanje / pojedinačno sprint, klasični stil (Ž) / FINALE (27/102)
12:05 - 14:20 Curling / mješoviti parovi (MŽ) / FINALE (28/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / Ž / SAD - Rusija (skupina A)

14.2 (srijeda): (finala: 6)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (M) / 1. kolo (Danska - Švedska, Kanada - Italija, Južna Koreja - SAD, Švicarska - Velika Britanija)
02:00 - 05:35 Umjetničko klizanje / sportski parovi (MŽ) / kratki program
02:15 - 03:50 Alpsko skijanje / slalom (Ž) / 1. vožnja
02:30 - 04:10 Snowboard / halfpipe (M) / FINALE (29/102)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / Ž / Švedska - Švicarska (skupina B)
05:45 - 07:25 Alpsko skijanje / slalom (Ž) / FINALE (30/102)
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (Ž) / 1. kolo (Japan - SAD, Rusija - Velika Britanija, Danska - Švedska, Švicarska - Kina)
07:00 - 07:55 Nordijska kombinacija / pojedinačno na normalnoj skakaonici + 10 km (M) / skijaški skokovi na normalnoj skakaonici
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / Južna Koreja - Japan (skupina B)
09:45 - 10:45 Nordijska kombinacija / pojedinačno na normalnoj skakaonici + 10 km (M) / skijaško trčanje 10 km - FINALE (31/102)
11:00 - 12:30 Brzo klizanje / 1000 m (Ž) / FINALE (32/102)
12:05 - 14:00 Biatlon / 15 km (Ž) / FINALE (33/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (M) / 2. kolo (Kanada - Velika Britanija, Južna Koreja - Švedska, Švicarska - Italija, Norveška - Japan)
12:20 - 14:25 Sanjkanje / dvosjed (M) / FINALE (34/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / Slovačka - Rusija (skupina B) i SAD - Slovenija (skupina B)

15.2 (četvrtak): (finala: 7)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (Ž) / 2. kolo (Kanada - Južna Koreja, Danska - Japan, Kina - Rusija, Velika Britanija - SAD)
02:00 - 04:25 Skeleton / M / 1-2. vožnja
02:30 - 05:55 Umjetničko klizanje / sportski parovi (MŽ) / slobodni program - FINALE (35/102)
03:00 - 04:35 Snowboard / snowboard cross (M) / kvalifikacija
03:00 - 05:10 Alpsko skijanje / super-veleslalom (M) / FINALE (36/102)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / M / Finska - Njemačka (skupina C)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / Ž / SAD - Kanada (skupina A)
05:30 - 07:00 Snowboard / snowboard cross (M) / FINALE (37/102)
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (M) / 3. kolo (SAD - Italija, Norveška - Kanada, Velika Britanija - Japan, Danska - Švicarska)
07:30 - 09:15 Skijaško trčanje / 10 km, slobodni stil (Ž) / FINALE (38/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / Norveška - Švedska (skupina C)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / Rusija - Finska (skupina A)
12:00 - 13:15 Slobodno skijanje / aerials (Ž) / kvalifikacija
12:00 - 14:00 Biatlon / 20 km (M) / FINALE (39/102)
12:00 - 14:10 Brzo klizanje / 10000 m (M) / FINALE (40/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (Ž) / 3. kolo (Kina - Velika Britanija, Kanada - Švedska, SAD - Švicarska, Južna Koreja - Japan)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / Češka - Južna Koreja (skupina A) i Švicarska - Kanada (skupina A)
13:30 - 14:45 Sanjkanje / ekipno mješovita štafeta (MŽ) / FINALE (41/102)

16.2 (petak): (finala: 5)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (M) / 4. kolo (Italija - Danska, Norveška - Južna Koreja, Švedska - SAD)
01:30 - 04:10 Skeleton / M / FINALE (42/102)
02:00 - 03:25 Snowboard / snowboard cross (Ž) / kvalifikacija
02:00 - 06:30 Umjetničko klizanje / pojedinačno (M) / kratki program
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / M / SAD - Slovačka (skupina B)
04:15 - 05:15 Snowboard / snowboard cross (Ž) / FINALE (43/102)
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (Ž) / 4. kolo (Danska - Kanada, Južna Koreja - Švicarska, Švedska - Rusija)
07:00 - 08:50 Skijaško trčanje / 15 km, slobodni stil (M) / FINALE (44/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / Rusija - Slovenija (skupina B)
12:00 - 13:20 Slobodno skijanje / aerials (Ž) / FINALE (45/102)
12:00 - 13:30 Brzo klizanje / 5000 m (Ž) / FINALE (46/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (M) / 5. kolo (Japan - Švicarska, Švedska - Velika Britanija, Danska - SAD, Kanada - Južna Koreja)
12:20 - 14:10 Skeleton / Ž / 1-2. vožnja
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / Finska - Norveška (skupina C) i Švedska - Njemačka (skupina C)
13:30 - 14:40 Skijaški skokovi / pojedinačno na normalnoj skakaonici (M) / kvalifikacija

17.2 (subota): (finala: 9)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (Ž) / 5. kolo (Švicarska - Švedska, Rusija - SAD, Japan - Kina, Danska - Velika Britanija)
02:00 - 03:40 Slobodno skijanje / slopestyle (Ž) / kvalifikacija
02:00 - 06:25 Umjetničko klizanje / pojedinačno (M) / slobodni program - FINALE (47/102)
03:00 - 04:55 Alpsko skijanje / super-veleslalom (Ž) / FINALE (48/102)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / M / Kanada - Češka (skupina A)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / Ž / 1. četvrtfinale
05:00 - 06:35 Slobodno skijanje / slopestyle (Ž) / FINALE (49/102)
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (M) / 6. kolo (Južna Koreja - Velika Britanija, Švicarska - Norveška, Kanada - Švedska, Japan - Italija)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / Južna Koreja - Švicarska (skupina A)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / 2. četvrtfinale
10:30 - 11:45 Skijaško trčanje / 4x5 km štafeta (Ž) / FINALE (50/102)
11:00 - 13:55 Brzo klizanje na kratkim stazama / 1500 m (Ž) / FINALE (51/102)
11:00 - 13:55 Brzo klizanje na kratkim stazama / 1000 m (M) / FINALE (52/102)
12:00 - 13:15 Slobodno skijanje / aerials (M) / kvalifikacija
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (Ž) / 6. kolo (Rusija - Japan, Kina - Danska, Južna Koreja - Velika Britanija, SAD - Kanada)
12:15 - 13:10 Biatlon / 12,5 km masovni start (Ž) / FINALE (53/102)
12:20 - 14:40 Skeleton / Ž / FINALE (54/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / Rusija - SAD (skupina B) i Slovenija - Slovačka (skupina B)
13:30 - 15:15 Skijaški skokovi / pojedinačno na velikoj skakaonici (M) / FINALE (55/102)

18.2 (nedjelja): (finala: 6)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (M) / 7. kolo (Norveška - Danska, SAD - Japan, Švicarska - Kanada)
02:00 - 04:05 Slobodno skijanje / slopestyle (M) / kvalifikacija
02:15 - 04:10 Alpsko skijanje / veleslalom (M) / 1. vožnja
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / M / Njemačka - Norveška (skupina C)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / Ž / za 5-8. mjesto
05:15 - 06:50 Slobodno skijanje / slopestyle (M) / FINALE (56/102)
05:45 - 07:45 Alpsko skijanje / veleslalom (M) / FINALE (57/102)
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (Ž) / 7. kolo (Velika Britanija - Švedska, Kanada - Švicarska, Kina - Južna Koreja)
07:15 - 09:10 Skijaško trčanje / 4x10 km štafeta (M) / FINALE (58/102)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / Češka - Švicarska (skupina A)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / za 5-8. mjesto
12:00 - 13:20 Slobodno skijanje / aerials (M) / FINALE (59/102)
12:00 - 13:55 Brzo klizanje / dohvatna ekipna utrka (M) / kvalifikacija
12:00 - 13:55 Brzo klizanje / 500 m (Ž) / FINALE (60/12)
12:05 - 14:45 Bob / dvosjed (M) / 1-2. vožnja
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (M) / 8. kolo (Švedska - Japan, Danska - Južna Koreja, Italija - Velika Britanija, SAD - Norveška)
12:15 - 13:15 Biatlon / 15 km masovni start (M) / FINALE (61/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / Kanada - Južna Koreja (skupina A) i Švedska - Finska (skupina C)

19.2 (ponedjeljak): (finala: 3)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (Ž) / 8. kolo (SAD - Danska, Japan - Kanada, Švedska - Južna Koreja, Rusija - Švicarska)
01:30 - 04:25 Snowboard / big air (Ž) / kvalifikacija
02:00 - 03:25 Slobodno skijanje / halfpipe (Ž) / kvalifikacija
02:00 - 05:45 Umjetničko klizanje / plesni parovi (MŽ) / kratki program
05:10 - 07:30 Hokej na ledu / Ž / 1. polufinale
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (M) / 9. kolo (Italija - Južna Koreja, Švedska - Švicarska, SAD - Kanada, Velika Britanija - Danska)
12:00 - 14:00 Brzo klizanje / dohvatna ekipna utrka (Ž) / kvalifikacija
12:00 - 14:00 Brzo klizanje / 500 m (M) / FINALE (62/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (Ž) / 9. kolo (Velika Britanija - Švicarska, Danska - Rusija, Kina - SAD, Japan - Švedska)
12:15 - 15:00 Bob / dvosjed (M) / FINALE (63/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / Ž / 2. polufinale
13:30 - 15:15 Skijaški skokovi / ekipno (M) / FINALE (64/102)

20.2 (utorak): (finala: 5)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (M) / 10. kolo (Velika Britanija - Norveška, Japan - Kanada, Južna Koreja - Švicarska, Italija - Švedska)
02:00 - 05:45 Umjetničko klizanje / plesni parovi (MŽ) / slobodni program - FINALE (65/102)
02:30 - 03:55 Slobodno skijanje / halfpipe (Ž) / FINALE (66/102)
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / M / 1. PO utakmica za četvrtfinale
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / Ž / za 7-8. mjesto
05:00 - 06:45 Slobodno skijanje / halfpipe (M) / kvalifikacija
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (Ž) / 10. kolo (Kanada - Kina, SAD - Južna Koreja, Velika Britanija - Japan)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / 2. PO utakmica za četvrtfinale
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / za 5-6. mjesto
11:00 - 11:55 Nordijska kombinacija / pojedinačno na velikoj skakaonici + 10 km (M) / skijaški skokovi na velikoj skakaonici
11:00 - 13:00 Brzo klizanje na kratkim stazama / 1000 m (Ž) i 500 m (M) / kvalifikacija
11:00 - 13:00 Brzo klizanje na kratkim stazama / 3000 m štafeta (Ž) / FINALE (67/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (M) / 11. kolo (Švicarska - SAD, Norveška - Italija, Japan - Danska)
12:15 - 13:45 Biatlon / mješovita štafeta (MŽ) / FINALE (68/102)
12:50 - 14:45 Bob / Ž / 1-2. vožnja
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / 3. i 4. PO utakmica za četvrtfinale
13:45 - 14:45 Nordijska kombinacija / pojedinačno na velikoj skakaonici + 10 km (M) / skijaško trčanje 10 km - FINALE (69/102)

21.2 (srijeda): (finala: 7)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (Ž) / 11. kolo (Južna Koreja - Rusija, Švedska - Kina, Švicarska - Danska, Kanada - Velika Britanija)
01:30 - 04:45 Snowboard / big air (M) / kvalifikacija
02:00 - 06:30 Umjetničko klizanje / pojedinačno (Ž) / kratki program
03:00 - 04:50 Alpsko skijanje / spust (Ž) / FINALE (70/102)
03:30 - 04:15 Slobodno skijanje / skicross (M) / kvalifikacija
04:10 - 06:30 Hokej na ledu / M / 1. četvrtfinale
05:15 - 06:55 Slobodno skijanje / skicross (M) / FINALE (71/102)
06:05 - 09:00 Curling / ekipno (M) / 12. kolo (Danska - Kanada, Velika Britanija - SAD, Švedska - Norveška, Južna Koreja - Japan)
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / 2. četvrtfinale
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / Ž / za 3-4. mjesto
09:00 - 12:20 Skijaško trčanje / ekipni sprint, slobodni stil (M) / FINALE (72/102)
09:00 - 12:20 Skijaško trčanje / ekipni sprint, slobodni stil (Ž) / FINALE (73/102)
12:00 - 14:50 Brzo klizanje / dohvatna ekipna utrka (M) / FINALE (74/102)
12:00 - 14:50 Brzo klizanje / dohvatna ekipna utrka (Ž) / FINALE (75/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (Ž) / 12. kolo (Švedska - SAD, Švicarska - Japan, Rusija - Kanada, Južna Koreja - Danska)
12:40 - 15:00 Bob / Ž / FINALE (76/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / 3. i 4. četvrtfinale

22.2 (četvrtak): (finala: 8)
01:05 - 04:00 Curling / ekipno (M i Ž) / tie-breaker utakmice
02:15 - 04:10 Alpsko skijanje / slalom (M) / 1. vožnja
03:30 - 05:00 Slobodno skijanje / halfpipe (M) / FINALE (77/102)
04:00 - 05:50 Snowboard / paralelni veleslalom (M i Ž) / kvalifikacija
05:10 - 08:00 Hokej na ledu / Ž / FINALE (78/102)
05:45 - 07:40 Alpsko skijanje / slalom (M) / FINALE (79/102)
08:30 - 09:10 Nordijska kombinacija / ekipno na velikoj skakaonici + 4x5 km (M) / skijaški skokovi na velikoj skakaonici
11:00 - 13:45 Brzo klizanje na kratkim stazama / 500 m (M) / FINALE (80/102)
11:00 - 13:45 Brzo klizanje na kratkim stazama / 1000 m (Ž) / FINALE (81/102)
11:00 - 13:45 Brzo klizanje na kratkim stazama / 5000 m štafeta (M) / FINALE (82/102)
11:20 - 12:20 Nordijska kombinacija / ekipno na velikoj skakaonici + 4x5 km (M) / skijaško trčanje 4x5 km - FINALE (83/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (M) / polufinala
12:15 - 13:45 Biatlon / 4x6 km štafeta (Ž) / FINALE (84/102)

23.2 (petak): (finala: 6)
01:30 - 03:15 Snowboard / big air (Ž) / FINALE (85/102)
02:00 - 06:15 Umjetničko klizanje / pojedinačno (Ž) / slobodni program - FINALE (86/102)
03:00 - 04:25 Alpsko skijanje / alpska kombinacija (Ž) / 1. vožnja
03:30 - 04:15 Slobodno skijanje / skicross (Ž) / kvalifikacija
05:15 - 06:55 Slobodno skijanje / skicross (Ž) / FINALE (87/102)
06:30 - 07:45 Alpsko skijanje / alpska kombinacija (Ž) / FINALE (88/102)
07:35 - 10:30 Curling / ekipno (M) / za 3-4. mjesto
08:40 - 11:00 Hokej na ledu / M / 1. polufinale
11:00 - 12:35 Brzo klizanje / 1000 m (M) / FINALE (89/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (Ž) / polufinala
12:15 - 13:45 Biatlon / 4x7,5 km štafeta (M) / FINALE (90/102)
13:10 - 15:30 Hokej na ledu / M / 2. polufinale

24.2 (subota): (finala: 8)
01:30 - 04:00 Bob / četverosjed (M) / 1-2. vožnja
02:00 - 03:45 Snowboard / big air (M) / FINALE (91/102)
03:00 - 04:55 Alpsko skijanje / ekipno (MŽ) / FINALE (92/102)
04:00 - 05:30 Snowboard / paralelni veleslalom (M) / FINALE (93/102)
04:00 - 05:30 Snowboard / paralelni veleslalom (Ž) / FINALE (94/102)
06:00 - 09:05 Skijaško trčanje / 50 km masovni start, klasični stil (M) / FINALE (95/102)
07:35 - 10:55 Curling / ekipno (M) / FINALE (96/102)
12:00 - 14:40 Brzo klizanje / masovni start (M) / FINALE (97/102)
12:00 - 14:40 Brzo klizanje / masovni start (Ž) / FINALE (98/102)
12:05 - 15:00 Curling / ekipno (Ž) / za 3-4. mjesto
13:10 - 16:00 Hokej na ledu / M / za 3-4. mjesto

25.2 (nedjelja): (finala: 4)
01:05 - 04:25 Curling / ekipno (Ž) / FINALE (99/102)
01:30 - 04:00 Umjetničko klizanje / gala
01:30 - 04:30 Bob / četverosjed (M) / FINALE (100/102)
05:10 - 08:00 Hokej na ledu / M / FINALE (101/102)
07:15 - 09:20 Skijaško trčanje / 30 km masovni start, klasični stil (Ž) / FINALE (102/102)
12:00 - 14:00 Svečano zatvaranje
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 27 jan 2018, 21:32

@rio :salut:

evo da bacim i službenu str:
https://www.pyeongchang2018.com/en/index
https://www.olympic.org/olympic-games

što se tiče prijenosa ES sve prenosi :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 27 jan 2018, 22:13

da dodam i jednu jako zanimljivu stvar,na ženskom hokejaškom turniru nastupit će zajednički tim Sjeverne i Južne Koreje :thumbup:

i najsretniji pobjednik bilo kakvog natjecanja u povijesti i zimski i ljetni OI
,čovjek je i u finale ušao tako što je trojka pala :crazy: :urnebes: :rol:

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 5409
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 28 jan 2018, 14:20

Za Amere ce na olimpijskim igrama igrati Brian Gionta, koji je od ove sezone slobodan igrac.

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 28 jan 2018, 18:35

Hokejaški turnir:

Group A

Canada
Czech Republic
South Korea
Switzerland

Group B

Slovakia
Slovenia
Olympic Athletes from Russia
United States

Group C

Germany
Finland
Norway
Sweden

svi rosteri:

jad i tuga :plac: da pozdravim NHL vodstvo i poželim im svašta reći :mrgreen: prvi put od kad pratim hokejaški turnir na ZOI nećemo gledati najbolje igrače :thumbdown: sigurno 5 repki bi se borilo za zlato
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 5409
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 28 jan 2018, 21:56

Pozitivno u prici je sto su najvise naskodili drzavama koje su im omogucile takav status, doduse, velik broj kvalitetnih Rusa se nakupio u NHL-u (Namestnikov, Kucherov, Kulemin, Malkin, Ovi, Orlov, Anisimov, Radulov, Tarasenko...)
Da su makar svim AHL igracima pustili da dodju. :(
Ali od svega mene vise od toga bode cinjenica da Rusija na turnir nece doci pod pravim imenom. :cry:

Sto se tice turnira, Rusi su strasni, smijem se kladiti da bi na velikom rinku ova Rusija mogla parirati i najboljim NHL igracima.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 32062
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 29 jan 2018, 13:32

Što se tiče hokeja čeka se ovaj švedski wunderkind :clap:



A Rusi mogu preimenovati tim u (C)SKA :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 5409
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 jan 2018, 13:39

Strasan je mali, u Ligi prvaka se odlicnim pokazao iako Frolunda nije daleko otisla.
Vidim da nisu zvali drugog velikog talenta, Eliasa Peterssona, 5.pick Vancouvera, Top scorer igrac u Vaxyu koji je odlican ove sezone.

Ligu im na stranim forumima posprdno zovu C/SKA, cak i lokalci.

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 29 jan 2018, 18:18

kad smo kod nada ,Finci još nisu izbacili sastav ali njihov bi trebao predvoditi njihova velika nada Eeli Tolvanen koji igra za Jokerit
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 5409
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 jan 2018, 19:05

Objavili su svi sastave, samo nije ubaceno tamo.

Goaltenders:

19 Koskinen Mikko, SKA Pietari, KHL

31 Rämö Karri, Jokerit Helsinki, KHL

77 Metsola Juha, Amur Habarovsk, KHL

Defenders:

2 Lehtonen Mikko, Tappara Tampere

4 Kivistö Tommi, Jokerit Helsinki, KHL

5 Kukkonen Lasse, Kärpät Oulu

18 Lepistö Sami, Jokerit Helsinki, KHL

38 Hietanen Juuso, Dynamo Moskova, KHL

42 Heiskanen Miro, HIFK Helsinki

50 Koivisto Miika, Kärpät Oulu

55 Ohtamaa Atte, Ak Bars Kazan, KHL

Forwards:

12 Anttila Marko, Jokerit Helsinki, KHL

13 Junttila Julius, Kärpät Oulu

20 Tolvanen Eeli, Jokerit Helsinki, KHL

23 Kemppainen Joonas, Salavat Julajev Ufa, KHL

24 Lajunen Jani, HC Lugano, NLA

25 Enlund Jonas, Sibir Novosibirsk, KHL

27 Kontiola Petri, Lokomotiv Jaroslavl, KHL

37 Pyörälä Mika, SC Bern, NLA

40 Koskiranta Jarno, SKA Pietari, KHL

62 Osala Oskar, Metallurg Magnitogorsk, KHL

65 Manninen Sakari, Örebro HK, SHL

70 Hartikainen Teemu, Salavat Julajev Ufa, KHL

81 Peltola Jukka, Tappara Tampere

86 Savinainen Veli-Matti, Jugra Hanty-Mansijsk, KHL


Tolvanen je odlican, prvi strijelac je Jokerita, nije mala stvar zato sto Jokerit nije los ove sezone.
Fali nekoliko KHl igraca

Kad smo kod nada, treba kretati od Kirilla Kaprizova, mada on se moze nazvati i izgradjenim igracem. :D

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 29 jan 2018, 20:26

da napravim malu rekapitulaciju svih sportova na ZOI:

1.Alpsko Skijanje
11. natjecanja,po 5 muški i ženski klasični disciplina i Timsko natjecanje gdje će nastupiti 16 nacija sa 4 natjecatelja(2M i 2Ž) u paralelnom veleslalomu,u TE najbolja rangirana nacija se takmiči protiv najslabije 1 vs 16,2 vs 15 itd ,pobjednik se dobiva tako što za svaku pobjedu se dobije po 1 bod ,ako je rezultat 2-2 zbraja se vrijeme sva 4 natjecatelja.
2.Biatlon
11. natjecanja,po 5 M i Ž disciplina (individual,sprint,potjera,masovni start,štafete) te naravno mješana štafeta :mrgreen: (po 2M i 2Ž natjecatelja) samo u individulanoj utrci za promašaj se dobiva 1min,dok u ostalim se trči kazneni krug od 150m,u štafetama imamo još dodatna 3 metka .
3.Bob
3. natjecanja,dvosjed i četverosjed M i dvosjed Ž,
u dvosjedu za M maksimalna težina atleta i opreme je 390kg dok kod četverosjeda je 630kg
u žena dopuštena težina je 340kg, duljina staze je od 1200m do 1500m
4.Skijaško trčanje
12.Najetcanja,po 6 muški i ženski,srećom nema nikakvi mješoviti utrka :mrgreen: u disciplini skiatlon pola utrke se trči klasično a ostatak slobodnim stilom,u štafeti prve dvije izmjene se trče klasičnim a druge dvije slobodnim stilom.
5.Curling
ili ti boćanje na ledu ili kako neki kažu sport za domaćice :mrgreen:
3.natjecanja M i Ž te naravno mješovito u kojem nastupa po jedan muški i ženski natjecatelj
Svaka ekipa ima po 4 natjecatelja,Svaki igrač isporučuje dva stonera uzastopce na svakom kraju, dok se izmjenjuje s protivnikom,jedna serija je gotova kad se isporuči svih 16 stonera, a tekma ima 10 serija.
6.Umjetničko klizanje
5.natjecanja ,muško i žensko pojedinačno,parovi,ice dance (Sastoji se od kratkog plesa i slobodnog plesa) te timsko natjecanje(zbroj svih natjecanja),ovo vjerovatno nikoga ne zanima :mrgreen:
7.Freestyle skijanje
10.natjecanja ,po 5 M i Ž (Aerials,Moguls,Ski Cross,Halfpipe,Ski Slopestyle)
Aerials -akrobatski skokovi ,Pet sudaca koristi ljestvicu od 10 točaka za ocjenjivanje tri elementa: 20% za zrak (polijetanje, visina i duljina), 50% za oblik (stil, izvršenje gibanja i točnost) i 30% za slijetanje.
npr.

Moguls-skijanje po hupserima,Rezultat se sastoji od 50% tehnike okretanja, 25% zračnih manevara i 25% brzine. Ukupno je sedam sudaca
npr.

Ski Cross (SX)-4 skijaša istodobno kreće s cilja i utrkuje se na brdovitoj stazi s raznoraznim preprekama (manji i veći skokovi, zavoji, ulegnuća)
npr.

Ski Halfpipe-pet sudaca ocjenjuju opću izvedbu skijaša kao što su visina, okret, tehnika i težina, a prosjek čini konačni rezultat. sportaš izvodi dvije serije
npr.

Ski Slopestyle- odvija se na stazi koja se sastoji od raznih prepreka i značajki terena kao što su tračnice, tablice, kutije, zidovi i skokovi. Sportaši mogu odabrati svoje prepreke za njihovu izvedbu.Pet sudaca ocjenjuje opću izvedbu prema visini, okretu, tehnici ,također dvije serije
npr.


8.Snowboard
10.natjecanja ,po pet M i Ž(paralelni veleslalom,Halfpipe,Snowboard Cross, Slopestyle,Big Air)

paralelni veleslalom-isto kao u skijanju samo ovdje se natječu na bordu
Halfpipe-slično kao u freestylu ,samo ovdje imamo 6 sudaca i najbolja i najgora ocijena se brišu
Snowboard Cross-identično ski crossu
Slopestyle-identično ski SS
Big Air-izvođenje trikova npr.

9.Luge-sanjkanje
4.natjecanja M i Ž pojedinačno,dublevi i Timska štafeta
staza je duga između 1000-1500m
u pojedničnom natjecanju imamo 4 utrke dok u dublevima imamo dvije,naravno vremena se zbrajaju,a zanimljivo je da u dublu može kombinarano i žensko -muški par ili samo dva muškarca ili samo dvije žene.Timska štafeta uključuje pojedinačno Ž i M te doublove.
10.Nordijska kombinacija
3.natjecanja ,dva individualna natjecanja (mala i velika skakaonica +10km trčanja) te Timsko s 4 skakača+4x5km trčanja,u pojedinačnom za svaki bod prednosti u skakanju se dobije 4 sekunde prednosti,dok u timskom za svaki bod prednosti dobija se 1.33sec
11.Brzo klizanje-kratke staze
8.natjecanja, 4M i Ž natjecanja ,natjecanje se odvija na stazi od 111.12m,često pobjednika ovdje odlučuju dobro pozicioniranje te dosta sreće :mrgreen:
12.Skeleton
2.natjecanja M i Ž pojedinačno ,voze se 4 utrke
13.Skijaški skokovi
4.natjecanja ,tri muška i jedno žensko(žene se samo natječu na normalnoj skakaonici)
14.Brzo klizanje
14.natjecanja ,po 7 M i Ž (muškarci se natječu na daljinama od 500m do 10,000m do žene od 500-5000m)imamo još timska potjera (dva tima s 3 klizača startaju na suprotnim stranama staze i kližu 8 krugova,a za pobjedničko vrijeme se uzima kad treći klizač pređe ciljnu liniju)
masovni start-maksimalno 28 klizača kližu 16 krugova,a tijekom utrke imamo intermedia sprint nešto kao u biciklizmu za koje se dobija bonus bodovi


ps. idemo Krameru :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 5409
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 30 jan 2018, 00:54

Jaromir Jagr napustio NHL i pridruzio se Kladnu, ekipi iz rodnog grada ciji je i vlasnik, a koja nastupa u ceskoj drugoj ligi.
Steta sto nije prije da ga gledamo na olimpijadi. :(

Avatar
jestamaji
Postovi: 7312
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 30 jan 2018, 11:51

genijalna satnica, otprilike se ništa ne može gledati, osim pokoje hokej tekme i skokova

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 30 jan 2018, 19:42

jestamaji WroteColongenijalna satnica, otprilike se ništa ne može gledati, osim pokoje hokej tekme i skokova

ništa čekaj do Pariza i ljetni igara :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 8138
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 30 jan 2018, 20:10

Iako je trebao nositi zastavu Japana na otvaranju,Kasai neće moći prisustvovati otvaranju pa tako će ga zamjeniti Sara Takanashi isto skakačica i jedna od favoritkinja za medalju na ZOI.
Kasaiu će ovo biti 8.ZOI :tokralju: :tokralju:

a još jedna velika sportašica se vratila kako bi nastupila na ZOI,Heather Moyse dvostruka olimpijska pobjednica u Bobu nastupit će na svojim 4.igrama ali ovaj put neće biti u bobu s Humphries s kojom je osvojila dva zlata na ZOI i koja je i sada veliki favorit za treće uzastopno zlato već će biti u bobu s novom kandaskom nadom Rissling.
Moyse je multitalentirana sportašica koja je i bila sjajna ragbijašica i izabrana u Rugby Hall of fame , a nastupala je i za Kanadu u biciklizmu :kralj:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 7312
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 31 jan 2018, 10:08

branimir85 WroteColon
jestamaji WroteColongenijalna satnica, otprilike se ništa ne može gledati, osim pokoje hokej tekme i skokova

ništa čekaj do Pariza i ljetni igara :mrgreen:

u parizu imam jarana, odrasli skoro pa vrata do vrata, elem ako mi se bude dalo otiću tamo na par dana ... jednom atletika na stade de franceu, jednom tenis u RG-u i puno (naravno ženskog) beachvolleyballa kod tornja :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 7312
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 31 jan 2018, 11:23

nego druga zimska olimpijada zaredom sa olimpijskim parkom defakto na moru .... :o


Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kobe Bryant i 1 gost.