Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Koja reprezentacija će se okititi zlatom na predstojećem SP-u ?

Anketa je završila: 11 sep 2019, 12:22.

1. SAD
71
47%
2. Srbija
44
29%
3. Grčka
7
5%
4. Španija
8
5%
5. Francuska
4
3%
6. Australija
8
5%
7. Kanada
2
1%
8. Litvanija
0
Nema glasova.
9. Turska
3
2%
10. Neko deseti
4
3%
 
Ukupno glasova: 151

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la MElloo » 10 sep 2019, 23:16

Fk_zeljo_1921 je napisao/la:Gdje ih nece trollat, kad su postavljali razne statistike kako su rame uz rame s Dream teamom iz 92' :tokralju: :tokralju: Sale govori nesto o euforiji a ovakve komentare je davao prije mjesec dana:
Serbia Basketball Head Coach on Team USA: 'If We Meet, May God Help Them'
https://www.complex.com/sports/2019/08/ ... n-team-usa
Da pricalo se da nijedna repka u grupnoj fazi nije bila ovako dominantna jos od orginalnog dream teama.Prc

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Osim13 » 10 sep 2019, 23:20

Al 20 razlike je 20 razlike
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la armin dju » 10 sep 2019, 23:22

Ima li gdje da se pogleda snimak Srb Argentina?

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Drape » 11 sep 2019, 00:12

Scola igrao protiv Jugoslavije, Srbije i Crne Gore, Srbije :rol:
Duel u finalu Mundijala 2002, 29. avgusta 2002. u Indijanapolisu, deo je košarkaške istorije, ne samo naše nego i svetskih šampionata. Sjajni Argentinci bili su pred trijumfom, ali se naš tim volšebno vratio, iznudio produžetak (75-75) i na kraju slavio 84-77. Najviše su povukli Dejan Bodiroga (27 poena, 6 skokova, 3 asistencije) i Peđa Stojaković (26 poena, 6 skokova). Naš tim je slabo šutirao trojke (6/27, samo 22,2%) ali, na sreću, ni Argentinci nisu bili bolji (5/22, 22,7%). Luis Skola nam je dao 11 poena, Fabricio Oberto 28.

Prvu pobedu nad našim košarkašima na zvaničnim takmičenjima Argentinci su ostvarili na Olimpijskim igrama u Atini 2004, pobedili su 83-82. Manu Đinobili dao nam je 27 poena. Bio je to samo uvod ka njihovom trijumfu – osvajanju zlatne medalje, što je do danas najveći uspeh argentinske košarke.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la MElloo » 11 sep 2019, 00:18

Drape je napisao/la:Scola igrao protiv Jugoslavije, Srbije i Crne Gore, Srbije :rol:
Duel u finalu Mundijala 2002, 29. avgusta 2002. u Indijanapolisu, deo je košarkaške istorije, ne samo naše nego i svetskih šampionata. Sjajni Argentinci bili su pred trijumfom, ali se naš tim volšebno vratio, iznudio produžetak (75-75) i na kraju slavio 84-77. Najviše su povukli Dejan Bodiroga (27 poena, 6 skokova, 3 asistencije) i Peđa Stojaković (26 poena, 6 skokova). Naš tim je slabo šutirao trojke (6/27, samo 22,2%) ali, na sreću, ni Argentinci nisu bili bolji (5/22, 22,7%). Luis Skola nam je dao 11 poena, Fabricio Oberto 28.

Prvu pobedu nad našim košarkašima na zvaničnim takmičenjima Argentinci su ostvarili na Olimpijskim igrama u Atini 2004, pobedili su 83-82. Manu Đinobili dao nam je 27 poena. Bio je to samo uvod ka njihovom trijumfu – osvajanju zlatne medalje, što je do danas najveći uspeh argentinske košarke.
Akobogda da zaigra i protiv Kosova i Vojvodine

Avatar
holyman
Postovi: 8219
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la holyman » 11 sep 2019, 00:28

:bih:
Tesnjak1991 je napisao/la:https://m.imgur.com/a/MDleoSh

Eto, šta dalje reći o nebeskim servima. :facepalm:


I ja sam to vidio hahahaha cirkus
NEMA NAZAD

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la TonySosa » 11 sep 2019, 00:30

MElloo je napisao/la:
Drape je napisao/la:Scola igrao protiv Jugoslavije, Srbije i Crne Gore, Srbije :rol:
Duel u finalu Mundijala 2002, 29. avgusta 2002. u Indijanapolisu, deo je košarkaške istorije, ne samo naše nego i svetskih šampionata. Sjajni Argentinci bili su pred trijumfom, ali se naš tim volšebno vratio, iznudio produžetak (75-75) i na kraju slavio 84-77. Najviše su povukli Dejan Bodiroga (27 poena, 6 skokova, 3 asistencije) i Peđa Stojaković (26 poena, 6 skokova). Naš tim je slabo šutirao trojke (6/27, samo 22,2%) ali, na sreću, ni Argentinci nisu bili bolji (5/22, 22,7%). Luis Skola nam je dao 11 poena, Fabricio Oberto 28.

Prvu pobedu nad našim košarkašima na zvaničnim takmičenjima Argentinci su ostvarili na Olimpijskim igrama u Atini 2004, pobedili su 83-82. Manu Đinobili dao nam je 27 poena. Bio je to samo uvod ka njihovom trijumfu – osvajanju zlatne medalje, što je do danas najveći uspeh argentinske košarke.
Akobogda da zaigra i protiv Kosova i Vojvodine
hahaha, dobar :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alemsa » 11 sep 2019, 01:41

slika
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Ziggs » 11 sep 2019, 08:18

SiamoNoi je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:

Ja da se kockam, stavio bih ozbiljne pare na ovog momka za ROY
Nevjerojatno nahajpan igrač.
Od koga je to nahajpan? Ocigledno nismo u istim krugovima, pa cak ga i navijaci Vasingtona ne hajpaju(Japance ne treba pikati oni bi Nurkica izglasali u allstar petorku). Ja samo govorim ono sto sam gledao i koliko me njegova situacija podsjeca na Markannenovu. Igrali u sistemu na koledzu koji im je limitirao igru, pokazali na ljetnoj ligi da znaju vise. Onda dosla igra sa reprezentacijom, a oni kao 20 godisnjaci lideri ekipa koje igraju na Europskom/Svjetskom prvenstvu. Tu se isto pokazali, ulaze u trening kamp u ekstra formi, fizicki spremni jer su igrali protiv profesionalaca a ne balavurdije na koledzu. Pocinje sezona, prve dvije sedmice solidne utakmice protiv solidnih ekipa svi se pocinju pitati "odkud ovo", "nije isti igrac kao na koledzu". I onda kraj sezone u prvom timu rukija. Uglavnom, sve argumentovano, da on ostane zdrav a mi zivi bili pa vidjeli.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la BosniaBoston » 11 sep 2019, 09:14

Ocigledno neki imaju amneziju i ne kontaju da ta BiH predstavlja njih a ne tudja drzava
Sad malo On-topic:
Usa-Fra derbi 1/4.Ako je ista juce dokazalo je to da nema sigurnih prolazaka,a i Francuska je ozbiljnija od Argentine koja je prosla.70-30
Australija-Ceska:Utakmica najslabije kvalitete od ovih u 1/4.Ko god prode nema sanse za zlato ali Australija je kvalitetnija i iskusnija.80-20
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la filip13 » 11 sep 2019, 09:20

hoće neko pokusati dovesti u red temu prije nego rasprava ode u kura c

Avatar
Varg
Postovi: 2609
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Varg » 11 sep 2019, 09:38

alan_kardec je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Kao što je tebi, bar bi trebalo da je tako, koji si iz Srbije i koji nema veze sa Bosnom, apsolutno nebitno bilo šta oko Bosne, prema njoj imaš stav kao prema Litvaniji ili prema bilo kojoj drugoj državi pa tako je i meni a i večini sa ove teme, Srbija kao Srbija potpuno nebitna, ni 1% nas ne zanima, niti nam znači šta uspjeh ili neuspjeh te države. Ali pošto ovdje ima navijača Srbije, najavljivala se titula, da ste najjači, sasvim je normalno da bude provokacija, nemamo šta provocirati Poljake kad ih na ovom forumu nema.

A za Bosnu, ne daju političari a da daju bili bi i mi tu na SP, u borbi za neku od pozicija (od prve pa do zadnje, koja nas zapadne).

Prošle godine se ovdje svršavalo danima na poraz Srbije od Švice, recimo. Nije zar da je i Krstajić najavljivao svjetski titulu i bahatio se :hmmmmm:
Jedan od kamare primjera.
Postovi navijača Srbije na ovoj temi su 1/30 u odnosu na sve ostale postove. Nešto se ne sjećam da je neko od nas ovdje upadao u euforiju, najavljivao zlato, deranje Amera i sl... pa je tema poludjela nakon dva poraza Srbije, kao da je u najmanju ruku BiH pobijedila Srbiju, a ne Argentina.
ali riješili su vas kosovari :D mene boli q za nas svjestan sam da smo jadni i tu me ne moze niko uvrijediti jer se mogu samo složit
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Sebulba » 11 sep 2019, 09:50

Sebulba je napisao/la: Srbiju može zaustaviti samo glava, tj. kada se balkanac ufura da je najjači onda mu se to obično obije o glavu. Od drugih zasada samo Australija djeluje ozbiljno dok amere ne treba nikada otpisivati, ostatak tanko.
Samo da se citiram od prije 6 dana: ovo boldirano sam pogodio, za ostalo ćemo vidjeti, @BosnianBoston je tu dodao i Francusku, vidjet ćemo i njih danas da li mogu preko amera?!
Slažem se sa filipom da je tema počela izmicati kontroli, krajnje je vrijeme da moderacija smiri strasti.

Avatar
Riziko
Postovi: 5819
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Riziko » 11 sep 2019, 09:53

Loši smo bili, dobila nas Argentina bezmalo rutinski.
Vidjećemo u budućnosti šta i kako.
Saleta treba ostaviti, zahvaliti se nekim igračima tipa Raduljica, Simonovića, mada će svakako otići nakon ovog.
Ključeve tima dati Bogdanu i Jokiću, ostali da im služe ko pomoćno osbolje. Ako nas TEo počasti sa još jednim šampionatom dobro i jest.

U nastavku takmičeja simpatišem gaučose, mada će teško preko Španije.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 sep 2019, 10:02

L-Train je napisao/la:Ovi Srbi vazda glume vece Srbe od Tuzlaka.
:rol:

post dana
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

lumani
Postovi: 14873
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la lumani » 11 sep 2019, 10:15

Sebulba je napisao/la:
Sebulba je napisao/la: Srbiju može zaustaviti samo glava, tj. kada se balkanac ufura da je najjači onda mu se to obično obije o glavu. Od drugih zasada samo Australija djeluje ozbiljno dok amere ne treba nikada otpisivati, ostatak tanko.
Samo da se citiram od prije 6 dana: ovo boldirano sam pogodio, za ostalo ćemo vidjeti, @BosnianBoston je tu dodao i Francusku, vidjet ćemo i njih danas da li mogu preko amera?!
Slažem se sa filipom da je tema počela izmicati kontroli, krajnje je vrijeme da moderacija smiri strasti.

Ko kaze da je glava :?: ljudi vodili od prvog napada :!: pisao sam vam već, prerano su ušli u najbolju moguću formu i to ih je posle koštalo(oni koji podižu formu tkom turnira uvijek doguraju dalje) .. Isti scenario su Grci jednom imali u pripremama sve pregazili, došli na prvenstvo 2,3 slaba dana i vozdrica.. 2 problem kod Srbije je Sale :mrgreen: Jokica je trebao od prve pripremne tekme uigravati na 5,a ne sada u zadnjoj. 3 Kalinic, Nedovic su ipak glasa, pa čak i jedan Vanja pored ovakvih shutera.....

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Sebulba » 11 sep 2019, 11:31

lumani je napisao/la:
Sebulba je napisao/la:
Sebulba je napisao/la: Srbiju može zaustaviti samo glava, tj. kada se balkanac ufura da je najjači onda mu se to obično obije o glavu. Od drugih zasada samo Australija djeluje ozbiljno dok amere ne treba nikada otpisivati, ostatak tanko.
Samo da se citiram od prije 6 dana: ovo boldirano sam pogodio, za ostalo ćemo vidjeti, @BosnianBoston je tu dodao i Francusku, vidjet ćemo i njih danas da li mogu preko amera?!
Slažem se sa filipom da je tema počela izmicati kontroli, krajnje je vrijeme da moderacija smiri strasti.

Ko kaze da je glava :?: ljudi vodili od prvog napada :!: pisao sam vam već, prerano su ušli u najbolju moguću formu i to ih je posle koštalo(oni koji podižu formu tkom turnira uvijek doguraju dalje) .. Isti scenario su Grci jednom imali u pripremama sve pregazili, došli na prvenstvo 2,3 slaba dana i vozdrica.. 2 problem kod Srbije je Sale :mrgreen: Jokica je trebao od prve pripremne tekme uigravati na 5,a ne sada u zadnjoj. 3 Kalinic, Nedovic su ipak glasa, pa čak i jedan Vanja pored ovakvih shutera.....
Psiha je pod broj jedan, a onda bahati glupan Đorđević koji ih je nafurao da su dream team iz 92´i koji je tanak trener, Hernandez ga je napravio budalom. Ako ima i do priprema to je opet Đorđevićeva greška.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 11 sep 2019, 11:37

Evo Argentina-srbija na sk1 opet. U egalu su, možda pobjede sad. :mrgreen:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Beko » 11 sep 2019, 12:08

Tesnjak1991 je napisao/la:Evo Argentina-srbija na sk1 opet. U egalu su, možda pobjede sad. :mrgreen:
Ako uspije da zatvore PnR Campazza i Scole onda su izgledi dobri.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 11 sep 2019, 12:45

Beko je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la:Evo Argentina-srbija na sk1 opet. U egalu su, možda pobjede sad. :mrgreen:
Ako uspije da zatvore PnR Campazza i Scole onda su izgledi dobri.
Jbga, opet izgubiše.. :roll:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.