Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Koja reprezentacija će se okititi zlatom na predstojećem SP-u ?

Anketa je završila: 11 sep 2019, 12:22.

1. SAD
71
47%
2. Srbija
44
29%
3. Grčka
7
5%
4. Španija
8
5%
5. Francuska
4
3%
6. Australija
8
5%
7. Kanada
2
1%
8. Litvanija
0
Nema glasova.
9. Turska
3
2%
10. Neko deseti
4
3%
 
Ukupno glasova: 151

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alemsa » 16 sep 2019, 00:36

BosniaBoston je napisao/la:Nece imati tadasnju dominaciju radi globalizma,ali ce prednost uvijek imati i osvajat ce bar (u punom sastavu) 4 od 5 prvenstava
4 od 5 ako posalju ove levate, 5 od 5 ako posalju barem 2 superstara tipa Harden, Curry, Kawhi svaki turnir
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Justin » 16 sep 2019, 02:34

NEZALAGANJE je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Pa da su u istoj reprezentaciji onda ne bi bilo sumnje da bi nabili Amere, ovako bi moglo bit itekako gutavo. Svakako se nece s njima nadmetat na individualni kvalitet. Oni su i na ovom turniru individualno gledano bili najjaci al je i budali bilo jasno da nece osvojit. Nisam nigdje rekao sigurno ce popusit, levati propasce nego da se razlika smanjuje i da Amerikanci nece jos dugo biti superdominantna sila. Cak ni danasnja dominacija koju imaju nije u rangu one iz 90ih.

Kawhi je draftan 2011., ciljao sam na godine ulaska u ligu.
Ok,ali godina ulaska u ligu ne znaci nuzno da je neko superstar.Neko se kasnije razvije,a primjera je mnogo vise,nego tih koji su odmah superstar potencijali.Razlika se smanjuje u smislu konkurentnosti,jer je kosarka postala globalna igra,ali da bi i doista neko ugrozio najjaci americki sastav,nije dovoljno da se u nekoj zemlji tu i tamo pojavi neki vrhunski igrac.Potrebno je da se u x zemlji u isto vrijeme pojave 3-4 vrhunska igraca,a to je malo vjerovatno,priznaces.Generacije poput onomad jugoslovenske i ove sad spanske se ne desavaju cesto.Trenutno nema na horizontu internacionalne generacije koja osvaja sve od mladjih kategorija i koja ima 4-5 NBA potencijala.
Jamal Murray, RJ Barrett, Brandon Clarke

:kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

benjo34
Postovi: 105
Pridružen/a: 31 okt 2014, 01:23
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la benjo34 » 16 sep 2019, 07:40

Izvinjavam se što upadam ovako na temu kao padobranac, nisam aktivni član foruma ali pratim unose kolega, mislim da u ovom dijelu rasprave mogu da doprinesem.

Kao neko ko detaljno prati američku srednjoškolsku košarku i NCAA, mogu samo reći da će se u budućnosti itekako stvoriti veći gap između Amera i ostatka svijeta.

Zadnjih godina u FIBA U19 pa niže, amerikanci dominiraju i nije čak ni blizu. 2017 godine su doduše izgubili od kanade predvođene Berretom U19, ali zaista malo amerikanaca tog uzrasta je došlo na takmičenje, od poznatijih jedino možemo Reddisha izdvojit. O dolasku amera na buducim draftovima, ne teba trošiti riječi. Zapamtite Anthony Edwards, momka već porede sa Hardenom, dječko je zvijer, prebacio se u razred iznad da bi ranije došao u NBA, dominira. James Wiseman, Lamelo, RJ Hampton, njih očekujemo na draftu 2020, u međuvremenu će se već još igrača na koledžu pojaviti. Također, u srednjoj školi, trenutno najveći prospekt, pa veći i od Ziona i od Lebronovog sina je Emoni Bates, već povlači poređenja sa Durantom, ko pogleda neki full highlights njegovih utakmica biće mu jasno.

Ali nekako, ne mogu da se odvojim od utiska da je Amerikancima najviše falio Tatum, savršeno krilo za Fiba košarku, najviše je imao FIBA iskustva među amerima. On i Kuzma koji je otpao zbog povrede bi itekako doveli prevagu. Ne kažem da bi uzeli ali da bi prošli sigurno francusku, u to sam siguran

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la filip13 » 16 sep 2019, 08:44

krlekapiten je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Kakav post. :wtf: :wtf:

Zivota ti,iduci put nas pusti da pisemo "o necemu o cemu nemamo pojma".
Pustio 15 dana...nekada se i nasmijem.... Nisam se htio javljat... niti vam objašnjavati koliko niste u toku... Mislio sam da ima neko ko je u toku šta se desilo... kad niko...

Svašta nešta se pisalo i na ovoj i na temi reprezentacije... ćorak što bi rekli...

A tek kad bi saznali ko je u pitanju....

Kako bi se tek tada neki zacrvenili koliko su bili u krivu... i ovde i na nekim drugim forumaškim sastancima...

Nijedan medij i nijedan novinar nije pisao... neki znaju... opšte dobro. sportsko... Vidjećemo....

Selektor nije pričao. Igrači nisu. Stručni štab. Novinari... gensek... nije red da pričamo i mi koji znamo šta se desilo... zbog forumaške popularnosti... nikada...

Saznalo se kakve su međusobne razmirice imali Zdovc i Cvetković... ko je stao iza leđa.... šta je to donijelo.... Možda za 20 i kusur.... anegdota.... zanimljivost....

A vi do tada pričajte priče o sujeti Saleta... Jokiću ispod prosjeka... višku Birčeviću... Kaliniću.... nikakve to veze nema....

zdovc,jure zdovc?

Avatar
robertkosar
Postovi: 3447
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la robertkosar » 16 sep 2019, 09:34

Kada je docek reprezentacije u Smrdiji :damn:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Clutch » 16 sep 2019, 10:01

Kakav flex krleta :bow:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Kristijan
Postovi: 723
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Kristijan » 16 sep 2019, 12:04

robertkosar je napisao/la:Kada je docek reprezentacije u Smrdiji :damn:
Jagomir. Nahorevska 248, Sarajevo 71000. Kapaciteti su pri kraju, naći će se mjesto. ;)
Kakav flex krleta :bow:
U pravu je. Kako je došao do informacije, ne znam... Ali je u pravu... nigdje to nije pomenuto ni na bosanskim, ni na srpskim forumima i ako bude pameti, tako će i ostati...

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la firefirefirely » 16 sep 2019, 12:26

Nebeski narod i teorije zavjere, šššš ne smije niko znati, ali eto znaju oni

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Rokoko87 » 16 sep 2019, 12:27

Eto, jesam bio upravu, Jokić je bomba za svlačionicu, nije smio na crtu sa Raduljicom pa nahuškao levata Gudurića
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
dscile
Postovi: 6166
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la dscile » 16 sep 2019, 12:40

Rokoko87 je napisao/la:Eto, jesam bio upravu, Jokić je bomba za svlačionicu, nije smio na crtu sa Raduljicom pa nahuškao levata Gudurića
Ne znam kako i zasto, ali tebi je Jokic nabio bolesne komplekse. Bukvalno nisam vidio da iko bilo kojeg igraca ovoliko bolesno spominje kao ti.



I da, te price kako se nesto zna ali se ne smije reci radi veceg cilja su djecije i debilne. Kao samo odredjeni znaju, ali ne smiju napisati na nekom XY forumu jer ce tako dospijeti u javnost. Kao ono, javnost ce povjerovati nekom anonimcu iza XY profila kao da je neki relevantan izvor. Ako neces napisati sta onda koji k*rac pises kako nesto znas, kada time sam sebi uskaces u usta. Ili ne pricaj nista ili pricaj sve. Mada me svakako te rekla kazala price ne zanimaju. Odjednom svi znaju sta se desilo u zatvorenom krugu od 20 ljudi.

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la filip13 » 16 sep 2019, 12:53

i još na sve to,jedan drugi forumaš tvrdi da je ovaj u pravu,iako nije napisano zbog čega je u pravu,zbog čega je pametno da za to javnost ne sazna

dark44
Postovi: 2103
Pridružen/a: 27 jun 2017, 13:35
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la dark44 » 16 sep 2019, 13:41

Gori su od GOAT-a hahahaha

Avatar
Kristijan
Postovi: 723
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Kristijan » 16 sep 2019, 14:35

dscile je napisao/la:
Ne znam kako i zasto, ali tebi je Jokic nabio bolesne komplekse. Bukvalno nisam vidio da iko bilo kojeg igraca ovoliko bolesno spominje kao ti.



I da, te price kako se nesto zna ali se ne smije reci radi veceg cilja su djecije i debilne. Kao samo odredjeni znaju, ali ne smiju napisati na nekom XY forumu jer ce tako dospijeti u javnost. Kao ono, javnost ce povjerovati nekom anonimcu iza XY profila kao da je neki relevantan izvor. Ako neces napisati sta onda koji k*rac pises kako nesto znas, kada time sam sebi uskaces u usta. Ili ne pricaj nista ili pricaj sve. Mada me svakako te rekla kazala price ne zanimaju. Odjednom svi znaju sta se desilo u zatvorenom krugu od 20 ljudi.
Pa kada ne znaš... kao ni ostatak na forumu izuzev ovog @krlekapiten...

Možda novinari izlete sa pričom, ali ako su ćutali 15 dana, vjerujem da će to i nastaviti... Osim ako ne dobiju novac da se iznese javno... Sale je pokazao da je šmeker i prećutao je... A ja da budem crna ovca i iznesem povjerljive stvari nema šanse. Čovjek koji je bio u svlačionici ih je prenio.

Avatar
Kristijan
Postovi: 723
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Kristijan » 16 sep 2019, 14:37

filip13 je napisao/la:i još na sve to,jedan drugi forumaš tvrdi da je ovaj u pravu,iako nije napisano zbog čega je u pravu,zbog čega je pametno da za to javnost ne sazna
@krlekapiten je potvrdio priču koju sam znao na pp. Ništa vam čovjek ružno nije napisao, osim da ne znate o čemu se radi i šta je glavni problem. I umjesto da to prihvatite na normalan način, vi odmah počeli u fazonu vidi ovih ložiona što hoće da budu bitni, kao oni nešto znaju i slično ... ;)

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alemsa » 16 sep 2019, 14:38

benjo34 je napisao/la:Izvinjavam se što upadam ovako na temu kao padobranac, nisam aktivni član foruma ali pratim unose kolega, mislim da u ovom dijelu rasprave mogu da doprinesem.

Kao neko ko detaljno prati američku srednjoškolsku košarku i NCAA, mogu samo reći da će se u budućnosti itekako stvoriti veći gap između Amera i ostatka svijeta.

Zadnjih godina u FIBA U19 pa niže, amerikanci dominiraju i nije čak ni blizu. 2017 godine su doduše izgubili od kanade predvođene Berretom U19, ali zaista malo amerikanaca tog uzrasta je došlo na takmičenje, od poznatijih jedino možemo Reddisha izdvojit. O dolasku amera na buducim draftovima, ne teba trošiti riječi. Zapamtite Anthony Edwards, momka već porede sa Hardenom, dječko je zvijer, prebacio se u razred iznad da bi ranije došao u NBA, dominira. James Wiseman, Lamelo, RJ Hampton, njih očekujemo na draftu 2020, u međuvremenu će se već još igrača na koledžu pojaviti. Također, u srednjoj školi, trenutno najveći prospekt, pa veći i od Ziona i od Lebronovog sina je Emoni Bates, već povlači poređenja sa Durantom, ko pogleda neki full highlights njegovih utakmica biće mu jasno.

Ali nekako, ne mogu da se odvojim od utiska da je Amerikancima najviše falio Tatum, savršeno krilo za Fiba košarku, najviše je imao FIBA iskustva među amerima. On i Kuzma koji je otpao zbog povrede bi itekako doveli prevagu. Ne kažem da bi uzeli ali da bi prošli sigurno francusku, u to sam siguran
Ma pusti @ep-a buraz frajer lozionicar, dobar je lik ali se nalozi na momenat. Da je Jokic dao 40 poena u nekoj tekmi on bi ovdje govorio da je tu negdje sa Hakeemom. :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Unofficialpage » 16 sep 2019, 14:40

Pa šta je glavni problem? Recite da i mi znamo, ovako samo govorite ne znate šta je, ovo je glavni problem i tri tačke. Mislim ako već nećete reći onda nemojte ništa ni govoriti, nema smisla.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Kristijan
Postovi: 723
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Kristijan » 16 sep 2019, 14:48

Unoff imaš pp... da ne pomisliš kako je trol. Nije za javnost. ;)

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15642
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la BosniaBoston » 16 sep 2019, 14:49

Ako nije za javnost sta nas lozite,uostalom nije nasa reprezentacija.Imate npr.krstaricu i mozda to njih vise zanima
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
dscile
Postovi: 6166
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la dscile » 16 sep 2019, 15:03

Kristijan je napisao/la:
dscile je napisao/la:
Ne znam kako i zasto, ali tebi je Jokic nabio bolesne komplekse. Bukvalno nisam vidio da iko bilo kojeg igraca ovoliko bolesno spominje kao ti.



I da, te price kako se nesto zna ali se ne smije reci radi veceg cilja su djecije i debilne. Kao samo odredjeni znaju, ali ne smiju napisati na nekom XY forumu jer ce tako dospijeti u javnost. Kao ono, javnost ce povjerovati nekom anonimcu iza XY profila kao da je neki relevantan izvor. Ako neces napisati sta onda koji k*rac pises kako nesto znas, kada time sam sebi uskaces u usta. Ili ne pricaj nista ili pricaj sve. Mada me svakako te rekla kazala price ne zanimaju. Odjednom svi znaju sta se desilo u zatvorenom krugu od 20 ljudi.
Pa kada ne znaš... kao ni ostatak na forumu izuzev ovog @krlekapiten...

Možda novinari izlete sa pričom, ali ako su ćutali 15 dana, vjerujem da će to i nastaviti... Osim ako ne dobiju novac da se iznese javno... Sale je pokazao da je šmeker i prećutao je... A ja da budem crna ovca i iznesem povjerljive stvari nema šanse. Čovjek koji je bio u svlačionici ih je prenio.
Mani me tih tvojih fazona "ja znam, ali ne smijem reci". Obicna preseravanja koja se vidjaju na svakom sportskom forumu gdje postoje neki kvazi insajderi sa kvazi informacijama. Ako je bio bilo kakav incident, 20ak ljudi je tome prisustvovalo, i sada nekim cudom dvojica likova sa nekog sklj foruma imaju covjeka medju tih 20 ljudi i znaju sta se desilo. Eto, kako da ne. Sto neko rece, gori ste od GOATa i njegove price kako drzi neki americki sajt vezano za kosarku.

I najjaca mi ta prica kako novinari znaju ali nece da pricaju zbog nekog opsteg dobra. Jeste, isti oni novinari koji prodaju dupe za klikove, bez ikakve milosti ulaze u tudju intimu i objavljuju slike sa sahrana, ubistava, pisu detalje silovanja i mucenja znajuci da ce poznanici i familija moci to citati.. Ti isti bi preskocili priliku da objave neko ekskluzivno sranje izmedju reprezentativaca koje bi im donijelo ogroman tiraz. Kako da ne, bas su nas na to navikli nasi novinari i njihova etika.

PS - Sto se mene tice, niti ste se trebali javljati, niti trebate pisati te vase "informacije".

Avatar
Kristijan
Postovi: 723
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Kristijan » 16 sep 2019, 15:06

Samo potvrđuješ koliko ne znaš.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.