Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja Evropsko Prvenstvo?

Anketa je završila: 14 jan 2020, 19:44.

Hrvatska
8
8%
Španija
10
10%
Njemačka
4
4%
Norveška
23
23%
Francuska
10
10%
Danska
21
21%
Švedska
2
2%
Mađarska
1
1%
Slovenija
5
5%
Neko Drugi
18
18%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la legenda reala » 02 jan 2020, 19:44

Januar je uvijek rezervisan za rukome , tako je i ove godine pred nama je Evropsko prvenstvo na kojem će napokon učestvovati i reprezentacija Bosne i Hercegovine.Prvi put imamo tri domaćina jednog velikog natjecanja to će ove godine biti Austrija,Švedsk i Norveška prvenstvo počinje 9 januara a završava se finalom 26-tog januara u Tele 2 Areni u Stockholmu.
Na prvenstvu učestvuju 24 ekipe podijeljenje u šest grupa sa po šest ekipa, sistem je takav da iz svake grupe prolaze po dvije provplasirane pa se prave nove dvije grupe iz kojih prva dva idu u polufinale.

Grupa A-Graz
Hrvatska
Srbija,
Bjelorusija
Crna Gora

Apsolutni favorit ove grupe je Hrvatska i sve osim tri pobjede je po meni iznenađenje, ostale tri ekipe slične kvalitete pa vidjećemo ko će imati najviše sreće i domoći se drugo kruga ja tipujem na Bjelorusiju

Grupa B-Beč
Češka
Makedonija
Austrija
Ukraina

Grupa dodijeljena domaćinima da bi se mogli domoći drugog kruga, vidjećemo hoće li uspjeti na prvu ne djeluje nemoguće meni su Česi i Makedonci bolje ekipe od Austrije al u rukometu domaći teren uz koji ide i sudijska pomoć znamo koliko znači pa me ne bi iznenadilo da Austrija i prođe ovu grupu sa sve tri pobjede no prvenstvo je pred nama pa ćemo vidjeti ja se nadam da će suđenje biti korektno

Grupa C-Trondhaim

Njemačka
Španija
Latvija
Holandija

Grupa u kojoj su Njemci i Španci branitelji naslova apsolutni favoriti i oni će se u međusobnom duelu potući za prvo mjesto, Holandija i Latvija će odigrati utakmicu za prestiž i to treće mjesto u grupi

GrupaD-Trondhaim
Norveška
Francuska
Portugal
Bosna i Hercegovina

Grupa koja je nama u BIH najzanimljivija ali i ovdje kad stvari pogledamo realno apsolutni favoriti za prolazak dalje su Norveška i Francuska i oni bi trebali u međusobnom duelu odlučiti o prvoplasiranom, meč BIH-Portugal će biti revijalnog karaktera za to treće mjesto u grupi u kojoj je Portugal favorit nažalost ali takva je realnost.

Grupa E-Malmo
Danska
Mađarska
Island
Rusija

Na papiru ovo je grupa smrti, ne znam u kakvih sastavima će ekipe doći na prvenstvo ali mislim da bi Danci trebali opet ovdje prvi proći kroz cilj, ostale tri ekipe sve mogu proći dalje imaju kvalitet za to pa vidjećemo siguran sam da ćemo gledati odlične utakmice u ovoj grupi i da se neće do zadnjeg kola znati ko prolazi dalje

Grupa F-Goteborg
Švedska
Slovenia
Švajcarska
Poljska

Na papiru još jedna jaka grupa, ali mislim da su Švedi i Slovenci ipak favoriti za prolaz plus domaći teren kod Švedske, Švajcarska ima par dobrih imena ali nemaju mislim kvalitet za preći preko Švedske i Slovenije, Poljaci imaju tradiciju i klupski rukomet ali reprezentativno su već dugo u kanalu vidjećemo jeli ovo prvenstvo to na kojem će se vratiti na staze stare slave ja mislim da još nije došlo vrijeme

Arena Sport prenosi prvenstvo i BHT1 :bih:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Osim13 » 02 jan 2020, 19:50

Glaso sam za neko drugi a taj neko drugi je Bosna i Hercegovina rodžo moj



Na krilima omladine Toromanovića, Terzića i Prcea
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

I98I
Postovi: 267
Pridružen/a: 29 sep 2019, 19:06
Lokacija: Stadion Rodjeni
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la I98I » 02 jan 2020, 19:51

Its coming home
Mostar U Srcu Velez Do Groba!

"Velez was ranked 43rd on the UEFA team ranking which is the highest UEFA team ranking achieved by any football club from Bosnia and Herzegovina"

Tito partija Velezova Armija!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Osim13 » 02 jan 2020, 19:52

Varg je napisao/la: .
Okupi momčad, nek osjete parket teme do prvenstva
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Drape » 02 jan 2020, 20:24

Hrvati u problemu po krilima
Hrvatska će tako na Euru igrati bez jednog od najboljih hrvatskih rukometaša posljednjih desetak godina, lijevog krila Manuela Štrleka. Osim toga, reprezentacija je za Euro jako oslabljena. Lovro Mihić je otpao zbog teške ozljede, a trebao je biti Štrlekova zamjena. Červaru su na lijevom krilu ostali Mandić i Ravnić iz PPD Zagreba koji igra najlošiju sezonu u povijesti kluba.

Izgubili su devet utakmica u Ligi prvaka i još su bez pobjede ove sezone u Europi. Ni na desnom krilu nije najbolja situacija, Zlatko Horvat nije najspremniji, žalio se Červaru na ozljedu, no zaigrat će na prvenstvu. Predstojeće Euro reprezentacija će igrati bez Štrleka i Čupića prvi put nakon desetak godina, a upravo je taj dvojac bio ključan u onim najvećim utakmicama.
Norveška
Golmani: Tor­bjørn S. Ber­gerud (SG Flens­burg-Hand­ewitt), Espen Christen­sen (GWD Mind­en), Kristian Sæ­verås (Aal­borg Hånd­bold)

Lijeva krila: Al­ex­and­er Blonz (El­ver­um), Magn­us Jøn­dal (SG Flens­burg-Hand­ewitt)

Lijevi bekovi: William Aar (Kolstad), Gør­an Johann­essen (SG Flens­burg-Hand­ewitt)

Srednji bekovi: Sand­er A. Øverjor­det (Hasl­um HK), Sand­er Sagosen (Par­is Saint-Germain Hand­ball), Christian O’Sulli­v­an (SC Mag­deburg)

Desni bekovi: Har­ald Reinkind (THW Kiel), Magn­us Abel­vik Rød (SG Flens­burg-Hand­ewitt), Ei­vind Tangen (Skjern Hånd­bold)

Desna krila: Kristian Bjørn­sen (HSG Wetzl­ar), Kevin M. Gullik­sen (GWD Mind­en)

Pivotmeni: Magn­us Gullerud (GWD Mind­en), Petter Øver­by (HC Erlangen)

Slovenija
Golmani: Klemen Ferlin (Celje Pivovarna Lasko), Urban Lesjak (Hannover), Urh Kastelic (Göppingen)

Lijeva krila: Tilen Kodrin (Celje Pivovarna Lasko), Darko Cingesar (Aix)

Lijevi bekovi: Borut Mackovsek (Veszprem), Nick Henigman (MOL Pick Szeged)

Srednji bekovi: Dean Bomber (MOL Pick Szeged), Miha Zarabec (THW Kiel), Rok Ovnicek (HBC Nantes)

Desni bekovi: Vid Kavtičnik (Aix), Jure Dolenec (Barcelona), Nejc Cehte (Hanover), Žiga Mlakar (Wisla Plock)

Desna krila: Blaz Janc (PGE VIVE Kielce), Gasper Marguc (Veszprem), Mario Sostaric (MOL Pick Szeged)

Pivotmeni: Blaz Blagotinsek (Veszprem), Kristjan Horzen (Celje Pivovarna Lasko), Igor Zabic (Wisla Plock)

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la branimir85 » 02 jan 2020, 20:34

dobar uvod @legendo :clap:
realno inflacija ovi prvenstava ubija draz,slabo sam ista pratio od rukometa zadnju godinu, ali vjerovatno su isti favoriti,vidim da kod norvezana nema Myrhola -ozljeda?
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Varg
Postovi: 2578
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Varg » 02 jan 2020, 20:44

Osim13 je napisao/la:
02 jan 2020, 19:52
Varg je napisao/la: .
Okupi momčad, nek osjete parket teme do prvenstva
zar imamo rukometnu reprezentaciju, nice
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Kenonan » 02 jan 2020, 20:54

Jedno sest sedam ekipa ce se tuci za medalje, Danska, Francuska, Spanija, Norveska, Hrvatska, Njemacka, Svedska, mozda Slovenija.

Dosta je ozljeda, Nijemci ostali Wiedea, Strobela, Sempera, Winholda... Spanci bez Baleguera ali oni imaju kvalitetnih krila na bacanje. Norveska dosta oslabljena bez Myrhola i Roda (vjerovatno nece biti spreman), Hrvatska bez Strleka, Francuska bez Luke Karabatica.

Mislim da su Danci prvi favoriti, prije prvenstva. Tako stoje akcije i na kladionicama.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la legenda reala » 02 jan 2020, 21:19

Kenonan je napisao/la:
02 jan 2020, 20:54
Jedno sest sedam ekipa ce se tuci za medalje, Danska, Francuska, Spanija, Norveska, Hrvatska, Njemacka, Svedska, mozda Slovenija.

Dosta je ozljeda, Nijemci ostali Wiedea, Strobela, Sempera, Winholda... Spanci bez Baleguera ali oni imaju kvalitetnih krila na bacanje. Norveska dosta oslabljena bez Myrhola i Roda (vjerovatno nece biti spreman), Hrvatska bez Strleka, Francuska bez Luke Karabatica.

Mislim da su Danci prvi favoriti, prije prvenstva. Tako stoje akcije i na kladionicama.
ma kao i uvijek su favoriti isti
Danci mogu daleko ali i Svedi su vezali dva dobra prvenstva u formi su imaju domaci teren sve do finala velike su to sanse za titulu.Francuzi su tu standardno nemaju vise sutera tipa Narcisa ali i dalje su jaki, Norveška ima pravo jaku prvu sedmorku top na svim pozicijama ali oni nemaju plan B prva jaca odbrana oni padaju cim ih umrtvis oni su gotovi ko god osim Danaca krene u trku s njima on je gotov jer su strasni u tranziciji.
Španci brane titulu nemaju nekih velikih imena ali su timski jaki plus igraju strasno u odbrani Riverina skola.Njemce i Hrvate ja ne vidim na vrhu

Favorit iz sjene i po meni je Slovenija odlicna ekipa Top krila odlicni bekovi i pivoti nemaju slabe tacke realno
Zadnja izmjena: legenda reala, dana/u 02 jan 2020, 21:20, ukupno mijenjano 1 put.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Drape » 02 jan 2020, 21:19

Lazarov se još uvijek nije oprostio od reprezentacije a debitovao je u 20. vijeku. Drži rekord za najviše golova na jednom Euru(61 gol 2012. godine) i najviše golova na jednom svjetskom prvenstvu(92 gola 2009. godine). Rođen je 1980. godine kao i Luis Scola :hmmmm:

bordobijeli
Postovi: 14222
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la bordobijeli » 02 jan 2020, 23:43

Kako ide drugi dio takmicenja, gdje se igra, koje se grupe krizaju, gdje je zavrsnica ????

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la legenda reala » 03 jan 2020, 01:04

bordobijeli je napisao/la:
02 jan 2020, 23:43
Kako ide drugi dio takmicenja, gdje se igra, koje se grupe krizaju, gdje je zavrsnica ????
Prva dva iz grupa ABC kreiraju jednu grupu ovi iz DEF kreiraju drugu, onda standardno prva dva iz ovih grupa idu polufinale prvi iz grupe 1 igra sa drugim iz grupe 2 i obratno.Završnica polufinala i finale je u Stocholmu a ove dvije grupe jedna u Beču druga u Stocholmu tako da su Švedi u extra poziciji oni su bukvalno jedini pravi domaćini ovog prvenstva
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

bordobijeli
Postovi: 14222
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la bordobijeli » 03 jan 2020, 09:35

legenda reala je napisao/la:
03 jan 2020, 01:04
bordobijeli je napisao/la:
02 jan 2020, 23:43
Kako ide drugi dio takmicenja, gdje se igra, koje se grupe krizaju, gdje je zavrsnica ????
Prva dva iz grupa ABC kreiraju jednu grupu ovi iz DEF kreiraju drugu, onda standardno prva dva iz ovih grupa idu polufinale prvi iz grupe 1 igra sa drugim iz grupe 2 i obratno.Završnica polufinala i finale je u Stocholmu a ove dvije grupe jedna u Beču druga u Stocholmu tako da su Švedi u extra poziciji oni su bukvalno jedini pravi domaćini ovog prvenstva
Hvala :thumbup: :bih:

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Riziko » 03 jan 2020, 09:50

Ajoj oće nas Srbe rašarafiti hrvati, nećemo znati da li smo došli il pošli.
Valjda možemo pobjediti nekog od bjelorusa il crnogoraca,

Ajd bar da januar brže prođe uz ovaj rukomet.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Salih1984 » 03 jan 2020, 09:59

Hrvati nikad slabiji,sumnjam da ce doci do medalje.
Danska ja mislim uzima,Hansen je Hansen :mrgreen:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la tm01hzne » 03 jan 2020, 13:01

Evo i rasporeda prijenosa (sa updateima) :D
BHT1/HD :mrgreen:


26.1.
15.45h STUDIO
16.30h FINALE: Špa-Hrv
Zadnja izmjena: tm01hzne, dana/u 26 jan 2020, 00:27, ukupno mijenjano 31 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Raonffa » 03 jan 2020, 16:11

Da se upišem :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Virtu4l » 04 jan 2020, 07:16

Biće dobro prvenstvo, uz ove standardne favorite tu su još Norveška i Slovenija.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
holyman
Postovi: 7939
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la holyman » 04 jan 2020, 07:30

Virtu4l je napisao/la:
04 jan 2020, 07:16
Biće dobro prvenstvo, uz ove standardne favorite tu su još Norveška i Slovenija.
I šumanolandija
NEMA NAZAD

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Raonffa » 04 jan 2020, 16:02

Virtu4l je napisao/la:
04 jan 2020, 07:16
Biće dobro prvenstvo, uz ove standardne favorite tu su još Norveška i Slovenija.
+ Švedska, povalili bi oni prošle godine Norvežane ili Dance u onoj drugoj fazi i otišli do finala, samo da im se Gotfridson nije povrijedio.

A sada su još i domaćini, nekako bih volio da odu daleko na ovom Euru :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.