Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja Evropsko Prvenstvo?

Anketa je završila: 14 jan 2020, 19:44.

Hrvatska
8
8%
Španija
10
10%
Njemačka
4
4%
Norveška
23
23%
Francuska
10
10%
Danska
21
21%
Švedska
2
2%
Mađarska
1
1%
Slovenija
5
5%
Neko Drugi
18
18%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la invincible1921 » 27 jan 2020, 22:43

Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:41
Virtu4l je napisao/la:
27 jan 2020, 22:36
Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:16
Šta misliš zašto stručnjaci za strane jezike nikada nisu dobili šansu da original prevedu bez političkih konotacija - isključivo lingvistički?
Kada čujem da je Srbija garant Dejtonskog sporazuma, hoće nešto da mi bude. Što je najgore, to govore i naši političari, i zašto da se ljutimo kada to kažu Dačić, Vulin ili Vučić? To je neznanje elementarnih pojmova.

Hrvatska i Srbija nisu garant dejtonskog sporazuma, oni su samo potpisnici, a Amerika je garant.
Da, to je notorna istina, a potpisnici Mirovnog sporazuma su, de facto i de iure, priznali da su učestvovali u ratu u BiH - zašto bi potpisivali Mirovni sporazum?
Mnogi bh.orijentisani politčari to često ističu (ali se slabo 'čuju' jer nisu 'lideri', ali 'samozvani lideri' to prešute ili tu i tamo, po potrebi, istinu spomenu. :roll:
Ja koliko znam sporazum je potpisan izmedju BiH, RS i Hrvatske odnos zaracenih strana na tlu BiH...srbija je tu samo garant ocuvanja sporazuma, dok je Slobo bio izaslanik vlade sa Pala ...odosmo predaleko s temom :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Trigger » 27 jan 2020, 22:51

invincible1921 je napisao/la:
27 jan 2020, 22:43
...
Ja koliko znam sporazum je potpisan izmedju BiH, RS i Hrvatske odnos zaracenih strana na tlu BiH...srbija je tu samo garant ocuvanja sporazuma, dok je Slobo bio izaslanik vlade sa Pala ...odosmo predaleko s temom :D
Znam da je 'off topic' ali ima itekako veze sa temom, jer je na Balkanu odavno "sport ogledalo društveno-političkih zbivanja".

Srbija, a i Hrvatska nisu 'garant' ničega - samo su se obavezale, popisom (kao učesnice u ratu, pa i pod 'parolom': kao predstavnici Pala i tzv. HB) da nikada više neće vojno djelovati, pomagati ili bilo što činiti da ugroze teritorijalni integritet države BiH, međunarodno priznate članice UN.
Teoretski lijepo zvuči, u praksi je malko drugačije... Teritorijalne pretenzije nikada nisu prestale, a sport je samo nama očit primjer toga.
Završavam sa ovim - svi to znamo, a ne želim sportsku temu 'pretvarti' u političku. :hmmmm:
Bosno moja poharana....

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la jestamaji » 27 jan 2020, 22:59

invincible1921 je napisao/la:
27 jan 2020, 21:46
jestamaji je napisao/la:
27 jan 2020, 19:03
slobodna volja nije upitna, razlozi jesu. kod nekoga je to osjećaj pripadnosti, kod nekoga finansije i izgledi na uspjeh a kod nekih razočarenje tj. jedina opcija. i to generalno gledano, ne samo u rukometu

naš problem je što su nam i država i sportski sistem dno dna!
Nema to nikakve veze sa tim, nego jednostavno ljudi mrze i ne priznaju drzavu u kojoj zive ma sta ti pricali...cast izuzecima. Pa eo kolko smo bili dobri npr u fudbalu dok je srbija bila odron...mislis da bi neki srbin pristo igrat za nas ? Bi mozda neka budala tipa vranjes, a usput receno i nije neki igrac...

Kad se rode zapadni i istocni, odagaja ih se od kolijekve da ovo niej njihova zemlja da je trebaju mrzit i da je njihova zemlja nesto sasvim drugo od oonoga gdje su prinudjeni zvijeti...i ja bi mu se trebo izvinuti sto je to tako?
moj i tvoj post ne isključuju jedan drugoga. tako nam je kako nam je.
nas su ubola jeb.ena vremena, a i prošla su bila zaj.ebana sa kratkotrajnim predasima, a hoće li ikad doći bolja mi vjerovatno nećemo nikada saznati

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la vest » 27 jan 2020, 23:36

Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:51
invincible1921 je napisao/la:
27 jan 2020, 22:43
...
Ja koliko znam sporazum je potpisan izmedju BiH, RS i Hrvatske odnos zaracenih strana na tlu BiH...srbija je tu samo garant ocuvanja sporazuma, dok je Slobo bio izaslanik vlade sa Pala ...odosmo predaleko s temom :D
Znam da je 'off topic' ali ima itekako veze sa temom, jer je na Balkanu odavno "sport ogledalo društveno-političkih zbivanja".

Srbija, a i Hrvatska nisu 'garant' ničega - samo su se obavezale, popisom (kao učesnice u ratu, pa i pod 'parolom': kao predstavnici Pala i tzv. HB) da nikada više neće vojno djelovati, pomagati ili bilo što činiti da ugroze teritorijalni integritet države BiH, međunarodno priznate članice UN.
Teoretski lijepo zvuči, u praksi je malko drugačije... Teritorijalne pretenzije nikada nisu prestale, a sport je samo nama očit primjer toga.
Završavam sa ovim - svi to znamo, a ne želim sportsku temu 'pretvarti' u političku. :hmmmm:
Kad sumski i kamenjari kazu garant dejtona oni vjeruju u to jer su ubijeni u pojam znaci totalno ludilo, srbija i hrvatska su porazene strane koje su potpisali drzavu Bosnu i Hercegovinu. Udruzeno su se borili sa pobunjenim proxi vojskama na tlu BiH da uniste jedan narod i nisu uspjeli. Kontam mogu lagat svoj narod a je li vi mislite da su Ameri, Njemci i Englezi budale? Znaju oni ko je ovdje ruke okrvario!
Armija BiH je nadljuskim naporom odbranila a ulogu je odigrao i rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic koji je godinama bio razlog podrske SDA poslje rata ali bojim se da ce stranka propasti. Za BiH je najbitnije da dodje na vlast patriotska ali postena i sposobna stranka na vlast.
Jedna anekdota za kraj, razgovaraju hrvat iz BiH i Njemac, pita ga ovaj odakle je a ovaj kaze da je hrvat ali iz bosne. Pita Njemac a od kada ste u Bosni? Kaze ovaj pa oduvijek a Njemac kaze pa izvinite vi ste onda Bosanac?! Kaze hrvat ne ja sam hrvat. Smije se svabo ma ja i konta pusti budalu.
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la DaVinci » 28 jan 2020, 00:48

vest je napisao/la:
27 jan 2020, 23:36
SDA poslje rata ali bojim se da ce stranka propasti.
:pray:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la DaVinci » 28 jan 2020, 00:59

I ove Ere pocele licit na nas Bosance ... slave se sad i povijesni porazi ... jos malo pa ce se i baraza pribojavat ... :mrgreen:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Virtu4l » 28 jan 2020, 01:00

Da malo presiječemo. Evo dobar dokumentarac,

Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Trigger » 28 jan 2020, 01:55

Virtu4l je napisao/la:
28 jan 2020, 01:00
Da malo presiječemo. Evo dobar dokumentarac,

Dokumentarac - video - nije dostupan, ali znam o čemu se radi, gledao sam ga prije.
Poenta je u strategiji i dugogodišnjem radu i ulaganju u sport, bilo koji ili za koji se 'odluči' prema afinitetu i, recimo, sklonosti i nadarenosti.

Ne treba zaboraviti da su Hrvatska i BiH kao nekadašnje republike EX-Yu imale najkvalitetniji rukomet. BiH je, čak, imala više kvaniteta - provoligaških klubova od svih u ex-YU, a Hrvatska je imala skoncentrisan kvalitet u 2 grada (Bjelovar i Zagreb), te Rijeku - povremeno.
Činjenica, da od 1957. godine kada je startala Prva savezna liga Jugoslavije u 'malom rukometu' najviše titula državnog prvaka i pobjednika Kupa, kao i evropske titule, imaju baš klubovi iz Hrvatske i BiH.
Primjera radi, Borac-Bl je osvojio 7 titula prvaka države i 10 titula pobjednika Kupa, a bio je šampion i vicešampion Europe, te pobjednik IHF Kupa.

Tek "pojavom" Metaloplastike (Šabac) i Srbija dobija državne titule i europske titule.
Prije Metaloplastike samo je RK Crvenka bila prvak YU, ali i tada nakon administrativnih zvrzlama kada su Borcu-BL oduzeli, de facto, titulu i dali je Crvenki.

Rat je učinio svoje - najviše u BiH i te posljedice se odražavaju i dan danas.
Ostale ex-YU republike su prošle sa mnogo manje štete u svakom pogledu, i mogle su sačiniti strategiju (što su i uradile), posebno u rukometu s obzirom da je Jugoslavija bila poznata po nadarenim rukometašima, svjetskog nivoa:
Hrvatska je napravila daleko najviše (koristeći i raznorazne okolnosti), a Slovenija je napredovala "đinovskim koracima" u odnosu na jugoslavensko vrijeme. Slično je i sa Makedonijom, pa i C.Gorom. Srbija je imala jedan odličan period, ali je već dugo godina u stagnaciji a zašto - to oni znaju.

Bosna i Hercegovina, nekada 'najjača' u rukometu je postala najslabija i što je najopasnije - besperspektivna.
Dobro, dosta je razloga u posljedicama rata, ali 25 godina je prošlo od rata i to opravdanje više 'ne pije' vode. OK, i 'društveno-politički' sistem mnogo utiče na sport, ali najveći problemi su u savezima i ljudima koji "vode" iste.
Talenata je bilo, ima i biće a činjenica da za Hrvatsku, od disolucije YU, igra uvijek između 40-50% igrača iz BiH nije opravdanje za propast rukometa u BiH. Naravno, sa tim igračima bi bili velesila, ali neke realnosti se moraju prihvatiti samo uz 'rezervu' - da imamo uređenu državu i sport barem 'pola tih momaka' bi se, vjerujem, odlučilo da nastupa za BiH.

Sve u svemu, bh.rukomet je u "minusu" s tendencijom da ide ka propasti!
Naravno, neće rukomet u BiH nestati ali na kojem će nivou (kvalitet) biti - to je zabrinjavajuće i poražavajuće.

I uprkos mnogim problemima koji postoje, oporavak bi bio moguć u relativno kratkom roku kada bi imali strategiju razvoja sporta i ulaganja u sport (koja u rukometu i nisu tako velika kako se nekome čini), ali tu i jeste glavni problem.
U rukomet su se infiltrirali ljudi raznih 'profila', mnogi od njih nikada nisu imali veze sa rukometom (možda na tribinama?), razni mešetari (naravno nedobronamjerni) i rukometni poluznalci, anije zanemariva ni dnevno-politička upetljanost i opstrukcije.
Kada bi se primjenila 'parola' (ma koliko zvučala ofucano): sport sportistima i sposobnim sportskim radnicima, tada bi sve izgledalo drugačije i budućnost svjetlija.
Ali - teško do izvora, kako kaže narod...previše je raznih prepreka. :damn:
Bosno moja poharana....

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5205
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Antipolitika3 » 28 jan 2020, 07:21

vest je napisao/la:
27 jan 2020, 23:36
Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:51
invincible1921 je napisao/la:
27 jan 2020, 22:43
...
Ja koliko znam sporazum je potpisan izmedju BiH, RS i Hrvatske odnos zaracenih strana na tlu BiH...srbija je tu samo garant ocuvanja sporazuma, dok je Slobo bio izaslanik vlade sa Pala ...odosmo predaleko s temom :D
Znam da je 'off topic' ali ima itekako veze sa temom, jer je na Balkanu odavno "sport ogledalo društveno-političkih zbivanja".

Srbija, a i Hrvatska nisu 'garant' ničega - samo su se obavezale, popisom (kao učesnice u ratu, pa i pod 'parolom': kao predstavnici Pala i tzv. HB) da nikada više neće vojno djelovati, pomagati ili bilo što činiti da ugroze teritorijalni integritet države BiH, međunarodno priznate članice UN.
Teoretski lijepo zvuči, u praksi je malko drugačije... Teritorijalne pretenzije nikada nisu prestale, a sport je samo nama očit primjer toga.
Završavam sa ovim - svi to znamo, a ne želim sportsku temu 'pretvarti' u političku. :hmmmm:
Kad sumski i kamenjari kazu garant dejtona oni vjeruju u to jer su ubijeni u pojam znaci totalno ludilo, srbija i hrvatska su porazene strane koje su potpisali drzavu Bosnu i Hercegovinu. Udruzeno su se borili sa pobunjenim proxi vojskama na tlu BiH da uniste jedan narod i nisu uspjeli. Kontam mogu lagat svoj narod a je li vi mislite da su Ameri, Njemci i Englezi budale? Znaju oni ko je ovdje ruke okrvario!
Armija BiH je nadljuskim naporom odbranila a ulogu je odigrao i rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic koji je godinama bio razlog podrske SDA poslje rata ali bojim se da ce stranka propasti. Za BiH je najbitnije da dodje na vlast patriotska ali postena i sposobna stranka na vlast.
Jedna anekdota za kraj, razgovaraju hrvat iz BiH i Njemac, pita ga ovaj odakle je a ovaj kaze da je hrvat ali iz bosne. Pita Njemac a od kada ste u Bosni? Kaze ovaj pa oduvijek a Njemac kaze pa izvinite vi ste onda Bosanac?! Kaze hrvat ne ja sam hrvat. Smije se svabo ma ja i konta pusti budalu.




Druga anekdoda pa kraj.. Razgovaraju bavarac iz Njemacke i hrvat i pita ga hrvat odakle ste kaze bavarac iz Bavarske u Njemackoj ali mi Njemacku ne dozivljavamo kao svoju imamo svoju vladu i svoje zakone cak nemamo po suvenirnicama niti 3% njemackih obiljezja samo su nasa povijesna plavo bijela boja i nas grb Bavarski glavni u prodaji.
Aha rece hrvat onda ste vi nesto kao hercegovacki hrvati u BiH.
Vidis cak i taj tvoj imaginarni nijemac u svom dvoristu ima regiju koja se ne osjeca istinski kao nijemac ali naravno treba iz ove vukojebine nekad
i otputovati da bi malo bolje upoznao i druge drzave i njihova uredjanja.
Nogo covjek najbolje treba ostati miran na ovakve idiotske postove i reci sebi PUSTI BUDALU jer ocigledno se u njegovoj prici nasla dva bih gradjanina kalesija(nijemac) i orasje(hrvat) :rol:
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la ASD » 28 jan 2020, 09:36

Zar neki stvarno misle da bi mi bili puno bolji kada bi za nas igrali Karačić, Šego, Hrstić, Mandić i Šarac.
Smijem ruku u vatru staviti da bi isti bili, tek malo bolji nego što jesmo, a oni bi bez njih tek nešto malo slabiji bili.

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la vest » 28 jan 2020, 09:57

Porediti bavarce koji su najveci njemacki patrioti i zestoki konzervativci sa seperatistickim falangama u skutoriji je nauka po sebi, svaka ti cast.
Da pojasnim glavatim hdz krkanu, jedni su ZA Njemacku a drugi su PROTIV BiH. Jedni su za ustavnopravni poredak a drugi glume goste jer svi imaju HR drzavljanstvo, glasaju na HR izborima i gravitiraju ka istoj.
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Sviuodbranu » 28 jan 2020, 10:21

Kriva Drina se ne ispravlja. Jedini covjek koji se deklarisao kao hrvat a da ima moje postovanje je Blaz Kraljevic.
Hrvat, Katolik, patriota. Njemu neka je lahka crna zemlja Bosanska a vama cro-ustaskoj mladezi porucujem, nicija nije do zore, ni sreca niti nesreca, pa bice pravde i za ovu okupiranu Bosnu, i sve one koji je dozivljavaju kao domovinu, cjelovitu i jedinu. Ima, i bice Bosne tamam da je ko pepeljara.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Trigger » 28 jan 2020, 11:01

ASD je napisao/la:
28 jan 2020, 09:36
Zar neki stvarno misle da bi mi bili puno bolji kada bi za nas igrali Karačić, Šego, Hrstić, Mandić i Šarac.
Smijem ruku u vatru staviti da bi isti bili, tek malo bolji nego što jesmo, a oni bi bez njih tek nešto malo slabiji bili.
Nemoj, živ bio - izgoriće ti ruka skroz. :roll:
Bosno moja poharana....

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la ASD » 28 jan 2020, 11:04

Samo tvoje mišljenje. naravno.
Opet bi ti savez bio nefunkcionalan, igralo bi se na individualni pogon i krila bi bila totalno neupotrebljiva.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Trigger » 28 jan 2020, 11:22

ASD je napisao/la:
28 jan 2020, 11:04
Samo tvoje mišljenje. naravno.
Opet bi ti savez bio nefunkcionalan, igralo bi se na individualni pogon i krila bi bila totalno neupotrebljiva.
Narvno, kao i tvoje.
Ipak, korigovao si se - problem je u Savezu i društvu a ne u imenima igrača koje si naveo.
Tu se slažemo 1/1.
Pozz
Bosno moja poharana....

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la ASD » 28 jan 2020, 11:23

Trigger je napisao/la:
28 jan 2020, 11:22
ASD je napisao/la:
28 jan 2020, 11:04
Samo tvoje mišljenje. naravno.
Opet bi ti savez bio nefunkcionalan, igralo bi se na individualni pogon i krila bi bila totalno neupotrebljiva.
Narvno, kao i tvoje.
Ipak, korigovao si se - problem je u Savezu i društvu a ne u imenima igrača koje si naveo.
Tu se slažemo 1/1.
Pozz
Nisam se korigovao, na to sam mislio od početka.
Neko od njih bi dobio loptu, neko od trenutnih bi manje imao loptu nego što ima ali bi rezultat konačni na prvenstvu bio u par deka s ovim što je bio (gol više-manje, ali totalno nebitno).

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5205
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Antipolitika3 » 28 jan 2020, 11:31

vest je napisao/la:
28 jan 2020, 09:57
Porediti bavarce koji su najveci njemacki patrioti i zestoki konzervativci sa seperatistickim falangama u skutoriji je nauka po sebi, svaka ti cast.8
Da pojasnim glavatim hdz krkanu, jedni su ZA Njemacku a drugi su PROTIV BiH. Jedni su za ustavnopravni poredak a drugi glume goste jer svi imaju HR drzavljanstvo, glasaju na HR izborima i gravitiraju ka istoj.
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Nemam sto dalje sa tobom raspravljat.
Knjigu u ruke
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la avenija » 28 jan 2020, 11:36

Meni nisu problem cetnici ili ustase koji su sinoc pjevali tiho tece Neretva nema vise mostova na proslavi, meni su problem ovi koji su kao bosanci i bosnjaci i vole Bosnu a podrzavaju najvece neprijatelje i rusitelje Bosne. Taj hamelj i kancer kada uklonemo tad ce biti jasnija situacija.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Bundesliga
Postovi: 11414
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Bundesliga » 28 jan 2020, 11:48

Problem su i jedni i drugi i treci, a i cetvrti koji glasaju za SDA od nezavisnosti na ovamo.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Rodju
Postovi: 1035
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Rodju » 28 jan 2020, 12:25

Antipolitika3 je napisao/la:
28 jan 2020, 07:21
vest je napisao/la:
27 jan 2020, 23:36
Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:51


Znam da je 'off topic' ali ima itekako veze sa temom, jer je na Balkanu odavno "sport ogledalo društveno-političkih zbivanja".

Srbija, a i Hrvatska nisu 'garant' ničega - samo su se obavezale, popisom (kao učesnice u ratu, pa i pod 'parolom': kao predstavnici Pala i tzv. HB) da nikada više neće vojno djelovati, pomagati ili bilo što činiti da ugroze teritorijalni integritet države BiH, međunarodno priznate članice UN.
Teoretski lijepo zvuči, u praksi je malko drugačije... Teritorijalne pretenzije nikada nisu prestale, a sport je samo nama očit primjer toga.
Završavam sa ovim - svi to znamo, a ne želim sportsku temu 'pretvarti' u političku. :hmmmm:
Kad sumski i kamenjari kazu garant dejtona oni vjeruju u to jer su ubijeni u pojam znaci totalno ludilo, srbija i hrvatska su porazene strane koje su potpisali drzavu Bosnu i Hercegovinu. Udruzeno su se borili sa pobunjenim proxi vojskama na tlu BiH da uniste jedan narod i nisu uspjeli. Kontam mogu lagat svoj narod a je li vi mislite da su Ameri, Njemci i Englezi budale? Znaju oni ko je ovdje ruke okrvario!
Armija BiH je nadljuskim naporom odbranila a ulogu je odigrao i rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic koji je godinama bio razlog podrske SDA poslje rata ali bojim se da ce stranka propasti. Za BiH je najbitnije da dodje na vlast patriotska ali postena i sposobna stranka na vlast.
Jedna anekdota za kraj, razgovaraju hrvat iz BiH i Njemac, pita ga ovaj odakle je a ovaj kaze da je hrvat ali iz bosne. Pita Njemac a od kada ste u Bosni? Kaze ovaj pa oduvijek a Njemac kaze pa izvinite vi ste onda Bosanac?! Kaze hrvat ne ja sam hrvat. Smije se svabo ma ja i konta pusti budalu.




Druga anekdoda pa kraj.. Razgovaraju bavarac iz Njemacke i hrvat i pita ga hrvat odakle ste kaze bavarac iz Bavarske u Njemackoj ali mi Njemacku ne dozivljavamo kao svoju imamo svoju vladu i svoje zakone cak nemamo po suvenirnicama niti 3% njemackih obiljezja samo su nasa povijesna plavo bijela boja i nas grb Bavarski glavni u prodaji.
Aha rece hrvat onda ste vi nesto kao hercegovacki hrvati u BiH.
Vidis cak i taj tvoj imaginarni nijemac u svom dvoristu ima regiju koja se ne osjeca istinski kao nijemac ali naravno treba iz ove vukojebine nekad
i otputovati da bi malo bolje upoznao i druge drzave i njihova uredjanja.
Nogo covjek najbolje treba ostati miran na ovakve idiotske postove i reci sebi PUSTI BUDALU jer ocigledno se u njegovoj prici nasla dva bih gradjanina kalesija(nijemac) i orasje(hrvat) :rol:
Hahaahahahah, ne mogu da vjerujem, šta čovjek piše, hahahahahaha.
Znaš li ti zašto je suđenje nacistima bilo u Nurnbergu? Btw. meni je žao, što suđenje našim novodobnim zločincima nije organizirano u BiH umjesto u Haag-u.
Znaš li ti gdje je Nurnberg, kojoj pokrajini pripada i zašto baš u Nurnbergu?
Želiš li to reći, kako ti nacisti nisu željeli Njemačku, nego Bavarsku?
Namjerno sam ti naveo ovaj brutalni primjer, da ti pokažem koliko ne znaš.
Da možeš pisati takve gluposti i izmišljotine, samo da bi odbranio nekakav svoj neodbranjivi stav i povukao usporednicu, ahahahahah, to je za nepovjerovati.
Nijemaca, kao što znaš ima protestanata i katolika, ali svi su Nijemci. Probaj reći preotestantu, da nije Nijemac, pa ćeš vidjeti što ćeš doživjeti. Prvo će ti reći, da nisi normalan i pitat te kakve veze ima vjeroispovjest sa nacijom. Njima je to nepojmljivo.
Razumiješ li što ti želim reći, kad to postaviš u kontekst BiH?
Kao drugo, dobit ćeš od Nijemca po tamburi.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.