Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja Evropsko Prvenstvo?

Anketa je završila: 14 jan 2020, 19:44.

Hrvatska
8
8%
Španija
10
10%
Njemačka
4
4%
Norveška
23
23%
Francuska
10
10%
Danska
21
21%
Švedska
2
2%
Mađarska
1
1%
Slovenija
5
5%
Neko Drugi
18
18%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la marconato » 27 jan 2020, 19:09

Hans je napisao/la:
27 jan 2020, 18:39
VolimTz je napisao/la:
27 jan 2020, 18:03
Rigoletto je napisao/la:
27 jan 2020, 06:54
Novi ponedjeljak, nova akcija u bimgu za haparatlije
Nije uopste problem u bh hrvatima koji navijaju za Hrvatsku. Pa nije se ovdje igralo klikera 4 godine, nije niko nista drugo ni ocekivao. Problem su bosnje pusikurci sto s vama slave te pobjede.
Njbolji komentar, i na temelju toga braniti svaki stav prosječnog bh. Hrvata, Bošnjaka i Srbina :D
Jednostavno, pucali smo jedni na druge, pustite nas da se mrzimo :lol:
Daleko od toga da se moramo mrziti...Samo imamo razlicite poglede i stavove oko nekih, za egzistenciju i zivot, ne tako vaznih pitanja.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la VolimTz » 27 jan 2020, 19:24

Hans je napisao/la:
27 jan 2020, 18:39

Njbolji komentar, i na temelju toga braniti svaki stav prosječnog bh. Hrvata, Bošnjaka i Srbina :D
Jednostavno, pucali smo jedni na druge, pustite nas da se mrzimo :lol:
Daleko od toga da nekoga mrzim, samo nisam naivan, mnogi su nasu naivnost platili glavom. Treba pruzit cvrstu ruku pomirenja a ne glavu na panj stavljati. Ti njemu cestitke a on tebi iz Sirokog i Mostara "ubi turcina", e pa ne ide rođeni.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Rodju
Postovi: 1059
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Rodju » 27 jan 2020, 19:27

crozla je napisao/la:
27 jan 2020, 18:27
Rodju je napisao/la:
27 jan 2020, 17:50
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
26 jan 2020, 20:32


Kakve bola nebuloze pises. Hrvati tj Rukometni Savez Hrvatske su ti platili pripreme sada pred ep. Ljudi nam platili smjestaj i obezbjedili dvije pripremne utakmice . Jok eto prijatelji su ti ovi na vlasti kod nas
Hahahahahah, kazes platili.
Pa kako nece platiti, kad su to naplatili vec davnih dana.
Sedam (7) igraca su uzeli iz BiH.
To nema nigdje na svijetu. Kradu nas u svakom pogledu.
Isto je i u nogometu,.kosarci, tenisu,........., ali ne samo u sportu. Potkradaju nas i u književnosti, nauci, kulturi, u svemu....Ne samo jedan dio hrvatske politike, to radi i jedan veliki dio srpske politike, to je jednostavno receno smisljena devastacija drzave BiH. Ko to ne vidi, a voli drzavu BiH, taj ima veliki problem. Ja nemam niikakav problem navijati za vaterpolo reprezentaciju Hrvatske za koju igraju momci iz Zagreba i Dalmacije, ali za ove za koje navijaju oni koji zvizde na himnu moje drzave, ja necu i ne mogu navijati. Hrvate je zasmetalo, sa pravom, kad su vidjeli na jednoj utakmici Srbije ime Vukovar na srpskoj trobojci, ali nisam primjetio, da ih smeta kad vide imena BiH gradova na hrvatskoj zastavi. To je licemjerje.
Koji Juznotirolac, austrijskog porijekla skija za Austriju? Nijedan.
Koji francusko.govoreci Svicarac iigra u bilo kom sportu za Francusku ili italijansko govoreci? Koji Madjar iz Vojvodine, Rumunjake ili Slovacke igra za Madjarsku?
Koji ceski Nijemac igra za Njemacku u bilo kom sportu?
To je njima nepojmljivo. Oni bi to kao nacija smatrali kradjom tudjega. To je samo nasim istocnim i zapadnim susjedima normalno, jer njih politike u njihovim drzvama instruiraju u tom smijeru. Drzavi BiH treba sprijeciti bilo kakvu sportsku afirmaciju. To je moto dijela politke u nasih susjeda i traje vec godinama i to je cinjenica.
Pa koja to reprezentacija pravi docek u drugoj drzavi, kao sto oni rade u Mostaru? Gdje to ima, ko je to dosad uradio? I ja da navijam za to, izvinite, ali ja ne mogu.
Totalno sam indiferentan, svejedno mi je.
O kakvoj ti sportskoj afirmaciji pricas, u Skenderiji.se.dvoranski tenis prekida radi kise, curi krov.
Pitaj Dzombu, Smajlagica, da su za BiH umrli bi od gladi. Zar ti mislis da je Halilu Jaganjcu neko stavio pist olj na glavu da igra za.Hrvatsku?
Za tebe kao da je sve od juče počelo. Ti, izgleda, ili patiš od amnezije ili si hibernirao proteklih 30 godina ili si premlad, da bi se argumentirano upustio u neki razgovor na ovu temu.
Ili, a to će najprije biti, slabo šta razumiješ, pa od svojega neznanja stojiš obnevidio pred činjenicama. Pa rat je poveden zbog toga, da države BiH nema, a ti pričaš o krovu Skenderije, o Smjalagiću, koji je otišao u Zagreb davno prije rata, o Džombi, koji je rođen u Rijeci. Ja ni ne mislim, da bi Mirza trebao igrati za BiH, jer da to mislim, onda bi bio isti ti, a to nisam. Takvi kao ti nikako da shvate da neki Bosanci nisu navijali za Tursku protiv Hrvatske, zato što nešto imaju protiv Hrvata i Hrvatske, nego zato što su prvi zvižduci na himnu BiH počeli na prijateljskoj rukometnoj utakmici BiH-Hrvatska u Ljubuškom davno prije bečkog nogometnog meča. Kako biti na istoj strani sa onima, koji vlastitu državu ne vole i čijoj himni zvižde? Za mene vrlo teško i otud moja indiferentnost. Ne bi ja dalje s tobom polemizirao, premalo ti znaš. Neki su prije 28 godina stali u obranu nečega što se zove država BiH. Molim te, nemoj mi to dirati .

Avatar
robertkosar
Postovi: 3456
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la robertkosar » 27 jan 2020, 19:46

Imali kineza na doceku skutura da ih pocaste korona virusom manje ce zla biti u Bosni
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Avatar
Giljotina
Postovi: 1728
Pridružen/a: 24 jul 2019, 12:57
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Giljotina » 27 jan 2020, 20:00

Hahahaha, lažni Kroati na dočeku

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la jozinho » 27 jan 2020, 20:01

robertkosar je napisao/la:
27 jan 2020, 19:46
Imali kineza na doceku skutura da ih pocaste korona virusom manje ce zla biti u Bosni
Ima li tko da te poduči malo gramatici?
Kineza ima na bacanje, navalili ljudi ne možemo ih primit koliko ih dolazi.
Samo im ne izdajemo račune, valjda to nije problem.

Rodju
Postovi: 1059
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Rodju » 27 jan 2020, 20:11

jozinho je napisao/la:
27 jan 2020, 18:35
Rodju je napisao/la:
27 jan 2020, 17:50
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
26 jan 2020, 20:32


Kakve bola nebuloze pises. Hrvati tj Rukometni Savez Hrvatske su ti platili pripreme sada pred ep. Ljudi nam platili smjestaj i obezbjedili dvije pripremne utakmice . Jok eto prijatelji su ti ovi na vlasti kod nas
Hahahahahah, kazes platili.
Pa kako nece platiti, kad su to naplatili vec davnih dana.
Sedam (7) igraca su uzeli iz BiH.
To nema nigdje na svijetu. Kradu nas u svakom pogledu.
Isto je i u nogometu,.kosarci, tenisu,........., ali ne samo u sportu. Potkradaju nas i u književnosti, nauci, kulturi, u svemu....Ne samo jedan dio hrvatske politike, to radi i jedan veliki dio srpske politike, to je jednostavno receno smisljena devastacija drzave BiH. Ko to ne vidi, a voli drzavu BiH, taj ima veliki problem. Ja nemam niikakav problem navijati za vaterpolo reprezentaciju Hrvatske za koju igraju momci iz Zagreba i Dalmacije, ali za ove za koje navijaju oni koji zvizde na himnu moje drzave, ja necu i ne mogu navijati. Hrvate je zasmetalo, sa pravom, kad su vidjeli na jednoj utakmici Srbije ime Vukovar na srpskoj trobojci, ali nisam primjetio, da ih smeta kad vide imena BiH gradova na hrvatskoj zastavi. To je licemjerje.
Koji Juznotirolac, austrijskog porijekla skija za Austriju? Nijedan.
Koji francusko.govoreci Svicarac iigra u bilo kom sportu za Francusku ili italijansko govoreci? Koji Madjar iz Vojvodine, Rumunjake ili Slovacke igra za Madjarsku?
Koji ceski Nijemac igra za Njemacku u bilo kom sportu?
To je njima nepojmljivo. Oni bi to kao nacija smatrali kradjom tudjega. To je samo nasim istocnim i zapadnim susjedima normalno, jer njih politike u njihovim drzvama instruiraju u tom smijeru. Drzavi BiH treba sprijeciti bilo kakvu sportsku afirmaciju. To je moto dijela politke u nasih susjeda i traje vec godinama i to je cinjenica.
Pa koja to reprezentacija pravi docek u drugoj drzavi, kao sto oni rade u Mostaru? Gdje to ima, ko je to dosad uradio? I ja da navijam za to, izvinite, ali ja ne mogu.
Totalno sam indiferentan, svejedno mi je.
Kad nam birate političke predstavnike i osporavate konstituivnost nema veze i onda se čudite kako Hrvati izbjegavaju igrat za BiH, pa što bi trebali igrat za državu u kojoj nas ne žele zvat Hrvatima nego nas zovu svim nazivima osim pravoga.
Isto se ponašate kao Srbi u bivšoj Jugoslaviji, ponižavaš druge na sve moguće načine samo zato što ih ima najmanje i ne želiš prihvatiti istinu.
Više je HRS uložio u ove igrače nego BiH savez ako uopće postoji, ovi svi igrači su išli na kampove koje organizira HRS svakog ljeta i više su u kontaktu sa svojim vršnjacima iz Hrvatske nego iz BiH.
BiH nije uložila ni marke u ove igrače tako da nije ništa ni izgubila, ovi igrači su sve postigli svojim trudom i odricanjem svojih roditelja.
Valjda onda mogu odlučit za koga će igrat, ne možeš srce prevarit.
Ma ko osporava konstitutivnost? Ti ne znaš šta je konstitutivnost uopće. Što želiš reći, da su BiH Hrvati igrali za BiH masovno do pojave Željka Komšića? Sam znaš da to nije istina.Čast rijetkim izuzecima.
Znaš li ko je košarkaš kome su prijetili , da će mu obiteljsku kuću zapaliti, ako zaigra za BiH?
Neko ponižava državu, koju ja volim i traži poštovanje . Šta je to , nego nepoštovanje intelekta velikog broja ljudi.
Pogledaj sastav Vlade FBiH, pogledaj imena i brojnost, o čemu ti pričaš? Pogledaj sastav državnog Vijeća ministara. Ko je upropastio Aluminij?
Koja firma gradi autoceste u BiH? Neka gradi i treba da gradi, pa neće nam valjda strane firme graditi. Ko koga ponižava? O čemu mi pričamo?
Ne bi dalje na tu temu, mogao bih ti doktorsku disertaciju o tome pisati.
Zadržat ću se samo na rukometu.
Igor Karačić je kao profi igrač proveo samo dvije godine u Hrvatskoj i to u Metkoviću 2007-2009 i tad ga nije bilo niti na mapi reprezentacije Hrvatske. Dotad bio u Zrinskom, a poslije Metkovića u sarajevskoj Bosni.
Željko Musa je dvije sezone, 2004/2005 i 2006/2007 igrao u Hrvatskoj i to u tad tankom Medveščaku. U međuvremenu je odigrao sezonu u Ljubuškom . Naravno u reprezentaciju nije tad niti primirisao.
Šego Marin, 4 godine branio za Zagreb i otišao, a prije tog branio u Zrinskom i Izviđaču, isto toliko godina.
Baš me zanima koliko su to u ove Mostarce uložili HRS i Hrvatska. Svi odreda počeli igrati za Hrvatsku, tek kad su se vani dokazali.(od Makedonije, Mađarske, Slovenije, itd....)
David Mandić, ponikao u Ljubuškom, prešao u klub PPD Zagreb, predprošle sezone, sa 20 godina.
Josip Šarac, direktno iz Ljubuškog otišao u Celje, šta je u njega uložila Hrvatska?
Matej Hrstić, do 20 godine igrao u BiH. Prešao u klub, HRS dobio gotovog igrača.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Osim13 » 27 jan 2020, 20:15

jozinho je napisao/la:
27 jan 2020, 18:35

Kad nam birate političke predstavnike
Poznato mi ovo
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Spahic98
Postovi: 857
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Spahic98 » 27 jan 2020, 20:18

Nepismena hdz sirotinja iz hercegovsckih vukojebina je uzela godisnji od pranja guzica po njemackoj da ode na skup
Sutra su vec u prvom busu i vracaju se sapunjanjem svabskih guzica.

Rodju
Postovi: 1059
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Rodju » 27 jan 2020, 20:18

Virtu4l je napisao/la:
27 jan 2020, 18:56
Rodju je napisao/la:
27 jan 2020, 17:50
Sedam (7) igraca su uzeli iz BiH.
To nema nigdje na svijetu. Kradu nas u svakom pogledu.
Isto je i u nogometu,.kosarci, tenisu,........., ali ne samo u sportu.
Niko nas ne krade, to je slobodna volja tih igrača, i da, to se dešava svugdje u svijetu.

Ja prihvatam da ti tako misliš, ali to ne znači, da si u pravu.

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5341
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Antipolitika3 » 27 jan 2020, 20:30

Kljucaj temu ostao je samo sljam da komentura koji ne zna niti koliko jedna ekipa ima igraca u polju kad je utakmica.
Njima su suplje glOve napunili samo mrznjom
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la VolimTz » 27 jan 2020, 20:36

Antipolitika3 je napisao/la:
27 jan 2020, 20:30
Kljucaj temu ostao je samo sljam da komentura koji ne zna niti koliko jedna ekipa ima igraca u polju kad je utakmica.
Njima su suplje glOve napunili samo mrznjom
Ma nema vecih mirotvoraca od vas. :rol:
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la invincible1921 » 27 jan 2020, 21:46

jestamaji je napisao/la:
27 jan 2020, 19:03
slobodna volja nije upitna, razlozi jesu. kod nekoga je to osjećaj pripadnosti, kod nekoga finansije i izgledi na uspjeh a kod nekih razočarenje tj. jedina opcija. i to generalno gledano, ne samo u rukometu

naš problem je što su nam i država i sportski sistem dno dna!
Nema to nikakve veze sa tim, nego jednostavno ljudi mrze i ne priznaju drzavu u kojoj zive ma sta ti pricali...cast izuzecima. Pa eo kolko smo bili dobri npr u fudbalu dok je srbija bila odron...mislis da bi neki srbin pristo igrat za nas ? Bi mozda neka budala tipa vranjes, a usput receno i nije neki igrac...

Kad se rode zapadni i istocni, odagaja ih se od kolijekve da ovo niej njihova zemlja da je trebaju mrzit i da je njihova zemlja nesto sasvim drugo od oonoga gdje su prinudjeni zvijeti...i ja bi mu se trebo izvinuti sto je to tako?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Bundesliga
Postovi: 11468
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Bundesliga » 27 jan 2020, 21:50

Kakvi jadnici, pere ih kompleks nize vrijednosti ;)
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Unofficialpage » 27 jan 2020, 21:54

Rodju je napisao/la:
27 jan 2020, 20:11
jozinho je napisao/la:
27 jan 2020, 18:35
Rodju je napisao/la:
27 jan 2020, 17:50

Hahahahahah, kazes platili.
Pa kako nece platiti, kad su to naplatili vec davnih dana.
Sedam (7) igraca su uzeli iz BiH.
To nema nigdje na svijetu. Kradu nas u svakom pogledu.
Isto je i u nogometu,.kosarci, tenisu,........., ali ne samo u sportu. Potkradaju nas i u književnosti, nauci, kulturi, u svemu....Ne samo jedan dio hrvatske politike, to radi i jedan veliki dio srpske politike, to je jednostavno receno smisljena devastacija drzave BiH. Ko to ne vidi, a voli drzavu BiH, taj ima veliki problem. Ja nemam niikakav problem navijati za vaterpolo reprezentaciju Hrvatske za koju igraju momci iz Zagreba i Dalmacije, ali za ove za koje navijaju oni koji zvizde na himnu moje drzave, ja necu i ne mogu navijati. Hrvate je zasmetalo, sa pravom, kad su vidjeli na jednoj utakmici Srbije ime Vukovar na srpskoj trobojci, ali nisam primjetio, da ih smeta kad vide imena BiH gradova na hrvatskoj zastavi. To je licemjerje.
Koji Juznotirolac, austrijskog porijekla skija za Austriju? Nijedan.
Koji francusko.govoreci Svicarac iigra u bilo kom sportu za Francusku ili italijansko govoreci? Koji Madjar iz Vojvodine, Rumunjake ili Slovacke igra za Madjarsku?
Koji ceski Nijemac igra za Njemacku u bilo kom sportu?
To je njima nepojmljivo. Oni bi to kao nacija smatrali kradjom tudjega. To je samo nasim istocnim i zapadnim susjedima normalno, jer njih politike u njihovim drzvama instruiraju u tom smijeru. Drzavi BiH treba sprijeciti bilo kakvu sportsku afirmaciju. To je moto dijela politke u nasih susjeda i traje vec godinama i to je cinjenica.
Pa koja to reprezentacija pravi docek u drugoj drzavi, kao sto oni rade u Mostaru? Gdje to ima, ko je to dosad uradio? I ja da navijam za to, izvinite, ali ja ne mogu.
Totalno sam indiferentan, svejedno mi je.
Kad nam birate političke predstavnike i osporavate konstituivnost nema veze i onda se čudite kako Hrvati izbjegavaju igrat za BiH, pa što bi trebali igrat za državu u kojoj nas ne žele zvat Hrvatima nego nas zovu svim nazivima osim pravoga.
Isto se ponašate kao Srbi u bivšoj Jugoslaviji, ponižavaš druge na sve moguće načine samo zato što ih ima najmanje i ne želiš prihvatiti istinu.
Više je HRS uložio u ove igrače nego BiH savez ako uopće postoji, ovi svi igrači su išli na kampove koje organizira HRS svakog ljeta i više su u kontaktu sa svojim vršnjacima iz Hrvatske nego iz BiH.
BiH nije uložila ni marke u ove igrače tako da nije ništa ni izgubila, ovi igrači su sve postigli svojim trudom i odricanjem svojih roditelja.
Valjda onda mogu odlučit za koga će igrat, ne možeš srce prevarit.
Ma ko osporava konstitutivnost? Ti ne znaš šta je konstitutivnost uopće.
Vezano za konstitutivnost, u zvaničnom Ustavu BiH se nigdje ta riječ se spominje, samo su naši nesposobni prevoditelji tako preveli, koristi se riječ constituent. Zvanični Ustvar BiH je na Engleskom jer nema još uvijek zvaničnog prijevoda.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la tuzlak1987 » 27 jan 2020, 22:00

Idite slavite sta cete na forumu. I nemojte molim vas navijati za BIH bilo kada ili u bilo kakvoj verziji.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Trigger » 27 jan 2020, 22:16

Unofficialpage je napisao/la:
27 jan 2020, 21:54
Rodju je napisao/la:
27 jan 2020, 20:11
jozinho je napisao/la:
27 jan 2020, 18:35

Kad nam birate političke predstavnike i osporavate konstituivnost nema veze i onda se čudite kako Hrvati izbjegavaju igrat za BiH, pa što bi trebali igrat za državu u kojoj nas ne žele zvat Hrvatima nego nas zovu svim nazivima osim pravoga.
Isto se ponašate kao Srbi u bivšoj Jugoslaviji, ponižavaš druge na sve moguće načine samo zato što ih ima najmanje i ne želiš prihvatiti istinu.
Više je HRS uložio u ove igrače nego BiH savez ako uopće postoji, ovi svi igrači su išli na kampove koje organizira HRS svakog ljeta i više su u kontaktu sa svojim vršnjacima iz Hrvatske nego iz BiH.
BiH nije uložila ni marke u ove igrače tako da nije ništa ni izgubila, ovi igrači su sve postigli svojim trudom i odricanjem svojih roditelja.
Valjda onda mogu odlučit za koga će igrat, ne možeš srce prevarit.
Ma ko osporava konstitutivnost? Ti ne znaš šta je konstitutivnost uopće.

Vezano za konstitutivnost, u zvaničnom Ustavu BiH se nigdje ta riječ se spominje, samo su naši nesposobni prevoditelji tako preveli, koristi se riječ constituent. Zvanični Ustvar BiH je na Engleskom jer nema još uvijek zvaničnog prijevoda.
Pojam, termin. "konstitutivan" svijet ne poznaje - to je samo kod ex-YU republika nametnu termin koji se udomaćio, nažalost.
U Aneksu 4 /Ustav BiH) dejtonskog Mirovnog sporazuma piše, kako si naveo (original verzija na engleskom),:
constituent što znači:
sastavni, sastavni dio, sastavnica, sastavnom dijelu, sastojak, birač, dio, član...


Šta misliš zašto stručnjaci za strane jezike nikada nisu dobili šansu da original prevedu bez političkih konotacija - isključivo lingvistički?
Bosno moja poharana....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61389
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Virtu4l » 27 jan 2020, 22:36

Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:16
Šta misliš zašto stručnjaci za strane jezike nikada nisu dobili šansu da original prevedu bez političkih konotacija - isključivo lingvistički?
Kada čujem da je Srbija garant Dejtonskog sporazuma, hoće nešto da mi bude. Što je najgore, to govore i naši političari, i zašto da se ljutimo kada to kažu Dačić, Vulin ili Vučić? To je neznanje elementarnih pojmova.

Hrvatska i Srbija nisu garant dejtonskog sporazuma, oni su samo potpisnici, a Amerika je garant.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Krofna
Postovi: 641
Pridružen/a: 03 dec 2019, 00:13
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Krofna » 27 jan 2020, 22:38

Prava rukometna atmosfera ovdje, igra se na ivici iskljucenja. :opaopa:
Show me your donuts 0 0

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Evropsko prvenstvo u rukometu - Austrija, Norveška i Švedska 2020.

Post Postao/la Trigger » 27 jan 2020, 22:41

Virtu4l je napisao/la:
27 jan 2020, 22:36
Trigger je napisao/la:
27 jan 2020, 22:16
Šta misliš zašto stručnjaci za strane jezike nikada nisu dobili šansu da original prevedu bez političkih konotacija - isključivo lingvistički?
Kada čujem da je Srbija garant Dejtonskog sporazuma, hoće nešto da mi bude. Što je najgore, to govore i naši političari, i zašto da se ljutimo kada to kažu Dačić, Vulin ili Vučić? To je neznanje elementarnih pojmova.

Hrvatska i Srbija nisu garant dejtonskog sporazuma, oni su samo potpisnici, a Amerika je garant.
Da, to je notorna istina, a potpisnici Mirovnog sporazuma su, de facto i de iure, priznali da su učestvovali u ratu u BiH - zašto bi potpisivali Mirovni sporazum?
Mnogi bh.orijentisani političari to često ističu (ali se slabo 'čuju' jer nisu 'lideri'), ali 'samozvani lideri' to prešute ili tu i tamo, po potrebi, istinu spomenu. :roll:
Bosno moja poharana....

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.