Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la tm01hzne » 07 jan 2021, 22:17

IHF Svjetsko prvenstvo 2021. bit će 27. izdanje Svjetskog prvenstva u rukometu, koje će se od 13. do 31. januara ove godine održati u Egiptu. Bit će to drugi put, nakon 1999. godine, da je prvenstvo održano u Egiptu te treći puta, nakon Egipta (1999.) i Tunisa (2005.), da je održano u Africi. Egipat je domaćinstvo dobio u novembru 2015. godine.

Za razliku od ranijih prvenstava, na turniru će prvi put sudjelovati čak 32 reprezentacije (u odnosu na ranije 24), što je utjecalo i na promjenu formata natjecanja. Prvi krug turnira tako izgleda identično kao i na nogometnom prvenstvu, gdje 32 ekipe igraju međusobno u osam grupa po četiri reprezentacije, s tim da u drugi krug prolaze tri reprezentacije, a ne dvije. Drugi krug po prvi put ima četiri grupe po šest reprezentacija (ranije su bile dvije), a iz svake grupe u četvrtfinale prolaze po dvije najbolje reprezentacije, koje onda do finala igraju u eliminacijskom sustavu. Povećanje broja reprezentacija dovelo je i do povećanja kontinentalnih kvota za svaku kontinentalnu federaciju (osim Oceanije), što je pak dovelo do povećanog broja debitanata na prvenstvu; na turniru 2021. svoje debitantske nastupe imat će Zelenortska Republika (Cape Verde), Urugvaj i DR Kongo. Ono što nas raduje jeste da bismo trebali imati određeni broj gledatelja na tribinama.

Branitelj naslova je Danska, koja je 2019. godine na domaćem terenu postala prvak.

Ovdje je pregled svih grupa ('nedostaju' SAD i Čile):
slika
Ovdje je raspored svih mečeva uz satnicu i dvorane:
slika
...ili ovdje ako je preglednije :D
slika
Dvorane u kojima će se igrati utakmice
Cairo Stadium Indoor Halls Complex (16900 - Kairo)
slika
Borg El Arab Sports Hall (5000 - Aleksandrija)
slika
6th of October Sports Hall (5200 - Giza)
slika
New Capital Sports Hall (7500 - Kairo)
slika
Ekskluzivitet za prijenos ovog SP na teritoriji BiH ima ARENA SPORT, a stream svih utakmica će biti na ovom kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCNxIzS ... pC_V1oQVIA (vjerojatno će većina biti geo-blokirana)

Avatar
Zundo
Postovi: 3539
Pridružen/a: 07 jun 2020, 16:02
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la Zundo » 07 jan 2021, 22:33

tm01hzne je napisao/la:
07 jan 2021, 22:17
Kakav uvodni post, kapa dole :salut:
,,Volim svoga šampiona kao oči svoje".
SAMO SARAJ'VO

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la branimir85 » 08 jan 2021, 17:58

Nek je netko otvorio temu, iako uvod je čisti c/p :D.... Čitav rukometni kalendar je toliko zbijen da će neki igrači u par tjedana se boriti za naslov klupskog prvaka i naslov svjetskog prvaka te odigrati i poneku Q tekmu za EP. Naravno sve je to zbog covid situacije, ali i bez njega nema mi smisla da se igraju prvenstva svake godine, jedne SP druge EP. Jer inflacija prvenstava dovodi da nemam pojma tko je zadnji Svjetski prvak. Svake 4. godine je optimalan sistem kao i za SP tako i za EP

Naravno i protiv proširenja sam na 32 ekipe, iako ima par grupa koje mogu ponuditi neku neizvjesnost u prvom krugu natjecanja,ali ima i topovskog mesa :mrgreen:

Čini se da će ovo biti dosta krnje prvenstvo pošto mnogi igrači ne žele putovati u Egipat uz naravno one koje nema zbog ozljeda tipa Karabatić i Lauge. Ali možda i neki repki ne bude kao npr. Češke koja ima hrpu igrača zaraženi.
Njemačkoj su Wincek, Pekeler, Weinhold, Lemke otkazali jer ne žele igrati ovo SP, plus još par igrača koji su ozlijeđeni pa nemam pojma na što će ličiti njemci. Šveđani isto bez par važni igrača: Lagergen, Appelgren, Ekberg, Nilsson... Za Island otpao Palmarsson,a Norvežani bez Roda. Vjerovatno će tu još biti mnogo odustajanja pa tako vjerovatno vidimo mnoge šarolike sastave repki.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la tm01hzne » 08 jan 2021, 18:00

branimir85 je napisao/la:
08 jan 2021, 17:58
Nek je netko otvorio temu, iako uvod je čisti c/p :D
Nisam imao vremena za kreaciju, a bivši sam rukometaš :mrgreen:
Zato si ti tu :salut:

Avatar
Zundo
Postovi: 3539
Pridružen/a: 07 jun 2020, 16:02
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la Zundo » 08 jan 2021, 18:03

tm01hzne je napisao/la:
08 jan 2021, 18:00
branimir85 je napisao/la:
08 jan 2021, 17:58
Nek je netko otvorio temu, iako uvod je čisti c/p :D
Nisam imao vremena za kreaciju, a bivši sam rukometaš :mrgreen:
Zato si ti tu :salut:
Pivot? :kafa:
,,Volim svoga šampiona kao oči svoje".
SAMO SARAJ'VO

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la legenda reala » 08 jan 2021, 21:58

Norveška,Hrvatska i Španija mi po spiskovima djeluju najkompletnije, ostali baš krnje ekipe šalju, ne znam zašto Rode ne igra kad je pred novu godinu igrao za Flensburga, a pročitao sam da otkazuje zbog ozljede :?

Po meni Slovenci su neki favorit iz sjene i ja ih očekujem u borbi za medalje imaju strasnu bekovsku liniju npr. na srednjem beku imaju Bombača,Zarabeca,Skubea desno Dolenec,Cehte lijevo Mačkovšek i sad zamislite poziciju desnog krila tu u konkurenciji imaju Blaza Janca,Gaspera Marguča i iskusnog Dragana Gajića extra i na crti su dobro popunjeni sa Blagotinšekom iz Veszprema s klupe ih vodi Ljubo Vranješ ja mislim da mogu dosta na ovom krnjem prvenstvu.


Danska bez prvog srednjaka Lauge, Landina je tu, Toft Hansen je otkazao, Mikel Hansen upitan to je neka osovina ekipe, ako Hansen bude igrao mislim da i oni mogu dosta na ovom prvenstvu bez Hansena ćemo vidjeti.

Švedi i Njemci su bez 5-6 igrača koji bi sigurno bili na konačnom spisku od nekih 15 igrača, al vidjećemo možda neki novi igrači iznenade iako teško mogu do medalje.

Francuzi meni ništa specijalno sa ovim spiskom, gledo sam ih i protiv Srbije nije to to bez Nikole.


Ja mislim da je došlo vrijeme da se Norvežani predvođeni Sagosenom okite najsjajnijim odličjem, imaju odlične bekove, dobra krila, dobre golmane stekli su i iskustvo na par prethodnih prvenstava ja ću navijati za njih, a i igraju najbolji rukomet


Od ovih egzotičnih reprezentacija ne znam šta očekivati, Egipat i Argentina sa braćom Simonet je uvijek neugodna za sve, Egipat je domaćin još ako ostane ova odluka da će biti publike vrlo lahko oni mogu i kao prvi proći iz ove grupe preko uništenih povredama Švedske i Češke

Brazil ima dosta dobru reprezentaciju, većina igrača igra po jakim evropskim ligama najviše od Španije, Mađarske, Francuske sa bitnim ulogama u svojim ekipama, gledajući po sastavu vjerovatno najkvalitetnija ekipa od ovih van Evrope očekujem da prođu dalje iz ove grupe B.
Maroko isto djeluje ozbiljno skoro svi igrači igraju u jakoj francuskoj ligi, sigurno ni oni neće biti neka ekipa sa kojom će se Evropljani poigravati nego će pružiti dobar otpor svima vjerujem

Tunis i Katar ne znam u kakvim sastavima dolaze, al i oni su prethodnih godina imali dobrih pojedinaca u sastavima iako mislim da Tunis nema više igrača kao nekad Hmama ili Teja na crti dok se Katar okrenuo razvoju domaćih igrača nema stranaca kao kad su bili domaćini i osvojili medalju

Sve u svemu glavnu riječ na prvenstvu kao i uvijek će voditi evropske reprezentacije kao i uvijek moguće je i da neko od ovih ekipa sa drugih kontinenata tipa Egipta ili Brazila zaluta do četvrtfinala npr što me lično i ne bi iznenadilo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la tm01hzne » 08 jan 2021, 22:31

Navijam za Hrvatsku i Sloveniju. Šteta što nema Stepančića, a ni Karačić neće ići odmah :|

Nadam se dobrom prvenstvu i medalji Hrvatske :D


Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la Salih1984 » 11 jan 2021, 20:50

Popis ozljeda WC 2021 Egypt

*Updated 06.01.21

Germany:

Jannik Kohlbacher (elbow)

Patrick Wiencek (cancel)

Hendrik Pekeler (cancel)

Steffen Weinhold (cancel)

Finn Lemke (cancel)

Tim Suton (knee)

Sebastian Heymann (knee)

Franz Semper (knee)

Fabian Wiede (shoulder)



Marian Michalczik (eye - doubtful)



Croatia:

Luka Stepancic (ankle)

Domagoj Pavlovic (foot)



Igor Karacic (pubis - doubtful)

Josip Šarac (covid-19 - doubtful)

Manuel Strlek (covid-19 - doubtful)



Sweden:

Nicklas Ekberg (cancel)

Jesper Nielsen (cancel)

Andreas Nilsson (cancel)

Lukas Nilsson (cancel)

Simon Jeppsson (knee)

Mikael Appelgren (shoulder)

Linus Arnesson (cancel)

Anton Lindskog (covid-19)



Albin Lagergren (foot - doubtful)

Hampus Wanne (covid-19 - doubtful)



Spain:

Julen Aguinagalde (back)

Eduardo Gurbindo (knee)



France:

Nikola Karabatic (knee)

Elohim Prandi (shoulder)



Egypt:

-



Hungary:

Adam Juhasz (covid-19)

Iman Jamali (knee)

Patrik Ligetvari (covid-19)



Tunisia:

Mohamed Richa Frad (unknown injury)

Oussama Boughanmi (?)

Kamel Alouini (?)

Oussama Hosni (disciplinary reason)

Marouan Chouiref (disciplinary reason)

Amine Bannour (covid-19)



Brazil:

Gabriel Ceretta (knee)

Matheus Francisco Da Silva (hand)



Poland:

Kamil Syprzak (Covid-19 - doubtful)



Qatar:

Youssef Benali (unknown injury)



Japan:

-



Denmark:

Rasmus Lauge (knee)

Lasse Møller (hand)

Casper U Mortensen (knee)

Henrik Toft Hansen (covid-19)



Argentina:

James Parker (sprain)



Bahrain:

-



Norway:

Magnus Rød (wrist)

Magnus Gullerud (back)



Austria:

Nikola Bilyk (knee)

Janko Bozovic (achilles)

Alexander Hermann (cancel)

Fabian Posch (cancel)



Portugal:

Gilberto Duarte (adductor - doubtful)

Alexis Borges (back - doubtful)



Iceland:

Haukar Thrastarsson (knee)

Aron Palmarsson (knee)

Stefan Rafn Sigurmannsson (foot)



Czech Republic:

Pavel Horak (cancel)



Russia:

Pavel Atman (hip)

Dmitrii Santalov (knee)

Timur Dibirov (cancel)

Gleb Kalarash (cancel)

Oleg Grans (cancel)

Dmitry Kovalev (cancel)



South Korea:

-



Slovenia:

Gasper Marguc (cancel)

Marko Bezjak (cancel)



Belarus:

Barys Pukhouski (?)

Maksim Baranau (unknown injury)

Hleb Harbuz (unknown injury)

Yury Lukyanchuk (unknown injury)

Dzimtry Khmialkou (unknown injury)

Matsvei Udavenia (unknown injury)

Dzimtry Smolikau (unknown injury)
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la branimir85 » 12 jan 2021, 17:37

Ameri imaju 18 zaraženih, zar oni uopće imaju toliko igrača :mrgreen: Nek pošalju Kyriea vidim da mu se NBA ne igra, vjerovatno bi se dobro snašao na srednjem vanjskom.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la legenda reala » 12 jan 2021, 18:10

branimir85 je napisao/la:
12 jan 2021, 17:37
Ameri imaju 18 zaraženih, zar oni uopće imaju toliko igrača :mrgreen: Nek pošalju Kyriea vidim da mu se NBA ne igra, vjerovatno bi se dobro snašao na srednjem vanjskom.
Negdje sam im spisak vidio, imaju nekog lika iz Krivaje u rosteru koje taj, jel igra ovu nasu.ligu ovdje
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la branimir85 » 12 jan 2021, 18:22

legenda reala je napisao/la:
12 jan 2021, 18:10
branimir85 je napisao/la:
12 jan 2021, 17:37
Ameri imaju 18 zaraženih, zar oni uopće imaju toliko igrača :mrgreen: Nek pošalju Kyriea vidim da mu se NBA ne igra, vjerovatno bi se dobro snašao na srednjem vanjskom.
Negdje sam im spisak vidio, imaju nekog lika iz Krivaje u rosteru koje taj, jel igra ovu nasu.ligu ovdje
Ja znam samo za onog Donlina što igra u Ademaru, on igra i rukomet na pijesku i još ima neki čin u američkoj vojsci :D Ovo ostalo mi je nepoznato ali s dosta poznatim prezimenima, Hansen, Sršen, Weber, Christiansen, Duraković, Kutleša, Otterstrom.... a tko će igrati sad za njih nemam pojma.

https://www.handballegypt2021.com/en/te ... of-America
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la Puma » 12 jan 2021, 18:35

Ceska odustala od prvenstva, ko sad ulijece umjesto njih ?

IHF je smijurija.

Izgleda S.Makedonija zamjena.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la alan_kardec » 12 jan 2021, 19:43

IHF je gofno od organizacije godinama, ljudi su ladno prekinuli baraž za sp, kažu igraće na sp bolje plasirane repke, yebo im pas mater reatrdiranu arapsku :mrgreen:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la tm01hzne » 12 jan 2021, 20:07

Zvanično uletila S Mkd :D

Raspored prijenosa do kraja sedmice, a malo im je glupo ovo sa AS5 u nedjelju (možda će to na ASBiH staviti) :|

Od naredne će biti još više tekmi uživo :)
slika

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la branimir85 » 12 jan 2021, 20:18

alan_kardec je napisao/la:
12 jan 2021, 19:43
IHF je gofno od organizacije godinama, ljudi su ladno prekinuli baraž za sp, kažu igraće na sp bolje plasirane repke, yebo im pas mater reatrdiranu arapsku :mrgreen:
Pa Ameri su pozvani s wild kartom, jbga bit će 31 tekma na ESPNu :D Fina lovica će se uzeti,iako za SP je idealno 24 ekipe, dok za EP koje je najjače rukometne natjecanje 16 ekipa je optimalno po meni
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la ASD » 12 jan 2021, 23:32

legenda reala je napisao/la:
12 jan 2021, 18:10
branimir85 je napisao/la:
12 jan 2021, 17:37
Ameri imaju 18 zaraženih, zar oni uopće imaju toliko igrača :mrgreen: Nek pošalju Kyriea vidim da mu se NBA ne igra, vjerovatno bi se dobro snašao na srednjem vanjskom.
Negdje sam im spisak vidio, imaju nekog lika iz Krivaje u rosteru koje taj, jel igra ovu nasu.ligu ovdje
Igrao je prvu federalnu prošle godine.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2021, 23:59

Odustali i Amerikanci, kakva šprdancija od organizacije i takmičenja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Civa
Postovi: 2977
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la Civa » 13 jan 2021, 08:29

legenda reala je napisao/la:
12 jan 2021, 18:10
branimir85 je napisao/la:
12 jan 2021, 17:37
Ameri imaju 18 zaraženih, zar oni uopće imaju toliko igrača :mrgreen: Nek pošalju Kyriea vidim da mu se NBA ne igra, vjerovatno bi se dobro snašao na srednjem vanjskom.
Negdje sam im spisak vidio, imaju nekog lika iz Krivaje u rosteru koje taj, jel igra ovu nasu.ligu ovdje
Igra za Krivaju, a inače živi u Kaknju i tu je prošao rukomentu školu. Rođeni je Amerikanac i pristao na poziv. Momak je 2001 godište i samo će napredovati. Imao je već par veza da ide vani, ali htio je prvo srednju školu ovdje da završi, pa će vidjet za dalje. :bih:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Egipat 2021.

Post Postao/la badblueboylivno » 13 jan 2021, 10:09

Baš je tužno što su napravili i što će i dalje to sve voditi isti ljudi. Očito IHF-a nema bez Mustafe.

32 reprezentacije, pozivnice, po tri europske reprezentacije u skupini, po dvije afričke u skupini, a manje ih je nego skupina, dolazak na turnir dan prije početka, pogotovo sad kad vrijeme karantene... svake godine vidimo veće sranye koje gospoda napravi. Šta nas tek čeka 2023., ili 2025. gdje su domaćini susjedi Hrvatska i Švedska i Norveška. :rol:
Hayley <3

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.