Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la phily » 07 dec 2017, 13:48

Boze dragi koje se gluposti pisu, ovo je odavno prestao biti sportski forum :damn:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21802
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Unofficialpage » 07 dec 2017, 13:52

DANTES je napisao/la:
madridist je napisao/la:I isto sam fan Zvjezdanih staza a nisam Klingonac.
Loše poređenje jer Glavni likovi Star Treka su ljudi.. Čovjek si zar ne?
@unoffocial Nego kako čovjek može biti i Bosanac i Hercegovac? :rol:
Čuj kako pa fino. :mrgreen: Znamo mi da si ti Bosanac. :mrgreen:

@Lord44 objasnio. :thumbup: :thumbup:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Blejzer10 » 07 dec 2017, 13:53

Lord44 je napisao/la:Sta uradise pojedinci od teme... Drugovi, u fudbalu, nogometu...kako vam volja, geografija, biologija, nacija, politika...nemaju nista sa izborom kluba za koji ce neka individua da navija. Posto su pojedinci okrenuli ovo u totalno drugom smjeru , citiracu vam gospodina sa mog avatara-

Kada su ga pitali koje je nacionalnosti - odgovorio je: "Mrtvac. Pripadnik najbrojnije nacije na svijetu."
Nije mogao shvatiti da "Muje, Save i Ivane s kojima se cijelog života družio nisu bile samo to - njegovi prijatelji i raja, već duboko u sebi ili pod samom kožom samo Muslimani, Srbi i Hrvati koji su jedva dočekali priliku da se pridruže stadu, da zauvijek izgube svoju individualnost koju su cijelog života gradili i postanu ćelije jednog bolesnog, nacionalnog bića monstruma koje jeste osuđeno na propast, ali koje će prije toga učiniti sve da za sobom povuče što veći broj u ništavilo."
:salut:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Asteriks » 07 dec 2017, 14:07

Ako slucajno neko ne zna ko smo, neka procita istoriju srednjovjekovne bosanske drzave od Sime Cirkovica, ak se vec ne vjeruje nasim istoricarima.

Bosanski vladari stanovnistvo ove zemlje zvali su Bosnjani.

Za vrijeme pohoda Stjepana II na Hum, pominju se pravoslavci ali ne kao pripadnici cara Dušana vec samostalni upravitelji tih oblasti. Od tada su vitalni dio ove zemlje kao i oni sto su doselili od 1463. Trazite slobodno deftere u kojima stoji da je polovinom 17. stoljeca bilo preko 80 000 pravoslavaca. Ko su oni? Naravno Bosanci, Bosnjani, bosanski pravoslavci. Tek pocetkom 19. st dolazi val masovnih pomjeranja i od polovine ovog vijeka svako bira svoje tabore na osnovu vjere, zalosno. Kvarite nasu bogatu proslost.

Zovite se Srbi iz BiH, ali ste sa Bosnom mnogo vise povezani nego sa tom drzavom, a BiH je i vasa kao i moja zemlja. Mal vise respekta ne bi skodilo.

PS jedini pravi Nemanjić sto je krocio na forum je kolega u mirovini zvani Trib. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la 44Bertans » 07 dec 2017, 14:20

Pa naravno da je BiH naša država. To što nam vi povremeno upadicama uskraćujete to pravo teoretisanjem i demagogijom je druga stvar. To što nam je Bosna država, ne treba značiti da se trebamo odreći svoje srpske nacionalnosti i ljubavi prema klubu za koji živimo.

Jednako kao što se Bošnjaci ne trebaju odreći svoje nacionalnosti. Regionalna odrednica je tu sporedna stvar.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la DANTES » 07 dec 2017, 14:42

44Bertans je napisao/la:Pa naravno da je BiH naša država. To što nam vi povremeno upadicama uskraćujete to pravo teoretisanjem i demagogijom je druga stvar. To što nam je Bosna država, ne treba značiti da se trebamo odreći svoje srpske nacionalnosti i ljubavi prema klubu za koji živimo.

Jednako kao što se Bošnjaci ne trebaju odreći svoje nacionalnosti. Regionalna odrednica je tu sporedna stvar.
:bow:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la dscile » 07 dec 2017, 14:44

Asteriks je napisao/la:
Zovite se Srbi iz BiH, ali ste sa Bosnom mnogo vise povezani nego sa tom drzavom, a BiH je i vasa kao i moja zemlja. Mal vise respekta ne bi skodilo.
Upravo to sto si ti napisao je najveca zabluda mentola punih mrznje (tu naravno, ne ubrajam tebe jer mi se ne cinis takvim).. Ako kazem da sam Srbin iz BiH ne znaci da tu istu mrzim ili da je manje volim.. A najzanimljivije je da takve konstatacije obicno postavljaju oni "ljubitelji Bosne" iz toplih domova sirom Austrije, Svice, Njemacke i ostale dijaaspore. Ja niti je mrzim, niti planiram prvom prilikom pobjeci iz nje. Cak stavise, velika zelja mi je da obidjem sve prirodne ljepote BiH i ako bude srece, ostanem do kraja zivota ovdje.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la DANTES » 07 dec 2017, 14:47

Asteriks je napisao/la:Ako slucajno neko ne zna ko smo, neka procita istoriju srednjovjekovne bosanske drzave od Sime Cirkovica, ak se vec ne vjeruje nasim istoricarima.

Bosanski vladari stanovnistvo ove zemlje zvali su Bosnjani.

Za vrijeme pohoda Stjepana II na Hum, pominju se pravoslavci ali ne kao pripadnici cara Dušana vec samostalni upravitelji tih oblasti. Od tada su vitalni dio ove zemlje kao i oni sto su doselili od 1463. Trazite slobodno deftere u kojima stoji da je polovinom 17. stoljeca bilo preko 80 000 pravoslavaca. Ko su oni? Naravno Bosanci, Bosnjani, bosanski pravoslavci. Tek pocetkom 19. st dolazi val masovnih pomjeranja i od polovine ovog vijeka svako bira svoje tabore na osnovu vjere, zalosno. Kvarite nasu bogatu proslost.

Zovite se Srbi iz BiH, ali ste sa Bosnom mnogo vise povezani nego sa tom drzavom, a BiH je i vasa kao i moja zemlja. Mal vise respekta ne bi skodilo.

PS jedini pravi Nemanjić sto je krocio na forum je kolega u mirovini zvani Trib. :mrgreen:
Kao i Kotromanici jedini istinski naslednici Nemanjica..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 07 dec 2017, 14:47

Asteriks je napisao/la:Ako slucajno neko ne zna ko smo, neka procita istoriju srednjovjekovne bosanske drzave od Sime Cirkovica, ak se vec ne vjeruje nasim istoricarima.

Bosanski vladari stanovnistvo ove zemlje zvali su Bosnjani.

Za vrijeme pohoda Stjepana II na Hum, pominju se pravoslavci ali ne kao pripadnici cara Dušana vec samostalni upravitelji tih oblasti. Od tada su vitalni dio ove zemlje kao i oni sto su doselili od 1463. Trazite slobodno deftere u kojima stoji da je polovinom 17. stoljeca bilo preko 80 000 pravoslavaca. Ko su oni? Naravno Bosanci, Bosnjani, bosanski pravoslavci. Tek pocetkom 19. st dolazi val masovnih pomjeranja i od polovine ovog vijeka svako bira svoje tabore na osnovu vjere, zalosno. Kvarite nasu bogatu proslost.

PS jedini pravi Nemanjić sto je krocio na forum je kolega u mirovini zvani Trib. :mrgreen:
Tacno. Ta pravoslavna crkva se zvala - srpska pravoslavna crkva.
Stanovnistvo s obe strane Drine se vijekovima orodjavalo. I danas je tako.
Nosilo je ista imena i prezimena. Imalo iste narodne obicaje.
Bosanski kralj se u srpskom manastiru krunisao.
Stefan Lazarevic je bio brat u vjeri i narodu sa Sandaljem Hranicem...
U Hrvatskoj je simbol sahovnica. U Srbiji dvoglavi orao. U Srbiji i Bosni ljiljani - simbol krsta i hriscanstva u Evropi tog doba... I danas su u srpskom grbu urezani ljiljani...
Bosansko stanovnistvo se mijesalo i sa dalmatinskim i slavonskim. Katolicka crkva u Bosni sveprisutna. U Kraljevoj Sutjesci i Bobovcu simboli katolicanstva i hrvatstva... I ne samo tu. Po cijeloj Srednjoj Bosni i zapadnoj Hercegovini. Cazinska Krajina pripadala Hrvatskoj... U mom rodnom mjestu po zapisima katolicka crkve 76 hriscanskih kuca katolika i pravoslavaca. Krajem 15. vijeka doseljavaju se muslimani sa istoka. Vjerovatno sa podrucja danasnje Bugarske i Turske...
A onda iz Azije dolaze Muhamedi, Emiri, Mustafe, Huseini i ini i pocinju da izmisljaju nove identitete na Balkanu... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Epidaurus » 07 dec 2017, 14:57

Sad jos da se u pricu ukljuce Mirkovi pandani s "nase" strane i eto ludila :kafa:

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la madridist » 07 dec 2017, 14:58

Najbolje da se u prici ukaze carobnjak Mona i razyebe ovo sa dva klika.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Asteriks » 07 dec 2017, 15:20

I danas su u srpskom grbu urezani ljiljani..
U Bosnu su liljani dosli preko veza Stjepana Kotromanica sa Anzuvnicima. Tacnije ovaj dao Elizabetu Ludoviku (i napravio gresku sto je ova ponijela dio Huma kao miraz) pa kasnije bile pizdarije jer je Ugarska onda stalno nasrtala, sto u igri velikasa/prijestolja, sto zbog prestiza a bome i ovog ugovora.
Bosanski kralj se u srpskom manastiru krunisao.
To je vec ona manje poznata prica, kada su Lazar Hrebljenovic, Tvrtko sa Ugarima udarili na bjesnog Altomanovica.

Tvrtko je imao veze sa Nemanjicima i zelio obnoviti carstvo koje je zapalo u rasulo. Znamo da ga krunisanjem, jedna Venecija naziva rex Rassie. Ali pozadina je bila da uzdigne ugled zbog ovog podviga u vlastitoj drzavi, da primiri velikase koji su nakon njegove smrti toliko ojacali da su sami birali i smjenjivali kraljeve. Ipak, ta vlada nad Srbijom bila je vise fiktivna.


Da ne duzim odoh u off, stos je da sam reagovao bas na tvoj podrugljivi ton upcen forumasu na prosloj stranici citiram
Jesil' Bosanac, jesil' Hercegovac, jesil' Bosnjak, jesil' Musliman u smislu narodnosti, jesil' Turcin, jesil' Srbin muslimanske vjeroispovijesti, jesil' Hrvat muslimanske vjeroispovijesti? Sta je simpozijum odlucio? Sta su ti rekli?
Ovom fasizmu ovdje nije mjesto i molio bih da se slicni ispadi vise ne ponove. Istorija stoji na cvrstim temeljima i niko je ne moze promjeniti. Dobro znamo ko smo mi, samo sto to u odredjenim periodima nismo smijeli reci.

Evo ko smo mi
Imas Stefanovu povelju iz polovine 14. stoljeca gdje spominje Bosnjane kao narod te zemlje u kolektivnom smislu, pa povelja iz Vlasislava Stjepanovica iz 1353., pa povelja Stjepana II Kotromanica, pa povelja kralja Dabise iz 1392. Dubrovcanima, pa pismo kralja Stjepana Tomasevica papi iz 1461. gdje svoje stanovnike, podanike, tacnije cijelo st naziva Bosnjanima. Pa onda u 15. stoljecu imas prepiske Tvrtka II i velikasa (gdje se spominju Bosnjani) pa zapise Stjepana Vukcica Kosace...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 07 dec 2017, 15:34

Epidaurus je napisao/la:Sad jos da se u pricu ukljuce Mirkovi pandani s "nase" strane i eto ludila :kafa:
Vec su se ukljcili. To su ovi kojima smeta fasizam ali bi rado drugima nametali Bosnjastvo. "Bosnjaci pravoslavne vjeroispovijesti", neizostavni adut u nacionalistickim prepucavanjima.
Ali Mirko je jedan. Zamisli koji level pećinara moras biti da u toku rasprave ides editovati wikipediu kako bi nekom dokazao da je neko Srbin. Zamisli

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Asteriks » 07 dec 2017, 15:48

Ako kazem da sam Srbin iz BiH ne znaci da tu istu mrzim ili da je manje volim..
Da je vise takvih sada bi ovdje raspravljali o ekonomiji, slavnom viteskom redu zmaja i nekim zajednickim zanimljivostma a ne pisali tri nacinalne istorije, pa zbog toga ne mogu raditi ni u Banjaluci niti u Capljini, osudujuci naravno i neke nase mitomane koji idu do toga pa kazu da su islam primili samo bogumili (tacnije receno krstjani) i jos masu izvala.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 07 dec 2017, 16:03

Poenta je da se ''bosnjastvo'' ne moze odvajati od ''srpstva'' i ''hrvatstva''...
Sva tri naroda IMAJU pravo na BiH jer tu zive. Ne od juce...
Bosna ima u svom bicu i Srbe i Hrvate i Bosna je sastavni dio i srpskog i hrvatskog nacionlnog bica. A i sami Srbi i Hrvati su veoma bliski narodi.
Gotovo je nemoguce pronaci Srbina ili Hrvata koji nema krvne srodnike i u Srbiji i u BiH tj. i u Hrvatskoj i u BiH... Ja ih licno imam iz BiH, Slavonije, Vojvodine, Juzne Srbije... Veze nas i srpsko porijeklo. I blizi mi je svako od njih od nekog Neoficijelnog pejdza koji mi nije ni rod, ni pomoz' bog... :kafa:
Migracije su dinamicna pojava.
Odakle su rodom Izetbegovici i Tihici? Iz BiH? Sutra malo...
Jel' Hrvoje Vukcic Hrvatinic nema veze sa Hrvatima?! :rol:
Sa gnusanjem odbacujem neonacisticku ideologiju ovog Neoficijelnog pejdza... Pandrk'no mu je Himler davno... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Asteriks » 07 dec 2017, 16:17

I Subici su hrvatski velikasi, jedan period upravljali donjim Krajima, a znamo da je npr. Ladislav poklonio Tuzlu na upravu Dragutinu. Govorim ti da postujes historijski kontinuitet jedne zemlje u njenim cistim granicama.

Upravo iz tog perioda imas onaj brak Jelisavete i Stjepana I, pa je tako Tvrtko imao veze sa Nemanjicima.

Pricam o jednom zajednickom nazivu - Bosnjani za cijelo stanovnistvo do dolaska Turaka a gore sam prezentirao isprave, povelje kao i status pravoslavnog stanovnistva.

Nikom ne namecem bosnjastvo, jer znamo kako se vremenom taj naziv izoblikovao i sta danas predstavlja kao sto znamo i teznje Srbije na dijelove BiH zbog nekih bolesnih ideologija.

Toliko.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 07 dec 2017, 16:44

Asteriks je napisao/la:I Subici su hrvatski velikasi, jedan period upravljali donjim Krajima, a znamo da je npr. Ladislav Dragutinu poklonio Tuzlu na upravu. Govorim ti da postujes historijski kontinuitet jedne zemlje u njenim cistim granicama.
Zaista nemam volje da se bakcem sa profasistickom terminologijom... :puke:
''Cista'' rasa, ''cist'' narod, ''cista'' drzava, ''ciste'' granice... :puke: :puke: :puke:

Moja teza i stav na ovoj temi je:
- okretanje ledja domacim eks-ju klubovima, hrvatskim, srpskim, bosanskim, jugoslovenskim, sosonskim, zovite ih kako vam je volja, trpi i pretrpice i sam sport na tim prostorima dalekosezne negativne posledice. U popularizaciji, organizaciji i kvalitetu. Od geografskog prostora koji je u 20. vijeku uspio da izgradi respektabilnu sportsku infrastrukturu taj fenomen ubrzava samodegradaciju na nivo nerazvijenih zemalja treceg svijeta. Za razvoj sporta klupski sport je osnova.
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Asteriks » 07 dec 2017, 16:48

Da, cista granica jedne zemlje je isto sto i pojam cista rasa. :rol:

Steta sto potrosi vrijeme a ti se nastavi pitat, ko smo mi.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 07 dec 2017, 17:01, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1951
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la UnitedWA » 07 dec 2017, 16:54

Mirko je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:I Subici su hrvatski velikasi, jedan period upravljali donjim Krajima, a znamo da je npr. Ladislav Dragutinu poklonio Tuzlu na upravu. Govorim ti da postujes historijski kontinuitet jedne zemlje u njenim cistim granicama.
Zaista nemam volje da se bakcem sa profasistickom terminologijom... :puke:
''Cista'' rasa, ''cist'' narod, ''cista'' drzava, ''ciste'' granice... :puke: :puke: :puke:

Moja teza i stav na ovoj temi je:
- okretanje ledja domacim eks-ju klubovima, hrvatskim, srpskim, bosanskim, jugoslovenskim, sosonskim, zovite ih kako vam je volja, trpi i pretrpice i sam sport na tim prostorima dalekosezne negativne posledice. U popularizaciji, organizaciji i kvalitetu. Od geografskog prostora koji je u 20. vijeku uspio da izgradi respektabilnu sportsku infrastrukturu taj fenomen ubrzava samodegradaciju na nivo nerazvijenih zemalja treceg svijeta. Za razvoj sporta klupski sport je osnova.
Jao, on mrzi te izraze, a na spomen nezavinosti Kosova vjerovatno moždani dobije.

Zaista ne znam što moderacija trpi ove četnike, ustaše i na kraju fašizoidne bošnjake. Obrišite temu, ili zaustavite ovu raspravu.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8253
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la chily-rz » 07 dec 2017, 17:06

Nož,žica,Srebrenica ? Skandiranje Ratku Mladicu i slicnima,to je normalni navijacki folklor ? Nije,to je fašizam rodjaci,.Fašizam koji se redovno ispoljava na stadionama Beogradskih klubova a niko od vas simpatizera/navijaca navedenih klubova to na ovom forumu nikad nije osudio ili ogradio se od takvih,.

Opet pozivam sve simpatizere ratnih zlocinaca da se izjasne kao takvi pa da moderacija odradi svoj dio posla i poštedi nas takvih ideologija,.Znam da vas ima samo ste licemjerni pa šutite,.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.