BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Mancini » 21 avg 2016, 15:19

Neutral je napisao/la:
Mancini je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Da
Kako?
Sportski ambasador uradi za drzavu vise od ovih politickih. Na mobitelu sam ne da mi se pisati duzi tekst.

Dzekin tviter vrijedi vise nego zda govor u ankari jer je niko i nista.
Džekin twitter je bitan veoma za ovu državu. A tek koliko su bitni twitteri ostalih reprezentativaca. Ja mislio na investicije, jačanje državnog budžeta a ovaj o twitterima.
Zadnja izmjena: Mancini, dana/u 21 avg 2016, 17:00, ukupno mijenjano 1 put.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la effe_sa » 21 avg 2016, 15:29

Neutral je napisao/la:
Mancini je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Da
Kako?
Sportski ambasador uradi za drzavu vise od ovih politickih. Na mobitelu sam ne da mi se pisati duzi tekst.

Dzekin tviter vrijedi vise nego zda govor u ankari jer je niko i nista.
U pravu si....Ali nedavno sam pisao, nama više trebaju kontinuirana učešća na prvenstvima u fudbalu, košarci, rukometu.... I mi smo u zadnje vrijeme bili i na dobrom putu. Samo što kad nas sve ide na neku euforiju, na ho-ruk...Fudbalska repka se plasira na SP, pa je onda se još lakše plasirati na EP, ali mi tu zakažemo. Pa onda se nešto slično desi rukometnoj reprezentaciji. Košarkaška je redovna na EP, ona je imala davno taj iskorak među osam najboljih, sada sve čekamo da napravi opet neki iskorak.
Na olimpijadi bi bilo super da je Tuka uzeo medalju i naravno da bi super bilo da smo imali više ozbiljnih kandidata za uzimanje medalja.
Samo ako ćemo mi sebe omalovažavat i bacati se u jad i tugu i spuštat sebe više nego što trebamo i ako ćemo sebe vidjeti kao slabije po pitanju sporta u odnosu na npr. Kosovo (i još neke države) koji osvoje medalju na OI i ako je samo to mjerilo, onda smo mi u debelom problemu, po pitanju rezonovanja određenih stvari.

Nekad treba sagledati stvari i na malo drugačiji način. Bitne činjenice su isto tako da mi nikad, pa ni prije rata nismo imali boljeg atletičara od Tuke, u tenisu nikad nešto nismo isto briljirali, čak je Džumhur u tom sportu nešto najbolje što nam se moglo desiti. Zato i ne vidim baš u tim sportovima problem, niti vidim rješenje u forsiranju nekog uspjeha u manje popularnim sportovima i to samo iz razloga da bi se medalja osvojila.
Nekada naši sportisti i previše toga ostvare, s obzirom na sistem i strukture u bh.sportu, pa i generalno u društvu. Kod nas se moraju mnoge druge osnove (društvene, političke..) promjenit, pa da bi neke stvari krenule nabolje. A ključni problem je što se određeni uspjesi uzdižu previše, a određeni neuspjesi predstavljaju većim i tragičnijim nego što zaista jesu. Kada čovjek napravi uspjeh, mi ga dignemo u nebesa, ako zakaže na određenom takmičenju mi bi kožu da mu skinemo. Nema sredine....

Primjeri kojima želim objasnit o čemu pričam su : Fudbalska reprezentacija se plasira na SP i to jeste historijski uspjeh. Tuka osvoji bronzu na SP isto historijski uspjeh. A onda isto tako kada fudbalska reprezentacija osvoji turnir u Japanu (koji jeste poznat turnir) opet se to svrstava u historijski uspjeh, što je tada ipak malo smiješno.....Uspjeh jeste, ali sada to stavljat u rang nekih drugih ostvarenja, to je besmisleno. Ali tako se svi kod nas ponašaju, a dosta toga krene i od medija...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Neutral » 21 avg 2016, 15:48

@Effe

:thumbup

@Mancini

Pa ide u budzet i Dzekin novac. Koliko je Zeljo zaradio pa koliko je tu poreza bila. Zamisli da imamo stotinu Dzeka.

Svaki plasman na neko takmicenje donosi pare Savezu tj drzavi kroz porez.

Pa Srbija pljuje po Novaku jer ne placa porez u Srbiji nego u Monaku mislim.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Mancini » 21 avg 2016, 17:00

Neutral je napisao/la:@Effe

:thumbup

@Mancini

Pa ide u budzet i Dzekin novac. Koliko je Zeljo zaradio pa koliko je tu poreza bila. Zamisli da imamo stotinu Dzeka.

Svaki plasman na neko takmicenje donosi pare Savezu tj drzavi kroz porez.

Pa Srbija pljuje po Novaku jer ne placa porez u Srbiji nego u Monaku mislim.
Mislio sam na Olimpijadu.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Neutral » 21 avg 2016, 17:04

Covjek plese samo da izadje na naslovnoj radi svoje zemlje. Olimpijada je vise od sporta i pisanje o BiH kao necemu pozitivnom vi napravio mnogo.

Prije tri godine dosla je grupa Nijemaca u posjeti kod mene. Kaze jedan u mene baka i dalje misli dole rat, eto koliko smo vazni i zastupljeni u inostranim medijima.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la uNbx » 21 avg 2016, 17:22

Neutral je napisao/la:Covjek plese samo da izadje na naslovnoj radi svoje zemlje. Olimpijada je vise od sporta i pisanje o BiH kao necemu pozitivnom vi napravio mnogo.

Prije tri godine dosla je grupa Nijemaca u posjeti kod mene. Kaze jedan u mene baka i dalje misli dole rat, eto koliko smo vazni i zastupljeni u inostranim medijima.
Prije par godina me zaustavlja stranac da me pita nešto, i reče mi usput da, kad je ganjao neke papire da dođe ovdje, jedva su ga pustili jer su mislili da još traje rat... Ne sjećam se iz koje je države, ali su u zvaničnim institucijama iste bili ubijeđeni da rat nije stao. :urnebes:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la hamzaTM87 » 21 avg 2016, 21:56

Neutral je napisao/la:
Mancini je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Da
Kako?
Sportski ambasador uradi za drzavu vise od ovih politickih. Na mobitelu sam ne da mi se pisati duzi tekst.

Dzekin tviter vrijedi vise nego zda govor u ankari jer je niko i nista.
Fidži, Tadžikistan, Tajvan, Niger, Burundi, Sjeverna Koreja i mnogi ostali uzeše medalju(e) na ovim OI, pa me zanima na koji način su oni tebi,meni i ostalim prosječnim Bosancima narasli u očima ? Jesi li promjenio mišljenje o njihovoj državi o kojoj zapravo ništa ne znaš ? Hoće li ta medalja donijeti strane investicije u tu zemlju ? Hoće li građani bolje živjeti nakon Rija ? Objaviše li šta svjetski i naši mediji o njima ?
Apsolutna glupost je ulagati u profesionalni sport da bi se uzela medalja u obaranju ruke, boksu do 49 kila, jedrenju na leđima i sličnim sportovima za koji 99% planete zaboli neka stvar. A budimo realni i većina ljudi u našoj zemlji ne zna pravila bejzbola ili kriketa koji su mnogo popularniji nego tekvando, badminton ili mačevanje.
A s druge strane prvi bih ja bio protiv toga da se novac koji plaćam kroz porez mjesečno odvaja za ove svrhe. Amaterski sport je druga stvar. Mislim da je puno bitnije da sva djeca imaju prikladnu sportsku salu u svojim školama, nego da osvojimo pet medalja u tim "glupim" sportovima.
ZELJEZNICAR 1921!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Neutral » 21 avg 2016, 22:05

Jest. Znam da imaju uspjesnije i bolje sportase od nas.

Pa ti ne bi volio da se dio tvog novca ode platama politicarima, ali onda ide. Ako je BiH drzava a valjda jest, onda mora postojati sistem za sportase koji imaju potencijal. To sto bi pojedinac volio ili nema drzavu se ne tice od francuske njemacke do amerike. Samo u bosni pojedinac bi volio da mu se cuje glas.

Kad smo kod precih stvari. Ima ih milion u bosni ali drzava to mora rijesiti
Ti si dao svoj glas ljudima koji to rjesavaju.

Avatar
Namibija
Postovi: 36
Pridružen/a: 02 sep 2015, 00:22
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Namibija » 19 sep 2016, 01:02

Paraolimpijske igre:
2000. Sydney: Srebrena medalja
2004. Atina: Zlatna medalja
2008. Peking: Srebrena medalja
2012. London: Zlatna medalja
2016. Rio: Srebrena medalja

Svjetska prvenstva:
1998. Teheran: Bronzana medalja
2002. Kairo: Zlatna medalja
2006. Roremond: Zlatna medalja
2010. Edmond: Srebrena medalja
2014. Elblag: Zlatna medalja

Evropska prvenstva:
1995. Ljubljana: 11. pozicija
1997. Talin: Bronzana medalja
1999. Sarajevo: Zlatna medalja
2001. Sarospatak: Zlatna medalja
2003. Laparanta: Zlatna medalja
2005. Leverkusen: Zlatna medalja
2007. Nyíregyháza: Zlatna medalja
2009. Elblag: Zlatna medalja
2011. Rotterdam: Zlatna medalja
2013. Elblag: Zlatna medalja
2015. Warenddorf: Zlatna medalja

Kontinentalni kup:
2011. Kettering: Zlatna medalja
Sjedeća odbojka kao sport, relativno marginalan, ali ovi rezultati ipak govore da dominiramo istim duže od 15 godina.

Samo što je ispalo da se radi o paraolimpijskom sportu koji su nažalost manje praćeni i popularni.

No isto se moglo desiti i sa nekim drugim sportom, koji je regularan olimpijski sport, gdje bi smo recimo dominirali ili imali dominantnog takmičara.

Najgore je što mi nismo nesportska nacija već nas koči naš mentalitet, ali kad probijemo u nečemu led onda to ide polahko.

Baraž nam nekad bio misaona imenica, a sad ne prihvatamo ništa ispod baraža. Direktan plasman na svjetsko također bio misaona imenica, a ipak smo to ostvarili i opet pretendiramo na isto.

Tuka dobio nekoliko utrka u na većim mitinzima, odmah tu je medalja sa Svjetskog, a polufinale na Olimpijskim nam već razočarenje.

Za Tukom došli sponzori, za fudbalerima isto, za bilo čime što napravi išta značajno dođe i novac. FK Sarajevo sredilo status pa stigao novac. U principu može se i jesmo neuspješna sportska nacija, ali dižemo polahko standarde i za 20 godina bi se mogli nametnuti kao solidna sportska nacija.

najjacajezenica
Postovi: 79
Pridružen/a: 28 sep 2013, 02:35
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la najjacajezenica » 19 sep 2016, 01:40

Kad je neko talentovan mora uspjeti, evo Damir, ima talenat i volju za radom i uspio je. Nije mala stvar ući u TOP 100 u tenisu, dok Mirza za razliku od Damira ima isto talenat ali nema volju za radom. Musa i Atić, isto, oba talentovana ali nemaju istu radnu etiku. Jednostavno, nije sve ni u uslovima, treba radit, trenirat a ne samo govorit nema uslova, država ne pomaže... Sumnjam da Hrvati i Srbi toliko ulažu, ulažu više ali nije sad to idealno. Mišljenja sam, ko ima talenat i volju za radom, da mora uspjeti.
Jel ovo neki papak se naso da kaze da jedan mirza teletovic NEMA VOLJU ZA RADOM, ahahahahhaha...sine dragi znas li ti sta je NBA? I koja je to sila od lige i koji kvalitet i trud i srecu jedan obicni covjek mora imat da se tu probije?? Bolan nebio sta rece koja provala...Eh u ovome je nas najveci problem, sto smo glup narod ko qrc, sto sad jedan Mirza neigra najbolje u repki (iako prije 3-4 god ste drkali svi na one "s parkinga" izjave itd...danas mu yebu sve haha), dali to bilo zbog trenera, igraca oko njega, neuklapanja, neznam, ali sad zbog njegovih slabijih partija u repki ovih zadnjih par utakmica, sad se one NE TRUDI a ima talenat?? Yebo majku koji idiotizam a covjek prvi Bosanac koji je uso u NBA..koliko ih je dosad dobilo priliku na probama pa nijedan se nije probio..znas li ti sta je NBA i kolika je samo kompeticija za tu ligu..pa to ti je liga kao da uzmes 8 najboljih iz lige sampiona i napravis mini evropsku ligu, e to ti je NBA..nije to fudbal gdje svaka drzava ima po 10 liga sa po 15 klubova sine, to je samo jedna jedina liga sa 32 kluba i cao, nema druge, nema nista...i to sport u kojem igra 5 na 5 igraca samo, sad pomisli koja je kompeticija tu, onaj igrac sto sjedi na klupi cjelu sezonu u najslabijoj ekipi je milioner jbt, i on iz jedne BiH male da se tamo probije, pored onoliko crnaca i ostalih talenta sirom Amerike, al ipak, on se ne trudi, nije s parkinga ubacio zadnjih 5 utakmica... nas mentalitet je QURCINA i to nas yebe..nemamo ono sto srbi i hrv imaju..pa vidi nam fudbalske repke sigurno je u top 10 u evropi, ali...u glavi nisu ni u prvih 100..politicka situacija takodje, itd itd..nisu ni srbi ni hrvati nista talentovaniji od nas, cak naprotiv, ali imaju inat i ponos 20x veci od nas...srbi ce pobjedit duplo jaceg protivnika borbom i ponosom, mi to nemamo u sebi da ga ****..u nas prvo vlada ljubomora, mrznja, podapinjanje, pa onda tek ostalo. I da negovorim ono guranje rodjaka, zenine familije, od prijateljevog sina prijatelja, itd... Pa za 20,000Eura svaki iole sposoban fudbaler sebi moze nac angazman u premier ligi..na stelu...korupcija u sportu, kladionice, stimanja, nepravda, sve to skupa utice. Uslovi nam jesu ****, para u sportu nema, ali kao sto neko rece nisu ni u Srbiji uslovi mnogo bolji, ali inat im radi...

najjacajezenica
Postovi: 79
Pridružen/a: 28 sep 2013, 02:35
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la najjacajezenica » 19 sep 2016, 01:45

Kad je neko talentovan mora uspjeti, evo Damir, ima talenat i volju za radom i uspio je. Nije mala stvar ući u TOP 100 u tenisu, dok Mirza za razliku od Damira ima isto talenat ali nema volju za radom. Musa i Atić, isto, oba talentovana ali nemaju istu radnu etiku. Jednostavno, nije sve ni u uslovima, treba radit, trenirat a ne samo govorit nema uslova, država ne pomaže... Sumnjam da Hrvati i Srbi toliko ulažu, ulažu više ali nije sad to idealno. Mišljenja sam, ko ima talenat i volju za radom, da mora uspjeti.
Jel ovo neki papak se naso da kaze da jedan mirza teletovic NEMA VOLJU ZA RADOM, ahahahahhaha...sine dragi znas li ti sta je NBA? I koja je to sila od lige i koji kvalitet i trud i srecu jedan obicni covjek mora imat da se tu probije?? Bolan nebio sta rece koja provala...Eh u ovome je nas najveci problem, sto smo glup narod ko qrc, sto sad jedan Mirza neigra najbolje u repki (iako prije 3-4 god ste drkali svi na one "s parkinga" izjave itd...danas mu yebu sve haha), dali to bilo zbog trenera, igraca oko njega, neuklapanja, neznam, ali sad zbog njegovih slabijih partija u repki ovih zadnjih par utakmica, sad se one NE TRUDI a ima talenat?? Yebo majku koji idiotizam a covjek prvi Bosanac koji je uso u NBA..koliko ih je dosad dobilo priliku na probama pa nijedan se nije probio..znas li ti sta je NBA i kolika je samo kompeticija za tu ligu..pa to ti je liga kao da uzmes 8 najboljih iz lige sampiona i napravis mini evropsku ligu, e to ti je NBA..nije to fudbal gdje svaka drzava ima po 10 liga sa po 15 klubova sine, to je samo jedna jedina liga sa 32 kluba i cao, nema druge, nema nista...i to sport u kojem igra 5 na 5 igraca samo, sad pomisli koja je kompeticija tu, onaj igrac sto sjedi na klupi cjelu sezonu u najslabijoj ekipi je milioner jbt, i on iz jedne BiH male da se tamo probije, pored onoliko crnaca i ostalih talenta sirom Amerike, al ipak, on se ne trudi, nije s parkinga ubacio zadnjih 5 utakmica... nas mentalitet je QURCINA i to nas yebe..nemamo ono sto srbi i hrv imaju..pa vidi nam fudbalske repke sigurno je u top 10 u evropi, ali...u glavi nisu ni u prvih 100..politicka situacija takodje, itd itd..nisu ni srbi ni hrvati nista talentovaniji od nas, cak naprotiv, ali imaju inat i ponos 20x veci od nas...srbi ce pobjedit duplo jaceg protivnika borbom i ponosom, mi to nemamo u sebi da ga ****..u nas prvo vlada ljubomora, mrznja, podapinjanje, pa onda tek ostalo. I da negovorim ono guranje rodjaka, zenine familije, od prijateljevog sina prijatelja, itd... Pa za 20,000Eura svaki iole sposoban fudbaler sebi moze nac angazman u premier ligi..na stelu...korupcija u sportu, kladionice, stimanja, nepravda, sve to skupa utice. Uslovi nam jesu ****, para u sportu nema, ali kao sto neko rece nisu ni u Srbiji uslovi mnogo bolji, ali inat im radi...
kaze chova ko ima talenat i volju za radom, mora uspjeti...e grno se varas, treba imat i srece ogrome, talenta jos veces, u vecini slucajeva kod nas bar i veze dobre itd itd...kamo srece da je tako, onda bi nam sport i imo neko znacenje..

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Unofficialpage » 19 sep 2016, 10:21

najjacajezenica je napisao/la:
Kad je neko talentovan mora uspjeti, evo Damir, ima talenat i volju za radom i uspio je. Nije mala stvar ući u TOP 100 u tenisu, dok Mirza za razliku od Damira ima isto talenat ali nema volju za radom. Musa i Atić, isto, oba talentovana ali nemaju istu radnu etiku. Jednostavno, nije sve ni u uslovima, treba radit, trenirat a ne samo govorit nema uslova, država ne pomaže... Sumnjam da Hrvati i Srbi toliko ulažu, ulažu više ali nije sad to idealno. Mišljenja sam, ko ima talenat i volju za radom, da mora uspjeti.
Jel ovo neki papak se naso da kaze da jedan mirza teletovic NEMA VOLJU ZA RADOM, ahahahahhaha...sine dragi znas li ti sta je NBA? I koja je to sila od lige i koji kvalitet i trud i srecu jedan obicni covjek mora imat da se tu probije?? Bolan nebio sta rece koja provala...Eh u ovome je nas najveci problem, sto smo glup narod ko qrc, sto sad jedan Mirza neigra najbolje u repki (iako prije 3-4 god ste drkali svi na one "s parkinga" izjave itd...danas mu yebu sve haha), dali to bilo zbog trenera, igraca oko njega, neuklapanja, neznam, ali sad zbog njegovih slabijih partija u repki ovih zadnjih par utakmica, sad se one NE TRUDI a ima talenat?? Yebo majku koji idiotizam a covjek prvi Bosanac koji je uso u NBA..koliko ih je dosad dobilo priliku na probama pa nijedan se nije probio..znas li ti sta je NBA i kolika je samo kompeticija za tu ligu..pa to ti je liga kao da uzmes 8 najboljih iz lige sampiona i napravis mini evropsku ligu, e to ti je NBA..nije to fudbal gdje svaka drzava ima po 10 liga sa po 15 klubova sine, to je samo jedna jedina liga sa 32 kluba i cao, nema druge, nema nista...i to sport u kojem igra 5 na 5 igraca samo, sad pomisli koja je kompeticija tu, onaj igrac sto sjedi na klupi cjelu sezonu u najslabijoj ekipi je milioner jbt, i on iz jedne BiH male da se tamo probije, pored onoliko crnaca i ostalih talenta sirom Amerike, al ipak, on se ne trudi, nije s parkinga ubacio zadnjih 5 utakmica... nas mentalitet je QURCINA i to nas yebe..nemamo ono sto srbi i hrv imaju..pa vidi nam fudbalske repke sigurno je u top 10 u evropi, ali...u glavi nisu ni u prvih 100..politicka situacija takodje, itd itd..nisu ni srbi ni hrvati nista talentovaniji od nas, cak naprotiv, ali imaju inat i ponos 20x veci od nas...srbi ce pobjedit duplo jaceg protivnika borbom i ponosom, mi to nemamo u sebi da ga ****..u nas prvo vlada ljubomora, mrznja, podapinjanje, pa onda tek ostalo. I da negovorim ono guranje rodjaka, zenine familije, od prijateljevog sina prijatelja, itd... Pa za 20,000Eura svaki iole sposoban fudbaler sebi moze nac angazman u premier ligi..na stelu...korupcija u sportu, kladionice, stimanja, nepravda, sve to skupa utice. Uslovi nam jesu ****, para u sportu nema, ali kao sto neko rece nisu ni u Srbiji uslovi mnogo bolji, ali inat im radi...
kaze chova ko ima talenat i volju za radom, mora uspjeti...e grno se varas, treba imat i srece ogrome, talenta jos veces, u vecini slucajeva kod nas bar i veze dobre itd itd...kamo srece da je tako, onda bi nam sport i imo neko znacenje..
Nisi citirao nick ali ja sam ovo napisao i nije riječ o Teletoviću već o Mirzi Bašiću, teniser. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la maximusdecimus » 19 sep 2016, 21:36

Unofficialpage je napisao/la:
najjacajezenica je napisao/la:
Kad je neko talentovan mora uspjeti, evo Damir, ima talenat i volju za radom i uspio je. Nije mala stvar ući u TOP 100 u tenisu, dok Mirza za razliku od Damira ima isto talenat ali nema volju za radom. Musa i Atić, isto, oba talentovana ali nemaju istu radnu etiku. Jednostavno, nije sve ni u uslovima, treba radit, trenirat a ne samo govorit nema uslova, država ne pomaže... Sumnjam da Hrvati i Srbi toliko ulažu, ulažu više ali nije sad to idealno. Mišljenja sam, ko ima talenat i volju za radom, da mora uspjeti.
Jel ovo neki papak se naso da kaze da jedan mirza teletovic NEMA VOLJU ZA RADOM, ahahahahhaha...sine dragi znas li ti sta je NBA? I koja je to sila od lige i koji kvalitet i trud i srecu jedan obicni covjek mora imat da se tu probije?? Bolan nebio sta rece koja provala...Eh u ovome je nas najveci problem, sto smo glup narod ko qrc, sto sad jedan Mirza neigra najbolje u repki (iako prije 3-4 god ste drkali svi na one "s parkinga" izjave itd...danas mu yebu sve haha), dali to bilo zbog trenera, igraca oko njega, neuklapanja, neznam, ali sad zbog njegovih slabijih partija u repki ovih zadnjih par utakmica, sad se one NE TRUDI a ima talenat?? Yebo majku koji idiotizam a covjek prvi Bosanac koji je uso u NBA..koliko ih je dosad dobilo priliku na probama pa nijedan se nije probio..znas li ti sta je NBA i kolika je samo kompeticija za tu ligu..pa to ti je liga kao da uzmes 8 najboljih iz lige sampiona i napravis mini evropsku ligu, e to ti je NBA..nije to fudbal gdje svaka drzava ima po 10 liga sa po 15 klubova sine, to je samo jedna jedina liga sa 32 kluba i cao, nema druge, nema nista...i to sport u kojem igra 5 na 5 igraca samo, sad pomisli koja je kompeticija tu, onaj igrac sto sjedi na klupi cjelu sezonu u najslabijoj ekipi je milioner jbt, i on iz jedne BiH male da se tamo probije, pored onoliko crnaca i ostalih talenta sirom Amerike, al ipak, on se ne trudi, nije s parkinga ubacio zadnjih 5 utakmica... nas mentalitet je QURCINA i to nas yebe..nemamo ono sto srbi i hrv imaju..pa vidi nam fudbalske repke sigurno je u top 10 u evropi, ali...u glavi nisu ni u prvih 100..politicka situacija takodje, itd itd..nisu ni srbi ni hrvati nista talentovaniji od nas, cak naprotiv, ali imaju inat i ponos 20x veci od nas...srbi ce pobjedit duplo jaceg protivnika borbom i ponosom, mi to nemamo u sebi da ga ****..u nas prvo vlada ljubomora, mrznja, podapinjanje, pa onda tek ostalo. I da negovorim ono guranje rodjaka, zenine familije, od prijateljevog sina prijatelja, itd... Pa za 20,000Eura svaki iole sposoban fudbaler sebi moze nac angazman u premier ligi..na stelu...korupcija u sportu, kladionice, stimanja, nepravda, sve to skupa utice. Uslovi nam jesu ****, para u sportu nema, ali kao sto neko rece nisu ni u Srbiji uslovi mnogo bolji, ali inat im radi...
kaze chova ko ima talenat i volju za radom, mora uspjeti...e grno se varas, treba imat i srece ogrome, talenta jos veces, u vecini slucajeva kod nas bar i veze dobre itd itd...kamo srece da je tako, onda bi nam sport i imo neko znacenje..
Nisi citirao nick ali ja sam ovo napisao i nije riječ o Teletoviću već o Mirzi Bašiću, teniser. :mrgreen:
Damir Mulaomerovic nikad nije usao medju 100 najboljih na ATP listi, i to si fulao :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Unofficialpage » 19 sep 2016, 21:49

Došao do 101. pozicije ali dalje mu se nije dalo, nisu mu dale mračne sile. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Semper
Postovi: 2588
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Semper » 11 jul 2021, 19:00

I dalje smo najgori u Evropi!!!!

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Felixians4 » 25 jul 2021, 19:58

Semper je napisao/la:
11 jul 2021, 19:00
I dalje smo najgori u Evropi!!!!
Ne baš najgori,al slabo,no poboljšanja se naziru. Mene čudi kako Malta ništa,a prepuno "naših" tamo vjerojatno s njihovim papirima + poznata offshore priča

Avatar
Semper
Postovi: 2588
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Semper » 19 sep 2023, 07:29

Prije 12 godina kada sam otvorio temu bili smo jedna od najneuspjesnijih nacija u Evropi, danas poslije 12 godine smo daleko najgori u Evropi!!!

Avatar
IceTea
Postovi: 2256
Pridružen/a: 12 avg 2023, 19:10
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la IceTea » 19 sep 2023, 07:52

Možemo baljezgat da nemamo uslove, da su nam sportisti to što jesu isključivo zbog svog tog nekog talenta i ostalo, ali ne možemo negirati da smo nacija nesposobna za bilo kakav uspjeh u sportu.
𝐒𝐋𝐎𝐁𝐎𝐃𝐀 𝐓𝐔𝐙𝐋𝐀

𝐅𝐔𝐊𝐀𝐑𝐄 𝟏𝟗𝟖𝟕

𝐅𝐑𝐄𝐄 𝐏𝐀𝐋𝐄𝐒𝐓𝐈𝐍𝐄

Avatar
DamirT
Postovi: 13411
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la DamirT » 19 sep 2023, 11:39

I kad izgubimo u nekom sportu, ide klasicna izjava "Nismo imali srece". Kako drugi imaju srece makar nekad, a mi nikad. Mozda je do kvalitete, a ne uvijek do srece. Pogledala bi nas sreca nekad da imamo kvalitet u nekom sportu...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4382
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la MoodyHank » 19 sep 2023, 11:46

DamirT je napisao/la:
19 sep 2023, 11:39
I kad izgubimo u nekom sportu, ide klasicna izjava "Nismo imali srece". Kako drugi imaju srece makar nekad, a mi nikad. Mozda je do kvalitete, a ne uvijek do srece. Pogledala bi nas sreca nekad da imamo kvalitet u nekom sportu...
Ne, ne, najčešće je “koliko ulažemo, i ovo je super.”
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.