BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

RedBullSA
Postovi: 90
Pridružen/a: 07 avg 2014, 00:29
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la RedBullSA » 12 sep 2014, 01:06

Kobe Bryant je napisao/la:Čilić rodjen u Medjugorju u finalu USO ( !
Bojan Bogdanović Mostarac najbolji igrac na SP za Hrvatsku :roll:

Da smo normalna drzava oni bi igrali za Bosnu i Hercegovinu , puuuu , i onda se pitamo , toliko talenata ....
Zato nijedan od njih nebi ni blizu napredovao da je ostao u ovoj drzavi.Nista se ne ulaze, nema nikakavih uslova, a dodaj jos gubitnicki mentalitet,manjak zelje i zadovoljavanje vrlo malim stvarima i dometima.Ova reprezentacija u fudbalu je ocit primjer, plasirali smo se ne moramo nista vise napravit bit cemo heroji narednih godina bez obzira sto smo mogli puno vise..Tako je to uvijek Dzuhmur se plasirao na AO dosao do treceg kola i to je to, nema ni blizu kontinuitet rezultata nazalost ako udje u top 100 ocekuj jos brzi izlazak.I kad napravi neko neki veci rezultat tu i stane nema napredovanja.Primjer i kosarkaska reprezentacija plasirala se nebrojeno puta na EP i cini mi se nikad grupnu fazu nisu prosli,a znamo kakve sve reprezentacije su dolazile do cetvrtfinala i dalje..Sjetimo se samo cuvenih 3. cetvrtina pod vodstovm Mense.U atletici nekad smo i imali solidne rezultate Fazlija,Alic..Sad kad neko ispuni normu vanzemaljac je..Da ne pricam da Fazlija vise nije mogao metu pogoditi,a Alic znao i sa 2-3 prestupa okoncati nastupe..O sportovima tipa vateropolo,hokej ili zimski sportovi da ne pricam, a uslova se ima, samo nema zanimanja a ni volje kod omladine, mali postotak i zeli i trenirati,odricati se, bitnije su druge stvari.Daleko smo mi od iole ozbiljne sportske nacije.Jedina svijetla tacka su neki individualci tipa Dzeko,Teletovic, ali takve kapi u moru ima i Zimbabve,Lihtenstajn,Kuba nadju se u nekom sportu.Da ne pricam o nekim ozbiljnijim drzavama tipa Kenija,Novi Zeland,Island..

RedBullSA
Postovi: 90
Pridružen/a: 07 avg 2014, 00:29
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la RedBullSA » 12 sep 2014, 01:28

azizmpj je napisao/la:Ko ima dovoljno glup da postavi ovakvu temu, pa da mu odgovorim, BiH je jedna od najuspjesnijih nacija, pa kretenu jedah hranimo talentom pola svijeta, pogotovo region! I stvarno si bezobrazan, neinformisan ili glup kada si postavio ovu temu!
Hahaha hranimo pola svijeta, vise on hrani nas.Nemoj me pogresno shvatit da ja volim ovu zemlju manje od tebe ali gledaj realno, na pressu fudbalske reprezentacije njih 5% prica tecno nas jezik, jer momci ne zive ovdje, nisu rodjeni, nisu skolovani ovdje.I nemoj biti siguran da bi Pjanic,Hajrovic i pojedinci bili dobri koliko jesu da su odrasli ovdje, da im nije pruzena prilika tamo da treniraju i napreduju.I njegov je izbor i dobra volja da igra za nasu reprezentaciju jer a nece jos dugo takvih biti, a da se desi da neko nece tipa Salanovic,Seferovic odmah je izdajnik itd..Jednostavno se momak ne smatra nasim i to je to,tamo je otkad zna za sebe i smatra se Svicarcem il nekim drugim.A onda okrecemo loptu kad su u pitanju Cilic,Bogdanovic, rodjeni su ovdje da, al se smatraju Hrvatima osjecaju i to je to, i igraju za svoju domovinu isto kao Hajrovic npr. koji nije rodjen ovdje,tako bi trebali i u Svicarskoj onda smatrati da je izjadnik,kao sto mi njih smatramo njih izdajnicima, jer igraju u drugim drzavama.Da ne pricam da u svakoj reprezentaciji regiona, trazimo jel nekom djed rodjen ovdje, pa odmah da ga osudimo, i takve stvari.Dok god u evropi ima takvih koji ce nas predstavljati a da ih neko drugi dovede do nekog nivoa dobro je, kad i to nestane onda nam slijedi bojim se jos veca rupa..

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Mancini » 26 nov 2014, 20:18

Znači Čilićeva i Bogdanovićeva domovina je Hrvatska i bilo bi nelogićno da igraju za Bosnu i Hercegovinu!?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la filip13 » 28 nov 2014, 19:23

Neutral je napisao/la:Samo pogledajte ko sve iz BiH igra za druge države. Jedno je kako se čovjek osjeća, tj. bio on bosanski Hrvat, bosanski Srbin, nebitno, opet je iz BiH.

Pogledajte Kolašinca koji nastupa za Srbiju, ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Asmir_Kola%C5%A1inac


Da je sve kako treba i da nemamo grabežljivaca oko nas, BiH bi dominirali na mnogim poljima.


kakve veze kolašinac ima sa bih?,rođen u makedoniji,nastupa za srbiju

espresso
Postovi: 504
Pridružen/a: 28 sep 2014, 02:41
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la espresso » 13 dec 2014, 22:21

Ovih par utakmica do kraja će mu biti test da ostati-otići prije idućih kvalifikacija....

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la filip13 » 05 avg 2016, 20:40

0123456 je napisao/la:Znam, da je bilo Bosnjaka koji su osvajali medalje kad su igrali za Jugoslaviju (kosarka, rukomet..) pa sam zato pitao za individualne sporte. Koji je to Zlatko Saracevic? Rukometas koji je osvojio bronzu na olimpijadi '88 za Jugoslaviju i zlato '96 u Atlanti za Hrvatsku? Cak i Jasna Fazlic kao Bosnjakinja nije osvojila medalju kao individualka, nego je osvojila u tandemu sa Gordanom Perkucin (bronza '88 u stolnom tenisu).

Ako su ovo tacne informacije (wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_Olympic_medalists) onda su jedini sportasi rodjeni na teritoriju BiH, koji su ikad osvojili olimpijsku medalju u individualnom sportu za Jugoslaviju:
Slobodan Kačar (zlato '80 - boks)
Tadija Kačar (srebro '76 - boks - stariji brat od Slobodana)
Radimir Kovačević (bronza '80 - judo)
Anton Josipović (zlato '84 - boks)

Nemam pojma kako stvari stoje nakon raspada Jugoslavije.. ;) .
dizem temu iz mrtvih,upravo gledam na HRT emisiju o hrvatskoj rukometnoj repci iz 1996. koja je bila olimpijski prvak,i pokazase saračevića kako se krsti,pored groba iztoka puca,malo mi bi to cudno

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Testo » 05 avg 2016, 23:32

filip13 je napisao/la:
0123456 je napisao/la:Znam, da je bilo Bosnjaka koji su osvajali medalje kad su igrali za Jugoslaviju (kosarka, rukomet..) pa sam zato pitao za individualne sporte. Koji je to Zlatko Saracevic? Rukometas koji je osvojio bronzu na olimpijadi '88 za Jugoslaviju i zlato '96 u Atlanti za Hrvatsku? Cak i Jasna Fazlic kao Bosnjakinja nije osvojila medalju kao individualka, nego je osvojila u tandemu sa Gordanom Perkucin (bronza '88 u stolnom tenisu).

Ako su ovo tacne informacije (wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_Olympic_medalists) onda su jedini sportasi rodjeni na teritoriju BiH, koji su ikad osvojili olimpijsku medalju u individualnom sportu za Jugoslaviju:
Slobodan Kačar (zlato '80 - boks)
Tadija Kačar (srebro '76 - boks - stariji brat od Slobodana)
Radimir Kovačević (bronza '80 - judo)
Anton Josipović (zlato '84 - boks)

Nemam pojma kako stvari stoje nakon raspada Jugoslavije.. ;) .
dizem temu iz mrtvih,upravo gledam na HRT emisiju o hrvatskoj rukometnoj repci iz 1996. koja je bila olimpijski prvak,i pokazase saračevića kako se krsti,pored groba iztoka puca,malo mi bi to cudno
pišaj ga
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la jestamaji » 06 avg 2016, 17:39

Testo je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
0123456 je napisao/la:Znam, da je bilo Bosnjaka koji su osvajali medalje kad su igrali za Jugoslaviju (kosarka, rukomet..) pa sam zato pitao za individualne sporte. Koji je to Zlatko Saracevic? Rukometas koji je osvojio bronzu na olimpijadi '88 za Jugoslaviju i zlato '96 u Atlanti za Hrvatsku? Cak i Jasna Fazlic kao Bosnjakinja nije osvojila medalju kao individualka, nego je osvojila u tandemu sa Gordanom Perkucin (bronza '88 u stolnom tenisu).

Ako su ovo tacne informacije (wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_Olympic_medalists) onda su jedini sportasi rodjeni na teritoriju BiH, koji su ikad osvojili olimpijsku medalju u individualnom sportu za Jugoslaviju:
Slobodan Kačar (zlato '80 - boks)
Tadija Kačar (srebro '76 - boks - stariji brat od Slobodana)
Radimir Kovačević (bronza '80 - judo)
Anton Josipović (zlato '84 - boks)

Nemam pojma kako stvari stoje nakon raspada Jugoslavije.. ;) .
dizem temu iz mrtvih,upravo gledam na HRT emisiju o hrvatskoj rukometnoj repci iz 1996. koja je bila olimpijski prvak,i pokazase saračevića kako se krsti,pored groba iztoka puca,malo mi bi to cudno
pišaj ga
1. zlatan je dijete iz mješanog braka
2. na ovome svijetu postoji nešto što se zove sloboda religioznog opredjeljenja

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la filip13 » 06 avg 2016, 17:42

jestamaji je napisao/la:
Testo je napisao/la:
filip13 je napisao/la:Znam, da je bilo Bosnjaka koji su osvajali medalje kad su igrali za Jugoslaviju (kosarka, rukomet..) pa sam zato pitao za individualne sporte. Koji je to Zlatko Saracevic? Rukometas koji je osvojio bronzu na olimpijadi '88 za Jugoslaviju i zlato '96 u Atlanti za Hrvatsku? Cak i Jasna Fazlic kao Bosnjakinja nije osvojila medalju kao individualka, nego je osvojila u tandemu sa Gordanom Perkucin (bronza '88 u stolnom tenisu).

Ako su ovo tacne informacije (wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_Olympic_medalists) onda su jedini sportasi rodjeni na teritoriju BiH, koji su ikad osvojili olimpijsku medalju u individualnom sportu za Jugoslaviju:
Slobodan Kačar (zlato '80 - boks)
Tadija Kačar (srebro '76 - boks - stariji brat od Slobodana)
Radimir Kovačević (bronza '80 - judo)
Anton Josipović (zlato '84 - boks)

Nemam pojma kako stvari stoje nakon raspada Jugoslavije.. ;) .
dizem temu iz mrtvih,upravo gledam na HRT emisiju o hrvatskoj rukometnoj repci iz 1996. koja je bila olimpijski prvak,i pokazase saračevića kako se krsti,pored groba iztoka puca,malo mi bi to cudno
pišaj ga
1. zlatan je dijete iz mješanog braka
2. na ovome svijetu postoji nešto što se zove sloboda religioznog opredjeljenja[/quote]

:thumbup:

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Testo » 06 avg 2016, 18:03

pitaj jel me zanima :roll:
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la jestamaji » 06 avg 2016, 18:29

barem ovo pod 2. bi te trebalo zanimati jer je to jedno od načela modernog svijeta, bez obzira na to koliki si ti maloumnik, a meni se čini da si popriličan

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Testo » 06 avg 2016, 21:16

jestamaji je napisao/la:barem ovo pod 2. bi te trebalo zanimati jer je to jedno od načela modernog svijeta, bez obzira na to koliki si ti maloumnik, a meni se čini da si popriličan
a šta misliš ti, što ovaj gore potencira uopće ovu priču ?

vidi se da si glupi balija
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Kobe Bryant » 07 avg 2016, 20:08

Nije fer tema, da se SFRJ rapsala kao npr. Čeho-Slovačka i da je Bosna uređana kao građanska država (po ZavnoBiH-u) sa zastavom sa ljiljanima a ne nametnutom i da nema entiteta , kantona , da svi žive sa istim pravima na svi podrućima države da živimo od svog rada i da smo ponosni što smo tu. Da svi vole tu istu državu koja ima najbogatiju historiju vjerovatno bi bili jedna od uspješnih , tj jednako upsješna kao Hrvatska ili Srbija, ovdje ne samo da većina najboljih sportista iz dva naroda ne igra za reprezentacije, nego sportske saveze jedan entitet ne finansira čak i želi sve najgore , gdje kanton Sarajevo izdvaja veće pare od države tu nema progresa.
Jednom kad budemo NORMALNA država lao što smo vijekovima bili onda možemo govoriti o uspijehu , ovo je preživljavanje i svaka čast svim i ole uspješnim , naučnicima, sportistima, umjetnicima ,.... jer dobijaju minamanu podršku .

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Neutral » 07 avg 2016, 21:13

Nikad normalna država neće biti. Čisto informativno, na početku karijere Džumhur izlazio u političkim reklamama jer mu je bio potreban novac. Da je normalna država prepoznala bi potencijal i gurala bi ga bez "stranačkih" boja.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Kawhi » 07 avg 2016, 21:18

Kobe Bryant je napisao/la: Jednom kad budemo NORMALNA država lao što smo vijekovima bili onda možemo govoriti o uspijehu , ovo je preživljavanje i svaka čast svim i ole uspješnim , naučnicima, sportistima, umjetnicima ,.... jer dobijaju minamanu podršku .
Problem je u tome što nekih 6 stoljeća nismo normalna država. Nije mi jasno gdje si ti ovdje vidio vijekovima normalnu državu?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la pinoglavi » 07 avg 2016, 21:30

Neutral je napisao/la:Nikad normalna država neće biti. Čisto informativno, na početku karijere Džumhur izlazio u političkim reklamama jer mu je bio potreban novac. Da je normalna država prepoznala bi potencijal i gurala bi ga bez "stranačkih" boja.
Problem je što nema sistemskog rada u bilo kojem OI sportu. Jedino košarka koliko-toliko zbog Sparsa i jer su u savezu ljudi koji žele napredak i eto rezultat je odmah vidljiv. I pored svih problema mogu se napraviti uslovi za treniranje talenata ovih individualnih sportova samo da se ima volje. U svakom većem gradu da se napravi centar za jedan sport i da se obezbjede uslovi za život (naravno pored uslova za treniranje) talentovanih momaka i djevojaka i njihovih porodica pa bi bilo nešto. Kako da neko npr. trenira plivanje na najvećoj razini kad su uslovi 0, podrška države 0 i još ako zapostave školu čeka ih izuzetno težak život ako propadnu u sportu.
Nad tobom sunce najljepše sja

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Neutral » 07 avg 2016, 21:34

pinoglavi je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Nikad normalna država neće biti. Čisto informativno, na početku karijere Džumhur izlazio u političkim reklamama jer mu je bio potreban novac. Da je normalna država prepoznala bi potencijal i gurala bi ga bez "stranačkih" boja.
Problem je što nema sistemskog rada u bilo kojem OI sportu. Jedino košarka koliko-toliko zbog Sparsa i jer su u savezu ljudi koji žele napredak i eto rezultat je odmah vidljiv. I pored svih problema mogu se napraviti uslovi za treniranje talenata ovih individualnih sportova samo da se ima volje. U svakom većem gradu da se napravi centar za jedan sport i da se obezbjede uslovi za život (naravno pored uslova za treniranje) talentovanih momaka i djevojaka i njihovih porodica pa bi bilo nešto. Kako da neko npr. trenira plivanje na najvećoj razini kad su uslovi 0, podrška države 0 i još ako zapostave školu čeka ih izuzetno težak život ako propadnu u sportu.
Drug, Bosna je leglo talenata, to znamo ti, ja i svi ljudi koji žive u i oko nje. Dovoljno je pogledati koliko ljudi iz BiH igra za tuđe države i sve će ti biti jasno.

Mi prije svega nemamo državu, a kada nemaš državu, ništa drugo ne može funkcionisati na pravi način, osim u jednom slučaju. Taj slučaj je da neko zaista čistog obraza počne raditi svoj posao kako zna i umije, a mana toga je što će se vremenom i on iskvariti.

Imali smo KK Bosnu koja je pobjeđivala Zvezdu, Partizan, Olimpiju itd, a propala je, što? ;)

Ne možeš napraviti sportaša sa 16-17 godina, on već tada mora biti formiran. Sve počinje od rane mladosti i od te faze treba početi. Najpoznatiji naši sportaši imali su sreće što su na vrijeme otišli vani, da nisu ostali bi anonimusi, od Džeke pa nadalje.

Savezi svakog sporta je grupa korumpiranih ljudi koji čekaju izvješte godišnjeg budžeta da vide koliko će sebi klepiti para. Isti ljudi, isti dresovi svake godine.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Kobe Bryant » 07 avg 2016, 21:35

Kawhi je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la: Jednom kad budemo NORMALNA država lao što smo vijekovima bili onda možemo govoriti o uspijehu , ovo je preživljavanje i svaka čast svim i ole uspješnim , naučnicima, sportistima, umjetnicima ,.... jer dobijaju minamanu podršku .
Problem je u tome što nekih 6 stoljeća nismo normalna država. Nije mi jasno gdje si ti ovdje vidio vijekovima normalnu državu?
Nismo "normalna" od 1914-1946 i 1995-do danas, u svim ostalim periodima ilo kao samostalna srednjevjekovna država ili pod okipacijom Otomanske imperije (poseban status) ili pod Austro-Ugarskom (korpus separatum) ili pod SFRJ (štitio nas ZAVNOBiH)

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Kawhi » 07 avg 2016, 21:41

Kobe Bryant je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la: Jednom kad budemo NORMALNA država lao što smo vijekovima bili onda možemo govoriti o uspijehu , ovo je preživljavanje i svaka čast svim i ole uspješnim , naučnicima, sportistima, umjetnicima ,.... jer dobijaju minamanu podršku .
Problem je u tome što nekih 6 stoljeća nismo normalna država. Nije mi jasno gdje si ti ovdje vidio vijekovima normalnu državu?
Nismo "normalna" od 1914-1946 i 1995-do danas, u svim ostalim periodima ilo kao samostalna srednjevjekovna država ili pod okipacijom Otomanske imperije (poseban status) ili pod Austro-Ugarskom (korpus separatum) ili pod SFRJ (štitio nas ZAVNOBiH)
I pod Habsburzima i pod Osmanlijama stranci upravljali Bosnom. Najobrazovaniji i najuspješniji odavde odlazili u Zagreb, Beč, Istanbul... ZAVNOBIH je sranje poput Dejtona.

Doduše, to nema veze sa sportom pa dosta o tome.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Neutral » 07 avg 2016, 21:47

Meni smeta kada neko kaže to nema veze sa sportom, pa kako nema kada je sve to razlog što nam je sport u globalu smeće i na niskim radnjama. Šta drugo nego je politika kriva. Ko da sam u Turskoj, pa ne smijem ništa napisati o tome.

I neki dan je @Admin napisao oko prenosa nešto gdje je spomenuo politiku, zna i on, ma znaju svi da je politika glavna koja vodi o svemu riječ u ovoj državi.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.