OI London 2012 - BIH

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la samoradnik » 08 avg 2012, 23:37

admin je napisao/la:Možda vama to čudno zvuči, ali mene nikako ne interesuje šta ima u Srbiji i Hrvatskoj i kako će djeca u Srbiji i Hrvatskoj to podnijeti. Mene interesuje Bosna i Hercegovina.
da Srbija ima 80% vrhunskih sportista koji nastupaju za druge države, možda (gotovo sigurno) bi uveli to pravilo.
Mi treba da se zabavimo o sebi i rješavamo svoje probleme. A mi smo Bosna i Herceogovina, nismo Hrvatska ni Srbija. nemamo identične probleme, ne možemo imati identična rješenja.
Wright je u sportu samo i isključivo Bosanac. On na košarkaškom terenu više nije amerikanac. A kad putuje, sigurno da je Amerikanac i ima dvojno državljanstvo. Ne govorim ja da treba protjerati sve ljude sa dvojnim državljanstvima. Neka sva ta djeca imaju dvojna državljanstva ili kako god hoće, to je njihovo pravo. Isto tako, pravo saveza je da štiti vlastitu reprezentaciju, Govorim da savez treba odrediti mjere koje će koristiti tom savezu, a ne da se brine o emocijama hrvatskih reprezentativaca ili srbijanskih fudbalera.
E onda si u krivu.... Jer onaj mali iz Tuzle što je jedan od najvećih talenata svakako ne može više napredovati u Tuzli i Slobodi,nego što će napredovat u Partizanu i jednog dana možda obuć dres Bosne. Slučajeva je još mnogo,koliko klinaca iz svih dijelova Federacije učestvuje na kampovima Bodiroge u Trebinju i na kampovima po Jahorini,bezbroj!

Srbija kao relativno mala zemlja,kao i sve u regionu,ima sasvim odličnu bazu i odličan stručan kadar.Tako da priča kako nekome uzima nešto je priča kojom se pravda neuspjeh uglavnom. Niti želim pisat o uspjehu te Srbije,već o problemu tzv. zabrana. I u Srbiji kao i u Bosni sopstveni talenti predstavljaju druge države....teniserke,rukometašice,atletičari......mnogo djece je otišlo i prije 15e,upravo zbog pomenute nebrige ili zbog uslova! Na kraju krajeva, onaj Stevanović je obukao dres reprezentacije tek nakon igara u Vojvodini. Saša Vasiljević na osnovu karijere u Hemofarmu i mnogi drugi....

Naravno da se u svom dvorištu treba počistiti prvo,ali to se neće uraditi bilo kakvim nametanjem,nametanjem ili ograničavanjem se može stvoriti samo kontraefekat koji će za posljedicu imat suženu bazu i evidentan pad kvaliteta.

On je na sportom terenu potpuni amerikanac u dresu BiH. I ne vidim zašto bi to umanjilo njegove igre,a istovremeno i zašto bi on sad,ranije Henry,Terel i svi drugi imali ikakvu vezu sa ovom zemljom?! Onda i u fudbalu da se zovne par brazilaca i tako ojača reprezentacija tamo gdje tanka,a domaći sport ograničiti i nadat se čudu....

Opet me nisi izgleda skontao...... 95% djece u Republici Srpskoj nema dvojno državljanstvo! I moja priča nije u tom kontekstu zasnovana,već u kontekstu kako dosta dijece iz cijele BiH nema dovoljno stručan kadar koji bi u samoj državi od njih napravio iole profi sportiste! To se ponajbolje vidi u ovim pojedinačnim sportovima.

I za kraj, protiv prirode se ne može! Nikakve zabrane,mjere i ostalo neće stvoriti kvalitet,naprotiv buljuk netalentovanih igrača će činiti domaće timove.... Ne treba previše biti glup pa ne vidjeti kako ispodprosječni fudbaleri iz Srbije čine osovine ovih najjačih domaćih klubova ;)

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la admin » 09 avg 2012, 09:59

Offside je napisao/la:
admin je napisao/la:Kako je moguće donijeti "zakon" da ne mogu u jednom košarkakom klubu igrati dva Amerikanca, a nije moguće donijeti "zakon" da se u kadetskom pogonu tog istog kluba mogu takmičiti samo domaći igrači?

U čemu je razlika?

ne govorim da moraju nastupati za bh. reprezentaciju. Zašto stalno pravite zamjenu teza? Govorim da ne mogu igrati djeca stranci u našim omladinskim ligama. takva pravila imaš u masi liga, to nije nikakva novost.
Ne razumijem, koga smatraš pod djecom stranci? :?
po milioniti put...
pričamo o sportu i sportskom državljanstvu.

pod "djeca stranci", mislim na maloljetnike koji se u sportu takmiče pod zastavom koja nije bosanskohercegovačka.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la admin » 09 avg 2012, 10:11

samoradnik je napisao/la:
admin je napisao/la:Možda vama to čudno zvuči, ali mene nikako ne interesuje šta ima u Srbiji i Hrvatskoj i kako će djeca u Srbiji i Hrvatskoj to podnijeti. Mene interesuje Bosna i Hercegovina.
da Srbija ima 80% vrhunskih sportista koji nastupaju za druge države, možda (gotovo sigurno) bi uveli to pravilo.
Mi treba da se zabavimo o sebi i rješavamo svoje probleme. A mi smo Bosna i Herceogovina, nismo Hrvatska ni Srbija. nemamo identične probleme, ne možemo imati identična rješenja.
Wright je u sportu samo i isključivo Bosanac. On na košarkaškom terenu više nije amerikanac. A kad putuje, sigurno da je Amerikanac i ima dvojno državljanstvo. Ne govorim ja da treba protjerati sve ljude sa dvojnim državljanstvima. Neka sva ta djeca imaju dvojna državljanstva ili kako god hoće, to je njihovo pravo. Isto tako, pravo saveza je da štiti vlastitu reprezentaciju, Govorim da savez treba odrediti mjere koje će koristiti tom savezu, a ne da se brine o emocijama hrvatskih reprezentativaca ili srbijanskih fudbalera.
E onda si u krivu.... Jer onaj mali iz Tuzle što je jedan od najvećih talenata svakako ne može više napredovati u Tuzli i Slobodi,nego što će napredovat u Partizanu i jednog dana možda obuć dres Bosne. Slučajeva je još mnogo,koliko klinaca iz svih dijelova Federacije učestvuje na kampovima Bodiroge u Trebinju i na kampovima po Jahorini,bezbroj!
opet ti kažem da ne iznosim nikakve prijedloge za Srbiju, već za BiH. ako ima naše djece u Srbiji na njih pravilo unutar bh. liga neće uticati.

ovo o djeci iz Federacije u Trebinju i Jahorini neću komentaristati. Federacija, Trebinje i Jahorina su ista država, ne vidim nikakvu prepreku da se to nastavi i uz postavljanje ovakvog pravila. Osim toga, ja govorim samo o omladinskim ligama i zvaničnim omladinskim takmičenjima. Košarkaški kampovi, privatne škole sporta, klubovi koji ne ne takmiče u nacionalnim prvenstvima... što da ne. nek treniraju djeca, to je lijepo. ne treba to braniti nikom.

samoradnik je napisao/la: Naravno da se u svom dvorištu treba počistiti prvo,ali to se neće uraditi bilo kakvim nametanjem,nametanjem ili ograničavanjem se može stvoriti samo kontraefekat koji će za posljedicu imat suženu bazu i evidentan pad kvaliteta.


neće imati suženu bazu, već proširenu. Izgubićemo one koji će nastaviti nastupati pod drugim zastavama, ali njih ionako nemamo... tako da nema gubitka za naše saveze. a dobićemo neke od njih jer će im karijera mnogo bolje napredovati ako imaju mogućnost igranja, pa će se odlučiti da ipak igraju, pa makar i pod bh. zastavom.
samoradnik je napisao/la: On je na sportom terenu potpuni amerikanac u dresu BiH. I ne vidim zašto bi to umanjilo njegove igre,a istovremeno i zašto bi on sad,ranije Henry,Terel i svi drugi imali ikakvu vezu sa ovom zemljom?! Onda i u fudbalu da se zovne par brazilaca i tako ojača reprezentacija tamo gdje tanka,a domaći sport ograničiti i nadat se čudu....


to nije tačno. nemoj da lupaš.
on se na terenu vodi kao potpuni Bosanac.

Šta on u srcu osjeća to je druga stvar i to nije predmet ove diskusije, niti me interesuje. konstantno mješate sportsko državljanstvo sa ovim običnim. TO SU ODOVOJENE STVARI.
samoradnik je napisao/la: Opet me nisi izgleda skontao...... 95% djece u Republici Srpskoj nema dvojno državljanstvo! I moja priča nije u tom kontekstu zasnovana,već u kontekstu kako dosta dijece iz cijele BiH nema dovoljno stručan kadar koji bi u samoj državi od njih napravio iole profi sportiste! To se ponajbolje vidi u ovim pojedinačnim sportovima.


opet ti isto... ako mi postavimo pravila za naše lige, ne znači da će nam Srbija odgovoriti istom mjerom. Stvarno ne kontam šta si se svezao za Srbiju i pravila u Srbiji. To mene ne interesuje. Oni sebi, a mi sebi.

Recimo ni Amerika nije ograničila broj evropljana u NBA ekipi iako Evropa ograničava broj Amerikanaca u evropskim košarkaškim ekipama.
samoradnik je napisao/la: I za kraj, protiv prirode se ne može! Nikakve zabrane,mjere i ostalo neće stvoriti kvalitet,naprotiv buljuk netalentovanih igrača će činiti domaće timove.... Ne treba previše biti glup pa ne vidjeti kako ispodprosječni fudbaleri iz Srbije čine osovine ovih najjačih domaćih klubova ;)
zato i govorim samo o omladinskim ekipama.

seniorske timove mogu nastaviti činiti stranci kako se ne bi gubilo na kvalitetu seniorskog takmičenja, kvalitetu klubova na međunarodnoj sceni, isl...

također, ni u ovom zadnjem nisi u pravu. više prostora za domaće mlade igrače 100% mora stvoriti kvalitet. zbog toga se slično pravilo primjenjuje u većini zemalja Evrope.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Sheyi » 09 avg 2012, 16:42

Izgleda da admin pise ove tekstove. :D

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la amerosm » 09 avg 2012, 17:37

Novinar u ovom tekstu prica o strateskim sportovima, ali nikako da navede koji su to sportovi. Dakle u kojim sportovima imamo sansu biti u svijetskom vrhu pa da bi se isti podrzavali ?

Evo meni npr. nikako nije jasno kako mi nemamo sportistu u svijetskom vrhu sto se takmicenja u kajaku tice, ili u veslanju jer za to imamo odlicne uslove.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 09 avg 2012, 17:41

amerosm je napisao/la:Novinar u ovom tekstu prica o strateskim sportovima, ali nikako da navede koji su to sportovi. Dakle u kojim sportovima imamo sansu biti u svijetskom vrhu pa da bi se isti podrzavali ?

Evo meni npr. nikako nije jasno kako mi nemamo sportistu u svijetskom vrhu sto se takmicenja u kajaku tice, ili u veslanju jer za to imamo odlicne uslove.
To bi trebalo da odrede oni koji su spomenuti u ovom tekstu, ne može neki novinar reći koji je to strateški sport u koji će biti ulupana lova da se dođe do medalje za 8 ili 12 godina.

A to za kajak je prije neki dan neko fantastično objasnio ovdje. Ukratko lijeni smo i radije ćemo u hladnim rijekama hladit pivu i prevrtat se u gumenim čamcima nego ozbiljno trenirat.

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la delpiero20 » 09 avg 2012, 17:46

Znate dobro da nama rijeke sluze da se malo vidi kako je na raftingu i onda sjednes nakon sto te malo pukne adrenalin i pijes i rostiljas na obalama...et sve je do nas. Imali bi da neko to ozbiljno shvati...

Avatar
Alucard
Postovi: 1621
Pridružen/a: 04 jul 2009, 02:39
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Alucard » 09 avg 2012, 18:00

amerosm je napisao/la:Novinar u ovom tekstu prica o strateskim sportovima, ali nikako da navede koji su to sportovi. Dakle u kojim sportovima imamo sansu biti u svijetskom vrhu pa da bi se isti podrzavali ?

Evo meni npr. nikako nije jasno kako mi nemamo sportistu u svijetskom vrhu sto se takmicenja u kajaku tice, ili u veslanju jer za to imamo odlicne uslove.
X

da još nešto dodam što je još jadnije, bolnije i šta već ne... Nije mi jasno kako već 20 godina nemamo normalnog yebenog skijaša ni skijašice u top 30 a tolike planine imamo i zemlja smo u kojoj su bile ZOI! Ovo je sramota! Svake godine kada dođe zima (inače moje omiljeno godišnje doba) meni bude sve teže dok gledam zimske sportove a nas ni na mapi a zemlja, "država" puna planina! S druge strane godinama gledam Hrvatske skijaše i skijašice od kojih su brat i sestra već ušli u legende (bar sestra) te kako iz godine u godinu na yebenom brdu organizuju svjetski kup u skijanju i za žene i za muškarce. Ponavljam, na brdu jer je Sljeme upravo to, samo malo veće brdo. Znači zemlja, država (bez navodnika, ovo je veoma važno i tu zec leži) koja ima more i ljetni turizam kao prioritet dere i u zimskom vremenu i zimskim sportovima guyove zemlji koja je puna planina pa time i snijega, te zemlji koja je bila domaćin zimske olimpijade! Koji yebeni paradox! :oops:

Avatar
Senaid L.F.C
Postovi: 3494
Pridružen/a: 15 jul 2011, 10:37
Lokacija: Tu sam
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Senaid L.F.C » 09 avg 2012, 18:11

Ja istrcim B normu na 800m (sad to mogu za oko 2:12 ne znam kolika je tacno) i idem na OI u Rio u trosku drzave,izadjem na stadion istcim to za 2min budem zadnji i sta onda mogu do kraja i od pocetka se zahebavit?
Web,Heysel,Clattenburg say it Scums who else?
20 golova u ss.ba ligi.
Utakmnica 38.
Liverpool we love you

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 09 avg 2012, 18:12

Senaid L.F.C je napisao/la:Ja istrcim B normu na 800m (sad to mogu za oko 2:12 ne znam kolika je tacno) i idem na OI u Rio u trosku drzave,izadjem na stadion istcim to za 2min budem zadnji i sta onda mogu do kraja i od pocetka se zahebavit?
Upravo tako.

Avatar
Senaid L.F.C
Postovi: 3494
Pridružen/a: 15 jul 2011, 10:37
Lokacija: Tu sam
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Senaid L.F.C » 09 avg 2012, 18:13

NedozvoljenaPozicija je napisao/la:
Senaid L.F.C je napisao/la:Ja istrcim B normu na 800m (sad to mogu za oko 2:12 ne znam kolika je tacno) i idem na OI u Rio u trosku drzave,izadjem na stadion istcim to za 2min budem zadnji i sta onda mogu do kraja i od pocetka se zahebavit?
Upravo tako.
onda se bacam na pripreme i nek mi neko kaze tu B normu da se ne znojim previse za onu A(idem u Zagreb na miting jednom otrcim i to je to)
Web,Heysel,Clattenburg say it Scums who else?
20 golova u ss.ba ligi.
Utakmnica 38.
Liverpool we love you

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la propuh » 10 avg 2012, 16:10

slika
Toliko o uslovima i pomoci drzave. ;)
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Elegant » 10 avg 2012, 17:41

Kod nas je i ovaj OK-BIH kriminalan, kao i sve institucije u drzavi. I u njemu su polupismeni, neobrazovani ljudi tako nece biti napredka.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 10 avg 2012, 17:47

Kakav crni skok s motkom u gimnastici. Radi se o preskoku (vault), što nikako nije isto kao i skok s motkom (pole vault), koji je atletska disciplina. Super je preveo, bra'o.

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la propuh » 10 avg 2012, 18:39

NedozvoljenaPozicija je napisao/la:Kakav crni skok s motkom u gimnastici. Radi se o preskoku (vault), što nikako nije isto kao i skok s motkom (pole vault), koji je atletska disciplina. Super je preveo, bra'o.
asto u svakom jajetu moras trazit dlaku sasvim nebitno u cemu je osvoio medalju bitna je poenta :roll:
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 10 avg 2012, 19:03

propuh je napisao/la:
NedozvoljenaPozicija je napisao/la:Kakav crni skok s motkom u gimnastici. Radi se o preskoku (vault), što nikako nije isto kao i skok s motkom (pole vault), koji je atletska disciplina. Super je preveo, bra'o.
asto u svakom jajetu moras trazit dlaku sasvim nebitno u cemu je osvoio medalju bitna je poenta :roll:
Čuj dlaku u jajetu, pa frajer je izvalio glupost decenije. To ti je isto kao da piše da je Messi dao 5 koševa, a da tako piše ti bi prvi reagovao. I uopšte nije bitna poenta, poentu si izveo ti, a ne taj koji je pisao tekst. I ovo što sam napisao nije bilo upućeno tebi nego tom stručnjaku koji ne zna ni gimnastičke sprave a sebe vjerovatno naziva sportskim novinarom.

Avatar
D€LUX
Postovi: 598
Pridružen/a: 31 mar 2009, 08:37
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la D€LUX » 11 avg 2012, 11:17

TRAZIM SMJENU/OSTAVKU IZETA RAĐE NA MJESTO PREDSJEDNIKA OKBIH!!!!!

1. Zbog rezultata nasih Olimpijaca na Olimpijskim Igrama 2012 u LONDONU!

2. Njegova kcerka putuje o mom/vasem/nasem trosku. E nece moci ...

3.Kaze svi mogu dobiti akreditacije , i opremu BIH , e pa ima da kredit dignem za OI u Rio , pa da vidim hocu li dobiti...

LOPOVEEE JEDAN!!!!! Kako vise mozemo ovo mirno gledati?? Nase pare trose za svoje potrebe , a nasi olimpijci se pate tamo po Londonu... JOJJ AL MI VISE OVA NASA DRZAVA IDE NA KU:::

Cura nemoze da povede trenera al zato Rađo moze kcerku , i to o nasem trosku....

RAĐO LOPOOOVEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!
>>No body likes us but we dont care<<

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Monolog » 11 avg 2012, 16:19

slika
Fazlija, Fazlija. :lol:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la Livnjak » 11 avg 2012, 21:36

broj medalja:

BIH = Austrija

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: OI London 2012 - BIH

Post Postao/la messilla » 11 avg 2012, 23:11

Suma sumarum, nula medalja 8-). Ključaj temu. :D
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: has i 6 gostiju.