Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
edotm87
Postovi: 469
Pridružen/a: 10 dec 2009, 19:15
Kontakt:

Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la edotm87 » 09 avg 2012, 15:35

"Kao najgora evropska sportska nacija, Bosna i Hercegovina mora tražiti svoje mjesto na sportskim borilištima drugog ili trećeg reda, među malim, manje popularnim sportovima gdje je konkurencija manja, a neophodna ulaganja znatno niža."
BRAVE HEART 1979-2005

Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la tarikz » 09 avg 2012, 15:37

Mislim da je spomenut dobar primjer u vidu dizanja tegova ili bacanja kugle, tu imamo potencijala i talenta, ali više treba raditi na osposobljavanju stručnih kadrova.
Someone's mouth said paint them all red.

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la don_burza » 09 avg 2012, 16:48

Streljastvo ! Oko 90% omladine pusi pa im se valjda nece tresti ruke a i ne mogu postici gore rezultate nego Fazlija doajen marksmanshipa
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la limenka » 09 avg 2012, 16:53

Šta bi se cijela država trebala baviti recimo bacanjem kugle, pa da bi možda od par milijuna bacača isplivala dvojica koja bi nešto i uspjela?
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!


Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la tarikz » 09 avg 2012, 17:04

Ne treba raditi tako. Znaš i sam da se kod nas s vremena na vrijeme održavaju atletski mitinzi. Prvo se napravi granica koliko može takmičara nastupiti iz jednog atletskog kluba na entitetskim i državnim takmičenjima. Potom se napravi klupsko takmičenje gdje se izaberu najbolji bacači koji predstavljaju određeni klub na entitetskom i državnom nivou. Kroz omladinska takmičenja i rezultate se uvidi od koga se može imati koristi u budućnosti a onda se počne intenzivnije raditi sa tom djecom, čak i država treba pomoći klubovima koji posjeduju takve talente. Ja još ne očekujem nikakve medalje ali mislim da smo zaslužili više od zadnjih 5 pozicija na rang listama.
Someone's mouth said paint them all red.


Avatar
ZZtop10
Postovi: 2509
Pridružen/a: 09 jul 2012, 22:25
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la ZZtop10 » 09 avg 2012, 18:11

Kod nas je problem sto mi imamo puno ne iskoristenih potencijala npr. mi bi u ovom kajaku mogli biti uvijek u vrhu na takmicenjima jer imamo mnogo rijeka. Ali drzava nista ne ulaze i od toga nema nista.
I onda kada više ne bude me ovdje
kad moja duša s ove zemlje negdje ode
zastavu tvoju tamo ponijet ću sa sobom
nigdje bez tebe Željo kunem ti se Bogom!

Avatar
Ljepoje
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 mar 2011, 09:09
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la Ljepoje » 09 avg 2012, 18:58

Money, money, money. Must be funny....

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la badblueboylivno » 09 avg 2012, 23:17

Skijanje ili biatlon. Neka Rađo i ekipa :roll: naprave 10-godišnji plan za ZOI 2022. :D
Hayley <3

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la madridist » 09 avg 2012, 23:20

badblueboylivno je napisao/la:Skijanje ili biatlon. Neka Rađo i ekipa :roll: naprave 10-godišnji plan za ZOI 2022. :D
bolje stogodišnji plan
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la anonimni » 10 avg 2012, 00:29

ma ni stogodišnji nam ne može pomoći, izgleda...

jedini sport gdje su i klubovi i reprezentacija dobri je sjedeća odbojka, što je (bar meni) još uvijek neshvatljivo, koliko znam, naši prvaci su uglavnom RVI i šta kad oni završe karijere ? na kraju krajeva, ne treba se bazirat' na sjedeću odbojku... draže je djetetu provesti 2 sata na kompjuteru nego da trči, vježba itd. sat i po, a pola sata bude za kompjuterom ili nikako čak, al' i to je sigurno jer nema uslova da vježba, roditelji moraju plaćati članarine, opremu, a to je dosta skupo i neki roditelji to opterećenje ne mogu izdržat', zato neki talenti propadaju, a djeca bogataša treniraju, draže je nekom od 16-17 godina otići na party, napiti se ili šta već nego trenirati, mada, mislim da bi sve bilo drugačije da je bolja infrastruktura na sportskim borilištima i uslovi za treniranje (i finansijski i infrastrukturno)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la 123456 » 10 avg 2012, 09:15

Prvo i prvo sistem treba mjuenjuati a to Bog zna nece se desiti zadugo.Po meni nasa sansa su individualni sportovi.Al sta ocekivati kada nam u Osnovnoj skoli fudbal i kosarka su osnovni sportovi.Umjesto da Atletika mora biti zastupljena u osnovnoj skoli minimum sa 60-70 % casova.Jer Atletika je baza za sve ostale sportove.

Naravno tu su finansije jos.Jer da bi danas djete treniralo bilo koji sport roditelji trebaju izdvojiti poprilicnu svotu novca.Sve roditelji placaju od samoga treniranja preko dresa ili trenerke do bilo kakvoga odlaska na neko takmicenje.A to nije ni malo jeftino vjeruj te.To povlaci odma veliki broj djece iz sporta i smanjuje bazu .Dalje dolazi nas mentalitet da moje djete mora igrati pa makar i nagradio trenera sa kojom stojom.Naravno poslije par godina se vidi da to djete nije za to a uzelo je mjesto mozda boljem od sebe i time ga udaljilo iz sporta.Dakle sve je do sistema i do zelje same drzave da nesto napravi u sportu.

Ja kada vidimnase "profesionalce" fudbalere sa cigaretom ja bi se rokno odma.I to jedne od vodeci u svom klubu.

Nasa sansa bi mogla biti naprimjer:atletika,dzudo,hrvanje,karate,plivanje,kajak i kanu,streljastvo......

A od Ekipni sportova: rukomet i Z i M ,kosarka, fudbal...............
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
TheVerminator
Postovi: 1153
Pridružen/a: 07 avg 2012, 11:45
Lokacija: Stupine
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la TheVerminator » 10 avg 2012, 09:54

limenka je napisao/la:Šta bi se cijela država trebala baviti recimo bacanjem kugle, pa da bi možda od par milijuna bacača isplivala dvojica koja bi nešto i uspjela?
Eto ti Kineza, kad ih ima puno, oni odrede 10 miliona da se bave sportom, izaberu najbolje i onda na Olimpijadi budu najuspješnija nacija. :D (zayebavam se, nisam ozbiljan)
Victoria Concordia Crescit

“Play for the name on the front of the shirt and they’ll remember the name on the back”
— Tony Adams.

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la bistrikboy » 10 avg 2012, 11:39

Dizanje tegova,Boks,tekvando,Judo,atletika (bacake discipline) i streljastvo!Sportovi ne iziskuju ogromna sredstva sa 2 miliona maraka u periodu od 4 godine se jako mnogo moze napraviti,platiti putovanja na svjestke kupove plus angazovati strucnjake u tim sportovima (po potrebi).Nisu bog zna kako popularni sportovi ali to svakako nije bitno.Bocvana osvojila medalju,crna Gora takodjer sve je manje drzava bez medalje!
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la Elegant » 10 avg 2012, 11:44

Stolni tenis, borilacke vjestine, gimnastika (ritmicka) .... :?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

pusaaa
Postovi: 29
Pridružen/a: 13 avg 2011, 00:17
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la pusaaa » 11 avg 2012, 00:02

Malo vas je culo za ragbi ali vjerovali ili ne, i taj sport postoji u BiH. Do 1992. jedna verzija ove igre ( ragbi s 7 igraca ) bio je prisutan na OI ali izostavljen je s sljedece i ponovno se vraca u Riju. Kratka prica o nasoj seniorskoj reprezentaciji i uspjesima : Evropsko prvenstvo je uredjeno na sljedeci nacin, elitna grupa se sastoji od 6 nacija koje se ne mjenjaju ( Engleska, Vels, Irska, Škotska, Italija, Francuska ), a ostatak evrope je podjeljen na 3 divizije koje se sastoje od 4 grupe. 2008.g. nasa reprezentacija je bila u 2A grupi daleko ispred nasih komsija Hrvatske i Srbije ali dolazimo do sljedeceg trenutka, u augustu 2008.g. odrzavao se seminar FIRE na Kipru na kojem delegacija ragbi saveza BiH nije prisustvovala zbog nedostatka finansija te je Bosna izbacena u zadnju grupu. Cetiri godine poslje toga, Bosna se je vratila u 2D grupu u ragbiju 15. U olimpijskoj verziji ragbija Bosna je oko 20tog mjesta u evropi, a da bi sve kvalifikovala u kvalifikacije za OI potrebno je da bude 16ta. Reprezentaciju cine samo igraci iz BiH, tacnije samo iz Zenice koji nemaju nikakve finansijske dobiti dapace, sami sebi nose djeparac na putovanja. Godisnji budjet najjaceg kluba u BiH RgK Čelik iznosi cak 6000 KM :) s tim budjetom su 5 u regiji ( BiH, Srb, Hrv, Aust, Slo, Madj ). U dijaspori postoji veliki broj igraca s bosanskim korjenima uz ciju bi pomoc 99,99 % se kvalifikovali za kvalifikacije :D :D a mozda kasnije i u Riju ali opet postoji problem, finansije. Niko od njih nece da rizikuje svoju karijeru za djabe ( cast izuzetcima, moram ih navest iako ce vam njihova imena malo znaciti, Sejad Kadic i Armin Vehabovic ). Eh za angazovanje tih "dijasporaca" potrebno je najvise 10 000 KM ali nasem komitetu je bitniji Fazlija, nego neki ekipni sport. Nase komsije uveliko ulazu u "sedmicu" i odavno su nas prestigli. Clan sam generacije koja bi trebala igrati u Riju, komsije su nam redovne musterije sve dok komsije ne zovnu dijasporce koji nas sateru :D. I tako, nek komitet ulozi 10 000 KM u Fazliju, a ragbiste, ko **** :D

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la mighty_reds » 11 avg 2012, 15:50

pusaaa je napisao/la:Malo vas je culo za ragbi ali vjerovali ili ne, i taj sport postoji u BiH. Do 1992. jedna verzija ove igre ( ragbi s 7 igraca ) bio je prisutan na OI ali izostavljen je s sljedece i ponovno se vraca u Riju. Kratka prica o nasoj seniorskoj reprezentaciji i uspjesima : Evropsko prvenstvo je uredjeno na sljedeci nacin, elitna grupa se sastoji od 6 nacija koje se ne mjenjaju ( Engleska, Vels, Irska, Škotska, Italija, Francuska ), a ostatak evrope je podjeljen na 3 divizije koje se sastoje od 4 grupe. 2008.g. nasa reprezentacija je bila u 2A grupi daleko ispred nasih komsija Hrvatske i Srbije ali dolazimo do sljedeceg trenutka, u augustu 2008.g. odrzavao se seminar FIRE na Kipru na kojem delegacija ragbi saveza BiH nije prisustvovala zbog nedostatka finansija te je Bosna izbacena u zadnju grupu. Cetiri godine poslje toga, Bosna se je vratila u 2D grupu u ragbiju 15. U olimpijskoj verziji ragbija Bosna je oko 20tog mjesta u evropi, a da bi sve kvalifikovala u kvalifikacije za OI potrebno je da bude 16ta. Reprezentaciju cine samo igraci iz BiH, tacnije samo iz Zenice koji nemaju nikakve finansijske dobiti dapace, sami sebi nose djeparac na putovanja. Godisnji budjet najjaceg kluba u BiH RgK Čelik iznosi cak 6000 KM :) s tim budjetom su 5 u regiji ( BiH, Srb, Hrv, Aust, Slo, Madj ). U dijaspori postoji veliki broj igraca s bosanskim korjenima uz ciju bi pomoc 99,99 % se kvalifikovali za kvalifikacije :D :D a mozda kasnije i u Riju ali opet postoji problem, finansije. Niko od njih nece da rizikuje svoju karijeru za djabe ( cast izuzetcima, moram ih navest iako ce vam njihova imena malo znaciti, Sejad Kadic i Armin Vehabovic ). Eh za angazovanje tih "dijasporaca" potrebno je najvise 10 000 KM ali nasem komitetu je bitniji Fazlija, nego neki ekipni sport. Nase komsije uveliko ulazu u "sedmicu" i odavno su nas prestigli. Clan sam generacije koja bi trebala igrati u Riju, komsije su nam redovne musterije sve dok komsije ne zovnu dijasporce koji nas sateru :D. I tako, nek komitet ulozi 10 000 KM u Fazliju, a ragbiste, ko **** :D
ovo se slažem naša "sedmica" je vrlo kvalitetna i možda bi mogli da se kvalifikuju. Ali smatram da će kvalifikacije biti dosta kompleksne (mislim na mali broj ekipa iz Evrope) a da smo toliko dobri ne znam baš :D
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 13 avg 2012, 14:36

nemas ti tu sta previse filozofirat, pogledas zemlje iz okruzenja, u cem su one dobre ni ti ne mozes puno zaostajati ako planski budes radio.....

vaterpolo, boks, dzudo, kajak, tekvando(ne pisao ja ispravno :D ), bacacke discipline, streljastvo kao prioritetne, sa posebnim naglaskom na borilacke i bacacke discipline jer tu realno treba manje love...

pored toga rukomet, odbojku, fudbal i kosarku kao popularne sportove, sportove u kojima imamo prirodnog talenta, i kao sportove u kojim jos nismo toliko grohnuli reformirati iz korijena, napraviti jaka omladinska takmicenja i ono sto su pisali na ss.ba urediti pitanje sportskog drzavljanstva. ali opet prije svega ulaganja su najbitnija, sa ovim sto sad imamo ne mozemo nista, ali sa malo vise ulaganja bi morali puno vise ako bi se pocelo metodicno raditi...na ovaj nacin kako se radi do sad , i sa astronomskim ulaganjima ne bi bilo nista bolje.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Strateško opredjeljenje za pojedini sport? Koji?

Post Postao/la Claus » 13 avg 2012, 15:05

Sjedeća odbojka. Naši momci su to zaslužili, kupe zlata i pokale na svakom koraku, zašto ne uložiti u onoga ko to stvarno zaslužuje. Pored toga, naravno da stoje fudbal, košarka i rukomet, te ostalo.

Vrijedilo bi se raspravljati na duge staze o ovome, al' fakat nemam sad vremena.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 29 gostiju.