Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la AA23 » 18 jun 2018, 19:54

Federeru je veliki plus što je on " role model ", bez ikakvih incidenata u karijeri, prvi teniser svijeta u 37oj godini, dvije decenije dominira teniskim terenima, veliki humanitarac i pored svega, umjetnik teniske igre - ne postoji udarac i stil igre a da ga Federer ne može primijeniti, jedina slabost koju GOAT ima je ta visoka rotacija na jednoručni bekend, ali to je do teniske igre i Rafael Nadal je perfektan bio u tome što je umanjilo njegovu GOAT titulu.


A teško je inače odabrati najvećeg sportistu ikada, MJ i Ali su tu u vrhu sa Federerom, Boltonja vjerovatno, ali nekako su mi ovi sportovi jači od atletike iskreno.

ZaZelju
Postovi: 1350
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ZaZelju » 21 jun 2018, 19:09

Ali daleko ispred sviju.
Maradona i Pele dijele drugo i trece mjesto.

Avatar
sehic96
Postovi: 1915
Pridružen/a: 01 dec 2015, 11:08
Lokacija: Gračanica, Tuzla Canton
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la sehic96 » 30 sep 2018, 20:17

Federer
Ali
Pele
MJ
i naravno ELVIR BOLIĆ :lol: :lol: :lol:
Za Čelik i Zenicu, za crno i crveno...

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Cepi1981 » 20 okt 2018, 23:15

Neprikosnoveni Muhamed Ali covjek bio i ujedno najomiljeniji i najomrzeniji covjek u Americi, bukvalno je isao protiv citave nacije uprkos zatvoru, prozivkama itd. Ostao je dosljedan svog stava i neprikosnoveni sampion. Glupo je porediti bilo koga s njim pa i federera.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la lucky13 » 01 feb 2019, 14:50

jedno pitanje...

vidim vecina ovdje ubraja feda u sam vrh najboljih sportista svijeta svih vrmena. mnogi i kao najveceg a velika vecina u prvu kategoriju.

noleta niko ne pominje ni u sirem krugu.... iako je po mnogima (a objektivno sigurno) najbolji teniser svih vremena, mada je fed najtrofejniji i iz tog razloga najveci (za sada). a u tom nekom sirem krugu vidim prijedloge nekih sportista sa naseg podrucja, kao balic i vujovic.

e sada, sta ako nole stigne feda po broju slemova ili mu se dovoljno priblizi ali ga pretekne u ostalim najvaznijim teniskim kategorijama uz najvece rekorde od kojih mnoge vec drzi.

recimo da pridje na 1 ili 2 slema zaostatka ali:

- da ima vise sampionskih godina (vec sada imaju jednak broj, a nole vec ima vise ITF sampionskih priznanja).
- da ga presisa po sedmicama na vrhu.
- da ima 5+ vise velikih 1000+ titula (slemovi, WTF i mastersi), sada ima samo 1 manje.
- pozitivan h2h i sa njim i sa rafom (sa fedom da bude + na svim podlogama)
- bolji rezultati na 2 od 3 podloge i od feda i od rafe

uz neke apsolutne rekorde u modernoj eri tenisa (otkako imamo atp tur i slemove na 3 razlicite podloge):

- bar 4 slema u nizu ili bar jedna takva serija
- rekordan broj poena (16 950 za sada, postavljeno nakon RGa 2016)
- bar jedna napsolutno najjaca sezona (2015. to svakako jeste)
- bar 3 serije od 3+ slemova u nizu (2011-2012, 2015-2016 i 2018-2019)
- kompletiranje svih velikih (1000+) turnira bar jednom (fale mu RG i sinsi za 2 kompleta)
- (rekorder na OZIju (7+ titula))

da li bi tada, po vama, nole bio najbolji (ili bar konkurisao za mjesto najboljeg sportiste svijeta) svih vremena?

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la leorey » 01 feb 2019, 15:21

lucky13 je napisao/la:jedno pitanje...

vidim vecina ovdje ubraja feda u sam vrh najboljih sportista svijeta svih vrmena. mnogi i kao najveceg a velika vecina u prvu kategoriju.

noleta niko ne pominje ni u sirem krugu.... iako je po mnogima (a objektivno sigurno) najbolji teniser svih vremena, mada je fed najtrofejniji i iz tog razloga najveci (za sada). a u tom nekom sirem krugu vidim prijedloge nekih sportista sa naseg podrucja, kao balic i vujovic.

e sada, sta ako nole stigne feda po broju slemova ili mu se dovoljno priblizi ali ga pretekne u ostalim najvaznijim teniskim kategorijama uz najvece rekorde od kojih mnoge vec drzi.

recimo da pridje na 1 ili 2 slema zaostatka ali:

- da ima vise sampionskih godina (vec sada imaju jednak broj, a nole vec ima vise ITF sampionskih priznanja).
- da ga presisa po sedmicama na vrhu.
- da ima 5+ vise velikih 1000+ titula (slemovi, WTF i mastersi), sada ima samo 1 manje.
- pozitivan h2h i sa njim i sa rafom (sa fedom da bude + na svim podlogama)
- bolji rezultati na 2 od 3 podloge i od feda i od rafe

uz neke apsolutne rekorde u modernoj eri tenisa (otkako imamo atp tur i slemove na 3 razlicite podloge):

- bar 4 slema u nizu ili bar jedna takva serija
- rekordan broj poena (16 950 za sada, postavljeno nakon RGa 2016)
- bar jedna napsolutno najjaca sezona (2015. to svakako jeste)
- bar 3 serije od 3+ slemova u nizu (2011-2012, 2015-2016 i 2018-2019)
- kompletiranje svih velikih (1000+) turnira bar jednom (fale mu RG i sinsi za 2 kompleta)
- (rekorder na OZIju (7+ titula))

da li bi tada, po vama, nole bio najbolji (ili bar konkurisao za mjesto najboljeg sportiste svijeta) svih vremena?
Federer je najbolji jer je drugaciji od ostalih jednostavno. Po talentu, po jednostavnosti, atraktivnosti, stilu, po omiljenosti sirom svijeta. Bez skandala u 20 godina karijere.

Pogledaj Federera u 39 skoro godini, nema kapi znoja da curi sa njega kad igra i po 3h mec. Mogu njega mozda Novak i Nadal i prestici po trofejima, ali ce on opet za 90 % ljudi sirom svijeta ostati najbolji, ne samo teniser, nego vjerovatno i sportista.

Covjek je tenis. Mozes biti srbin, ili spanac, ali tako ti je. On je i u Srbiji omiljeni teniser, mozda tek malo iza Novaka, vjerovao ti meni ili ne.
27.10.2020

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Gefufna » 01 feb 2019, 15:27

lucky13 je napisao/la:jedno pitanje...

vidim vecina ovdje ubraja feda u sam vrh najboljih sportista svijeta svih vrmena. mnogi i kao najveceg a velika vecina u prvu kategoriju.

noleta niko ne pominje ni u sirem krugu.... iako je po mnogima (a objektivno sigurno) najbolji teniser svih vremena, mada je fed najtrofejniji i iz tog razloga najveci (za sada). a u tom nekom sirem krugu vidim prijedloge nekih sportista sa naseg podrucja, kao balic i vujovic.

e sada, sta ako nole stigne feda po broju slemova ili mu se dovoljno priblizi ali ga pretekne u ostalim najvaznijim teniskim kategorijama uz najvece rekorde od kojih mnoge vec drzi.

recimo da pridje na 1 ili 2 slema zaostatka ali:

- da ima vise sampionskih godina (vec sada imaju jednak broj, a nole vec ima vise ITF sampionskih priznanja).
- da ga presisa po sedmicama na vrhu.
- da ima 5+ vise velikih 1000+ titula (slemovi, WTF i mastersi), sada ima samo 1 manje.
- pozitivan h2h i sa njim i sa rafom (sa fedom da bude + na svim podlogama)
- bolji rezultati na 2 od 3 podloge i od feda i od rafe

uz neke apsolutne rekorde u modernoj eri tenisa (otkako imamo atp tur i slemove na 3 razlicite podloge):

- bar 4 slema u nizu ili bar jedna takva serija
- rekordan broj poena (16 950 za sada, postavljeno nakon RGa 2016)
- bar jedna napsolutno najjaca sezona (2015. to svakako jeste)
- bar 3 serije od 3+ slemova u nizu (2011-2012, 2015-2016 i 2018-2019)
- kompletiranje svih velikih (1000+) turnira bar jednom (fale mu RG i sinsi za 2 kompleta)
- (rekorder na OZIju (7+ titula))

da li bi tada, po vama, nole bio najbolji (ili bar konkurisao za mjesto najboljeg sportiste svijeta) svih vremena?
Ne.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la lucky13 » 01 feb 2019, 15:34

zanimljivo... a opet tako ocekivano.

:D

za GOATa nije vazno ko kako igra, ko je bolji, ko je koliko osvojio, nego umjestnicki dojam (a ne radi se o ritmickoj gimnastici, klizanju ili skokovima u vodu) i koga (zapadni) novinari (koji i kreiraju misljenje javnog mijenja) vise vole... i naravno neke druge stvari na sta sugerise ono kratko ne.

:mrgreen:

ps
mislim da bi se trebali dobijati posebni poeni za estetiku. recimo umjesto TB u tenisu, ako je 6-6 da sudije i publika odluce kome set. a kod 2-2 (ili 1-1 van slema) isto tako da odluce kome pobjeda. a finale se ne bi trebalo ni igrati nego da se organizuje internet anketa ko treba da osvoji! a mogli bi mjeriti i kome je oznojenija majica nakon nekog vremena i onda (bez obzira na rezultat) da pobjedu odnese onaj ko ima suvlju maju!
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 01 feb 2019, 16:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Gefufna » 01 feb 2019, 15:57

Dosao si po odgovor. Dobio si ga. Sad si slobodan.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la lucky13 » 01 feb 2019, 15:59

ma odgovor sam ja znao i prije postavljenog pitanja.

dosao sam samo po potvrdu toga. cisto da vidim da se mozda ne varam i da ima bar malo objektivnosti i obraza u nekima.

Avatar
harden
Postovi: 23293
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la harden » 01 feb 2019, 16:05

Igrac br. 6
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Gefufna » 01 feb 2019, 16:20

lucky13 je napisao/la:ma odgovor sam ja znao i prije postavljenog pitanja.

dosao sam samo po potvrdu toga. cisto da vidim da se mozda ne varam i da ima bar malo objektivnosti i obraza u nekima.
lucky you.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

guti7
Postovi: 42
Pridružen/a: 30 jan 2019, 21:26

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la guti7 » 01 feb 2019, 16:22

Razija Mujanovic, nemamo nikog veceg od nje :D

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la leorey » 01 feb 2019, 19:50

lucky13 je napisao/la:zanimljivo... a opet tako ocekivano.

:D

za GOATa nije vazno ko kako igra, ko je bolji, ko je koliko osvojio, nego umjestnicki dojam (a ne radi se o ritmickoj gimnastici, klizanju ili skokovima u vodu) i koga (zapadni) novinari (koji i kreiraju misljenje javnog mijenja) vise vole... i naravno neke druge stvari na sta sugerise ono kratko ne.

:mrgreen:

ps
mislim da bi se trebali dobijati posebni poeni za estetiku. recimo umjesto TB u tenisu, ako je 6-6 da sudije i publika odluce kome set. a kod 2-2 (ili 1-1 van slema) isto tako da odluce kome pobjeda. a finale se ne bi trebalo ni igrati nego da se organizuje internet anketa ko treba da osvoji! a mogli bi mjeriti i kome je oznojenija majica nakon nekog vremena i onda (bez obzira na rezultat) da pobjedu odnese onaj ko ima suvlju maju!
Ne shvatas sustinu mog posta. Vjerovatno si srbin i mladji forumas. Oprastam ti.

Ali otvori strane forume, vidjet ces da se moje misljenje mnogo ne razlikuje od onih recimo u Australiji, Kini, Americi i drugim zemljama. Posjeti strane forume- dobronamjeran savjet.

Federer je Son Goku tenisa. Ako znas ko je Son Goku.
27.10.2020

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la lucky13 » 01 feb 2019, 20:11

kao sto rekoh, mediji kroje misljenja.

citam i MTF i TW forume. ima ih koji se hvataju samo za slemove. ima ih koji ce tjerati po svome sve do umjetnickog dojma kada nemaju za sta drugo da se uhvate. a ima i realnih ljudi koji misle svojom glavom. sve vise, mada do duse i dalje jakoo stidljivo i na kasicicu, se nole pojavljuje u prici o GOATu a narocito BOATu, cak i u anglo medijima. ali ako obori sve znacajnije rekorde rekorde, sto bih volio cisto da ne bude vise nikakvih spekulacija, svi ce morati priznati jedinu istinu. nole sve sto uradi i sto je uradio, radi preko 2 najtrofejnija igraca svih vremena. vidjet cemo sta ce i kako ce biti. samo da ga zdravlje posluzi. ali znam, da osvoji i 30 slemova i da tuce feda gdje ga vidi opet ce biti takvih ko ti kojima ce biti vaznije koliko se ko znoji i sta je procitao u novinama, koliko ko ima pratilaca na instagramu itd... javno mjenje kreiraju mediji. "dajte mi medije i od naroda cu napraviti krdo svinja" - gebels. tako da veliku masu mozes manipulisati kako hoces ali ko ima dovoljno pameti da sam uporedi neke stvari sve ce mu biti jasno. citam ja i mnogo "nasih" foruma. i dugo dugo je ivanisevic bio ispred noleta (koji je odavno presao igricu i ne moze ni u istu recenicu sa njim) po mnogima zbog karizme jelte (a ta karisma je valjda lomljenje reketa i psovanje u intervjuima).

a koliko sam nov... sta znam. pisao sam i ovdje i na klixu jos pocetkom 2011. i usao u "prepucavanja" bas oko noleta. iznosio statistike i neki moj razvoj situacije ukoliko ne bude povreda. bez uvreda ili bilo cega. tvdio sam da ce nole biti top10 open ere. svi su me ismijavali, vrijedjali i na kraju sam ja banovan sa oba foruma. jer sam bio eto ostrascena budala koja prica neutemeljene gluposti cisto navijacki. jer, nema sansi da nole bude u top10 open ere i svaka takva pomisao i argumentacija je jelte trolovanje.

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Gefufna » 01 feb 2019, 20:47

I ovdje ces bit banovan, jelte.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la lucky13 » 01 feb 2019, 20:50

pa ne bi me zacudilo. da govorim kako nole, jokic i ostali srbi ne valjaju onoj stvari ne bih bio sigurno.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la leorey » 01 feb 2019, 21:58

lucky13 je napisao/la:kao sto rekoh, mediji kroje misljenja.

citam i MTF i TW forume. ima ih koji se hvataju samo za slemove. ima ih koji ce tjerati po svome sve do umjetnickog dojma kada nemaju za sta drugo da se uhvate. a ima i realnih ljudi koji misle svojom glavom. sve vise, mada do duse i dalje jakoo stidljivo i na kasicicu, se nole pojavljuje u prici o GOATu a narocito BOATu, cak i u anglo medijima. ali ako obori sve znacajnije rekorde rekorde, sto bih volio cisto da ne bude vise nikakvih spekulacija, svi ce morati priznati jedinu istinu. nole sve sto uradi i sto je uradio, radi preko 2 najtrofejnija igraca svih vremena. vidjet cemo sta ce i kako ce biti. samo da ga zdravlje posluzi. ali znam, da osvoji i 30 slemova i da tuce feda gdje ga vidi opet ce biti takvih ko ti kojima ce biti vaznije koliko se ko znoji i sta je procitao u novinama, koliko ko ima pratilaca na instagramu itd... javno mjenje kreiraju mediji. "dajte mi medije i od naroda cu napraviti krdo svinja" - gebels. tako da veliku masu mozes manipulisati kako hoces ali ko ima dovoljno pameti da sam uporedi neke stvari sve ce mu biti jasno. citam ja i mnogo "nasih" foruma. i dugo dugo je ivanisevic bio ispred noleta (koji je odavno presao igricu i ne moze ni u istu recenicu sa njim) po mnogima zbog karizme jelte (a ta karisma je valjda lomljenje reketa i psovanje u intervjuima).

a koliko sam nov... sta znam. pisao sam i ovdje i na klixu jos pocetkom 2011. i usao u "prepucavanja" bas oko noleta. iznosio statistike i neki moj razvoj situacije ukoliko ne bude povreda. bez uvreda ili bilo cega. tvdio sam da ce nole biti top10 open ere. svi su me ismijavali, vrijedjali i na kraju sam ja banovan sa oba foruma. jer sam bio eto ostrascena budala koja prica neutemeljene gluposti cisto navijacki. jer, nema sansi da nole bude u top10 open ere i svaka takva pomisao i argumentacija je jelte trolovanje.
Kod tebe je sve-ili-ako. Ljudi imaju oci. Ljudi vide ako nisu slijepi.

Ista je stvar kod Ronalda i Messija, obojica su igracine, ali je jedan najbolji ikada, to je za 90 % trenera, ljudi koji se bave nogometom jasno, sto se vidi i iz njihovih izjava. Moze Ronaldo biti na kraju i uspjesniji, tj pokupiti vise titula, ali to nece promijeniti misljenja strucnjaka i navijaca jer ljudi nisu slijepi. Navijace ne mozes prevariti. Pogotovo one neutralne.

Ista stvar ce biti i sa Federerom i Djokovicem/Nadalom.

Meni drugo misljenje recimo ne treba. 2004 je godina, imam Nokiu telefon, Federer osvaja sve zivo, melje. 2018 je godina, covjek je prvi na svijetu i uzima opet GS. Na isti onaj nacin, leprsavi, neuhvatljivi.

Pa on ce i sa 43 godine derat ove mlade top tenisere, cisto na talenat. Zivjet cemo Novaka u 39 godini, ako uopste bude i igrao tada.
27.10.2020

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 845
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Jakobsen91 » 01 feb 2019, 22:17

Citajuci prosjecnog fana Rogera Federera vec sedam godina imam utisak da covjek ima 40 godina, a ono nedavno napunio 37. Jel realno da uvijek dodaju par godina da bi utisak o goatu bio pojacan. :tokralju:

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LlullSergio » 01 feb 2019, 22:40

Sta ovaj klaun zna.

Sa 20+ GS titula rasprava ne postoji i nece postojati. Novak je automatski veci teniser od Fedje,a samim time i veci sportas.Cuj poređenje Messi/Ronaldo, prvo jedno individualni drugo momcadski sport,a toliko je promaseno poredjenje da nemam rijeci.

Leprsavi neuhvatljivi stil :lol: Leprsavi, neuhvatljivi stil je toliko puta prelazio u bjesomucno zapucavanje loptica izvan igralista i u mrezu kad su ga Nole i Rafa tjerali na to da se to gledati nije moglo. Igrači koji su poništavali njegovu igru i psihicki ga ubijali.

Sad ima prednost jer 20 GS titula mada i to bi mozda manje vrijedilo da nije toliko popularizirao tenis lik. Msm tenis je i ranije bio popularan,ali bas je dozivio bum sa Federerovom erom i onda na to dolaze Nole i Rafa.

Elem Rafa i Nole su sigurno vec sad jedni od najvecih sportasa ikada, po profesionalnosti, uspjesima koje su napravili, titulama, pobjednickom karakteru i slicno spadaju u tu kategoriju.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.