Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88,insider,ribery,rio_Ferdy88

TonySosa
x 157
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 12 maj 2020, 18:58

Narkoman nije bolji od mene kad nije na drogama.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

ZaZelju
x 52
Kontakt:

Post Postao/la ZaZelju » 12 maj 2020, 19:06

Maradona je jedini igrac koji je bukvalno sam osvojio svjetsko prvenstvo.

TonySosa
x 157
Kontakt:

Post Postao/la TonySosa » 12 maj 2020, 19:08

Jašta je, de da ga vidim u reprezentaciji BiH, pa da bukvalno sam osvoji.

A i za to mu je trebala najveća sramota u historiji SP, takozvana Božija ruka. Ja ne znam stvarno kako mu je to uspjelo proći. Čojk narkoman, zabija golove rukom, i ljudi ga stavljaju među najveće sportaše.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Mokes
x 198
Kontakt:

Post Postao/la Mokes » 12 maj 2020, 19:40

TonySosa je napisao/la:
12 maj 2020, 19:08
Jašta je, de da ga vidim u reprezentaciji BiH, pa da bukvalno sam osvoji.

A i za to mu je trebala najveća sramota u historiji SP, takozvana Božija ruka. Ja ne znam stvarno kako mu je to uspjelo proći. Čojk narkoman, zabija golove rukom, i ljudi ga stavljaju među najveće sportaše.
Sramota ili ne, ali ta utakmica je imala puno veću težinu. Nije tu samo sport u pitanju. Pandan tome bi bilo recimo da je Barbarez 2005.te na Marakani dao gol rukom za pobjedu i naš plasman na SP.

I, da, Messi >>> Maradona.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Osim13
x 2872
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 12 maj 2020, 19:51

Meni je gore što je od te ruke napravljena neka super priča, kao da je pronašao lijek za rak.
Premijer Liga BiH - 6x
Kup BiH - 6x
Superkup BiH - 3x
Prva liga SFRJ - 1x
Prvenstvo Narodne republike BiH - 1x

gollum
x 35
Kontakt:

Post Postao/la gollum » 12 maj 2020, 20:35

objektivno rezonovanje glasi: najveći svih vremena mora biti i uzoran sportaš i najveći (što ne znači isto što i najbolji) u svojoj zemlji, što ni maradona ni messi nisu. prvi nije bio uzoran, a drugi nije najveći u svojoj zemlji, jer je to ovaj prvi.

poslije 1986. ustvari više niko drugi nije ni imao šansu da postane najveći u argentini. jer, poslije rata 1982., bila je ta utakmica protiv engleza puno više od sporta. da su pali sasvim normalni golovi, bila bi to utješna pobjeda vjerovatno nesposobna da zasjeni ratni poraz. ovako, donio je argentincima puno više od toga, neprijatelj je ponižen kao nikad u historiji. u tome je veličina tih golova.

jer, Božja ruka je bila ustvari, kako kaže Dežulović, "ruka džeparoša iz podzemne željeznice" koja je pokazala "malim, siromašnim i obespravljenim" kako se ipak "nadobudni i veliki" mogu nadmudriti i nadskočiti. a onda je, samo 4 minute poslije, uzeo loptu na centru u toj sjeni i predriblao sve koji su mu se našli na putu do gola. engleski komentator stigao je reći samo "different class". taj urugvajski komentator je pričao kroz suze (najbolji spoj zvuka iz komentatorske kabine i dešavanja na terenu ikad): "svemirski stvore, s koje planete si sišao..."

bila su to, za mene, dva najveća trenutka i najveće 4 minute u historiji fudbala.
"bez drugog gola to bi bila samo još jedna fudbalska prevara, bez te ruke drugi bi gol bio samo najljepši u historiji"

i, opet parafraza: da je u 51. minuti te utakmice u meksiku prvi put u životu dotakao loptu, i da je nakon 55. tražio zamjenu i u svlačionici se ubio kokainom, diego armando bio svejedno bio najveći u argentini ikad.

messi, za mene igrački bolji, nikad nije i neće dobiti priliku da igra ovakvu utakmicu, a milion golova i zlatnih lopti ne mogu u očima argentinaca premašiti ono što se desilo 1986., kad je fudbal u najsjajnijem smislu bio ono što jeste - puno više od fudbala.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

TonySosa
x 157
Kontakt:

Post Postao/la TonySosa » 12 maj 2020, 20:49

Politika, kao i u Alijevom slučaju. Ne podnosim ove fraze " mali pobjeđuju velike".

Drape
x 307
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 13 maj 2020, 14:14

U Americi je najveći sportista ikad Babe Ruth samo što on nije toliko poznat u ostatku svijeta jer bejzbol je ipak samo američka stvar. Bio je toliko dominantan da su u jednoj sezoni samo dvije ekipe imale više "home runs" nego on sam, što je jednako da fudbaler ima više postignutih golova nego samo dvije ekipe u ligi. Bio je jedan od najboljih "pitchersa" u bejzbolu iako je najčešće igrao sasvim drugu poziciju i ulogu, što je jednako kad bi u fudbalu najbolji napadač na svijetu mogao odigrati kad treba i defanzivnog veznog na nivou top 5 defanzivnih veznih igrača. The Associated Press ga je 1999. godine izabrao za "sportistu stoljeća".

japa
x 174
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 maj 2020, 14:40

Osim13 je napisao/la:
12 maj 2020, 19:51
Meni je gore što je od te ruke napravljena neka super priča, kao da je pronašao lijek za rak.
Znaci ultimativno varanje, radovanje i na kraju velicanje istog za nesportski potez za koji se treba dobiti crveni karton. Taj potez umjesto argument protiv njega ovdje se koristi za kao da je to nesto pozitivno. Da ne pricamo da je rijec o narkomanu koji bi u danasnjem fudbalu vise bio van terena zbog suspenzija nego sto bi igrao.

Vidim mnogi ovdje Messiju zamjeraju preokret Liverpula i Rome haha pa isti taj Messi koji obje te ekipe izdominira donese prednost od 3-0 u prvom mecu koje ostatak njegove ekipe cija je odgovornost odbrana nije u stanju da zadrzi stecenu prednost koju bi zadrzalo 90% slabijih ekipa od Barcelone i sada se to Messiju zamjera.

Svjetska i Evropska prvenstva su precijenjena iz prostog razloga jer su to turniri od 6-7 utakmica dje se moze desiti da svaka prevara moze imati dobrih nekoliko tekmi i prikazati se boljom nego sto jeste. Nije slucajnost da najveci promaseni transferi uglavnom budu igraci koji su imali dobro odigrani svjetski ili evropski turnir.

ZaZelju
x 52
Kontakt:

Post Postao/la ZaZelju » 13 maj 2020, 18:53

Drape je napisao/la:
13 maj 2020, 14:14
U Americi je najveći sportista ikad Babe Ruth samo što on nije toliko poznat u ostatku svijeta jer bejzbol je ipak samo američka stvar. Bio je toliko dominantan da su u jednoj sezoni samo dvije ekipe imale više "home runs" nego on sam, što je jednako da fudbaler ima više postignutih golova nego samo dvije ekipe u ligi. Bio je jedan od najboljih "pitchersa" u bejzbolu iako je najčešće igrao sasvim drugu poziciju i ulogu, što je jednako kad bi u fudbalu najbolji napadač na svijetu mogao odigrati kad treba i defanzivnog veznog na nivou top 5 defanzivnih veznih igrača. The Associated Press ga je 1999. godine izabrao za "sportistu stoljeća".
Sve je to tacno, ali kakav je to sport koji se igra svaki dan jer ne zahtijeva skoro nikakav fizicki napor. Pa Babe Ruth je bio "overweight". Mozes komotno odrijemati na klupi dok do tebe red dodje da igras. Mecevi traju po nekoliko sati i na kraju jedan home run odluci pobjednika.

Osim13
x 2872
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 13 maj 2020, 18:56

Taj frajer se bavio sportom u vrijeme dinosaurusa kbt
Premijer Liga BiH - 6x
Kup BiH - 6x
Superkup BiH - 3x
Prva liga SFRJ - 1x
Prvenstvo Narodne republike BiH - 1x

Epidaurus
x 743
Kontakt:

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2020, 18:59

Muhamed Ali. Stvari za koje se on borio i zalagao su vece od sporta. Uspjesnijih vjerovatno ima al vecih ne bih rekao.
#MambaOut
#ShineonYoucrazyDiamond
23.08.1978 - 26.01.2020
Zivis moj Boze. 8/24 forever.

ZaZelju
x 52
Kontakt:

Post Postao/la ZaZelju » 13 maj 2020, 19:13

Epidaurus je napisao/la:
13 maj 2020, 18:59
Muhamed Ali. Stvari za koje se on borio i zalagao su vece od sporta. Uspjesnijih vjerovatno ima al vecih ne bih rekao.
Ali je bio veci od sporta.
Njegov uticaj na druge sportiste, afroamerikance opcenito, je bio veci od svih drugih sportista u njegovo vrijeme zajedno. Cak su glumci, muzicari i politicari u Aliju vidjeli najveceg uzora.

Drape
x 307
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 13 maj 2020, 19:35

Ako se gleda opšti uticaj na zajednicu onda je najveći brazilski fudbaler Socrates. Visok i suhonjav izgledao je neobično za jednog veznog fudbalera(bio je jedan od najboljih veznih igrača svoje ere) ali to je ono najmanje neobično kod njega. Završio je medicinu još kao aktivan fudbaler, bio politički aktivist, zaljubljenik u filozofiju, pisao, pušio je od 13. godine a ubrzo se i propio. Liječio je siromašne, borio se za radnička prava, bunio se protiv režima u Brazilu kad su za to uništavane karijere i još gore stvari, pri kraju života je odbio novu jetru "preko reda" jer je smatrao da bi tako izdao ideal ravnopravnosti svih za šta se borio cijelog života. Možda nije najbolji sportista ali jeste najpametniji čovjek koji je usput bio i vrhunski sportista.

slika

ASD
x 323
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 14 maj 2020, 01:36

slika

Po meni najveći sportski rival Amerike. Prozvali su ga eksperiment.
Imao je strašan respekt od većine olimpijaca svojevremeno i poprilično je privlačio pažnju.

Rajaz
x 78
Kontakt:

Post Postao/la Rajaz » 14 maj 2020, 02:12

Jel tema najveći sportaš ili najveći političar među sportašima?

TonySosa
x 157
Kontakt:

Post Postao/la TonySosa » 14 maj 2020, 03:17

Bez političara Jordan, i to nije ni blizu.

bombaysaphire
x 128
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 17 maj 2020, 11:10

ASD je napisao/la:
14 maj 2020, 01:36
slika

Po meni najveći sportski rival Amerike. Prozvali su ga eksperiment.
Imao je strašan respekt od većine olimpijaca svojevremeno i poprilično je privlačio pažnju.
Bez premca najbolji sportista svih vremena , 889 mečeva 887 pobjeda uz samo 2 poraza , 13 godina bez poraza i sve to u najtežim kategorijama, ljude od 130+ kilograma bacao kao vreće...

Ovdje pišu o argumentskim patuljcima aj ba vozdra :rol: :rol: :rol:
Puhni Israfile

Bosanci i Hercegovci - " Pichke koje šute "

Ja došao sa Zdravkom Stojnićem k'o u "Kumu"
Don Asim Sarajlić

bombaysaphire
x 128
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 17 maj 2020, 11:25

japa je napisao/la:
13 maj 2020, 14:40
Osim13 je napisao/la:
Znaci ultimativno varanje, radovanje i na kraju velicanje istog za nesportski potez za koji se treba dobiti crveni karton. Taj potez umjesto argument protiv njega ovdje se koristi za kao da je to nesto pozitivno. Da ne pricamo da je rijec o narkomanu koji bi u danasnjem fudbalu vise bio van terena zbog suspenzija nego sto bi igrao.

Vidim mnogi ovdje Messiju zamjeraju preokret Liverpula i Rome haha pa isti taj Messi koji obje te ekipe izdominira donese prednost od 3-0 u prvom mecu koje ostatak njegove ekipe cija je odgovornost odbrana nije u stanju da zadrzi stecenu prednost koju bi zadrzalo 90% slabijih ekipa od Barcelone i sada se to Messiju zamjera.

Svjetska i Evropska prvenstva su precijenjena iz prostog razloga jer su to turniri od 6-7 utakmica dje se moze desiti da svaka prevara moze imati dobrih nekoliko tekmi i prikazati se boljom nego sto jeste. Nije slucajnost da najveci promaseni transferi uglavnom budu igraci koji su imali dobro odigrani svjetski ili evropski turnir.
Pa sve prevare odigraju odlično, ali ih malo yebe što kad dođu do kraja - ne osvoje ...
Vrati unazad 20 godina i evropsko i mundijal, ko je osim Grčke veliko iznenađenje?

Messiju se ne prebacuje što se desio taj preokret, prebacuje se njegovo "ponašanje" kad se sve to dešavalo , sagnuta glava i gledanje u pod...
Je li to rade najveći? Kad si već lider ekipe , pa majku mu obrati se drugim igračima, smiri ih ili im yebi mater uradi nešto, lik vazda isto glava u pod ..
Kad su preokrenuli PSG-a sjećam se slike na SS-u , Messi sa podignutim rukama , kad vratiš film sve ono što lider ekipe treba da radi , uradio je Neymar ...
Yebi ga , mediji to drugačije predstavljaju kao i uvijek ...

Na kraju da li mu je hormon rasta pomogao da ima tako jake noge ?
Puhni Israfile

Bosanci i Hercegovci - " Pichke koje šute "

Ja došao sa Zdravkom Stojnićem k'o u "Kumu"
Don Asim Sarajlić

japa
x 174
Kontakt:

Post Postao/la japa » 17 maj 2020, 11:48

bombaysaphire je napisao/la:
17 maj 2020, 11:25
japa je napisao/la:
13 maj 2020, 14:40
Osim13 je napisao/la:

Pa sve prevare odigraju odlično, ali ih malo yebe što kad dođu do kraja - ne osvoje ...
Vrati unazad 20 godina i evropsko i mundijal, ko je osim Grčke veliko iznenađenje?

Messiju se ne prebacuje što se desio taj preokret, prebacuje se njegovo "ponašanje" kad se sve to dešavalo , sagnuta glava i gledanje u pod...
Je li to rade najveći? Kad si već lider ekipe , pa majku mu obrati se drugim igračima, smiri ih ili im yebi mater uradi nešto, lik vazda isto glava u pod ..
Kad su preokrenuli PSG-a sjećam se slike na SS-u , Messi sa podignutim rukama , kad vratiš film sve ono što lider ekipe treba da radi , uradio je Neymar ...
Yebi ga , mediji to drugačije predstavljaju kao i uvijek ...

Na kraju da li mu je hormon rasta pomogao da ima tako jake noge ?
Ne ulazim u to kakve su njegove liderske sposobnosti, istina je da ni meni nije bogzna sta karizmatican niti mi izgleda ko neki ultimativni vodja kao Ramos npr. ali to ne bi trebalo da bude nesto presudno, cinjenica je da je oba ta dvomeca bio najbolji igrac svoje ekipe i da je zahvaljujuci njemu njegova ekipa isla sa velikom prednosti u revans.

Sto se tice prevara ja ti pricam o individualnim nastupima igraca a ne reprezentacija kao timova, jednostavno uzimati svjetsko kao neki presudni argument ne stoji pa C Ronaldo je do zadnjeg svjetskog mislim imao 1 gol na 3 mundijala cini mi se, uostalom argentinac je ina svjetskom je dosao do finala i bio igrac turnira tako da nije bas da to nije uspjeh.

Sto se tice hormona rasta licno poznajem osobu koja je u djetinjstvu uzimala to, i mogu reci da istina je da uzimajuci to dobijes mozda nesto na brzini mada nista posebno ali moja procjena je djaba da sada das nekom dijetetu to i posaljes ga da trenira, ukoliko nema vjestine, talenat, inteligenciju fudbalsku nema nista mnogo vece sanse da postane fudbaler od dijeteta koje nije uzimalo taj hormon. Tako da taj hormon i nije neka prednost da bi sada to potezao kao neki argument zasto je Messi postao toliko uspjesan.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.