Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 08 maj 2020, 04:12

Ejs mrtvi Higuain...

Kad je toliko elegantan, trebao je sam zabiti.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Captain4 » 08 maj 2020, 07:15

Ispadoše 3 titule iz vitrina.

TonySosa je napisao/la:
08 maj 2020, 04:12
Ejs mrtvi Higuain...

Kad je toliko elegantan, trebao je sam zabiti.
Messijeva 3 finala (SP i 2x Copa) > Ronaldovo Euro. Hamelje tipa Hugo Campagnaro i Ricky Alvarez je umjetnost dovesti do finala SP. Ronaldo je iza sebe imao brutalnu ekipu 2016. godine, a opet jedva grupu prošli. Pa vidi im put do finala, lakerski došli do finala. Još Gignac stativu opalio u sudijskoj nadoknadi finala. Nikad gore Euro. Mađarska-Island-Austrija-Hrvatska (jedva)-Poljska(penali)-Vels-Francuska. Pa Vels smo mi godinu prije mlatnuli bez Džeke. :rol:

Da se sreća samo malo poigrala (da je ovaj kloc Higuain zabio 1/3 ove) ili da je Portugal (ispao u grupnoj fazi/na penale od Poljske/Gignac gol a ne stativa), ne bi apsolutno nikakvog argumenta bilo da je Rona bolji od Messija. Trebam li objašnjavati Realove klempe? :wave:

Shvatam tebe kao navijača Reala da smatraš da je Rona bolji, subjektivan stav. Ali za sve nerealovce. Ronaldo je puno više sreće u karijeri imao od Messija, ali eto. Dovoljno je statistiku samo pogledati. :rol:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LlullSergio » 08 maj 2020, 07:43

Po cistom nogometnom skillu Midzo je najbolji, makar najbolji kojeg sam ja gledao. Okej Zuba je isto strasan bio, kao i Midzo fakticki nemoguc za branit samo ako pricamo o veličini jbg ovaj ce trajati haman citavu karijeru,a Zuba se raspao brzo (nazalost).

Midzi realno ne mozes plaho ni repku osporiti mada je uvijek zabavno pogledati kakve su ON i Veliki Gonzalo Higuain šanse masili u tim utakmicama :kafa:

Nedostatak leadershipa je nesto sto mu se moze zamjeriti. Previse je ono tiho na terenu, pogotovo za nekog ko stavi kapitensku oko ruke. Nema sta, spusta glavu na 3-0 u Rimu, zvirlja negdje u daljinu i tako. Halo zoves se Lionel Messi, mozes svakom igracu na svijetu je.bat mater,a da niko ne smije ni a reći.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 08 maj 2020, 08:58

Mah imao je i Midžo zicer u finalu SP, pa čak i slobodni kojeg voli više nego penal.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21306
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Epidaurus » 08 maj 2020, 22:57

Plaho se zaboravlja Messijev promasen zicer u finalu SP 2014. i promasen penal u raspucavanju u finalu Cope. Najbolji igrac sigurno jeste al prese.seravanje je samo druge krivit sto nema titulu s repkom. Taj isti Higuain dao go Belgiji 2014., protiv Svice ih vile nosale kad je Shaqiri cini mi se precku il stativu pogodii na samom kraju tekme.

Portugal 2016. je miljama daleko od brutalne ekipe. U CRovim najboljim godinama je Portugal imao dosta tanku ekipu. Messijeva Argentina kud i kamo jaca ekipa. Sem Pepea tu nisi imao WC igraca. Sad na kraju karijere ima napokon vrhunsku ekipu u reprezentaciji.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Captain4 » 09 maj 2020, 08:03

1 GK Sergio Romero
2 DF Ezequiel Garay
3 DF Hugo Campagnaro
4 DF Pablo Zabaleta
5 MF Fernando Gago
6 MF Lucas Biglia
7 MF Ángel Di María
8 MF Enzo Pérez
9 FW Gonzalo Higuaín
10 FW Lionel Messi (c)
11 MF Maxi Rodríguez
12 GK Agustín Orión
13 MF Augusto Fernández
14 MF Javier Mascherano
15 DF Martín Demichelis
16 DF Marcos Rojo
17 DF Federico Fernández
18 FW Rodrigo Palacio
19 MF Ricky Álvarez
20 FW Sergio Agüero
21 GK Mariano Andújar
22 FW Ezequiel Lavezzi
23 DF José María Basanta
Ja ovdje vidim 8-9 igrača i ostatak poluproizvoda. Imaš Messija, Di Mariu, Aguera, Mascherana, Higuaina od 'top' klase. Od toga ti makar jedan od ovog napadačkog oružja mora ostati na klupi jer ne mogu svi igrati. Pa ljudi su u odbranu imali Demichelisa u 35. godini i mrtvog Campagnara koji nikad i nije bio igrač. Kad dodaš činjenicu da sa ovakvom ekipom dođeš u finale SP gdje te čeka Njemačka koja na svakoj poziciji ima za klasu jačeg igrača osim na mjestu Messija i tog špica.. Ljudi ne shvataju šta znači odvesti ove panjeve u finale SP. Mislim da bi Messi i svi Argentinci radije da su ispali u četvrtini 2014. nego da su morali gledati promašaje ovog kloca epskih razmjera u tri finala.

1 GK Rui Patrício
2 DF Bruno Alves
3 DF Pepe
4 DF José Fonte
5 DF Raphaël Guerreiro
6 DF Ricardo Carvalho
7 FW Cristiano Ronaldo
8 MF João Moutinho
9 FW Eder
10 MF João Mário
11 MF Vieirinha
12 GK Anthony Lopes
13 MF Danilo
14 MF William Carvalho
15 MF André Gomes
16 MF Renato Sanches
17 FW Nani
18 MF Rafa Silva
19 DF Eliseu
20 FW Ricardo Quaresma
21 DF Cédric
22 GK Eduardo
23 MF Adrien Silva
Ovdje se može vidjeti sve. Imaš na svakoj poziciji kvalitetnog igrača. Ne kvalitetnog u rangu tadašnje Francuske/Njemačke, ali definitivno odmah po kvaliteti su iza njih. Ima i ovdje otpada, ali u manjini su i skoro nijedan nije odigrao značajniju rolu na prvenstvu kao kod Argentine.. Punopuno kompaktnija i fluidnija ekipa, gledaj samo sredinu, Moutinho-Joao Mario-Renato i ovaj brko William. Joao Mario brutalnu sezonu imao, odmah poslije prešao u Inter, šta reći u Renatu na Euru, brko doktorirao na zadnjem veznom. I opet prati kako se osvojila titula, spoj nafake i sreće.

Dogodine aBd Messi osvaja i Copu, a uz sportsku 'pravdu' iz SP. Da je imao najboljeg finišera svijeta Icardija umjesto ovog kloca ne bi apsolutno nikakvog razloga bilo da je Messi gori igrač od Ronalda. Jedini argument je repka. Dovoljno je statistiku vidjeti i na wikipediji koliko ko ima godina.

Stvarno ne znam po čemu ljudi mogu tvrditi da je Rona GOAT pored živog Messija (osim ako ne navijaju za Real). Nek mi neko objasni eto. Messijev prime je daleko dominantniji u odnosu na bilo čiji. :kafa:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LlullSergio » 09 maj 2020, 15:20

Pa imali su Icardija za 2018, pa pod blago receno sumnjivim okolnostima ispade iz ekipe.

A ne znam kako mislis po statistici, po golovima su tu negdje, cak i ako uzmes samo klubove. Messi ima neku prednost, ali an 600-700 golova ne moze 10-15 golova praviti toliku prednost. Dalje, sto se trofeja tice prednost postoji,ali nije toliko dominantno. 34-26 ja mislim. S tim da Ronaldo ima 5 LP i to svih 5 kao najbolji igrac svoje ekipe. A Messi 4, od kojih je u jednoj imao sporednu ulogu sa smo 2 utakmice u KO fazi.

Opet Messijeva prednost je u ligama, 10-6 vodi ja mislim. Ali realno imam izgovor za Ronalda, kakav takav. Dosao je u svome primeu u jednu ekipu koja je pravila rebuilding i tek trebala da postane nekakva dominantna sila. A Barca pocela sa svojom zlatnom generacijom, Xavi-Iniesta u primeu, iza najbolji Busquets, PIque, Alves,Puyol + Messi i na klupi Guardiola. Nije bilo realno da tek tako dodjes i osvajas lige...

Al' nebitno eto, nemam problem s tim da je Messi najbolji, samo ne slazem se da je toliko dominantniji statisticki. A ovo je bez daljeg zalazenja u statistiku i poredjenja golova u zavrsnicima KO i slicno.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Captain4 » 09 maj 2020, 17:01

Pa Messi je mlađi 3 godine i opet ima više golova.. eto zašto je dominantniji.
"We need to suffer. And we need to fight."

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la bombaysaphire » 09 maj 2020, 17:25

Najbolji svih vremena kako nema Xavia i Inieste doživljava historijske preokrete , gdje njegovoj ekipi nije dovoljno 3 gola prednosti iz prve utakmice ...
Ne možeš biti najbolji sportista svih vremena da kad se oba preokreta dešavaju , ti sagneš glavu i gledaš u travnjak ...

Čak i kad su PSG-a okrenuli isti je bio kad je Cavani zabio za 3:1, glava đole i bleji ...
Sreća Neymar nije bio takav ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LlullSergio » 10 maj 2020, 02:08

Captain4 je napisao/la:
09 maj 2020, 17:01
Pa Messi je mlađi 3 godine i opet ima više golova.. eto zašto je dominantniji.
Pa to nista zasad ne znaci. Mozda na sljedecoj utakmici slomi nogu i zavrsi karijeru.

Uostalom i Ronaldo jos traje, nije da je zavrsio karijeru.

P.S. Mladji je 2 godine.

Avatar
Celtic
Postovi: 3335
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Celtic » 10 maj 2020, 04:10


Pogledati šta je sve osvojio do svoje 21 godine i koliko je golova postigao :lol: :? Pa onda nakon one dvije povrede, dođe i osvoji svjetsko prvenstvo i bude najbolji strijelac, poslije transfer u Real Madrid. Još nije vodio sportski život i volio je dernečiti, piti i jesti šta mu je volja kao što je Zidane rekao i opet dođe i bude najbolji kako na treningu tako i na utakmici. Gigant od čovjeka i sportaša. Volio je fudbal igrao je dokle je mogao, pa i ona povreda u Milanu, kad su svi rekli to je to, čovjek se vrati ode u Brazilsku ligu i tamo rasturi. Što je u košarci Jordan to je u fudbalu Ronaldo i tu završava sva priča, tolike godine prolaze ali i dalje volim da pogledam njegove utakmice, neke dokumentarce. Jedan od najboljih, ostaje šteta što nikad nije Ligu prvaka osvojio.
El Fenomeno



SWOT
Postovi: 710
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la SWOT » 10 maj 2020, 05:28

Fikret iz Srebrenice je za mene najveći šampion.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 10 maj 2020, 05:29

Kako može biti gigant od sportaša neko ko nije vodio sportski život?
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Riziko
Postovi: 5833
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Riziko » 10 maj 2020, 09:46

ako ćemo gledati po svemu što je vezano za čovjeka, od kvaliteta igre, marketinga, popularnosti i čega sve ne, Jordan je tu bez premca.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ZaZelju » 10 maj 2020, 23:21

Kad bismo usporedili ono sto su pokazivali fudbaleri kao sto su Ronaldo jedan i drugi, Messi u cijeloj svojoj karijeri sa Maradonom do njegove 21 godine, ja bih opet dao prednost Maradoni.

Ovo je video o Maradoni koji je osvojio svjetsko prvenstvo do 19 godina.



A evo i 21-godisnjeg Maradone.


Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Puma » 11 maj 2020, 11:21



apelujem da se stavi kljuc na ovu temu
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ZaZelju » 11 maj 2020, 15:07



Slazem se da treba zakljucati ovu temu.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13365
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Rajaz » 12 maj 2020, 00:05

Ključaj

slika

slika


fali jedna liga, svjetsko prvenstvo do 20 godina i ljetne olimpijske igre :lol:

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ZaZelju » 12 maj 2020, 18:48

Ovo sto je Mesi osvojio sa Barcelonom, sve isto su uradili jos neki veliki fudbaleri zajedno s njim. Recimo Inijesta i Pike. Plus, sto su njih dvojica osvojili svjetsko i evropsko prvenstvo sa Spanijom, a on sa Argentinom nista na tom nivou. Ali isto tako Mesi je u zadnje dvije ili tri godine lige prvaka dozivio dva najsramotnija poraza ikad sa preokretima, od Rome i Liverpula. Nijedan drugi veliki fudbaler u historiji se ne moze pohvaliti s tim.
Mozda da je Mesi se nekim drugim, manje dominantnim klubom nesto osvojio, kao sto je recimo Maradona sa Napolijem u najjacoj tada ligi na svijetu uradio, bezobzira sto nije osvojio svjetsko, mozda bi se tada mogao porediti sa Maradonom.
Ovako Maradona i Pele u fudbalu, Jordan i James u kosarci, ali iznad svih Muhamed Ali u boksu su bolji i uspjesniji od njega.
Slazem se da je Mesi najbolji fudbaler i uz Lebrona najbolji sportista zadnjih 20 godina, ali fudbal i sport postoje mnogo duze.
Pogledajte Maradonine snimke i vidjecete da je Mesi njegova kopija, samo sto je Maradona bio jos bolji.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la BoixosNois1899 » 12 maj 2020, 18:56

Sad sam pogledao dokumenarac o Maradoni i ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je bolji od Messija.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.