Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
RollMan
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la RollMan » 05 maj 2020, 22:28

Tiger Woods bez premca
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ASD » 05 maj 2020, 22:29

Wandelanoite je napisao/la:
05 maj 2020, 22:17
ASD je napisao/la:
05 maj 2020, 21:25
Pa sjetite se koliko se plaćalo prije par godina kad su Mayweather i Pacquiao boksali da se gleda od kuće, a kamoli da odeš da gledaš.
De bolan ne prosipaj se, platezna moc EPL-a je 10x veca nego citav boks, da ne pricam o fudbalu u globalu.

Placa se jedan mec jer se nahajpa, a sta je sa ostalim mecevima tokom godine?

Pa jel znas ti koja je konkurencija u fudbalu? Svako dijete u osnovnoj skoli danas je igralo fudbal svugdje u svijetu. Ko god ima imalo talenta ide da trenira taj sport, a ko se bavi boksom?

Porediti fudbalere sa ostalim sportistima je smijesno i velika glupost.
Ne brukaj se druže nego upotrijebi internet.
Zarada na meču Mayweather-Pacquaio je bila skoro pola milijarde. U Americi si morao skoro dnevnicu dati da gledaš taj meč od kuće.
Lik da sad dođe iz penzije može glatko 100 miliona da uzme. Vjerujem da će to i učiniti.
Inače govorimo o sportu koji je daleko izvan zlatnih vremena.

Fudbal je najpopularniji sport na Svijetu prije svega jer je sirotinjski sport.
Da bi igrao treba ti lopta od 5 maraka i 4 kamena.
U mnogim razvijenim državama Svijeta tipa Japana, Koreje, SAD-a, Australije, Novog Zelanda, Kanade, Švicarske. To nije najpopularniji sport.

Avatar
RollMan
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la RollMan » 05 maj 2020, 22:38

ovdje je ASD poprilično upravu

https://www.forbes.com/athletes/#132cc61a55ae

u top 20 najplaćenijih sportista ima više nefudbalera nego fudbalera , još je ovo lista gdje su košarkaši potisnusti , 2016 čini mi se u top 6 bili LBJ I KD , pa Harden itd i bruka američkih fudbalera , tj najviše njih
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la AshburtonG » 05 maj 2020, 22:48

Da, ali od boksa moze da zivi po kategoriji mozda top 50 u svijetu(i to sam previse rekao, sve iznad top 20 su topovska meso), a od fudbala u svakoj drzavi na hiljade. Novac koji se okrece u fudbalu je nemoguce uporedit sa novcem u boksu, jer uopce nisu u istoj plateznoj hemisferi. Da jesu, velike borbe bi se odrzavale svakih 7 dana, a ne jednom ili 2x godisnje.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Wandelanoite » 05 maj 2020, 22:51

Kakvo prosipanje gluposti i vrijeđanje inteligencije.

Pa jedna liga u fudbalu vrijedi vise nego citav taj sport sto se tice novca.

Na godisnjem nivou u fudbalu se obrne vise nego kad se kosarka, boks i tenis sastave.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ASD » 05 maj 2020, 22:53

AshburtonG je napisao/la:
05 maj 2020, 22:48
Da, ali od boksa moze da zivi po kategoriji mozda top 50 u svijetu(i to sam previse rekao, sve iznad top 20 su topovska meso), a od fudbala u svakoj drzavi na hiljade. Novac koji se okrece u fudbalu je nemoguce uporedit sa novcem u boksu, jer uopce nisu u istoj plateznoj hemisferi. Da jesu, velike borbe bi se odrzavale svakih 7 dana, a ne jednom ili 2x godisnje.
Da, ali u kontekstu platežne moći pojedinaca se može itekako govoriti o boksu kao i o fudbalu.
Ipak je ovo tema gdje se priča o "onih par", a ne onim ne bitnim po drugim i trećim ligama.

p.s. boks mečevi se rijetko održavaju prije svega jer za mečeve treba jako velika priprema, od par mjeseci, a i poslije toga treba sanirati povrede koje nastupe.
12 rundi profesionalnog boksa je najveći mogući fizički napor koji jedan sportista može da doživi.
3 minute jedne runde traju kao godina.
Wandelanoite je napisao/la:
05 maj 2020, 22:51
Kakvo prosipanje gluposti i vrijeđanje inteligencije.

Pa jedna liga u fudbalu vrijedi vise nego citav taj sport sto se tice novca.

Na godisnjem nivou u fudbalu se obrne vise nego kad se kosarka, boks i tenis sastave.
A kakvo to ima veze s Mesijevom platežnom moći kao pojedinca što neki igrač Eibara zaradi milion godišnje?
Činjenica je da je jedan Jordan najplaćeniji sportista svih vremena.
TI ne možeš reći on nije najplaćeniji sportista jer neki 4. plej 76ersa u to vrijeme slabo zarađivao. To nema veze s njim.
Ili recimo kad pričaš o pojedincima Aliju i Spinksu da su gledaniji od finala Svjetskog prvenstva. Ne možeš ti finalu svjetskog prvenstva dodati meč Urugvaja i Paragvaja koji nema veze s njima.
Ovo je tema koja se tiče pojedinaca, a ne sportova.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Wandelanoite » 05 maj 2020, 22:58

Uzmi stotinu djece i pitaj ih o sportu, 90 ce ih reci fudbal, a od tih 100, 99 ih ga je igralo. Svako ko imalo talenta ima trenirao ga je, konkurencija ti je skoro sva sposobna i sportski orijentirana muska populacija na svijetu. 95% boksera su ko djeca igrali fudbal i da su imali imalo talenta ne bi pogledali ka boksu.

U takvom omjeru jasno je da se niko ne moze porediti s fudbalerima niti fudbalom. Smijesno je porediti boks i fudbal.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Peckham
Postovi: 55
Pridružen/a: 17 apr 2020, 01:55
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Peckham » 05 maj 2020, 23:02

A od stotinu djece 120 ih je udaralo u jastuke zamisljajuci da je vreca. :kafa:
This time next year we'll be milionaires👉

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Wandelanoite » 05 maj 2020, 23:03

ASD je napisao/la:
05 maj 2020, 22:53


A kakvo to ima veze s Mesijevom platežnom moći kao pojedinca što neki igrač Eibara zaradi milion godišnje?
Činjenica je da je jedan Jordan najplaćeniji sportista svih vremena.
TI ne možeš reći on nije najplaćeniji sportista jer neki 4. plej 76ersa u to vrijeme slabo zarađivao. To nema veze s njim.
Ili recimo kad pričaš o pojedincima Aliju i Spinksu da su gledaniji od finala Svjetskog prvenstva. Ne možeš ti finalu svjetskog prvenstva dodati meč Urugvaja i Paragvaja koji nema veze s njima.
Ovo je tema koja se tiče pojedinaca, a ne sportova.
Cuj kakve veze ima. :facepalm:

Pa sav boks je danas jedan, dva meca godisnje i logicno da ce na tako malom uzorku se davati milioni da se to pogleda i organizuje, ostali bokseri dobiju kitu i uglavnom rade ko obezbjedjenja ili utjeruju dugove po svijetu da bi prezivili,a boksaju za par stotina eura.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 05 maj 2020, 23:07

irfo je napisao/la:
05 maj 2020, 22:10
TonySosa je napisao/la:
05 maj 2020, 21:55
irfo je napisao/la:
05 maj 2020, 20:59


Nemas sta biti siguran, kad ovdje imas sve

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... broadcasts

Jedino su olimpijade gledanije kad se uzme u obzir svi gledaoci kroz 20-30 dana trajanja olimpijade. Ali kad se gleda pojedinacni jednodnevni sportski mec to je Ali vs Spinks, i poslije toga takodjer imas nekoliko Alijevih meceva dok finala mundijala nema
Pa nema finala mundijala jer računaju za cjelokupan mundijal, a logično da ćeš odgledati i finale ako si prije toga gledao prethodne utakmice.

I ove liste nisu relevantne jer još pun qrac ljudi gleda na crno, pogotovo u današnje doba.
Ili jednostavno mozes koristiti google i pronaci informacije o tome koliki je broj ljudi gledo umjesto sto izmisljas toplu vodu
https://www.statista.com/chart/16875/su ... cup-final/
znaci cetri puta manje gledalaca gleda finala svjetskih prvenstava nego borbu Alija
Ne znam koliko ti puta moram napisati da ljudi više gledaju na crno, i šta on zna koliko je ljudi u mojoj kući gledalo finale? Možda je došao ceo komšiluk da isprati utakmicu?

A ovo da je gledalo dvije milijarde ljudi Alija je dokaz koliko su ljudi glupi jer pola njih je gledalo zbog političke situacije oko Muhameda. Još postavi meč negdje u Africi, pa se svaki Zanzibarac naloži još više.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ASD » 05 maj 2020, 23:09

Mislim. Shvatam argument. Ali on nije presudan.
Kvantitet ne znači nužno i kvalitet.
Indonezija recimo ima preko 100 miliona muškaraca. Zaluđeni su fudbalom i većina ga je igrala.
Ali džaba ti to kada je naš prosječan kanton fudbalski jači od njih.

Avatar
rtm86
Postovi: 413
Pridružen/a: 08 mar 2010, 13:31
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la rtm86 » 05 maj 2020, 23:20

Kao neko ko se u zivotu voli samo fudbal od svih sportova, mislim da ni jedan fudbaler se ne moze porediti sa npr. jednim Michelom Jordanom. Kosarku ne volim jos od srednje, ogadila mi se, ali porediti nekog napadaca, veznjaka ili bilo kojeg drugog fudbalera sa covjekom koji u NBA ligi (koje je realno svemirsko takmicenje za sva ostala takmicenja u svijetu prema komercijalnim i fizickim zahtjevima) osvojio toliko licnih i kolektivnih nagrada (od najboljeg odbrambenog igraca, do najvise koseva, najvise zakucavanja, najkorisniji igrac.... sta god zamislis.)

Samo moje misljenje...

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Wandelanoite » 05 maj 2020, 23:27

Svaka cast Jordanu, ali NBA igrace nikad ni na jednu listu ne bi stavio sto se tice sporta.

Uvreda je za ostale ciste sportase.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 maj 2020, 03:48

Mnogi se slažu da je Muhammad Ali bio najveći boksač svih vremena, no njegov život i stavovi izvan ringa podjednako se pamte. Još s 18 godina osvojio je zlatnu medalju, za vrijeme ljetne Olimpijade 1960. Ubrzo postaje nacionalni heroj, no Amerika uskoro postaje nacija u ratu. Rat u Vijetnamu traje od 1955., no SAD 1965. ulazi u rat s kopnenim snagama te provodi mobilizaciju vojnika.

Ali je pak s 18 godina, kao i svi muškarci u SAD-u, polagao vojni ispit - i nije prošao, zaključeno je da su mu pisanje i gramatika "ispod standarda" (uzrok je bio njegova disleksija), on sam je to kasnije u svom stilu komentirao - "Rekao sam da sam najveći, ne i najpametniji!".

No, nakon početka američke vojne invazije na Vijetnam vojska je snizila standard i počela mobilizirati sve muškarce, a tada je Ali zauzeo svoj stav po kojem će ga se pamtiti možda podjednako kao i po njegovim uspjesima u ringu.

1966. dobio je pismo u kojem se navodilo kako prema novom pravilniku može biti mobiliziran u vojsku za Rat u Vijetnamu. Po tom saznanju javno je poručio kako odbija sudjelovati u američkoj vojsci. Poznata je njegova izjava: "Nemam ja nikakvih sukoba s Viet Congom... Oni me nikada nisu nazvali crnčugom".

Ključni dan je pak bio 28. travnja 1967. kada je pozvan da se mora pojaviti u sjedištu oružanih snaga u Houstonu gdje je tada imao mjesto prebivališta. Pojavio se, no odbio je pristupiti nakon što je njegovo ime prozvano - čak tri puta. Nakon toga službenik ga je upozorio da ovo što čini je kazneno djelo za koje može odgovarati s do 5 godina zatvora i novčanom kaznom u iznosu od 10,000 USD. No, još jednom, Ali je odbio ustati...

Već istog dana američka atletska komisija suspendirala je njegovu boksačku licencu te su mu oduzete sve titule.

Zatvorsku kaznu je izbjegao, no ukinuto mu je pravo bavljenja sportom na 3 godine. Kasnije, kako se stav Amerikanaca prema Ratu u Vijetnamu počeo mijenjati tako se mijenjao i stav prema Aliju kojeg su sada mnogi (ponovno) vidjeli kao heroja.

Podsjetimo, rođen pod imenom Cassius Marcellus Clay Jr. promijenio je ime 1961. u Muhammad Ali kada je prešao na Islam. Prelazak na Islam bio je ujedno i jedan od važnijih razloga zašto je odbijao služiti u američkoj vojsci. Govoreći o tome istaknuo je: "Rat je protiv učenja Kur'ana. Nije da se pokušavam izvući iz vojske. Mi ne smijemo učestvovati u ratovima, osim ako ih Allah ili Poslanik ne proglasi. Ne sudjelujemo u kršćanskim ratovima ili ratovima nevjernika".

No, najpoznatiji govor bio je onaj kojeg je dao pred skupinom od oko 4,000 studenata na Harvardu. Tada je poručio: "Moj neprijatelj je bijeli čovjek, a ne Viet Cong ili Kinezi ili Japanci. Ti si moj protivnik kad želim slobodu. Ti si moj protivnik kad želim pravdu. Ti si moj protivnik kad želim jednakost. Nećete se založiti za mene ni u Americi, zbog mojih religioznih uvjerenja - i želite da idem negdje i da se borim, ali nećete se založiti za mene ni ovdje, kod kuće?".

Postao je ikona anti-establišmenta. Tisuće crnaca diljem SAD-a slijedilo je njegov primjer i odbilo služiti u američkoj vojsci. U isto vrijeme NSA i FBI aktivno su nadzirali njegovu komunikaciju (i drugih sličnih aktera) u tajnoj operaciji "Minaret".

Važnost Alijevog stava možda je najbolje opisao sportski novinar i kolumnist lista The New York Times, William Rhoden: "Alijevi potezi promijenili su moj standard po pitanju što predstavlja velikog sportaša. Imati odličan skok ili znati stati na udarac zvona više nije bilo dovoljno. Što činiš za oslobođenje svog naroda? Što si napravio da bi tvoja zemlja postigla savez njenih osnovnih principa?".

Jedan od poznatih američkih promotora boksa, Bob Arum, nije se slagao s Alijevim potezom, tada, no kasnije je promijenio mišljenje - "Kad se osvrnem na njegov život mogu reći da sam bio privilegiran da sam ga mogao zvati prijateljem i proveo sam puno vremena s njim. Teško mi je govoriti o njegovim podvizima u boksu, jer koliko god bili sjajni oni su blijedi u odnosu na utjecaj koji je imao na svijet. Učinio je ono što je smatrao ispravnim. I pokazalo se da je on bio u pravu, a ja u krivu", poručio je 2016. Arum.

Priča o Alijevom otporu obrađena je u odličnom dokumentarnom filmu "The Trials of Muhammad Ali" iz 2013 godine
:bow:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la lucky13 » 06 maj 2020, 23:42

fudbal jeste daleko najpopularniji sport ali daleko i od toga da je to svugdje i da je globalno svjet za sebe. pogotovo daleko od toga da ga igra preko 90% populacije i da su svi ostali sportisti neuspjeli fudbaleri. ko ima sportsko tijelo, motoriku, osjecaj za igru i loptu taj je dobar u vecini sportova. ko je smotan, smotan je za sve. imas masu vrhunskih sportista koji su dosta uspjesno igrali ili trenirali vise razlicitih sportova. ali uzmimo na primjer 3 najmnogoljudnije zemlje na svijetu koje zajedno cine preko 40 % svjetske populacije: kina, indija i USA i fudbal je tu iza niza drugih sportova po popularnosti. cisto sumnjam da je preko 90% populacije u tim zemljama igralo fudbal ili pokusalo da ga trenira. ne mozes suditi o cijelom svijetu na osnovu sopstvenog iskustva. pa ako je sva tvoja raja igrala fudbal onda je i cijeli svijet. u nekim strogo islamskim talibanskim oblastima je sport zabranjen. medju primitivnim plemenima je najsport sta znmam, ples ili skakanje u vis u mjestu i mnogi vjerovatno nisu ni culi za fudbal a opet ni u nekim visokorazvijenim zemljama poput japana, kanade i australije fudbal nije najpopularniji. pa ni u nekim zemljama evrope kao sto je litvanija (kosarka). uopsteno mozemo reci da je od 6 naseljenih kontinenata fudbal najpopularniji na 3: evropi, juznoj americi i africi a na 3 to nije: azija, sjeverna amerika i okeanija. a sigurno da preko polovine globalnog stanovnistva nije pretjerano zainteresovano za fudbal. sto opet ne znaci da u poredjenju sa ostalim sportovima nije globalno u velikoj prednosti. ali daleko od toga da je globalno i uopsteno svjet za sebe. cak i u zemljama gdje je najpopularniji ne mozes reci da ga obozava 90% ljudi. mnogi uopste nisu zainteresovani ni za jedan sport. pa onda podijelis ostatak na mnogo drugih sportova. i ako dodjes do nekog procenta od 30 posto dobijes da je jako dominantan jer je prvi sljedeci sport na mnozda nekih 10-15 % zaludjenih na totalnu masu ljudi.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 06 maj 2020, 23:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Peckham
Postovi: 55
Pridružen/a: 17 apr 2020, 01:55
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Peckham » 06 maj 2020, 23:47

Rajaz je napisao/la:
06 maj 2020, 19:14


Messi piša Jordana

a onda se popiša i na Alija i njegove muslimansko patrijarhatske drkotine
Tebe će Messi izostaviti sa pišanjem.
sa tobom će da obriše guzicu
This time next year we'll be milionaires👉

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la BoixosNois1899 » 07 maj 2020, 21:24

Lionel Messi.

Možete zaključati temu.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Goretzka » 07 maj 2020, 21:29

Messi nije ni najveci fudbaler svih vremena kamoli sportista :roll:

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la BoixosNois1899 » 07 maj 2020, 23:51

Bolji je Ronaldo jer donira pare Palestincima.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Captain4 » 08 maj 2020, 03:58

Što se tiče fudbala, Messi je za mene ubjedljivo broj jedan. Njegova elegancija, sposobnost pronalaska rješenja u gotovo svakoj situaciji 1v1, magičnost, talent, brzina razmišljanja.. Ne postoji igrač koji me toliko impresionirao svim ovim stavkama, Messi se može samo teoretski braniti postavljenim bunkerom ili ako je čovjek koji ga čuva u najboljem modeu (Bešić 2014.). Barcelona će se ugasiti kada se on penzioniše, njihov domet će biti plasman u Ligu prvaka gdje će opasno krahirati. Dovoljno je vidjeti koliko znači za igru Barce. Za sve koji umanjuju njegove uspjehe zbog repke, frajer je odveo Argentinu u finale Svjetskog prvenstva, zamalo pogodio za titulu. U dvije Cope mrtvi Higuain ga syebe i promaši zicere. Jednostavno nije nafaka da uzme, vidjet ćemo kakvi će doći u Katar gdje će gotovo sigurno igrati ako bude zdrav, vjerovatno će se Messi spustiti na CM to prvenstvo zbog godina. Njegov peak je mnogomnogo bolji od peaka bilo koga drugog u svijetu fudbala.
"We need to suffer. And we need to fight."

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.