Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LenBias » 16 sep 2013, 10:35

Valencia je napisao/la:Najveci je Maradona.

Niko ni prije ni poslije nije uspjeo probuditi takvu strast medju gledaocima. Lik je bio najbolji fudbaler svog vremena i PUNO VISE OD TOGA. Energija kojom je zracio mogla se osjetiti i preko televizora.

Stojkovic je jedne prilike izjavio. Izasli smo se zagrijati prije pocetka utakmice... Tada smo zapazili Maradonu kako se bos setka terenom kao da se za nekoliko minuta ne igra vazna utakmica. Svi smo stali i gledali u njega.

Lik u Argentini ima svoju crkvu. Skandiraju mu i dan danas. To je razlika izmedju njega i ostalih.

Takva pojava je donekle bio Drazen Petrovic, samo na drugaciji nacin. Razlika je sto je on takav status uzivao u Jugi, a Maradona u cijelom svijetu.

Ja sam u to vrijeme bio klinjo, al sam na pomen Maradone i Petrovica imao osjecaj da ljudi pricaj o Bogu.

I sada se najezim kad se sjetim 94-te i Maradone u dresu Argentine. Taj osjecaj ne jenjava. Koja karizma, jebote. I sada se odlicno sjecam soka kada sam cuo da je udaljen sa prvenstva.

Ali, Dzordan, Bubka, Kasparov, Sumaher, Sena, Federer, Nadal... Svi su oni veliki i isticu se na svoj nacin, al niko nije bio pojava kao Maradona. Niko nije do te mjere opcionio gledaoca.
opisujes licnost a ne sportasa, zanimljivo, kretenska narkomancina ne moze biti najveci sportas svih vremena ni pod tackom razno, dozovi se covjece :roll:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la chelsea358 » 16 sep 2013, 11:01

Muhammad Ali,Jahangir Khan,Roger Federer,Giacomo Agostini,Michael Doohan,Senna,Vale, Gretzky,Jordan,Fangio

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la schweinsteiger » 16 sep 2013, 23:45

Monolog je napisao/la:
schweinsteiger je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Garri Kasparow.
Kasparov*

I kako ce on biti najveci sportas,kad sah nije sportska igra,nego boardgame ?


Ne moze se izdvojiti nikako jedan,ovo je kao da pitas za najbolji film,ili najbolju pjesmu.

Roger Federer,Michael Jordan,Wayne Gretzky,Steve Redgrave,Jesse Owens,Babe Ruth,Muhammad Ali,Michael Schumacher,Joe Montana,Jack Nicklaus,Michael Phelps,Usain Bolt,Matti Nykänen.
Prijatelju, šah je u preko 100 zemalja priznat kao SPORT što ga i svrstava u sportove. Uostalom priča o ubacivanju šaha na OI (nije bitno što ista nije niti će ikada biti sprovedena u djelo) dovoljno govori o tome šta je šah. Stoga Kasparov ( :D ) zaslužuje biti na ovoj listi, sviđalo se to tebi ili ne.

I mahjong isto svrstavaju u sportove i domine,a i sudoku.Boga mi,ja nisam ni znao da sam ovoliki sportista.
Prica o ubacivanju koju je pokrenuo sam predsjednik sahovske federacije.Kako uvrstiti "umni sport" na smotru fizickog natjecanja,valjda Olimpijada ima neke temelje na kojima se gradi?

Ista situacija je bridžom,stoga "veliki Bob Hamman",zasluzuje biti na ovoj listi,svidjalo se to tebi ili ne.
#miasanmia

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LenBias » 17 sep 2013, 12:07

sah jeste sport ali je nemoguce svrstati kasparova u najbolje sportase svih vremena, nekako nije fer bas zbog toga sto si napisao, sport pozdrazumjeva fizicki rad a svi znamo koliko istog ima u sahu :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 sep 2013, 19:28

slika

[youtube][/youtube]

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Claus » 17 sep 2013, 19:37

LenBias je napisao/la:sah jeste sport ali je nemoguce svrstati kasparova u najbolje sportase svih vremena, nekako nije fer bas zbog toga sto si napisao, sport pozdrazumjeva fizicki rad a svi znamo koliko istog ima u sahu :mrgreen:
Ako jeste sport, zašto bi ga bilo nemoguće svrstati među najbolje? :? Sport ne podrazumijeva fizički rad. U jednoj od definicija stoji: "Sport je fizička ili mentalna aktivnost koju čovjek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju natjecanja sa protivnikom ili protivničkim timom, uz primjenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobjednik." Po tvojoj logici, mi bismo mogli onda i fizikanerima zamjeriti što u pojedinim sportovima ne koriste mnogo mentalne sposobnosti.

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la AA23 » 17 sep 2013, 19:43

Federer, MJ, Tiger Woods.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LenBias » 17 sep 2013, 19:49

Claus je napisao/la:
LenBias je napisao/la:sah jeste sport ali je nemoguce svrstati kasparova u najbolje sportase svih vremena, nekako nije fer bas zbog toga sto si napisao, sport pozdrazumjeva fizicki rad a svi znamo koliko istog ima u sahu :mrgreen:
Ako jeste sport, zašto bi ga bilo nemoguće svrstati među najbolje? :? Sport ne podrazumijeva fizički rad. U jednoj od definicija stoji: "Sport je fizička ili mentalna aktivnost koju čovjek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju natjecanja sa protivnikom ili protivničkim timom, uz primjenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobjednik." Po tvojoj logici, mi bismo mogli onda i fizikanerima zamjeriti što u pojedinim sportovima ne koriste mnogo mentalne sposobnosti.
nije to moja logika nego je tako nametnutno jednostavno da sportas podrazumjeva daleko vise fizicku spremnost nego mentalnu, to je surova istina druze moj, eh sad to mentalno razlike odlicne od dobrih pa tako imas hrpu fizicki prespremnih ali mutavih sportasa, isto tako vjerovatno dosta pametnih a fizicki ne tako dominantnih dok se iznad njih daleko izdvajaju oni koji imaju i jedno i drugo
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 sep 2013, 19:52

Ko kaže da za šahiste nije bitna fizička pripremljenost, svi znaju da je cipelarenje ispod stola najbolja taktika.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Johny » 14 okt 2013, 13:05

Da bi bio najbolji sportista svih vremena potrebno je razmotriti vise parametara.

1.Uspjeh
2.Uporedba sa ostatkom konkurencije
3.Prezentiranje sporta i utjecaj na popularizaciju istog.
4.Slika u ocima fanova.


Mali broj njih se moze pohvaliti sa ovim ali definitivno se isticu Jordan,Ali i Loeb !
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LBJ MVP » 14 okt 2013, 14:46

Johny je napisao/la:Da bi bio najbolji sportista svih vremena potrebno je razmotriti vise parametara.

1.Uspjeh
2.Uporedba sa ostatkom konkurencije
3.Prezentiranje sporta i utjecaj na popularizaciju istog.
4.Slika u ocima fanova.


Mali broj njih se moze pohvaliti sa ovim ali definitivno se isticu Jordan,Ali i Loeb !
Jordan nije imao jaku konkurenciju.U 80im i 00im nikada ne bi ostavio onakav trag.

Rekao sam već jednom i opet ću Ali je najveći svih vremena.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LenBias » 14 okt 2013, 14:58

u uzu konkurenciju mora uci i bolt :)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Donnie Darko » 14 okt 2013, 15:06

Jordan bi u 00im zabijao 45 poena po utakmici.

Ne bi ostavio onakav trag :roll:

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la filip13 » 14 okt 2013, 15:07

svasta covjek ovdje moze procitati

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LBJ MVP » 14 okt 2013, 15:08

Donnie Darko je napisao/la:Jordan bi u 00im zabijao 45 poena po utakmici.

Ne bi ostavio onakav trag :roll:
Ne znam koliko bi zabijao,ali znam da nikad ne bi osvojio pored Spursa i Lakersa.Pistonsi iz 2004. bi uzeli 3-4 naslova u 90im.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la filip13 » 14 okt 2013, 15:15

LBJ MVP je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Jordan bi u 00im zabijao 45 poena po utakmici.

Ne bi ostavio onakav trag :roll:
Ne znam koliko bi zabijao,ali znam da nikad ne bi osvojio pored Spursa i Lakersa.Pistonsi iz 2004. bi uzeli 3-4 naslova u 90im.


pored onakvih bullsa?

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Donnie Darko » 14 okt 2013, 15:19

LBJ MVP je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Jordan bi u 00im zabijao 45 poena po utakmici.

Ne bi ostavio onakav trag :roll:
Ne znam koliko bi zabijao,ali znam da nikad ne bi osvojio pored Spursa i Lakersa.Pistonsi iz 2004. bi uzeli 3-4 naslova u 90im.
Saigrac si mi, drag si mi inace ovako, ali realno, blage veze ti nemas.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Johny » 14 okt 2013, 15:52

Dobar je mali LBJ ali ovakvi postovi su katastrofalni.Ubili se za kastraciju. :mrgreen:
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Greivis » 14 okt 2013, 16:03

Donnie Darko je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la: Ne znam koliko bi zabijao,ali znam da nikad ne bi osvojio pored Spursa i Lakersa.Pistonsi iz 2004. bi uzeli 3-4 naslova u 90im.
Saigrac si mi, drag si mi inace ovako, ali realno, blage veze ti nemas.
Ja se trudim da ne odgovorim jer ga volim.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 06 nov 2013, 23:34

zna se. Muhammed Ali, svjetski sampion u zlatnoj eri teske kategorije + borac za prava svoje rase, prkosenja jednom sistemu itd.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.