Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la let3 » 30 jul 2020, 16:14

Broje li se šahisti za ovu temu :mrgreen:

Avatar
Zundo
Postovi: 3539
Pridružen/a: 07 jun 2020, 16:02
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Zundo » 13 avg 2020, 21:37

Mihajlo Čeprkalo :kafa:
,,Volim svoga šampiona kao oči svoje".
SAMO SARAJ'VO

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la BoixosNois1899 » 19 avg 2020, 00:59

Lionel Messi
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2020, 21:04

let3 je napisao/la:
30 jul 2020, 16:14
Broje li se šahisti za ovu temu :mrgreen:
Kako je Magnus krenuo, niko ga ne moze zaustaviti.

U sahu naravno, nema karaktera da bude najbolji sportista :mrgreen: . Kao ni Messi btw :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la let3 » 20 avg 2020, 21:52

Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 21:04
let3 je napisao/la:
30 jul 2020, 16:14
Broje li se šahisti za ovu temu :mrgreen:
Kako je Magnus krenuo, niko ga ne moze zaustaviti.

U sahu naravno, nema karaktera da bude najbolji sportista :mrgreen: . Kao ni Messi btw :kafa: .
Pitanje je hoce li dostici Kasparova, Karpova, Fisera i tu staru gardu :mrgreen:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2020, 22:02

let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 21:52
Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 21:04
let3 je napisao/la:
30 jul 2020, 16:14
Broje li se šahisti za ovu temu :mrgreen:
Kako je Magnus krenuo, niko ga ne moze zaustaviti.

U sahu naravno, nema karaktera da bude najbolji sportista :mrgreen: . Kao ni Messi btw :kafa: .
Pitanje je hoce li dostici Kasparova, Karpova, Fisera i tu staru gardu :mrgreen:
Bolji je od svih njih. Kasparov je za njega rekao da je kombinacija Fischera i Karpova.

Covjek je prvak u klasicnom, rapid i blitzu, a vjerovatno je najbolji i u bulletu. I evo sad teskom mukom dobi Nakamuru, vjerovatno 2. najboljeg blitz igraca svih vremena.

Pitanje je samo moze li drzati nivo kao Kasparov, ja mislim da moze komotno, bar dok Firouzja ne poraste :mrgreen: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la let3 » 20 avg 2020, 22:08

A ne znam, Magnus je veliki igrac, ali Karpov vs. Kasparov je nekako sinonim za sah :mrgreen:
Skoro sam gledao dokumentarac o njima Dva kralja- jedna kruna na YT...kakvi rivali, kakvi ludaci :tokralju:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2020, 22:11

let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 22:08
A ne znam, Magnus je veliki igrac, ali Karpov vs. Kasparov je nekako sinonim za sah :mrgreen:
Skoro sam gledao dokumentarac o njima Dva kralja- jedna kruna na YT...kakvi rivali, kakvi ludaci :tokralju:
48 partija bez pobjednika? Epski duel, vjerovatno najvece rivalstvo u sahu ikada.

Ma znam, ja volim gledati te neke stare partije, i volim stil Kasparova, ali objektivno Magnus ima pozicioni sah u prstu.

Jeste pomalo ser.onja i arogantan, ali sampioni nisu dobrice :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15642
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la BosniaBoston » 20 avg 2020, 22:16

Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 22:11
let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 22:08
A ne znam, Magnus je veliki igrac, ali Karpov vs. Kasparov je nekako sinonim za sah :mrgreen:
Skoro sam gledao dokumentarac o njima Dva kralja- jedna kruna na YT...kakvi rivali, kakvi ludaci :tokralju:
48 partija bez pobjednika? Epski duel, vjerovatno najvece rivalstvo u sahu ikada.

Ma znam, ja volim gledati te neke stare partije, i volim stil Kasparova, ali objektivno Magnus ima pozicioni sah u prstu.

Jeste pomalo ser.onja i arogantan, ali sampioni nisu dobrice :kafa: .
Jbg mnogo je lakse biti 2800+ sahista sada nego tada. Prije si imao samo tablu, neke prirucnike i oca/dajdzu/amidzu/dedu a sad na internetu imaš bukvalno sve. Mozda jeste Carlsem bolji, ali je Kasparov bolji u odnosu na svoju konkurenciju nego sto je Magnus u odnosu na svoju + dugotrajnost i zato je GOAT
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la let3 » 20 avg 2020, 22:17

Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 22:11
let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 22:08
A ne znam, Magnus je veliki igrac, ali Karpov vs. Kasparov je nekako sinonim za sah :mrgreen:
Skoro sam gledao dokumentarac o njima Dva kralja- jedna kruna na YT...kakvi rivali, kakvi ludaci :tokralju:
48 partija bez pobjednika? Epski duel, vjerovatno najvece rivalstvo u sahu ikada.

Ma znam, ja volim gledati te neke stare partije, i volim stil Kasparova, ali objektivno Magnus ima pozicioni sah u prstu.

Jeste pomalo ser.onja i arogantan, ali sampioni nisu dobrice :kafa: .
144 partije , 104 remija, 21 pobjeda Kasparov, 19 pobjeda Karpov.

Nisu normalni :tokralju:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2020, 22:35

BosniaBoston je napisao/la:
20 avg 2020, 22:16
Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 22:11
let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 22:08
A ne znam, Magnus je veliki igrac, ali Karpov vs. Kasparov je nekako sinonim za sah :mrgreen:
Skoro sam gledao dokumentarac o njima Dva kralja- jedna kruna na YT...kakvi rivali, kakvi ludaci :tokralju:
48 partija bez pobjednika? Epski duel, vjerovatno najvece rivalstvo u sahu ikada.

Ma znam, ja volim gledati te neke stare partije, i volim stil Kasparova, ali objektivno Magnus ima pozicioni sah u prstu.

Jeste pomalo ser.onja i arogantan, ali sampioni nisu dobrice :kafa: .
Jbg mnogo je lakse biti 2800+ sahista sada nego tada. Prije si imao samo tablu, neke prirucnike i oca/dajdzu/amidzu/dedu a sad na internetu imaš bukvalno sve. Mozda jeste Carlsem bolji, ali je Kasparov bolji u odnosu na svoju konkurenciju nego sto je Magnus u odnosu na svoju + dugotrajnost i zato je GOAT
Generalni konsenzus je da su danasnji igraci najjaci ikada, samim tim Carlsen ima jacu konkurenciju. Da, moze tebi AlphaZero dati ideju, isto kao tada sto ti je tim velemajstora pripremao partije, ali ti moras igrati na kraju krajeva i sprovesti to u djelo.

I o cemu pricamo? Carlsen cisti konkurenciju dje stigne, covjek je neporazen u klasicnom formatu vise od godinu dana, pocistio je Magnus Tour i evo dobio realno boljeg Hikarua u finalu. Covjek je nadmocan u odnosu na konkurenciju.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la let3 » 20 avg 2020, 22:43

Ma skinuce Caruana tog arogantnog norvežanina. Dosta i njegovog kurchenja.
Malo je falilo da ga skine, skoro kad su igrali za titulu, ali ludaci odigrali sve remije u classicu :rol: kasnije u brzom razigravanju ga Carlsen otreso :puke:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2020, 22:46

let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 22:43
Ma skinuce Caruana tog arogantnog norvežanina. Dosta i njegovog kurchenja.
Malo je falilo da ga skine, skoro kad su igrali za titulu, ali ludaci odigrali sve remije u classicu :rol: kasnije u brzom razigravanju ga Carlsen otreso :puke:
Gledao sam to uzivo :mrgreen: . I evo Caruana, covjek je masina i ne moze me niko ubijediti da je on losiji igrac od recimo Ivanchuka.

A u tom matchu je Caruana dolazio sa nekim ludim varijacijama u Svesnjikov varijaciji i Magnus je manje, vise tokom partija pronalazio odgovore, i generalno je bio utisak da je Amerikanac bio mnogo bolje pripremljen, ali dzaba kad je ovaj masina.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12582
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la nerkolfc » 20 avg 2020, 22:48

Caruana je tu negdje s njim u klasičnom ali zato rapid i blitz dosta slabiji.

Rekao bih ako će ga neko skinuti sa trona to su Dubov ili Alireza
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Rajaz » 20 avg 2020, 22:48

Magnus naravno,

zbog razloga koje je kolega @BosniaBoston naveo.
Sve i svi napreduju pa tako i šah. Današnji igrači su istrenirani do savršenstva i vide 10 poteza unaprijed. Kompjuter i algoritmi su najzaslužniji jel.

Ono što je jasno je to da je Fischer najtalentovaniji šahista ikad.

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la let3 » 20 avg 2020, 23:00

Rajaz je napisao/la:
20 avg 2020, 22:48
Magnus naravno,

zbog razloga koje je kolega @BosniaBoston naveo.
Sve i svi napreduju pa tako i šah. Današnji igrači su istrenirani do savršenstva i vide 10 poteza unaprijed. Kompjuter i algoritmi su najzaslužniji jel.

Jest, ali su današnji šahisti nekako bez personalitija, ko roboti :mrgreen: samo šah i to je to.
Kad gledaš slike onih starih šahista tipa Talj, Kapablanka, Spaski, Korčnoj, Geller itd - vidiš boeme, to su cigare, alkohol, žene, noćni život :mrgreen:
Leoniod Stein umro od hercike sa dvije kurave u krevet :mrgreen: tako nešto je nezamislivo za današnje šahiste.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2020, 23:04

let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 23:00
Rajaz je napisao/la:
20 avg 2020, 22:48
Magnus naravno,

zbog razloga koje je kolega @BosniaBoston naveo.
Sve i svi napreduju pa tako i šah. Današnji igrači su istrenirani do savršenstva i vide 10 poteza unaprijed. Kompjuter i algoritmi su najzaslužniji jel.

Jest, ali su današnji šahisti nekako bez personalitija, ko roboti :mrgreen: samo šah i to je to.
Kad gledaš slike onih starih šahista tipa Talj, Kapablanka, Spaski, Korčnoj, Geller itd - vidiš boeme, to su cigare, alkohol, žene, noćni život :mrgreen:
Leoniod Stein umro od hercike sa dvije kurave u krevet :mrgreen: tako nešto je nezamislivo za današnje šahiste.
slika
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Rajaz » 20 avg 2020, 23:29

let3 je napisao/la:
20 avg 2020, 23:00
Rajaz je napisao/la:
20 avg 2020, 22:48
Magnus naravno,

zbog razloga koje je kolega @BosniaBoston naveo.
Sve i svi napreduju pa tako i šah. Današnji igrači su istrenirani do savršenstva i vide 10 poteza unaprijed. Kompjuter i algoritmi su najzaslužniji jel.

Jest, ali su današnji šahisti nekako bez personalitija, ko roboti :mrgreen: samo šah i to je to.
Kad gledaš slike onih starih šahista tipa Talj, Kapablanka, Spaski, Korčnoj, Geller itd - vidiš boeme, to su cigare, alkohol, žene, noćni život :mrgreen:
Leoniod Stein umro od hercike sa dvije kurave u krevet :mrgreen: tako nešto je nezamislivo za današnje šahiste.
Tako je, razmišljaju kao roboti. Zato i jesu najbolji u svome poslu.

A sad ko je najveći je'bač i boem je druga stvar :mrgreen:

Ja ću Fischera uvijek cijeniti kao najboljeg.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la bodi123 » 21 avg 2020, 12:39

Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 22:02
Bolji je od svih njih. Kasparov je za njega rekao da je kombinacija Fischera i Karpova.

Covjek je prvak u klasicnom, rapid i blitzu, a vjerovatno je najbolji i u bulletu. I evo sad teskom mukom dobi Nakamuru, vjerovatno 2. najboljeg blitz igraca svih vremena.

Pitanje je samo moze li drzati nivo kao Kasparov, ja mislim da moze komotno, bar dok Firouzja ne poraste :mrgreen: .
Prati se znači šah, nisam jedini :mrgreen:

Ne zna ni on kako se izvukao protiv 5head-a, trebao je gubiti 3-0 nakon prva 3 dana, ali eto šampiončina je, zato i jes najbolji. Hikaru je imao problema s kamerom u trećem meču rapida drugog dana, i to ga je koštalo vjerovatno pobjede i vodstva od 2-0 koje bi El Magnito teško stigao.

A jučer su odigrali strašan meč, na kraju Naka ne uspi dobit armagedon, šteta baš jer je zaslužio titulu.

Što se tiče Magnusa, od ovih s turnira kandidata Nepo i Vachier-Lagrave vode i među njima dvojicom treba tražiti idućeg izazivača. Nepo je pokazao da je u strašnoj formi na prošlom turniru legendi gdje je rutinski došao do finala, fin otpor pružio Magnusu. U rapidu mu definitivno može parirati, ali je veliko pitanje da li može doć do rapida, nešto nisam siguran da je u klasičnom toliko dobar. Francuz mi je totalna nepoznanica i nisam ga gledao uopšte. iz nekog razloga ga nema na ovim online turnirima nikako.

Caruana je već suprotna priča, u klasičnom odmah do Magnusa, ali šta mu pomaže kad će onaj odigrat 12 remija i onda ga sačekat u rapidu i poderat ko vola u kupusu.

Alireza je veliki potencijal al on tek treba da počne igrati ozbiljan šah s ovim najboljima. U bulletu i blitzu je već među elitom, doduše.

Šah je napredovao, današnji igrači su osjetno kvalitetniji od prethodnika što je i logično jel kad uzmeš u obzir šta Stockfish, AlphaZero i Leela svakodnevno izmišljaju. Kao i većini, i meni je Bobby najdraži jer ono što je radio se više nikad neće ponoviti. Capablancu takodjer gotivim jer je ludjak i Fischer prije Fischera.

Igraš li osim što pratiš? :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Nail for Real » 21 avg 2020, 13:55

bodi123 je napisao/la:
21 avg 2020, 12:39
Nail for Real je napisao/la:
20 avg 2020, 22:02
Bolji je od svih njih. Kasparov je za njega rekao da je kombinacija Fischera i Karpova.

Covjek je prvak u klasicnom, rapid i blitzu, a vjerovatno je najbolji i u bulletu. I evo sad teskom mukom dobi Nakamuru, vjerovatno 2. najboljeg blitz igraca svih vremena.

Pitanje je samo moze li drzati nivo kao Kasparov, ja mislim da moze komotno, bar dok Firouzja ne poraste :mrgreen: .
Prati se znači šah, nisam jedini :mrgreen:

Ne zna ni on kako se izvukao protiv 5head-a, trebao je gubiti 3-0 nakon prva 3 dana, ali eto šampiončina je, zato i jes najbolji. Hikaru je imao problema s kamerom u trećem meču rapida drugog dana, i to ga je koštalo vjerovatno pobjede i vodstva od 2-0 koje bi El Magnito teško stigao.

A jučer su odigrali strašan meč, na kraju Naka ne uspi dobit armagedon, šteta baš jer je zaslužio titulu.

Što se tiče Magnusa, od ovih s turnira kandidata Nepo i Vachier-Lagrave vode i među njima dvojicom treba tražiti idućeg izazivača. Nepo je pokazao da je u strašnoj formi na prošlom turniru legendi gdje je rutinski došao do finala, fin otpor pružio Magnusu. U rapidu mu definitivno može parirati, ali je veliko pitanje da li može doć do rapida, nešto nisam siguran da je u klasičnom toliko dobar. Francuz mi je totalna nepoznanica i nisam ga gledao uopšte. iz nekog razloga ga nema na ovim online turnirima nikako.

Caruana je već suprotna priča, u klasičnom odmah do Magnusa, ali šta mu pomaže kad će onaj odigrat 12 remija i onda ga sačekat u rapidu i poderat ko vola u kupusu.

Alireza je veliki potencijal al on tek treba da počne igrati ozbiljan šah s ovim najboljima. U bulletu i blitzu je već među elitom, doduše.

Šah je napredovao, današnji igrači su osjetno kvalitetniji od prethodnika što je i logično jel kad uzmeš u obzir šta Stockfish, AlphaZero i Leela svakodnevno izmišljaju. Kao i većini, i meni je Bobby najdraži jer ono što je radio se više nikad neće ponoviti. Capablancu takodjer gotivim jer je ludjak i Fischer prije Fischera.

Igraš li osim što pratiš? :mrgreen:
Steta za Warlorda, definitivno je bio bolji igrac u cijelom mecu, ali jbg Magnus je odigrao bolje u kljucnim momentima. Onu drugu blitz partiju sa crnim NIJE SMIO izgubiti, imao je komfornu poziciju i siguran sam da je malo vise razmisljao, da bi lagano odbranio i osvojio turnir. Steta...ali pokazao je da u speed chessu je tu sa Carlsenom, usudio bih se reci da su oni najbolji igraci u ovom formatu ikada. Bila je prava poslastica gledati.

Sto se tice Nepa, ima on mnogo dobar skor sa Magnusom u klasicnom formatu, mislim da je ili nerijeseno ili Magnus ima jednu pobjedu vise. Luda glava totalno, samo je sa njim problem sto nema konstantu, i tesko da on moze ista Carlsenu u mecu od 12 partija. Tipa, odigrace Francusku Odbranu i oduvace ga u jednoj partiji, ali se lako moze desiti da izgubi tri zaredom, takav je igrac.

A MVL je cuvao karte i nije puno forsirao sada, jer on sve baca na Candidates. Ja sam gledao njegove partije. On ti igra asimetricna otvaranja: Sicilian, Grunfeld, poceo je sada i Semi-Slav. Uziva u haosu, u neizvjesnosti. Voli skakace stavljati na rub table, uvijek trazi sanse da napadne. Jako opasan i on je mozda veca prijetnja Carlsenu.

Mada, let's call a spade a spade :mrgreen: . Magnus je jednostavno bolji od svih njih, i mislim da ce odbraniti titulu ko god da dodje.

A igram sah amaterski, vrtim se tu oko 1400 rejtinga, skoro sam igrao sa 5headom i bilo je ruzno gledati :mrgreen: .

EDIT:

:rol: :rol:

My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.