Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 15 sep 2020, 22:50

markonato ne slazem se s tobom. ti hr brojis sve medalje u analizi dok se kod onoga gdje je srbija jaca oslanjas samo na muskarce. masu tih medalja hrvatskoj su donijele zene npr janica, vlasic, perkovic. srbija ima vise medalja u zenskoj konkurenciji u kosarci i rukometu a u odbojci ih ima podosta. isto tako srpski tenis nije samo djokovic. tenis je planetarno najpopularniji zenski sport. i gro medalja za hr su osvojile zene ali se taj njihov uspjeh planetarno nikako ne moze mjeriti sa uspjehom jedne seles. a srbija je osim noleta imala jos 3 br1 u tenisu u singlu i 2 u dublu (boba do duse za vrijeme sfrj). najpopularniji zenski sportovi su dakako tenis pa odbojka a tu je srbija imala nevjerovatne uspjehe i glupo je to tek tako zanemariti dok se hr racunaju sve medalje od glinenih golubova do zenske atletike i skijanja.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 15 sep 2020, 23:12

Ma dobro, kad sam napisao kolektivno, mislio sam i na zene. Ne mijenja to puno stvari. Djoković je nesto posebno u konkurenciji i njihovih i nasih individualaca i zato sam ga i izdvojio...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 16 sep 2020, 00:07

pa ne znam sta si mislio ali po popisu nisu uvrstene zenske medalje sigurno a ni mnoge muske, mislim da si recimo vaterpolo potpuno izostavio a i po neku iz ostalih sportova (recimo imamo 4 medalje iz muskog rukometa a ne 3).

citat: "Srbija ima 10 medalja vise u timskim sportovima i ne samo to, ima 9 zlatnih medalja, naspram hrvatskih 3."

sr ima 5 + 1 zlatnih u kosarci, 4 + 4 u odbojci i 12 + 0 u vaterpolu to je 21 + 5 = 26 zlatnih medalja u ta 3 sporta samo sa OI, SP i EP. kako si ti dobio 9 (vjerovatno samo muska kosarka i odbojka)? za hr opet je 3 ako ne racunamo vaterpolo tj. 3 rukometna zlata.

i ne bih rekao da ima samo 10 medalja vise sa ovih najvecih takmicenja (OI, SP, EP) u timskim sportovima:

sr - hr medalje muske+zenske (zlata)

fudbal: 0+0 - 2+0 (0-0)
kosarka: 11+3 - 4+0 (5+1 - 0+0)
odbojka: 14+8 - 0+3 (4+4 - 0+0)
rukomet: 4+2 - 14+0 (0+0 - 3+0)
vaterpolo: 24+0 - 14+0 (12+0 - 4+0)
------------------------------------------
ukupno: 53+13 - 32+3 (21+5 - 7+0)
sveukupno: 66 - 35 (26 - 7)

to je 31 (ne 10) medalja vise i 19 (ne 6) zlata vise.

a sto se tice noleta, ni seles nije ni najmanje zaostajala za njim po toj posebnosti ali su je zaustavili onako kako su je zaustavili.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 16 sep 2020, 18:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 16 sep 2020, 07:51

Da u pravu si, napravio sam previd kod rukometa i umjesto 4 racunao 3 medalje...
Ne znam otkud ti 24 u vatetpolu, kako god gledam, imamo 23. Jedino ako ne racunas onu iz 1991? :roll:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 16 sep 2020, 08:15

Da, hr vaterpolisti nisu učestvovali na tom prvenstvu.

treba i napomenuti da je sr imala sankcije i nije mogla ucestvovati na niz prvenstava pocetkom 90ih a da je bila u vrhu tada u kosarci (cim im je dozvoljeno uzese zlato 95. u atini, pa srebro 96, zlato 97 itd), odbojci (medalje u kontinuitetu svake godine 95-01), rukometu (bronza iz 96) i vaterpolu (zlato 91. bez hr vaterpolista pa onda medalje u kontinuitetu od 97-)! i tu je otislo dosta medalja u svim kolektivnim sportovima. cak je i fudbal imao perspektivnu repku za prventstvo u svedskoj 92. kada su danci otisli umjesto nas i uzeli prvenstvo. tu je izgubljeno bar 10 medalja u ovim sportovima.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 16 sep 2020, 10:51, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 16 sep 2020, 09:19

E da, jako bitno sto smo zakinuti za 2-3 prvenstva.

Fudbaleri najvise, jer su bili u naponu snage 92-96. Citava ona Zvezdina generacija + Mijatović, Mirković, Jokanović, Đukić...
Da ne pricam kako bi se kosarkasi nauzimali medalja!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 16 sep 2020, 11:00

fudbaleri 2-3 ali ostali i vise. vaterpolo ima 1 do 2 velika prvenstva godisnje, zavisno da li je olimpijska godina ili ne, kao i rukomet. odbojka i kosarka su imale svake godine po jedno. kosarkasi su zahvaljujuci bori mogli nastupiti 95. bas kao i hr sto su zahvaljujuci njemu nastupili na OI 92. ali drugi su morali propustiti jos koju godinu da bi se kvalifikovali. znaci od 92-95 svi sem kosarkasa 95. a neki mislim cak i do 97. a to je 15-20 potencijalnih medalja u tih 5 timskih sportova u tom periodu.

mostar25
Postovi: 64
Pridružen/a: 18 avg 2020, 09:45
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar25 » 16 sep 2020, 17:25

lucky13 je napisao/la:
15 sep 2020, 22:29
pa nema veze, hr bronza u fuci je takodjer produkt jugo lige pa sta?
znao sam da ćeš to spomenuti, ali po meni to nije skroz isto, jer klupski sport i reprezentacije ne funkcioniraju isto. i to ne zato što su u reprezentaciji igrali samo hrvati, dok je u zvezdi kao klubu igrala cijela jugoslavija. nego jednostavno ,hrvatska i nakon raspada juge dokazuje da može biti konkurentna u svijetu sa svojom reprezentacijom ( može i srbija kad bi se malo uozbiljili) dok u klupskom fudbalu nema šanse da klubovi iz samostalne srbije ili hrvatske mogu napraviti nešto slično zvezdi 91. zato po meni nije pošteno da se taj uspjeh pripisuje samo srbiji i srbima.

što se tiče ovog ostalog, možete nabrojati koliko hoćeš medalja koje ste osvojili u tim svojim ekipnim sportovima, ali opet se sve svodi na isto. srbijaa vodi 3:2, s tim da su hrvati uspješniji u onom što najviše boli :) sigurno i većina srbma smatra da je to što hrvatska radi u fudbalu ( konstantni plasmani na takmičenja i već 2 medalje sa mundijala) impresivnije od svih medalja u vaterpoli i odbojci i da bi se rado mijenjali da mogu ;)

što se tiče ovog da ste propustili neka takmičenja zbog sankcija istina je da bi gotovo sigurno osvojili još više medalja u tim svojim sportovima da ste se moli natjecati. ali što se tiče fudbala tu zaostajete samo za euro 96, jer se i hrvatska tek tu uključila. a tko sad može znati da li bi vi baš na tom takmičenju nešto napravili kad nikad kasnije niste

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 16 sep 2020, 17:39

ne vjerujem da bi iko u srbiji, sem mozda nekih izrazitih fudbalskih fanatika, dao recimo zlato iz indijanapolisa za medalju u fudbalu ako nije zlatna. vi imate zlata u 2 daleko najmanje bitna sporta. sr ima 5 (odnosno 6) kosarkaskih zlata. nikada ne bih mjenjao sva zlata kosarkasa i odbojkasa za bilo kakve fudbalske medelje osim zlatne ali ni tada ne bih dao sve, mozda dva-tri ali 5 ili 10, boze sacuvaj. a tu je i 20ak slemova. noleta naravno ne bih dao za fudbalsko zlato. pa vise vrijedi federer svajcarcima nego grcima sto ubodose jedno zlato u fuci sigurno. to zlato grka je bilo i proslo a nole evo drma i dominira vec deceniju i jedan je od najboljih sportista svih vremena. 2 medalje u 30 godina bez zlata naspram decenije dominacije u tenisu (11-20) ili 8 godina u kosarci (95-02 = 5 zlata, 2 svjetska, srebro i bronza + jos 7 medalja nakon toga), znaci 25 godina kontinuiteta medalja u kosarci, odbojci i vaterpolu, ne budimo smijesni.

a to sto su prije i klubovi nesto mogli uraditi a sada ne to je vise stvar vremena u kojem se igralo nego necega drugog. mladi igraci nisu smjeli ici vani, a sada veliki klubovi pokupuju sve zivo, previse je velika lova u fuci da bi mali nesto mogli dobiti a nema vise protekcije da ne mogu ici van i to ti je.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 16 sep 2020, 17:58, ukupno mijenjano 1 put.

mostar25
Postovi: 64
Pridružen/a: 18 avg 2020, 09:45
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar25 » 16 sep 2020, 17:57

spomenuo sam odbojku i vaterpolo a ne košarku ili noleta. iako realno nijedan sport ne može probuditi emocije kao fudbal, a koliko znam, fudbal je i u srbiji najpopularniji sport. mislim, vidjelo se po histeriji u srbiji za vrijeme mundijala 2018 dok je hrvatska prolazila, da se to ne može mjeriti s ostalim sportovima, sigurno bi manje histerije bilo i da je hrvatska uzela eurobasket usred beograda u finalu preko srbije. i svako može imati simpatije prema kojem god sportu hoće, ali u fudbalu je daleko veća konurencija nego u košarci (posebno u europi kad nema amera). jbt slovenija uzme eurobasket. tako da je to što hrvatska radi u fudbalu teže i impresivnije od svih rezultata u drugim ekipnim sportovima. čak i ako nije zlato. jbt srbija se rijetko kad i plasira na veliko takmičenje u fudbalu. nole je ipak pojedinac tako da je to nešto drugo

što se tiče klubova ima i toga, ali ni tada samostalna srbija ili hrvatska ne bi mogle stvoriti klub koji će osvojiti ligu šampiona iako bi sigurno bili konkurentniji nego danas

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 16 sep 2020, 18:12

niko ne spori da je fudbal daleko najpopularniji sport kako kod nas tako i u svijetu. ali mi ne poredimo medalju u fuci sa medaljom u nekom drugom sportu. nego 2 medalje, bez zlata, u 30 godina i kontinuitetu od 2-3 decenije sa desetinama medalja iz kosarke i odbojke pa i vaterpola uz decenije apsolutne dominacije. to je bitna razlika. evo recimo posljednja olimpijada. hr se busala kao da je daleko najuspjesnija jer je imala najvise medalja. a sr uzela 4 medalje u timskim sportovima i to 2 u kosarci, odbojci i vaterpolu. ali hr kao bila uspjesnija. a onda opet tvrdite da 2 medalje vrijede kao vise od 32 drugih. treba imati mjeru. medalja u fuci vrijedi vise al ne bas toliko vise. kao sto i kosarkaska medalja na OI je najvrijednija medalja na OI. sjetite se srebra iz ´92.

mostar25
Postovi: 64
Pridružen/a: 18 avg 2020, 09:45
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar25 » 16 sep 2020, 18:22

kao što sam rekao u fubalu je daleko teža konurencija i takmičenja se igraju svake 2 godine. tako da je i sam plasman jako teško stvariti. hrvatska ima 11 plasmana od 13 takmičenja kao samostalna država. to nema baš puno zemalja u europi. hrvatska ima 2 medalje sa zadnjih 6 mundijala. ni to nema baš puno zemalja u svijetu. a biće ih još, ne sikiraj se. ne želim ja umanjiti uspjehe u ostalim sportovima ali jbg. ne samo što je teže nego su 98 i 2018 su probudila jače emocije i ponos od svih ostalih hrvatskih uspjeha u sportu. isto bi bilo i da je hrvatska uzela zlato u basketu ili imala noleta. svaka tome čast, ali to ipak nije fudbal. i budi siguran da se većina hrvata ne bi mijenjala s vama kad se radi u uspjesima u sportu. ti kažeš da se ni srbi ne bi mijenjali s hrvatima. onda dobro. neka ovako ostane i svi sretni i zadovoljni

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 16 sep 2020, 18:37

sve to stoji, ali u konacnici bitna je samo medalja i kontinuitet. meni uopste nije bitan sam plasman, ili da li ce nole ispasti u QF ili F ako ne osvoji (osim zbog poena radi br1, sama F i SF su mi potpuno nebitna). medalja, pa 20 godina nista, pa medalja a jos nikako zlato. ne znam. kazem kontinuitet, kazes svake 2 godine. znaci u tih 20 godina je bilo 10 velikih takmicenja bez medalje. nema tu kontinuiteta nikakvog. smijesno je i uporedjivati sa srpskom kosarkom, odbojkom, vaterpolom i tenisom (koji je prvo imao bobu kao top20 i dubl br1, pa seles koja je ATG, pa onda dokic u top4 da bi 2007. nastao BUM sa NAJ trojkom anom, jecom i noletom + ziki u dublu, ana i jeca su se smjenjivale 2008. na pozicijama 1 i 2, ziki zavrsio tu godinu kao dubl br1, nole ubo prvi slem, poslije su se prikljucili malo i viktor i janko i evo 12-13 godina kasnije nole je i dalje br1, a valjda ce doci i neko mladji da nastavi kontinuitet, imamo 3 igraca u top30 i 4 u top40 trenutno). znaci 6 br1 do sada, 4 u singlu. tako da sr tenis nikako nije samo nole iako je on dakako perjanica istog!

edit.
i da, fudbal je toliko velik da je cak i U21 dobro popracen uspjeh. pa osim timskog sr ima i uspjeha u mladjim kategorijama. i jedino fudbal je toliko veliki da se donekle prate ti mladi (pa OI samo oni i igraju uz par starijih pojacanja). tako da ni U21 prvaci svijeta u fuci nije bas za zanemariti. naravno da se ne moze porediti sa seniorskim medaljama ali nije ni zanemarivo. tako da srpskih par medalja u mladjim kategorijama od kojih 1 svjetsko zlato uz svjetskog klupskog sampiona i te kako je vrijedan uspjeh tako da nije ni sr totalno bez uspjeha u fuci. i sr i hr imaju nekog uspjeha u svakom od tih 6 najpopularnijih sportova kod nas. hr vise u fuci i rukometu a sr vise u kosarci, tenisu, odbojci i vaterpolu. i po meni jaka bitna stavka je da sr ima velikog uspjeha u svim ovim sportovima sem fudbala i vaterpola u obje kategorije (u tenisu 2 ATG, kosarci, odbojci i rukometu) dok hr to ima samo u muskoj u fuci, rukometu i vaterpolu i samo u zenskoj u odbojci.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Pitagora » 17 sep 2020, 06:40

Najjaci topic. Srbi uvjeravaju da je Srbija najbolja, Hrvati da je Hrvatska, ostali se priklone jednima ili drugima. :bow:

Jos jace mi je kad zbrajaju medalje i prakticki izjednace srebro s nogometnog svjetskog prvenstva s medaljom s mediteranskih igara u bocanju. Nogomet je kategorija za sebe, stadion na finalu SP bi bio krcat i da mu je kapacitet 500k ljudi, a na SP u kosarci na 95% utakmica dvorane su poluprazne. Vise u svijetu ima profesionalnih nogometasa nego u svim ostalim sportovima zajedno. Kakav mrtvi tenis, imas stotinjak ljudi koji zive od njega, ostalo jedva prezivljava. Vise zaradi jedan Hajrovic u Dinamu nego top 50 tenisac.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 17 sep 2020, 08:36

mostar25 je napisao/la:
16 sep 2020, 17:25

što se tiče ovog ostalog, možete nabrojati koliko hoćeš medalja koje ste osvojili u tim svojim ekipnim sportovima, ali opet se sve svodi na isto. srbijaa vodi 3:2, s tim da su hrvati uspješniji u onom što najviše boli :) sigurno i većina srbma smatra da je to što hrvatska radi u fudbalu ( konstantni plasmani na takmičenja i već 2 medalje sa mundijala) impresivnije od svih medalja u vaterpoli i odbojci i da bi se rado mijenjali da mogu ;)
Tacno tako, 3-2, ALI:

1. Ukoliko ne racunamo taj vaterpolo, koji je objektivno planetarno mizeran sport, vi ste SVJETSKA SILA samo u rukometu, dok je Srbija sila u 2 popularnija sporta od rukometa!
U košarci 11 medalja, od kojih su 5 zlatnih.
U odbojci 14 medalja, od kojih su 5 zlatne.

Ne bih nikada dao nijedno, a kamoli 2 kosarkaska zlata za srebro ili bronzu u fudbalu, jer kao sto sam i rekao upravo nas ta zlata cine SILOM u takvom jednom sportu, koji je npr u Americi 100 x popularniji od fudbala.
Svaka cast na srebru u fudbalu, ogromno postignuce, msm da nema Srbina koji nije bio ljubomoran i zavidan na uspjehu u Rusiji, to nema spora, ali kao sto sam i rekao, to je sve periodicno, plod jedne sjajne generacije, dok je ovo ovamo jedan kontinuiran sistem, pa tako imas da je Srbija u košarci ono sto je Njemačka u fudbalu!
Na svako takmicenje dolazis sa ulogom uzeg favorita za medalju.

2. Hrvatska u 1 od tih 5 (u ovom slucaju 4) sportova prakticni NE POSTOJI na svjetskoj mapi - Odbojka, dok Srbija se cak i u tom nesrecnom fudbalu s vremena na vrijeme pojavi na velikom takmicenju, ima pojedince koji su nesto u tom fudbalu. U rukometu koji nam je drugi najslabiji sport imamo 4 medalje, skoro pa redovno ucestvujemo na velikim takmicenjima, cak vas znamo i dobiti ili odvesti mec u egal zavrsnicu :P
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 17 sep 2020, 09:18

Pitagora je napisao/la:
17 sep 2020, 06:40
Najjaci topic. Srbi uvjeravaju da je Srbija najbolja, Hrvati da je Hrvatska, ostali se priklone jednima ili drugima. :bow:

Jos jace mi je kad zbrajaju medalje i prakticki izjednace srebro s nogometnog svjetskog prvenstva s medaljom s mediteranskih igara u bocanju. Nogomet je kategorija za sebe, stadion na finalu SP bi bio krcat i da mu je kapacitet 500k ljudi, a na SP u kosarci na 95% utakmica dvorane su poluprazne. Vise u svijetu ima profesionalnih nogometasa nego u svim ostalim sportovima zajedno. Kakav mrtvi tenis, imas stotinjak ljudi koji zive od njega, ostalo jedva prezivljava. Vise zaradi jedan Hajrovic u Dinamu nego top 50 tenisac.

kada ljudi pisu o necemu o cemu nemaju pojma:

1. daleko najrasprostranjeniji sport i sport sa najvise prijavljenih liga, takmicara i ljudi koji igraju i klupski i rekreativno je odbojka.

"With its origins in America, volleyball has grown to an estimated global participation figure of 998 million people. Indoor and outdoor versions of the sport are played all over the world, with over 220 affiliated national federations registered to volleyball’s global governing body (FIFA ima 211), the Fédération Internationale de Volleyball."

2. tacno je da fudbaleri zaradjuje puno vise od tenisera ali je teniser najplaceniji sportista svijeta bar za ovu godinu, vrlo zastupljeni su i kosarkasi. kod zena su teniserke mahom u vrhu najplacenijih sportiskinja.
medju 25 najplacenijih sportista svih vremena (dzordan najplaceniji) su: 5 kosarkasa, 5 golfera, 4 boxera, 4 fudbalera, 2 tenisera, 2 bejzbolasa i po 1 F1, ragbista i naskar vozac.
https://www.forbes.com/sites/kurtbadenh ... 797efc4b64

3. ako vec gledas placenost sportista kao najznacajniji faktor onda gledaj direktno srpske i hr sportiste. jer ne mozes uporedjivati hr i sr navodeci neke mesije i ronalde i neke top 50 tenisere. hr nema ni mesija ni ronalda a sr ima najboljeg tenisera ne samo danasnjice nego i svih vremena.

https://www.forbes.com/athletes/list/#tab:overall
2020: #23 Novak Djokovic $44.6 M $12.6 M $32 M Tennis, nema hr u top100
2019: #24. Novak Djokovic - $41.6 million, nema hr u top30 (nisam nasao top100)
2018: #86. Novak Djokovic: $23.5 million (Tennis, Serbia), nema hr u top100)
2017: #16. Novak Djokovic, $37.6 million (Tennis, Serbia), bez hr u top 100)
2016: #6: Novak Djokovic: $55.8 million (nema hr u top25)
2015: #13. Novak Djokovic, Serbia (Tennis) Earnings: $48.2 million, (nema hr u top30)

itd...
i nikola jokic je placeniji od bilo kojeg hr sportiste. i ana ivanovic, vlade divac i pedja stojakovic su svojevremeno bili placeniji od bilo kojeg hr sportiste. ako je to vec najjaci argument.

zarada:
nole - 44M$
nikola jokic - 25,47 miljoner USD
luka modric - 9,36 miljoner GBP

cak je i bojan bogdanovic duplo placeniji od luke modrica i on je najplaceniji hr sportista.
https://www.bhbasket.ba/ivica-zubac-pos ... sportista/

preko 100M (uz inflaciono izjednacavanje) od sr sportista su do sada zaradili pedja, divac, ana, nole i jokic. jos ni jedan hr sportista nije probio granicu od 100M$, ocekuje se da za koju godinu to urade modric i bogdanovic. sa druge strane su vec 5 (gorenavedenih) srpskih sportista probili tu granicu.

https://slobodnadalmacija.hr/sport/osta ... asa-611866
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 17 sep 2020, 11:58, ukupno mijenjano 21 put.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 17 sep 2020, 09:20

marconato je napisao/la:
17 sep 2020, 08:36
mostar25 je napisao/la:
16 sep 2020, 17:25

što se tiče ovog ostalog, možete nabrojati koliko hoćeš medalja koje ste osvojili u tim svojim ekipnim sportovima, ali opet se sve svodi na isto. srbijaa vodi 3:2, s tim da su hrvati uspješniji u onom što najviše boli :) sigurno i većina srbma smatra da je to što hrvatska radi u fudbalu ( konstantni plasmani na takmičenja i već 2 medalje sa mundijala) impresivnije od svih medalja u vaterpoli i odbojci i da bi se rado mijenjali da mogu ;)
Tacno tako, 3-2, ALI:

1. Ukoliko ne racunamo taj vaterpolo, koji je objektivno planetarno mizeran sport, vi ste SVJETSKA SILA samo u rukometu, dok je Srbija sila u 2 popularnija sporta od rukometa!
U košarci 11 medalja, od kojih su 5 zlatnih.
U odbojci 14 medalja, od kojih su 5 zlatne.

Ne bih nikada dao nijedno, a kamoli 2 kosarkaska zlata za srebro ili bronzu u fudbalu, jer kao sto sam i rekao upravo nas ta zlata cine SILOM u takvom jednom sportu, koji je npr u Americi 100 x popularniji od fudbala.
Svaka cast na srebru u fudbalu, ogromno postignuce, msm da nema Srbina koji nije bio ljubomoran i zavidan na uspjehu u Rusiji, to nema spora, ali kao sto sam i rekao, to je sve periodicno, plod jedne sjajne generacije, dok je ovo ovamo jedan kontinuiran sistem, pa tako imas da je Srbija u košarci ono sto je Njemačka u fudbalu!
Na svako takmicenje dolazis sa ulogom uzeg favorita za medalju.

2. Hrvatska u 1 od tih 5 (u ovom slucaju 4) sportova prakticni NE POSTOJI na svjetskoj mapi - Odbojka, dok Srbija se cak i u tom nesrecnom fudbalu s vremena na vrijeme pojavi na velikom takmicenju, ima pojedince koji su nesto u tom fudbalu. U rukometu koji nam je drugi najslabiji sport imamo 4 medalje, skoro pa redovno ucestvujemo na velikim takmicenjima, cak vas znamo i dobiti ili odvesti mec u egal zavrsnicu :P
cak sta vise h2h je potpuno izjednacen (4-4) sr je i dala vise golova nego je primila (+1), ali ne samo da smo ih znali dobiti nego je to znalo biti i gazenje.

(28. maj 1996 EP – Španija: Jugoslavija 27 – 24 Hrvatska)
(9. juni 1999 SP – Egipat: Jugoslavija 30 – 23 Hrvatska)
(25. jan 2002 EP – Švedska: Jugoslavija 34 – 22 Hrvatska)
(27. jan 2012 EP – Srbija: Srbija: 26 – 22 Hrvatska)

sa druge strane hr nikada nije dobila sr u kosarci na sluzbenim utakmicama (ako i uopste). uz to su srpski klubovi i u fudbalu i u kosarci cesce pobjedjivali hr klubove!

edit
h2h u 4 timska sporta do 2018: https://www.goal.com/hr/vijesti/veliki- ... 0zxnvdr0k6

h2h do danas hr vs sr:
fuca: 1-3-0
kosarka: 0-4
rukomet: 4-1-4 (na sajtu je 3)
vaterpolo: 6-2-12

ako su tacni podaci do 2018 sa te stranice. bez susreta u odbojci, a tenis nema smisla ni navoditi, previse racunanja a zna se ciji su teniseri mahom odnosili pobjede. i da, znam da ivo ima 2-1 sa noletom. mada vidim da su racunali samo 3 pobjede sr u rukometu a znam da ih ima 4, koje sam i naveo gore. izostavili su prvi poraz hr iz 1996. hr sam dodao i pobjedu u grupi sa prvenstva u hr 2018.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Pitagora » 17 sep 2020, 13:36

lucky13 je napisao/la:
17 sep 2020, 09:18
Pitagora je napisao/la:
17 sep 2020, 06:40
Najjaci topic. Srbi uvjeravaju da je Srbija najbolja, Hrvati da je Hrvatska, ostali se priklone jednima ili drugima. :bow:

Jos jace mi je kad zbrajaju medalje i prakticki izjednace srebro s nogometnog svjetskog prvenstva s medaljom s mediteranskih igara u bocanju. Nogomet je kategorija za sebe, stadion na finalu SP bi bio krcat i da mu je kapacitet 500k ljudi, a na SP u kosarci na 95% utakmica dvorane su poluprazne. Vise u svijetu ima profesionalnih nogometasa nego u svim ostalim sportovima zajedno. Kakav mrtvi tenis, imas stotinjak ljudi koji zive od njega, ostalo jedva prezivljava. Vise zaradi jedan Hajrovic u Dinamu nego top 50 tenisac.

kada ljudi pisu o necemu o cemu nemaju pojma:

1. daleko najrasprostranjeniji sport i sport sa najvise prijavljenih liga, takmicara i ljudi koji igraju i klupski i rekreativno je odbojka.

"With its origins in America, volleyball has grown to an estimated global participation figure of 998 million people. Indoor and outdoor versions of the sport are played all over the world, with over 220 affiliated national federations registered to volleyball’s global governing body (FIFA ima 211), the Fédération Internationale de Volleyball."

2. tacno je da fudbaleri zaradjuje puno vise od tenisera ali je teniser najplaceniji sportista svijeta bar za ovu godinu, vrlo zastupljeni su i kosarkasi. kod zena su teniserke mahom u vrhu najplacenijih sportiskinja.
medju 25 najplacenijih sportista svih vremena (dzordan najplaceniji) su: 5 kosarkasa, 5 golfera, 4 boxera, 4 fudbalera, 2 tenisera, 2 bejzbolasa i po 1 F1, ragbista i naskar vozac.
https://www.forbes.com/sites/kurtbadenh ... 797efc4b64

3. ako vec gledas placenost sportista kao najznacajniji faktor onda gledaj direktno srpske i hr sportiste. jer ne mozes uporedjivati hr i sr navodeci neke mesije i ronalde i neke top 50 tenisere. hr nema ni mesija ni ronalda a sr ima najboljeg tenisera ne samo danasnjice nego i svih vremena.

https://www.forbes.com/athletes/list/#tab:overall
2020: #23 Novak Djokovic $44.6 M $12.6 M $32 M Tennis, nema hr u top100
2019: #24. Novak Djokovic - $41.6 million, nema hr u top30 (nisam nasao top100)
2018: #86. Novak Djokovic: $23.5 million (Tennis, Serbia), nema hr u top100)
2017: #16. Novak Djokovic, $37.6 million (Tennis, Serbia), bez hr u top 100)
2016: #6: Novak Djokovic: $55.8 million (nema hr u top25)
2015: #13. Novak Djokovic, Serbia (Tennis) Earnings: $48.2 million, (nema hr u top30)

itd...
i nikola jokic je placeniji od bilo kojeg hr sportiste. i ana ivanovic, vlade divac i pedja stojakovic su svojevremeno bili placeniji od bilo kojeg hr sportiste. ako je to vec najjaci argument.

zarada:
nole - 44M$
nikola jokic - 25,47 miljoner USD
luka modric - 9,36 miljoner GBP

cak je i bojan bogdanovic duplo placeniji od luke modrica i on je najplaceniji hr sportista.
https://www.bhbasket.ba/ivica-zubac-pos ... sportista/

preko 100M (uz inflaciono izjednacavanje) od sr sportista su do sada zaradili pedja, divac, ana, nole i jokic. jos ni jedan hr sportista nije probio granicu od 100M$, ocekuje se da za koju godinu to urade modric i bogdanovic. sa druge strane su vec 5 (gorenavedenih) srpskih sportista probili tu granicu.

https://slobodnadalmacija.hr/sport/osta ... asa-611866
Ok.

I Srbi mozda imaju duze kurceve, ali dzaba ti, kad si em kokuz em sumnjam da imas veceg od 10cm inace ne bi imao potrebu ovdje voditi neke svoje bitke.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 17 sep 2020, 14:42

rodjen u sa, zivim u svedskoj, prof matematike, solidna primanja, mada ne mislim raditi jos dugo jer sa porodicom pravim mali hotel na jednom predivnom jadranskom ostrvu. zena profi sportista i model, mali klinac i cerka na putu. ukratko ne zalim se. necu da se spustam toliko nisko i pricam o velicini milokliza ali bih te i tu razocarao.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Pitagora » 17 sep 2020, 15:42

lucky13 je napisao/la:
17 sep 2020, 14:42
rodjen u sa, zivim u svedskoj, prof matematike, solidna primanja, mada ne mislim raditi jos dugo jer sa porodicom pravim mali hotel na jednom predivnom jadranskom ostrvu. zena profi sportista i model, mali klinac i cerka na putu. ukratko ne zalim se. necu da se spustam toliko nisko i pricam o velicini milokliza ali bih te i tu razocarao.
I dalje imas vremena brojati u cent zarade svih hrvatskih i srpskih sportasa? Svaka cast, nadam se da je barem netko procitao onaj post cijeli, da trud ne propadne.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.