Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 11:03

L-Train je napisao/la:Odbojku sam pokusao pratiti 5 minuta i bilo mi je previse.Rukomet pratim na reprezantativnom nivou BiH,svjetsko,evropsko,OI uvijek mi bude super zanimljivo,na klupskom nivo gledam samo zavrsnice LP.
pogledaj ovo:

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la 44Bertans » 02 avg 2018, 13:29

Najveći sportski uspjeh reprezentacija - Hrvati (finale SP)
Najveći klupski sportski uspjeh - Srbi
Najveći uspjeh ženskih reprezentacija - Srpkinje
Najviše osvojenih medalja na tri najveća takmičenja - Srbi.
Najveći sportista regiona svih vremena - Novak

Dakle nedvosmisleno najuspješnija država regiona je Srbija.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
Mokes
Postovi: 14894
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mokes » 02 avg 2018, 13:37

Čuj najveći klupski uspjeh, a tamo pola nije bilo Srba. Isto da Španiji u sportske uspjehe pripisuješ titule u CL Reala i Barce.

I da, Hrvatska > Srbija bez ikakve dileme.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la 44Bertans » 02 avg 2018, 13:45

Tri puta više medalja imaju srpski sportisti od hrvatskih. Toliko o tome.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la LAZARUS2000 » 02 avg 2018, 13:47

Mokes je napisao/la:Čuj najveći klupski uspjeh, a tamo pola nije bilo Srba. Isto da Španiji u sportske uspjehe pripisuješ titule u CL Reala i Barce.

I da, Hrvatska > Srbija bez ikakve dileme.
Ne nego ćeš ih pripisati Njemačkoj. De samobanuj se. :rol:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 14:51

u klubovima je normalno da se ima bar po neki stranac. to je klub i to je ok. meni se iskreno ne svidja kada se kupuju stranci koji niti su rodjeni niti vode porijeklo neke zemlje a igraju za njih. kada se dovode brazilci u fudbalske reprezentacije, ameri u kosarkaske, bugari da dizu tegove, spanci da igraju vaterpolo itd... to mi iskreno umanjuje uspjehe tih reprezentacija. hr je recimo imala sve to gore pobrojano. slo je uz dobranu pomoc amera osvojila EP u kosarci, a sve kosarkaske reprezentacije iz ex yu imaju amere osim srpske (doduse ima ona amerikanka u zenskoj ekipi i koliko znam to je jedini slucaj kod srba).

PS:
sastav zvezde koji se popeo na vrh svijeta: Milojević, Radinović, Mihajlović, Vasilijević, Jugović, Belodedić, Najdoski, Ratković, Stošić, Pančev, Savićević.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 16:22

Dovodili su Srbi igrace iz Crne Gore u vaterpolo Reprezentaciju, isti slucaj.

Meni je bezveze kad se dovode igraci koji nisu prosli skolu te zemlje na takmicenja, to mi je uvoz igraca, recimo mi to radimo u fudbalu i bez tog nebi mogli.
Hrvatka je isto uradila sa Rakiticem.
Srbija sa Cavicem.
Ima brdo tih primjera.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 16:27

ASD je napisao/la:Dovodili su Srbi igrace iz Crne Gore u vaterpolo Reprezentaciju, isti slucaj.
kazem po rodjenju ili porijeklu. ti se igraci izjasnjavaju kao srbi kao u ostalom i trecina CG. porediti to i dovesti nekog spanca, bugara ili amera koji nema nikakvih dodirnih tacaka i ne prica ni jezik je stvarno neozbiljno!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 16:28

lucky13 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Dovodili su Srbi igrace iz Crne Gore u vaterpolo Reprezentaciju, isti slucaj.
kazem po rodjenju ili porijeklu. ti se igraci izjasnjavaju kao srbi kao u ostalom i trecina CG. porediti to i dovesti nekog spanca, bugara ili amera koji nema nikakvih dodirnih tacaka i ne prica ni jezik je stvarno neozbiljno!
Kakve ima veze sto su Srbi.
Reprezentacija ne predstavlja naciju nego drzavu.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 16:32

44Bertans je napisao/la:Najveći sportski uspjeh reprezentacija - Hrvati (finale SP)
Najveći klupski sportski uspjeh - Srbi
Najveći uspjeh ženskih reprezentacija - Srpkinje
Najviše osvojenih medalja na tri najveća takmičenja - Srbi.
Najveći sportista regiona svih vremena - Novak

Dakle nedvosmisleno najuspješnija država regiona je Srbija.
nejveci reprezentativni uspjeh je SP zlato kosarkasa iz indijanapolisa. pogotovo kada pogledamo koga se eleminisalo na tom putu. domaci "drim tim" u QF pa onda tada jako mocna argentina u F. i jos kada se zna de je tom titulom potvrdjeno zlato sa proslog SPa i objedinjeno SP i EP zlato. sta dalje da pricamo. hr je eleminasala na penale dance i domace ruse i u produzecima engleze da bi pretrpili ubjedljiv poraz u finalu. fudbal jeste daleko veci od kosarke ali je i zlato daleko vece od ubjedljivog poraza u finalu.

najveci uspjeh pojedinca je svakako noletovo uzimanje sva 4 slema za redom!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 16:34

ASD je napisao/la:
lucky13 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Dovodili su Srbi igrace iz Crne Gore u vaterpolo Reprezentaciju, isti slucaj.
kazem po rodjenju ili porijeklu. ti se igraci izjasnjavaju kao srbi kao u ostalom i trecina CG. porediti to i dovesti nekog spanca, bugara ili amera koji nema nikakvih dodirnih tacaka i ne prica ni jezik je stvarno neozbiljno!
Kakve ima veze sto su Srbi.
Reprezentacija ne predstavlja naciju nego drzavu.
ima i te kakve veze. odmah sam napisao da treba ili biti rodjen ili vuci porijeklo. ako se neko osjeca slovencem zbog porijekla, pa bio rodjen i u bangladesu naravno da tu ne vidim problem. i obratno ako je eskim rodjen u sloveniji. ali neko ko ne zna ni jezik niti on niti mu preci nemaju dodirnih tacaka sa nekom drzavom.. to je potpuno drugi par carapa!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 16:38

lucky13 je napisao/la:
ima i te kakve veze. odmah sam napisao da treba ili biti rodjen ili vuci porijeklo. ako se neko osjeca slovencem zbog porijekla, pa bio rodjen i u bangladesu naravno da tu ne vidim problem. i obratno ako je eskim rodjen u sloveniji. ali neko ko ne zna ni jezik niti on niti mu preci nemaju dodirnih tacaka sa nekom drzavom.. to je potpuno drugi par carapa!
To je cisti sovinizam.
Pravis razliku izmedju ljudi na osnovu nacije, totalno nebitne stvari u 21.stoljecu.

Cavic je sa srpskim plivanjem, imao jednake veze kao onaj Bugar sto je Hrvatskoj donio medalje, nikakve.
Neke druge drzae su ulagale u njih, a Srbija i Hrvatska su pokupile kajmak.

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la filip13 » 02 avg 2018, 16:54

44Bertans je napisao/la:Najveći sportski uspjeh reprezentacija - Hrvati (finale SP)
Najveći klupski sportski uspjeh - Srbi
Najveći uspjeh ženskih reprezentacija - Srpkinje
Najviše osvojenih medalja na tri najveća takmičenja - Srbi.
Najveći sportista regiona svih vremena - Novak

Dakle nedvosmisleno najuspješnija država regiona je Srbija.

koji je to uspjeh?

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la filip13 » 02 avg 2018, 16:56

ASD je napisao/la:
lucky13 je napisao/la:
ima i te kakve veze. odmah sam napisao da treba ili biti rodjen ili vuci porijeklo. ako se neko osjeca slovencem zbog porijekla, pa bio rodjen i u bangladesu naravno da tu ne vidim problem. i obratno ako je eskim rodjen u sloveniji. ali neko ko ne zna ni jezik niti on niti mu preci nemaju dodirnih tacaka sa nekom drzavom.. to je potpuno drugi par carapa!
To je cisti sovinizam.
Pravis razliku izmedju ljudi na osnovu nacije, totalno nebitne stvari u 21.stoljecu.

Cavic je sa srpskim plivanjem, imao jednake veze kao onaj Bugar sto je Hrvatskoj donio medalje, nikakve.
Neke druge drzae su ulagale u njih, a Srbija i Hrvatska su pokupile kajmak.

pešalov

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 16:58

filip13 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
lucky13 je napisao/la:
ima i te kakve veze. odmah sam napisao da treba ili biti rodjen ili vuci porijeklo. ako se neko osjeca slovencem zbog porijekla, pa bio rodjen i u bangladesu naravno da tu ne vidim problem. i obratno ako je eskim rodjen u sloveniji. ali neko ko ne zna ni jezik niti on niti mu preci nemaju dodirnih tacaka sa nekom drzavom.. to je potpuno drugi par carapa!
To je cisti sovinizam.
Pravis razliku izmedju ljudi na osnovu nacije, totalno nebitne stvari u 21.stoljecu.

Cavic je sa srpskim plivanjem, imao jednake veze kao onaj Bugar sto je Hrvatskoj donio medalje, nikakve.
Neke druge drzae su ulagale u njih, a Srbija i Hrvatska su pokupile kajmak.

pešalov
Da, nije mi moglo naumpasti ime, veliko ime u Dizanju tegova, osvojio je brdo medalja i za Hrvatsku i za Bugarsku.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 17:07

da... cavic i srbi iz cg imaju veze sa srbijom isto koliko pesalov sa hr ili onaj amer kosarkas sa slo (i ostali ameri, brazilci, spanci itd..). ok.... ovim moja diskusija sa tobom na ovu temu prestaje. zasto li se samo zovu nacionalne selekcije kada je nacija (a vidimo i mjesto rodjenja) tu nebitna... :?

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la filip13 » 02 avg 2018, 17:11

pa ako reprezentaciju republike hrvatske treba smatrati reprezentacijom svih hrvata na planeti zemlji onda je to budalastina,jer sta treba hrvat iz SAD nastupati za hrvatsku zato sto mu je pradjed zivio u hrvatskoj?

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2018, 17:19

filip13 je napisao/la:pa ako reprezentaciju republike hrvatske treba smatrati reprezentacijom svih hrvata na planeti zemlji onda je to budalastina,jer sta treba hrvat iz SAD nastupati za hrvatsku zato sto mu je pradjed zivio u hrvatskoj?
pa to je mnogo, mnogo miliona puta razumljivije nego sto su nastpali ameri, ciji su pradjedi iz afrike i nisu vjerovatno znali naci hr na karti a trener (hrvat) drzi hrvatskoj repki tajmaute na engleskom ...

ne vidim problem sto mnogi iz BiH igraju za hr ili srbiju i repke i pojedinacne sportove, kao cilic ili ljubicic.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 02 avg 2018, 17:21, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 17:19

lucky13 je napisao/la:da... cavic i srbi iz cg imaju veze sa srbijom isto koliko pesalov sa hr ili onaj amer kosarkas sa slo (i ostali ameri, brazilci, spanci itd..). ok.... ovim moja diskusija sa tobom na ovu temu prestaje. zasto li se samo zovu nacionalne selekcije kada je nacija (a vidimo i mjesto rodjenja) tu nebitna... :?
Zato sto to nije nacija u tom smislu, taj pojam pripadnika nacije je ekvivalentan sa pojmom drzavljanina.
Reprezentacija Srbije predstavlja savez Srbije, a savez je zaduzen za taj odredjeni sport na podrucju drzave, nije bitno koja nacija vec je bitan prostor na kojem se ima ovlast.

Cavic i Pesalov su uzeli drzavljanstvo Srbije odnosno Hrvatske, a zajednicko i jednom i drugom da su se skolovali u drugim drzavama.

Ja kao neko ko je protiv uvoza sportista se zalazem da sportist moze promijeniti sportsko drzavljansto samo kada provede 5 godina pod pokroviteljstvom tog saveza.
I BiH i Srbija i Hrvatska i Crna Gora fakticki kradu sportiste koje skoluju druge drzave, to po meni nije posteno.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 17:22

filip13 je napisao/la:pa ako reprezentaciju republike hrvatske treba smatrati reprezentacijom svih hrvata na planeti zemlji onda je to budalastina,jer sta treba hrvat iz SAD nastupati za hrvatsku zato sto mu je pradjed zivio u hrvatskoj?
Sovinisticko razmisljanje, taj pojam nacije treba ostaviti za neka prosla vremena, kad je to bilo moderno.
Neko ciji je djed/otac otisao u Ameriku ni po cemu se ne treba razlikovati od nekog ko je iz Italije otisao u Ameriku.
za sve trebaju biti jednaka pravila.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.