Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 avg 2021, 12:17

lucky13 je napisao/la:
09 avg 2021, 11:49
pa i nije bas srbija nesto veliko uradila u posljednjih 5 godina da bi se podigao broj medalja. to je vise zbog prosirenja "nasih" sportova za basket 3 na 3 i karate. tu su uletile 2 medalje koje bi bile potencijalne i ranije da su ti sportovi bili recimo u riju.
Srbija je u Tokiju imala dosta "flopova". Neplasman kosarkasa i Djokovic iznad svih. Za oba su po meni krivi losa organizicija u olimpijskom komitetu.
Ali ono sto ti ne vidis je da se u vecini sportova ponovila medalja, odnosno odrzala konkurentnost i da se u drugim sportovima pravi iskorak.
Rvanje je ponovilo medalju (i imalo prvi put predstavnika i u slobodnom stilu), tekvondo nastavio kontinuitet, odbojka je ponovila medalju, vaterpolo takodje, veslanje je izborilo prvo finale posle 17 godina, dzudo povecalo broj ucesnika uz dosta mladih i novih takmicara, kosarkasice su opet bile u borbi za medalju, boks se pojavio i bio u borbi za medalju, plivanje je napredovalo, stoni tenis je napredovao, streljastvo se vratilo u velikom stilu. Atletika i kajak/kanu su u smeni generacija (pa opet imali i jedno 4. mesto). Broj zlata se povecao, broj medalja se povecao, i ono sto mnogi ne primecuju - broj tzv. turista se u odnosu na Rio smanjio. U Londonu 2012. smo imali 116 sportista, vise od pola ih su bili bukvalno turisti. U Tokiju velika vecina takmicara se borila za medalje!
Uz bolju organizaciju za Pariz 2024, tacnije korekture (nadam se da ce i korona proci), kontinuitet dobrih rezultata i konstantnog uspona ce biti nastavljen. Budi ubedjen u to :kafa:

mostar35
Postovi: 248
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar35 » 09 avg 2021, 12:23

Ako uzmemo dvije susjedne zemlje koje su slične po mentalitetu, ekonomiji, tradiciji i ljubavi prema određenom sportu, ipak će u prednosti biti ona koja ima više stanovnika, tj. veću bazu igrača. Iako se slažem da je struka užasno bitna i tu je što se tiče košarske i odbojke srbija u ogromnoj prednosti.
Ali uzmimo i da hrvatska ima jednako sposobne ljude i trenere koji vode košarku i odbojku. opet bi srbija bila u prednosti zbog većeg broja stanovnika. S time da je nakon godina neuspjeha popularnost košarke i odbojke danas puno slabija u hrvatskoj nego u srbiji. tj, puno se manje djece bavi tim sportom i nemaju idola na koje da se lože.

iako, ako uzmemo fudbal i tu bi srbija trebala biti u prednosti, jer nema neke razlike u popularnosti sporta i u ulaganju, a srbija ima veći broj stanovnika . ali tu očito hrvatska struka bolje radi, a s boljim rezultatima dolazi i do jačanja mentaliteta u tom sportu.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 12:29

ali taj hrvatski nogomet nije toliko uspješniji od srpskog. klupski pogotovo. srpska reprezentacija je premalo plasmana na veliko natjecanje izborila,tu je problem. imaju srbi odlične stručnjake, svake godine stvore nekoliko jako kvalitetnih momaka za top lige...

mostar35
Postovi: 248
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar35 » 09 avg 2021, 12:36

Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 12:29
ali taj hrvatski nogomet nije toliko uspješniji od srpskog. klupski pogotovo. srpska reprezentacija je premalo plasmana na veliko natjecanje izborila,tu je problem. imaju srbi odlične stručnjake, svake godine stvore nekoliko jako kvalitetnih momaka za top lige...
manja je razlika u klupskom fudbalu tu je ipak najviše do ulaganja, a napisao sam da što se toga tiče, nema neke razlike. tu je i jedan Cipar dugo imao bolji koeficijent od hrvatske i srpske lige. ne znam kakva je trenutna situacija.

u reprezentativnom je ipak osjetna razlika u rezultatima i obično je hrvatska imala bolje igrače.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 avg 2021, 12:36

mostar35 je napisao/la:
09 avg 2021, 12:23
Ako uzmemo dvije susjedne zemlje koje su slične po mentalitetu, ekonomiji, tradiciji i ljubavi prema određenom sportu, ipak će u prednosti biti ona koja ima više stanovnika, tj. veću bazu igrača. Iako se slažem da je struka užasno bitna i tu je što se tiče košarske i odbojke srbija u ogromnoj prednosti.
Ali uzmimo i da hrvatska ima jednako sposobne ljude i trenere koji vode košarku i odbojku. opet bi srbija bila u prednosti zbog većeg broja stanovnika. S time da je nakon godina neuspjeha popularnost košarke i odbojke danas puno slabija u hrvatskoj nego u srbiji. tj, puno se manje djece bavi tim sportom i nemaju idola na koje da se lože.

iako, ako uzmemo fudbal i tu bi srbija trebala biti u prednosti, jer nema neke razlike u popularnosti sporta i u ulaganju, a srbija ima veći broj stanovnika . ali tu očito hrvatska struka bolje radi, a s boljim rezultatima dolazi i do jačanja mentaliteta u tom sportu.
Ne pije ti prica vodu iz neceg sto sam vec u startu apostrofirao.
Samo mi reci - kada ce Srbija imati uslove za jedrenje, vaterpolo, plivanje i veslanje kakve ima Hrvatska? Nece nikada! Smesno i porediti.
I ovo je malo sportsko cudo sto je Srbija duplo uspesnija od Hrvatske u vaterpolu. Na jednog vaterpolistu u Srbiji dolazi ih 5 do 10 u Hrvatskoj najmanje! Ali i u Madjarskoj i u Italiji. I sada ce se na osnovu toga tvrditi kako su Hrvati netalentovani za vatepolo?! Glupost! Struka je osnov. Imaju je i Srbi i Hrvati i dok je imaju konkurisace ravnopravno za medalje, bez razlike koliko Hrvatska ima visestruko vise potencijala od Srbije u tom sportu. Pored olimpijskog bazena stajace po 12 igraca u protokolu, a ne 1000 ili 5000 pa da zemlja sa vecom bazom ima po automatizmu nenadoknadivu prednost.
A Hrvatskoj su ponavljam opet "vodenjaci" popravili prosek i utisak. 3 od 8 medalja su oni doneli. I donosice i ubuduce. Pa jedna Australija bi bez vodenih sportova bila samo malo jaci prosek na olimpijadama.
Licno mislim da su Srbi i Hrvati negde izjednaceni, Srbi imaju vece planetarne sportske zvezde, ali to u kontekstu Igara nista nije znacilo, jer nisu imali od njih zapravo nikakve koristi, Hrvati su (dosta) uspesniji u fudbalu. U Hrvatskoj sport nije u padu kako neki govore, nego je u laganoj stagnaciji. U Srbiji je sport bez daljnjeg u usponu i to u vecini sportskih grana (rekoh vec posledica pocetka opseznih radova na sportskoj infrastrukturi). Ja ih iskreno i u Parizu ocekujem na dobrim pozicijama i konkurentne ostatku sveta, i jedne i druge. Od Srbije ocekujem 10+ medalja i dosta veci broj takmicara nego u Tokiju.

mostar35
Postovi: 248
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar35 » 09 avg 2021, 12:44

Alo, govorio sam o ekipnim sportovima. Za profesionalni vaterpolo su ipak bitniji bazeni ,a ne more

Što se tiče pojedinačnih sportova njih ima milion, pa sve ovisi. u nekim hrvatska ima bolje uslove ,a u nekim ( zimskim?) srbija. u mnogima nema razlike. a ti sportisti iz individualnih sportova obično nisu rezultat nekakvog sustava i ulaganja države,
Što se tiče tih planetarnih zvezda to valjda misliš na Novaka? i na koga još?

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 12:52

Đoković i Jokić prije svih - a riječ je o drugom i top5 sportu. Vaerpolisti eto nisu globalne zvijezde, tu bi Srbi bili isto najistaknutiji pa i odbojkaši(ce), Dušan Bulut u "novom" sportu je svakako superstar...

S tim da bi tu došli do moje logike da je teško određivati jer recimo u košarci i tenisu srbi su imali,imaju niz top trenera , evo i US asistente, Kokoškov koji je protiv Srbije upravo uradio najveći uspjeh sa Slovenijom, imaju istodobno MVP EL (+ MVPF4 i champ) i NBA , MVP Eurocupa, s tim Virtusom Đorđević,Miloš i Palfi pomeli moćni Milano u finalu. Sada oept Zvezda i Partizan imaju moćne sastave, najprije jedni pa drugi prisvojili regionalnu dominaciju, imaju top agente na svijetu, Mega kao ponajjaču fabriku talenta pa nadalj niz toga bi se moglo nabrojati,pa ženska košarka tek...

i sada kako to valorizirati recimo u odnosu na Sloveniju - ona ih je direkt pobijedila u finalu EP, umalo sada bila u finalu OI,a SRB se nije ni plasirala. Imaju Dončića. Ili kako ocjenjivati ako je recimo Hrvatska bolja u nogometu zbog više top igrača koji stalno osvajaju LP/EL, imaju možda i više trenera u top ligama, naravno uspjesi reprezentacije, al nemjerljivo je veća SRB dominacija u košarci.

Ili primjer tenisa - Hrvatska više Davis Cupa,Olimpijskih uspjeha,a gotovo sve ostalo je Srpsko. Naravno da je Srbija bolja,al koliko, kako to računati, dal i ići sport po sport pa upisivati kvačice ili bi trebali nagrađivati veću dominaciju negdje itd... jako je delikatna ovo tema.
Zadnja izmjena: Felixians4, dana/u 09 avg 2021, 12:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 avg 2021, 12:54

mostar35 je napisao/la:
09 avg 2021, 12:44
Alo, govorio sam o ekipnim sportovima. Za profesionalni vaterpolo su ipak bitniji bazeni ,a ne more

Što se tiče pojedinačnih sportova njih ima milion, pa sve ovisi. u nekim hrvatska ima bolje uslove ,a u nekim ( zimskim?) srbija. u mnogima nema razlike. a ti sportisti iz individualnih sportova obično nisu rezultat nekakvog sustava i ulaganja države,
Što se tiče tih planetarnih zvezda to valjda misliš na Novaka? i na koga još?
Ja koliko videh u Crnoj Gori svi klinci pocinju sa vaterpolom (masovno) u moru, na plazama! Organizuju se decenijama i letnje lige u Boki gde se takmice naselja/letovalista sa svojom decom. Postoje bazeni, ali more je osnov i iz vrlo prostog razloga - fakiticki besplatno je. U Srbiji iznajmljivanje bazena za vaterpolo spram standarda kosta, rekreativni vaterpolo de facto ni ne postoji. Treba ti veza da eventualno dobijes termin i jeftiniju cenu na Galetu. Srbija tek sada pocinje da prilazi vaterpolu i plivanju sa nekakvom strategijom. Do sada su bazeni sluzili samo za rashladjivanje sirokim masama tokom leta, a najmanje za rekreativno bavljenje sportom.
Mislim na Djokovica (1. na ATP listi) i Nikolu Jokica (NBA MVP).

mostar35
Postovi: 248
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar35 » 09 avg 2021, 13:05

Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 12:52

Ili kako ocjenjivati ako je recimo Hrvatska bolja u nogometu zbog više top igrača koji stalno osvajaju LP/EL, imaju možda i više trenera u top ligama, naravno uspjesi reprezentacije, al nemjerljivo je veća SRB dominacija u košarci.
Lakše je biti dominantan u košarci ( NARAVNO AKO SVE ŠTIMA) jer je manja konkurencija i treba ti manje igrača za složiti ekipu nego u fudbalu. Da Hrvatska ima jednako sposobne i ambiciozne ljude u košarci kao u fudbalu, normalno da bi imala puno više uspjeha u košarci, zbog ovoga što sam spomenuo.

i vidiš koliko razliku Slovencima radi samo jedan igrač. istina, čudesan igrač, ali ipak samo jedan. Bez njega se ne bi ni plasirali na igre. U fudbalu to ipak malo teže ide.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 13:16

mostar35 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:05
Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 12:52

Ili kako ocjenjivati ako je recimo Hrvatska bolja u nogometu zbog više top igrača koji stalno osvajaju LP/EL, imaju možda i više trenera u top ligama, naravno uspjesi reprezentacije, al nemjerljivo je veća SRB dominacija u košarci.
Lakše je biti dominantan u košarci ( NARAVNO AKO SVE ŠTIMA) jer je manja konkurencija i treba ti manje igrača za složiti ekipu nego u fudbalu. Da Hrvatska ima jednako sposobne i ambiciozne ljude u košarci kao u fudbalu, normalno da bi imala puno više uspjeha u košarci, zbog ovoga što sam spomenuo.

i vidiš koliko razliku Slovencima radi samo jedan igrač. istina, čudesan igrač, ali ipak samo jedan. Bez njega se ne bi ni plasirali na igre. U fudbalu to ipak malo teže ide.
Jest lakše,al ne da tako kažem, imaju toliko kvalitetan nacionalni CV,samo u zadnjih 6-7 godina. Hrvatska nije realno nikada bila top5 reprezentacija u nogometu. I pritom klubovi zadnjih 25 godina Dinamo i nešto Rijeke i Hajduka u EL par bodova dok s druge strane Parizan i zvezda skupno više. Produkcija igrača i trenera puno ozbiljnije HRV, al ni približno ko u košarci. Al tu je na kraju ispala i slučajnost dijelom - Hrvatski top talenti odreda su super podbacili(Hez,Bender,Šarić)

To zadnje je apsolutno istina,ja košarku nazivam poluindividualnim sportom.

Al po meni ne može ići - Hrvatska je bolja u nogometu od SRB koliko je SRB od HRV u košarci

mostar35
Postovi: 248
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar35 » 09 avg 2021, 13:25

Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:16


Al po meni ne može ići - Hrvatska je bolja u nogometu od SRB koliko je SRB od HRV u košarci
Ne znam tko je to rekao. Ali svakako ne mogu biti isti kriteriji za oba sporta. Iako hrvatska rep u fudbalu ima rezultate koje oni,po vlastitom priznanju mnogih od njih, teško da su i sanjali.
I sam plasman na veliko takmičenje u fudbalu je zeznut posao. Manje zemlje teško mogu biti sile u fubalu, dok u baksetu već postoje šanse ako se pametno radi.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 13:30

mostar35 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:25
Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:16


Al po meni ne može ići - Hrvatska je bolja u nogometu od SRB koliko je SRB od HRV u košarci
Ne znam tko je to rekao. Ali svakako ne mogu biti isti kriteriji za oba sporta. Iako hrvatska rep u fudbalu ima rezultate koje oni,po vlastitom priznanju mnogih od njih, teško da su i sanjali.
I sam plasman na veliko takmičenje u fudbalu je zeznut posao. Manje zemlje teško mogu biti sile u fubalu, dok u baksetu već postoje šanse ako se pametno radi.
pa većina bi to rekla. već 5 godina nailazim na slične komentare. al ok,to je i normalno. jako je teško pronaći kriterije za ovu temu. pa ne mogu biti isti kriteriji,u tom je poanta, kako bi onda tek išli dalje s timskim i individualnim.

mostar35
Postovi: 248
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la mostar35 » 09 avg 2021, 13:39

Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:30

pa većina bi to rekla. već 5 godina nailazim na slične komentare. al ok,to je i normalno. jako je teško pronaći kriterije za ovu temu. pa ne mogu biti isti kriteriji,u tom je poanta, kako bi onda tek išli dalje s timskim i individualnim.
Nisam primjetio. Jedino neki govore da su ti rezultati u fudbalu "impresivniji" zbog svega ovoga što sam već spomenuo.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Shategabri » 09 avg 2021, 13:47

mostar35 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:05
Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 12:52

Ili kako ocjenjivati ako je recimo Hrvatska bolja u nogometu zbog više top igrača koji stalno osvajaju LP/EL, imaju možda i više trenera u top ligama, naravno uspjesi reprezentacije, al nemjerljivo je veća SRB dominacija u košarci.
Lakše je biti dominantan u košarci ( NARAVNO AKO SVE ŠTIMA) jer je manja konkurencija i treba ti manje igrača za složiti ekipu nego u fudbalu. Da Hrvatska ima jednako sposobne i ambiciozne ljude u košarci kao u fudbalu, normalno da bi imala puno više uspjeha u košarci, zbog ovoga što sam spomenuo.

i vidiš koliko razliku Slovencima radi samo jedan igrač. istina, čudesan igrač, ali ipak samo jedan. Bez njega se ne bi ni plasirali na igre. U fudbalu to ipak malo teže ide.
Srbija u fudbalu se godinama brukala, a nije da nisu imali igrače koji su mogli ako ništa plasman na neka od prvenstava na koje nisu ni zavirili.
S druge strane hrvatska košarkaška reprezentacija nemalo priređuje brukanje, a u sastavu budu bar tri NBA igrača (koji da se razumijemo imaju dobre role u svojim klubovima).
Jedni dominantni u košarci, drugi u fudbalu, dakle nema tu ništa lakše, da ne kažem koliko je košarka zahtjevniji sport od treninga i svega ostalog.
Pa i u fudbalu kad imaš nekog virtuoza u ekipi slično funkcioniše kao i u košarci.
Ili možda ne misliš da je jedan Luka Modrić virtuoz (što se pogotovo vidi sad kad je reprezentacija spala na njegova leđa)?
Koševo Zapad

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 13:52

mostar35 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:39
Felixians4 je napisao/la:
09 avg 2021, 13:30

pa većina bi to rekla. već 5 godina nailazim na slične komentare. al ok,to je i normalno. jako je teško pronaći kriterije za ovu temu. pa ne mogu biti isti kriteriji,u tom je poanta, kako bi onda tek išli dalje s timskim i individualnim.
Nisam primjetio. Jedino neki govore da su ti rezultati u fudbalu "impresivniji" zbog svega ovoga što sam već spomenuo.
čudno da nisi. ja stalno pročitam,čujem srbi su bolji od nas u košarci zbog struke,a mi u nogometu iako imamo podjednako talentirane igrače,otprilike takva retorika. ti rezultati sporadični i dosta slučajni u fudbalu kolikogod veliki ne mogu za mene nikada biti impresivniji. mdorić,rakitić,brozović,kovačić,mandžo i sl. što su stalno super bitni igrači u osvajanjima euro kupova možda su i podjednak argument ko ti veliki rezultati. kvragu,grčka je bila europski prvak, turska treća na svijetu i u polufinalu eura. hrvatska ima 2 osmine finala,2 četvrtfinala eura te DVA prolaza grupe na SP i oba puta jako daleko - 3. i 2. mjesto. 2000. i 2010. bez plasmana. 2002. 2004. 2006. 2012. 2014. ispadanje u grupi. Daleko je Hrvatska od top10 reprezentacija svijeta od postanka ako ćemo realno.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 09 avg 2021, 14:51

Pa nije to puno doleko od istine, samo sto bih ja prije struke dodao kriminalne saveze. U Srbiji tu u prvom redu prednjace fudbal gdje je kriminal mnogo veci nego onaj u Hrvatskoj. E sad zamisli koji je to nivo i stepen kriminaliteta kad su zayebali cak i Maminha i co..
Slicna stvar je i sa rukometom koji je vise pandan vasoj kosarci, nego sto je to nas fudbal.
Pa kakve smo mi rukometaše imali u ovih 10 godina, a samo jedno ep srebro i to sto smo bili domacini. Jadno.

Sto se timskih sportova tice, najveca prednost Srbiji je odbojka, jer je to jos jedan sport vise, koji je po pooularnosti odmah iza kosarke. Hrvatska je tu baaas tanka, mnogo gora nego Srbija u rukometu, dok Srbija u odbojci s vremena na vrijeme kupi cak i zlata sa velikih takmicenja. O zenama ne treba ni pricati...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 09 avg 2021, 14:59

Shategabri je napisao/la:
09 avg 2021, 13:47

Jedni dominantni u košarci, drugi u fudbalu, dakle nema tu ništa lakše, ....
izvini ali ja tu dominantnost hr u fuci ne vidim. kako moze biti dominantan neki tim koji nikada nije nista osvojio (u smislu zlata)? zna se sta se smatra dominacijom. u poslijednjih 30 godina su uzeli 2 medalje bez zlata. to je vise u sferi incidenta nego nege dominacije i kontinuiteta. ono, jeste da su velika takmicenja u fuci upola rijedja nego u kosarci ali je srbija u kosarci na velikim takmicenjima u istom intervalu osvojila 5 zlata (5 srebra i bonzu) + 2 zlata (i 2 bronze) u zenskoj konkurenciji. pa u tom vremenskom intervalu samo amerika i mozda spanija da imaju bolje rezultate. jedno vrijeme su imali i najbolje rezultate na svijetu od 1998-2002 kada su uzeli 2 uzastopna svjetska prvenstva uz zlato i bronzu sa EPa.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 09 avg 2021, 22:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 15:03

Subjektivno gledanje. Pa kakve ste rukometaše imali? Niste nikad imali top5 sastav po kvaliteti ni približno. Isto ko što hrvatski pratitelji stalno hajpuju hr košarkaše pa i rukometaše pa i nogometaše,uvijek se precjenjujemo,a onda kad se ostvari neki prosječan rezultat, blati se trenutna garnitura,struka itd.
To su sad teme pregrube i delikatne. Mafija je i u portugalskom i u grčkom nogometu možda i jača nego ovdje.

Da,hr odbojka je veliki problem i to je čudno,vjerujem da će kroz drugi dio 2020-ih prodisati i biti na nekim prvenstvima makar.

Ma ne možemo nikako hr nogomet izjednačavati sa srpskom košarkom. Iako je 2018. poprilično s(p)retno dala na velikom značaju i završni potpis istome, ne samo srebrom nego i tad nezasluženim silnim nagradama Modriću. Al dobro,to mu dođe ko životno djelo,nepravedno je prema nekim drugim igračima koji su imali kudikamo jače godine nego što je bila ta Modrićeva pa su dali Messiju ili Ronaldu. Ili Cannavaru.

Uglavnom, izvjesni duel Dinamo-zvezda bi jako potpirio ove teme i jako bih htio da se to izbjegne,pa ispao jedan od njih ili oba kluba.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Shategabri » 09 avg 2021, 15:11

lucky13 je napisao/la:
09 avg 2021, 14:59
Shategabri je napisao/la:
09 avg 2021, 13:47

Jedni dominantni u košarci, drugi u fudbalu, dakle nema tu ništa lakše, ....
izvini ali ja tu dominantnost hr u fuci ne vidim. kako moze biti dominantan neki tim koji nikada nije nista osvojio (u smislu zlata)? zna se sta se smatra dominacijom. u poslijednjih 30 godina su uzeli 2 medalje bez zlata. to je vise u sferi incidenta nego nege dominacije i kontinuiteta. ono, jeste da su velika takmicenja u fuci upola rijedja nego u kosarci ali je srbija u kosarci na velikim takmicenjima u istom intervalu osvojila 5 zlata (3 srebra i bonzu) + 2 zlata (i 2 bronze) u zenskoj konkurenciji. pa u tom vremenskom intervalu samo amerika i mozda spanija da imaju bolje rezultate. jedno vrijeme su imali i najbolje rezultate na svijetu od 1998-2002 kada su uzeli 2 uzastopna svjetska prvenstva uz zlato i bronzu sa EPa.
Pa jest, to su činjenice da ako se pogleda Srbija je uspješnija u košarci nego u fudbalu, ali recimo svaki bi zaluđenik u fudbal u Srbiji dao to neko zlato za finale SP u fudbalu.
Nije to poenta, jasno je da je uspjeh srpske košarke kao jednog kolektiva u jednom od najpopularnijih sportova na ovim prostorima nenadmašiv.
Nego eto kao pandan, kad pogledaš kontrast između fudbala i košarke u Hrvatskoj i Srbiji, kako je obrnuto proporcionalan.
Koševo Zapad

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Felixians4 » 09 avg 2021, 15:18

Ajmo onda ovako - Srbija je svakih par godina svjetski vrh u košarci reprezentativno dok je Hrvatska to svakih desetljeće-dva u nogometu. Dakle,jesu li Turska i Grčka neke reprezentativne velesile? Nisu. Ko što nije Hrvatska.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.