Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la RollsRoyce » 17 jul 2018, 12:32

Gdje nije najbolji, igrao na najvisem nivou, najuspjesniji, najbolji na svojoj poziciji, vjerovatno, na svijetu itd. itd.
Niko na ovom nivou nikada nije igrao od igraca iz SFRJ-a.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 12:41

Ne znam po ćemu , što je vodonoša i trči za najbolji ekipu u Europi i sigurno najskuplju , gdje je igrao jedan od najboljih svih vremena (makar ga mi smatrali narcisom)
Što se tiće ove ekipe koja je bila druga , meni ni poćemo nije bolji od Rakitića , a oni nisu bili ni blizu koliko im je Lovren odigrao , a Rebić je igrač iznenadjenja koji je toliko osvjezenje , da je i on sigurno ispred, a i Mario svojom snagom i iskustvom je isto bio extra koristan ne vidim da je manje korisniji bio.
Modrić jeste kapitzen , mogoao ih je čak i kostat prolaza fulio penal , a u penilaima imao vise srece nego iko bio vrlo nesiguran .

U finalu se nije vidio , čak krivac za treci kljucni gol Francuza ko zadnja čkapi 2x okrece guzu na sut pogbe pogotovo prvi put jer dok je on skontao da je opet lopta kod Pogbe kasno...

mozda jeste nagrada kao nagada ekipi koja je trcala borili se svi od reda i on sa njima ali da se izdvajao cak u svojoj ekipi kao npr. Hazard ili DeBryne u Belgiji ili Mbappe ilio Grizman u Francuskoj posteno nije.

Ali on da je najbolji svih vremena ??? :crazy: :urnebes: to mozda za djecu od 14 god

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jul 2018, 12:45

Zamisli citat dalje od "vodonosa", a lik kljucni i drugi najbolji igrac Reala.

Vodonosa. Ko sve prati sport u pm.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 12:47

RollsRoyce je napisao/la:Gdje nije najbolji, igrao na najvisem nivou, najuspjesniji, najbolji na svojoj poziciji, vjerovatno, na svijetu itd. itd.
Niko na ovom nivou nikada nije igrao od igraca iz SFRJ-a.
NIje niko igtrao u Realu koji toliko puta osovio LP , onda je Ronaldo najveci svih vremena kakav Pele i ostali , Ramos je najveci bek svih vremena , i tako dalje....

To su oni korisni igraci tipa Jaja Toure , S. Bousqets, E. Davids, Gatuzzo , trče , ali mi čak nije ni blizu ove zadnje dvojce ... u kategotiju sa Jajom i Bousqetsom ....

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jul 2018, 12:48

Jel tebi Busquets stvarno neko ko trci, to mu je kvaliteta? Trkac?

Ramos bek? Sta je ovo probudio sam se u 2008.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 17 jul 2018, 12:51

Kad pricamo o najboljim, onda prvo trebamo odrediti parametre!
Jedan Dejo Savićević je po talentu i fudbalskom umijeću vjerovatno bolji igrac od Modrića, ali dzaba kad je on trajao "samo" 3-4 godine, a Modrić igra vrhunski fudbal evo 7-8 godina...i pri tome je uspjesniji fudbaler od svih tih majstora kojih je bivsa drzava imala pregrst! Fudbal nije samo dribling i vrhunski potez...

Slicno bi bilo kada bi poredili recimo Ronaldinha i CR-a...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 12:54

Ali mi je Antun sa hrt-a isto prejak , kao igra mozda najboje na poziciji centralnog veznog :shock: :urnebes:

Ja samo da ostanem zadnjih godina , pa nije Xavi , Iniesta, Sedorf , Prilo, Zidane, Vieria, Gerrard, Lampard, Makelele, Keane, Scholes, Sedorf, Efemerg....

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2018, 12:57

Donnie Darko je napisao/la:Jel tebi Busquets stvarno neko ko trci, to mu je kvaliteta? Trkac?

Ramos bek? Sta je ovo probudio sam se u 2008.
Glava zaboli.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 13:01

Neču da priznam da je bolji kada nije , pa nisam čorav , kazem da je Boban ili Prosinecki pa da kazem wooow i da igra u realu ,
ovako na krilima uspjesnog kluba u eri izjeddnacenosti i astronomski cijena i kladionica osvoio sa igracem koji UEFA (Ronaldo) donosi milijarde (na racun brenda kao Lebron u NBA)

Meni Modric nije do koljen Bobanu i Prosineckom jeste meni je 41 god zivio sam u dobu , nemaju titule kao on , ali stvarno ne mogu u istu recenicu

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jul 2018, 13:02

Neko ko ocigledno nije pogledao bukvalno ni jednu utakmicu Barcelone i Reala u ovom desetljecu, ni jednu jedinu, sto dovodi do toga da je Modrica gledao nula puta za Real, sebi daje za pravo da pise i cak pametuje o fudbalu i Modricevim kvalitetama.

Malo sta mi ide na zivce kao ovakve stvari.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 13:04

Ili je meni trava bila zelenija prije što kaze Edin ....

ili sam corav pa ne vidim tu ljepotu , tu kreaciju , tu leprsavost, tu igru kod Modrica , a jbg. vidio sam npr. kod Bobana i Prosineckog (da ostanemo u Hrtvatskoj i da ostanemo na pozciji tu i tamo slicnoj sada se igra drugaciji modernije formacije ,ali tu je to)

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2018, 13:08

Kobe Bryant je napisao/la:Ili je meni trava bila zelenija prije što kaze Edin ....

ili sam corav pa ne vidim tu ljepotu , tu kreaciju , tu leprsavost, tu igru kod Modrica , a jbg. vidio sam npr. kod Bobana i Prosineckog (da ostanemo u Hrtvatskoj i da ostanemo na pozciji tu i tamo slicnoj sada se igra drugaciji modernije formacije ,ali tu je to)
Rakitić je bolji igrač od obojice, kamoli Modrić.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 13:12

Donnie Darko je napisao/la:Neko ko ocigledno nije pogledao bukvalno ni jednu utakmicu Barcelone i Reala u ovom desetljecu, ni jednu jedinu, sto dovodi do toga da je Modrica gledao nula puta za Real, sebi daje za pravo da pise i cak pametuje o fudbalu i Modricevim kvalitetama.

Malo sta mi ide na zivce kao ovakve stvari.
To što ti je Hrvatska u srcu ne mora značiti da si objektivan , da odemo na NBA , ima i Horry 7 prstenova i extra koristan roll igrac , cak dao i kljucne koseve u mnogim titualama , ali je bio vodonaša Hakeemu, Shaqu, Bryantu, Parkeru , Ginobiliu, Duncanu....

ali nije ni u jednoj konverzaciji za top 10 na poziciji PF , a kamoli sta vise ....

Ali necu ocito ne znam jeste li Bosanski Hrvati (Lillard i DD) ili Hrvati iz Hrvatske , Lillard je vjerovtno i mladji , ali niste objektivni sekunde.

Vise me cudi za DD zna drugima soliti pamet i biti sarkastican , hajde Lillard je neiskusan pa mogu time opravdati....

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Monolog » 17 jul 2018, 13:18

Kobe Bryant je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Neko ko ocigledno nije pogledao bukvalno ni jednu utakmicu Barcelone i Reala u ovom desetljecu, ni jednu jedinu, sto dovodi do toga da je Modrica gledao nula puta za Real, sebi daje za pravo da pise i cak pametuje o fudbalu i Modricevim kvalitetama.

Malo sta mi ide na zivce kao ovakve stvari.
To što ti je Hrvatska u srcu ne mora značiti da si objektivan , da odemo na NBA , ima i Horry 7 prstenova i extra koristan roll igrac , cak dao i kljucne koseve u mnogim titualama , ali je bio vodonaša Hakeemu, Shaqu, Bryantu, Parkeru , Ginobiliu, Duncanu....

ali nije ni u jednoj konverzaciji za top 10 na poziciji PF , a kamoli sta vise ....
Da, baš si povukao paralelu do jaja. Čuj Modrić i Horry. :lol:
Luka je drugi najbolji/najvažniji igrač u Realu, Horry to nije ni u svojoj kući. Ako ga baš hoćeš porediti s nekim, to bi onda prije bio Ginobili (Ronaldu "dajemo" ulogu Duncana). Ali, hajde, najlakše je ovako baciti neko poređenje koje nema nikakve veze sa onim što Luka radi na terenu i s onim koliko je zapravo on bitan i za Hrvatsku i za Real Madrid.

Još kao nije bolji od Prosinečkog i Bobana. :lol: Davno ih je prešišao. Davno. Poslije Xavija i Inieste, Modrić je najbolji veznjak kojeg si i sam gledao, bez da si toga svjestan. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 17 jul 2018, 13:19

marconato je napisao/la:Kad pricamo o najboljim, onda prvo trebamo odrediti parametre!
Jedan Dejo Savićević je po talentu i fudbalskom umijeću vjerovatno bolji igrac od Modrića, ali dzaba kad je on trajao "samo" 3-4 godine, a Modrić igra vrhunski fudbal evo 7-8 godina...i pri tome je uspjesniji fudbaler od svih tih majstora kojih je bivsa drzava imala pregrst! Fudbal nije samo dribling i vrhunski potez...

Slicno bi bilo kada bi poredili recimo Ronaldinha i CR-a...
Ma nemoguce je porediti.
Generalno, kreacija, driblinzi, i to neko majstorstvo s loptom nikad gore nije bilo u fudbalu nego sto je slucaj danas.
Pa pogledajte s kakvim veznim redom je Francuska osvojila svjetsko prvenstvo, i to niko im nije zaprijetio.

Dok s druge strane, takticki i trkacki zivimo u nikad jacem vremenu.

Modric jeste najuspjesniji, dok s druge strane ne bih ja njemu to davao kao neku veliku prednost u odnosu na prijasnje igrace jer je takvo vrijeme gdje se par ekipa izdvaja od ostalih po mnogo faktora dok je u nekim drugim vremenima bilo mnogo vise kandidata za dizati pehare.
Treba racunati da je nekad mnogo manje stranaca moglo igrati za neki tim.
Poredjenja radi, nekad su samo 3 stranca mogla igrati za tim, da su takve okolnosti ostale vjerovatno Modric nebi ni zaigrao za Real Madrid ili vjerovatno nebi dobio priliku kao sto ju je dobio, priliku bi dobili samo superstarovi, a on u Real i nije dosao kao superstar.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 13:23

Monolog je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Neko ko ocigledno nije pogledao bukvalno ni jednu utakmicu Barcelone i Reala u ovom desetljecu, ni jednu jedinu, sto dovodi do toga da je Modrica gledao nula puta za Real, sebi daje za pravo da pise i cak pametuje o fudbalu i Modricevim kvalitetama.

Malo sta mi ide na zivce kao ovakve stvari.
To što ti je Hrvatska u srcu ne mora značiti da si objektivan , da odemo na NBA , ima i Horry 7 prstenova i extra koristan roll igrac , cak dao i kljucne koseve u mnogim titualama , ali je bio vodonaša Hakeemu, Shaqu, Bryantu, Parkeru , Ginobiliu, Duncanu....

ali nije ni u jednoj konverzaciji za top 10 na poziciji PF , a kamoli sta vise ....
Da, baš si povukao paralelu do jaja. Čuj Modrić i Horry. :lol:
Luka je drugi najbolji/najvažniji igrač u Realu, Horry to nije ni u svojoj kući. Ako ga baš hoćeš porediti s nekim, to bi onda prije bio Ginobili (Ronaldu "dajemo" ulogu Duncana). Ali, hajde, najlakše je ovako baciti neko poređenje koje nema nikakve veze sa onim što Luka radi na terenu i s onim koliko je zapravo on bitan i za Hrvatsku i za Real Madrid.

Još kao nije bolji od Prosinečkog i Bobana. :lol: Davno ih je prešišao. Davno. Poslije Xavija i Inieste, Modrić je najbolji veznjak kojeg si i sam gledao, bez da si toga svjestan. :D
aha znaci samo Xavi i Iniesta ... nista , Prilo, Zidane, Vieria, Gerrard, Lampard, Makelele, Keane, Scholes, Sedorf, Efemberg....

ok prestajem svaku diskusiju , ovo prelazi sve ukuse dobrog ukusa :facepalm:

Avantii
Postovi: 101
Pridružen/a: 01 mar 2016, 00:20
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Avantii » 17 jul 2018, 13:28

Neko je pogodio dva termina koja su najprigladnija za ovu diskusiju oko Modrica( "najuspjesniji i "najbolji"), ali ih nije pravilno poslozio. Dakle, Modric je svakako najuspjesniji fudbaler sa ovim prostora, ali nikako nije najbolji. Igra u ovo vrijeme koje je komercijalizovano i sve sto ide uz to, za razliku od nekih ranijih majstora sa ovih prostora.Sto mi rece jedan jaran, zamisli kako bi gorio tviter od gifova kad Dejo Genije pocne da lomi svoje rivale. Ali nije bilo tvitera u to vrijeme. A poznata je cinjenica da u ta vremena igrac nije mogao preci u strani klub prije nego sto napuni 28 godina. Osim Pizona kome su nekako ranije izganjali da ode u Arsenal. Tako da mozda nije realno da se poredi sa tim starijim asovima, koji nisu ni imali mogucnost da ostvare uspjesnost kao sto je Modric u sistemu jednog Reala, i to u periodu kada su im se mnoge stvari poslozile.
Iz mog subjektivnog ugla, najbolji je Piksi Stojkovic. To je ono sto sam gledao i mogu da tvrdim. A svakako ima i jos nekih asova koji su bolji od Modrica kada su u pitanju fudbalski kvaliteti koji sacinjavaju jednog igraca, ali nisu uspjesniji. Dakle, opet se prozimaju termini "bolji" i "uspjesniji". I tu se dolazi do tog jaza u vremenu i komercijalizacije koja je zahvatila fudbal i odredila dalje poimanje istog.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2018, 13:30

Nema komerzijalizacija ni miješanje termina nikakve veze s tim. Ne pričamo o Kovačiću pa da se iznosi taj argument, već o igraču koji je najbolji u reprezentaciji i drugi/treći igrač kluba.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kawhi » 17 jul 2018, 13:33

Modric je daleko najbolji igrac s Balkana ikad. Top 3 veznjak svih vremena vjerovatno. Digao je fudbal na novi nivo.

Raketa je drugi Hrvat ikad.

Dzeko je najbolji napadac ikad s ovih prostora.

Trgnite se malo ljudi. Ostavite se nostalgije.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MElloo » 17 jul 2018, 13:35

Kawhi je napisao/la:Modric je daleko najbolji igrac s Balkana ikad. Top 3 veznjak svih vremena vjerovatno. Digao je fudbal na novi nivo.

Raketa je drugi Hrvat ikad.

Dzeko je najbolji napadac ikad s ovih prostora.

Trgnite se malo ljudi. Ostavite se nostalgije.
New is alwats better
True story

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.