Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kanye » 02 avg 2018, 23:43

ASD je napisao/la: Ma naveo sam ga kao primjer nekoga ko je rodjen u nekoj drugoj drzavi, ali je fakticki njegova drzava neka druga.
Ima i takvih naravno dosta. Zato sam gore stavio rodjen i odrastao. Problematicni su ovi sto maltene do 18. iskoristavaju jednu drzavu i onda zaigraju za drugu jer se osjecaju nekako. Npr. Kolasinac nema sta raditi u nasoj repci.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 02 avg 2018, 23:47

Kanye je napisao/la:
ASD je napisao/la: Ma naveo sam ga kao primjer nekoga ko je rodjen u nekoj drugoj drzavi, ali je fakticki njegova drzava neka druga.
Ima i takvih naravno dosta. Zato sam gore stavio rodjen i odrastao. Problematicni su ovi sto maltene do 18. iskoristavaju jednu drzavu i onda zaigraju za drugu jer se osjecaju nekako. Npr. Kolasinac nema sta raditi u nasoj repci.
Apsolutno, slazemo se u potpunosti, o tome sam i pisao kad se zapocela ova rasprava.
Napokon neko da konta. :clap:

Sportista iskoristi neku drzavu maksimalno, od 6 do 20 godina, pa odluci predstavljati drugu drzavu, gdje nije fakticki ni sutnuo loptu u zivotu.
To su kradje igraca.

Naveo sam primjer Rakitica kojeg su Svicarcima maznuli Hrvati.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la LAZARUS2000 » 02 avg 2018, 23:51

MElloo je napisao/la:
Kanye je napisao/la:Reprezentacije predstavljaju drzavu, ne naciju. Ako je neki Japanac rodjen u Srbiji i odrastao tamo logicno da ce igrati za Srbiju. Ako je neki Srbin rodjen u Hrvatskoj i odrastao tamo logicno je sa igra za Hrvatsku. Treba zabraniti svaki oblik naturalizacije. Nema nikalve razlike izmedju Mirotica i Bojana Bogdanovica. Cak je ovaj prvi proveo dosta mladosti u Spaniji pa se donekle moze naci opravdanje zato sto igra za Spaniju. To sto Bojan igra za Hrvatsku je notorna glupost.
bingo.Samo wannabe srbi i hravati opravdavaju nacionalizaciju. Zamisli da svabo iz svice igra za njemacku
Ili dečko iz Luksemburga za BiH
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kanye » 02 avg 2018, 23:55

LAZARUS2000 je napisao/la:
MElloo je napisao/la:
Kanye je napisao/la:Reprezentacije predstavljaju drzavu, ne naciju. Ako je neki Japanac rodjen u Srbiji i odrastao tamo logicno da ce igrati za Srbiju. Ako je neki Srbin rodjen u Hrvatskoj i odrastao tamo logicno je sa igra za Hrvatsku. Treba zabraniti svaki oblik naturalizacije. Nema nikalve razlike izmedju Mirotica i Bojana Bogdanovica. Cak je ovaj prvi proveo dosta mladosti u Spaniji pa se donekle moze naci opravdanje zato sto igra za Spaniju. To sto Bojan igra za Hrvatsku je notorna glupost.
bingo.Samo wannabe srbi i hravati opravdavaju nacionalizaciju. Zamisli da svabo iz svice igra za njemacku
Ili dečko iz Luksemburga za BiH
To svima nama ovdje smeta. Mi ne branimo to. Ja sam se sjetio Kolasinca prvo, al i Pjanic tu spada. I jos mnogo njih.

Reprezentacija treba biti realno stanje talenta, ulaganja i rada u toj drzavi. Francuska je svjetski prvak u fudbalu jer najbolje rade s mladim igracima zadnjih 10ak godina. Neki ce reci da vecina igraca nisu Francuzi. To nema veze, oni duguju sve toj Francuskoj i francuski savez jedini treba ubirati plodove svog rada. Isto ko sto mi u BiH trebamo ubirati plodove svog nerada.
Spanci su najblizi Americi u kosarci jer oni godinama najbolje rade sa svojim mladim, a i tudjim.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la LAZARUS2000 » 02 avg 2018, 23:58

Meni sve ovo polako počinje da smara. Otišlo se daleko od teme. Dajte mi da budem mod da ovo pobanujem sve i očistim temu :mrgreen:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kanye » 03 avg 2018, 00:01

Ovo ima veze s temom. Zbog naturalizacije ne mozes mjeriti uspjeh neke drzave samo medaljama i rezultatima. Treba uzeti tu u obzir koliko su uspjesnih sportista sami proizveli.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 03 avg 2018, 00:03

Baš me zanima kako je to BiH pomogla ili odgojila Bogdanovića, Čilića i slične? Čista glupost.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la LAZARUS2000 » 03 avg 2018, 00:04

Lillard je napisao/la:Baš me zanima kako je to BiH pomogla ili odgojila Bogdanovića, Čilića i slične? Čista glupost.
Tata im yebo mamu na tlu bih. Eto :rol:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 03 avg 2018, 00:08

Lillard je napisao/la:Baš me zanima kako je to BiH pomogla ili odgojila Bogdanovića, Čilića i slične? Čista glupost.
Klubovi clanovi BiH saveza su ih proizveli.
Nije ni direktno Njemacka proizvela Kolasinca.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 03 avg 2018, 00:14

ASD je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Baš me zanima kako je to BiH pomogla ili odgojila Bogdanovića, Čilića i slične? Čista glupost.
Klubovi clanovi BiH saveza su ih proizveli.
Nije ni direktno Luksemburg proizveo Pjanica.
To je nikakav argument.
Glavni je di su rođeni, što je isto loš argument. Bojan nastupa za Hrvatski od u-16 valjda, već bio vani tada.
Ili ko Lovren, Ćorluka i slični što su napustili BiH ko mala djeca. Koliko god se trudili prikazat, takvih u Hrvatskoj nema puno uopće.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 03 avg 2018, 00:16

Lillard je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Baš me zanima kako je to BiH pomogla ili odgojila Bogdanovića, Čilića i slične? Čista glupost.
Klubovi clanovi BiH saveza su ih proizveli.
Nije ni direktno Luksemburg proizveo Pjanica.
To je nikakav argument.
Glavni je di su rođeni, što je isto loš argument. Bojan nastupa za Hrvatski od u-16 valjda, već bio vani tada.
Ili ko Lovren, Ćorluka i slični što su napustili BiH ko mala djeca. Koliko god se trudili prikazat, takvih u Hrvatskoj nema puno uopće.
O tome i pricamo, nastupio je za Hrvatsku u16, iako nikakve veze sa Hrvatskom nije imao.
Lovren i Corluka su citav zivot u Hrvatskoj, to su drugi slucajevi.

Sta ti smatras, da igraci mogu mijenjati repke kao klubove?

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 03 avg 2018, 00:27

lol nikakve veze, osim što je Hrvat.
Idete na glupu temu, tako je kako je i hvala Bogu da je tako. Još treba da uvedu zakone za koga moraš nastupat.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la lucky13 » 03 avg 2018, 00:44

Kanye je napisao/la: Spanci su najblizi Americi u kosarci jer oni godinama najbolje rade sa svojim mladim, a i tudjim.
sa ovim se ne bih slozio nikako!

gledano od 1995. otkako nema vise juge i sr se mogla takmiciti:

srbija: 11 medalja, 5 zlatinih (2 SP i 3 EP), 5 srebra (2 OI, SP i 2 EP) i bronza (EP)
spanija: 13 medalja, 4 zlatne (SP i 3 EP), 5 srebra (2 OI i 3 EP) i 3 bronze (OI i 3 EP)

znaci srbija ima vise jedno SP zlato i jedno jace srebro (SP vs EP) a spanija ima vise 3 bronze (OI i 2 EP)
zlata i srebra na strani srbije a bronze na strani spanije.

+ su na posljednjim SP i OI srbi bili najblizi amerima (a bolje su odigrali i posljednji EP i to sa drugim timom)!
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 03 avg 2018, 00:54, ukupno mijenjano 7 puta.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kanye » 03 avg 2018, 00:47

To sto je on Hrvat nema nikakve veze s reprezentacijom koju ce u sportu predstavljati. On je mogao igrati za Bosnu ili Spaniju. Ako mu je Hrvatska toliko draga trebao je s 12 kad je poceo trenirati otici u Metkovic da trenira. Ili barem kad je u Madridu zavrsio da je otisao u Zagreb. Ne mozes iskoristiti jednu drzavu, u ovom slucaju dvije i onda se trecoj zahvaliti.

Zrinjski dobija pomoc Mostara (kakvu-takvu) za rad s mladima. Mostar te pare dobija od HNK. HNK od FBiH. FBiH od BiH. Kosarkaski savez BiH dozvoljava Zrinjskom da igra lige i usput ih organizuje.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la LAZARUS2000 » 03 avg 2018, 00:50

Kanye je napisao/la:To sto je on Hrvat nema nikakve veze s reprezentacijom koju ce u sportu predstavljati. On je mogao igrati za Bosnu ili Spaniju. Ako mu je Hrvatska toliko draga trebao je s 12 kad je poceo trenirati otici u Metkovic da trenira. Ili barem kad je u Madridu zavrsio da je otisao u Zagreb. Ne mozes iskoristiti jednu drzavu, u ovom slucaju dvije i onda se trecoj zahvaliti.

Zrinjski dobija pomoc Mostara (kakvu-takvu) za rad s mladima. Mostar te pare dobija od HNK. HNK od FBiH. FBiH od BiH. Kosarkaski savez BiH dozvoljava Zrinjskom da igra lige i usput ih organizuje.
A te pare zaradio ti pa im dao? Odakle bih pare? Zaradio narod pa platio poreze i dažbine. Te pare koje daju su tek djelič onoga što uzmu.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 03 avg 2018, 00:52

Kanye je napisao/la:To sto je on Hrvat nema nikakve veze s reprezentacijom koju ce u sportu predstavljati. On je mogao igrati za Bosnu ili Spaniju. Ako mu je Hrvatska toliko draga trebao je s 12 kad je poceo trenirati otici u Metkovic da trenira. Ili barem kad je u Madridu zavrsio da je otisao u Zagreb. Ne mozes iskoristiti jednu drzavu, u ovom slucaju dvije i onda se trecoj zahvaliti.

Zrinjski dobija pomoc Mostara (kakvu-takvu) za rad s mladima. Mostar te pare dobija od HNK. HNK od FBiH. FBiH od BiH. Kosarkaski savez BiH dozvoljava Zrinjskom da igra lige i usput ih organizuje.
Nisam ti ja kriv što zanemaruješ bitnu odrednicu kao što je nacionalost. To šta bi ti htio je druga stvar, tako nikad neće bit. Kakav uspjeh je on postigao je 90% do njega samog, nikakve BiH, Zrinjskog, Reala ili Španjolske. I tako ima pravo birat za koga će nastupat.

Da ne idem dalje, jer bi mogli do sutra.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kanye » 03 avg 2018, 00:58

LAZARUS2000 je napisao/la:
Kanye je napisao/la:To sto je on Hrvat nema nikakve veze s reprezentacijom koju ce u sportu predstavljati. On je mogao igrati za Bosnu ili Spaniju. Ako mu je Hrvatska toliko draga trebao je s 12 kad je poceo trenirati otici u Metkovic da trenira. Ili barem kad je u Madridu zavrsio da je otisao u Zagreb. Ne mozes iskoristiti jednu drzavu, u ovom slucaju dvije i onda se trecoj zahvaliti.

Zrinjski dobija pomoc Mostara (kakvu-takvu) za rad s mladima. Mostar te pare dobija od HNK. HNK od FBiH. FBiH od BiH. Kosarkaski savez BiH dozvoljava Zrinjskom da igra lige i usput ih organizuje.
A te pare zaradio ti pa im dao? Odakle bih pare? Zaradio narod pa platio poreze i dažbine. Te pare koje daju su tek djelič onoga što uzmu.
Dala je drzava. Nisam ja.
Lillard je napisao/la:
Kanye je napisao/la:To sto je on Hrvat nema nikakve veze s reprezentacijom koju ce u sportu predstavljati. On je mogao igrati za Bosnu ili Spaniju. Ako mu je Hrvatska toliko draga trebao je s 12 kad je poceo trenirati otici u Metkovic da trenira. Ili barem kad je u Madridu zavrsio da je otisao u Zagreb. Ne mozes iskoristiti jednu drzavu, u ovom slucaju dvije i onda se trecoj zahvaliti.

Zrinjski dobija pomoc Mostara (kakvu-takvu) za rad s mladima. Mostar te pare dobija od HNK. HNK od FBiH. FBiH od BiH. Kosarkaski savez BiH dozvoljava Zrinjskom da igra lige i usput ih organizuje.
Nisam ti ja kriv što zanemaruješ bitnu odrednicu kao što je nacionalost. To šta bi ti htio je druga stvar, tako nikad neće bit. Kakav uspjeh je on postigao je 90% do njega samog, nikakve BiH, Zrinjskog, Reala ili Španjolske. I tako ima pravo birat za koga će nastupat.

Da ne idem dalje, jer bi mogli do sutra.
Nacinalnost treba biti nebitna u sportu. Reprezentacija predstavlja rad koji je jedna drzava ulozila u taj sport.
To sto bih ja htio tako treba biti.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mokes » 03 avg 2018, 01:01

LAZARUS2000 je napisao/la:Meni sve ovo polako počinje da smara. Otišlo se daleko od teme. Dajte mi da budem mod da ovo pobanujem sve i očistim temu :mrgreen:
Samo ti je čišćenje na pameti. Čiča je ponosan na tebe :thumbup:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la ASD » 03 avg 2018, 01:02

Lillard je napisao/la:
Nisam ti ja kriv što zanemaruješ bitnu odrednicu kao što je nacionalost.
Jel znas da se svako moze izjasniti kako hoce, pa cak i iz interesa? znaci repke bi bile kao klubovi.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 03 avg 2018, 01:05

ASD je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Nisam ti ja kriv što zanemaruješ bitnu odrednicu kao što je nacionalost.
Jel znas da se svako moze izjasniti kako hoce, pa cak i iz interesa? znaci repke bi bile kao klubovi.
Kompliciraš, takvih slučajeva je 2%, ako i to.
Upravo nacionalost pravi razliku između natjecanja reprezentacija i natjecanja klubova.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.