Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
MikeToreno
Postovi: 155
Pridružen/a: 27 mar 2018, 20:52
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MikeToreno » 17 jul 2018, 15:54

Hrvatska bez dvojbe. Imaju 2 medalje sa nagledanijeg i (subjektivno) najvećeg sportskog eventa- SPa. Najbolje mjerilo bi bile olimpijske medalje gdje kroasani imaju ukupno 44 dok srbi imaju oko 20. U individualnim sportovima uzimaju sve, kao i u timskim.

Tužno je kada malo više razmislim i shvatim da bi i mi mogli biti "gore" jer je očigledno da smo nadareni i imamo nos za sport (generalno). Šteta što živimo u banana državi gdje su ulaganja u sport ispod minimuma

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la RollsRoyce » 17 jul 2018, 15:56

Od Scholesa isto, nema teorije.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2018, 16:02

filip13 je napisao/la:ma dobro,ne pratim ja fudbal vec neko vrijeme,pa onako pitam
Zato te ima da objavljuješ tekstove nevezane za SP i prosipaš pamet na temama vezanim za nogomet. Ko to ne zna.. :rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

filip13
Postovi: 38036
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la filip13 » 17 jul 2018, 16:04

Lillard je napisao/la:
filip13 je napisao/la:ma dobro,ne pratim ja fudbal vec neko vrijeme,pa onako pitam
Zato te ima da objavljuješ tekstove nevezane za SP i prosipaš pamet na temama vezanim za nogomet. Ko to ne zna.. :rol:

ne kazem da nikako ne pratim,tebi smeta sto spominjem thompsona kao fasistu,ko te ne zna moj @lillarde

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la TonySosa » 17 jul 2018, 16:11

marconato je napisao/la:Kad pricamo o najboljim, onda prvo trebamo odrediti parametre!
Jedan Dejo Savićević je po talentu i fudbalskom umijeću vjerovatno bolji igrac od Modrića, ali dzaba kad je on trajao "samo" 3-4 godine, a Modrić igra vrhunski fudbal evo 7-8 godina...i pri tome je uspjesniji fudbaler od svih tih majstora kojih je bivsa drzava imala pregrst! Fudbal nije samo dribling i vrhunski potez...

Slicno bi bilo kada bi poredili recimo Ronaldinha i CR-a...
Ma hajte molim vas. :rol: :rol:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la TonySosa » 17 jul 2018, 16:16

Kobe Bryant je napisao/la:
RollsRoyce je napisao/la:Gdje nije najbolji, igrao na najvisem nivou, najuspjesniji, najbolji na svojoj poziciji, vjerovatno, na svijetu itd. itd.
Niko na ovom nivou nikada nije igrao od igraca iz SFRJ-a.
NIje niko igtrao u Realu koji toliko puta osovio LP , onda je Ronaldo najveci svih vremena kakav Pele i ostali , Ramos je najveci bek svih vremena , i tako dalje....

To su oni korisni igraci tipa Jaja Toure , S. Bousqets, E. Davids, Gatuzzo , trče , ali mi čak nije ni blizu ove zadnje dvojce ... u kategotiju sa Jajom i Bousqetsom ....
Nije ni blizu Gatussa?

slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Fikret1946 » 17 jul 2018, 16:17

Kawhi je napisao/la:Znas li ti sta je 5 godina? Neki ovdje zakljuce sve na osnovu jednog turnira. Ko tebi naprimjer. Eden bolji od Neymara zbog SPa.

Pa ako Lucas za pola godine uradi sto je Luka za 5 godina onda hocu.
Eden je bolji igrac od Neymara bez obzira na ovo prvenstvo, ovo je prvenstvo samo pokazalo kakva je prevara Robinho, cuj mene neymar robinho :lol:

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la TonySosa » 17 jul 2018, 16:23

Ljudi ne kontaju da je prije geometrija na terenu bila totalno drugačija, pa je i samim tim bilo više prostora za dribling i ostale pizdarije. Sad kad te napadnu trojica Cholomajmuna, možeš izvesti jedino neku pizdohavariju poput Benzeme i Messija.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2018, 16:47

filip13 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
filip13 je napisao/la:ma dobro,ne pratim ja fudbal vec neko vrijeme,pa onako pitam
Zato te ima da objavljuješ tekstove nevezane za SP i prosipaš pamet na temama vezanim za nogomet. Ko to ne zna.. :rol:

ne kazem da nikako ne pratim,tebi smeta sto spominjem thompsona kao fasistu,ko te ne zna moj @lillarde
Ne smeta meni to, nego mi smeta jer si pichka koja mora sve ispod pojasa i nema muda rec da su Hrvati fašisti. A sad završavam.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

filip13
Postovi: 38036
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la filip13 » 17 jul 2018, 16:51

Lillard je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
filip13 je napisao/la:ma dobro,ne pratim ja fudbal vec neko vrijeme,pa onako pitam
Zato te ima da objavljuješ tekstove nevezane za SP i prosipaš pamet na temama vezanim za nogomet. Ko to ne zna.. :rol:

ne kazem da nikako ne pratim,tebi smeta sto spominjem thompsona kao fasistu,ko te ne zna moj @lillarde
Ne smeta meni to, nego mi smeta jer si pichka koja mora sve ispod pojasa i nema muda rec da su Hrvati fašisti. A sad završavam.[/quote]


pa i sam sam hrvat,stoga ti je to prilicno bedasto,da ne kazem budalasto,smeta tebi sto ovdje neko spomene da je thompson to i to,tesko je to priznati,da ti ne smeta sam bi to napisao

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Brokula » 17 jul 2018, 17:07

Filipe kralju :urnebes:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la TonySosa » 17 jul 2018, 17:36

Boban i Prosinečki su ofanzivni vezni. Danas tu poziciju igra Ozil, koji bi bio jedan od najuspjesnijih ikad da je igrao prije 30 godina. A danas je samo solidan igrač.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 jul 2018, 17:39

Filip mi porastao u očima :D, ovo samo mogu shvatiti oni koji su aktivni na NBA pod forumu, dobio si puno bonusa :salut:

filip13
Postovi: 38036
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la filip13 » 17 jul 2018, 17:50

Kobe Bryant je napisao/la:Filip mi porastao u očima :D, ovo samo mogu shvatiti oni koji su aktivni na NBA pod forumu, dobio si puno bonusa :salut:

što samo oni sa nba pdf?

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jul 2018, 17:56

RollsRoyce je napisao/la:Od Scholesa isto, nema teorije.
Ne znam jesi li englez ili englez iz bosne ali tebi je engleska u srcu pa zato nisi objektivan.

Avatar
SF6
Postovi: 2019
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la SF6 » 17 jul 2018, 22:45

Donnie Darko je napisao/la:
RollsRoyce je napisao/la:Od Scholesa isto, nema teorije.
Ne znam jesi li englez ili englez iz bosne ali tebi je engleska u srcu pa zato nisi objektivan.
Općenito u zadnje vrijeme nalijecem na dosta ovakvih koji bas glorifikuju scholesa.Dobar igrac svakako ali dajte ljudi lakse malo sa tom nostalgijom

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Derdiyok » 17 jul 2018, 22:49

felipe :thumbup:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la IloveN » 18 jul 2018, 04:14

Mozda nije za ovu temu, prema naslovu, ali vidim da se nekol'ko postova iznad o Modricu pisalo, pa da kazem par recenica.

Prvo, najbolji igras s ovih prostora bez dileme. Mozda nije najatraktivniji, ali najbolji svakako.

Uzmimo samo u obzir koliko je lik bitan stub u jednom Real Madridu. Bitniji cak i od Ronalda. O reprezentaciji da ne govorim. Usporedbe Modric-Kros... Luka mnogo vise trci, a i radnik je veci od Krosa. Koliko je samo Kros patio dok mu se nije pojacala sredina terena, dok Kazemiro nije ubacen u prvi tim. Covjek je izgledao kao da je najsporiji igrac na planeti u nekom od derbija protiv Barselone. Modric je tehnicki na nenormalno visokom nivou, krvavi radnik, u oba pravda terena radi, sposoban da sam drzi sredinu terena, jedan od onih koji mnogo radi i kad' nema loptu kod sebe. To mnogi ne vide. A koliko traje, to je tek posebna prica. A ne nazire mu se kraj.

4 puta LS, tri puta uzastopne, vjerovatno si glavni igrac tima koji nema slabu tacku, igrac bez kojega ekipa ne moze. Kada Real igra, on igra. To itekako mnogo govori. Odvedes reprezentaciju do finala Mundijala. Trenutno je najbolji vezni igrac planete ovo super modernog doba fudbala, sto ima svoju tezinu.

Jos jedna interesanta stvar s finala.
Desam je uradio genijalnu stvar kad' je izveo nevidljivog Kantea, kojega je hrvatska sredina pojela. A koja sredina jede Kantea? Nijedna bukvalno. Barem ne na ovom' Mundijalu. A oni su ga pojeli, napravili nevidljivim i nervoznim. Ucinili da Desam tako rano vadi stub ekipe. Eto koliko su mocni Modric i Rakitic. Brutalno nesto, strasno.

Trenutno najbolji vezni igrac na planeti je Luka Modric.
Najbolji igrac s ovih prostora!
Ne bih da idem dalje, dok covjek ne zavrsi karijeru.
Veliki si Modricu!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Derdiyok » 18 jul 2018, 04:37

Gdje neće biti radnik, čuvo čovjek od malena ovce. Ima taj kondicije za još jedne produžetke.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 18 jul 2018, 11:26

MikeToreno je napisao/la:Hrvatska bez dvojbe. Imaju 2 medalje sa nagledanijeg i (subjektivno) najvećeg sportskog eventa- SPa. Najbolje mjerilo bi bile olimpijske medalje gdje kroasani imaju ukupno 44 dok srbi imaju oko 20. U individualnim sportovima uzimaju sve, kao i u timskim.
Tacno je da je Hrvatska suma sumarum uspjesnija na OI, medjutim ako se porede samo timski sportovi i u obzir uzmu medalje sa OI, SP i EP, onda je Srbija uspjesnija i to pofino...

O pojedinacnim sportovima je tesko duskutovati, jer su obje drzave uspjesne.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.