English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,ribery,_dreamer_,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%

Ukupno glasova: 244

Lillard
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 03 jan 2017, 01:35

messilla je napisao/la:Zanimljiv je ovaj argument "pa imao je i Xavija, Iniestu i Messija". Ponajviše zahvaljujući Peponji Xavi, Iniesta i Messi i jesu dosegli najviši nivo.

Jesi vidio Mokesa izdajice :nedam:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

messilla
Kontakt:

Post Postao/la messilla » 03 jan 2017, 01:38

Lillard je napisao/la:Jesi vidio Mokesa izdajice :nedam:

'ta će neznalica. Da zna koliko se prosuo sa Kloppom, napustio bi forum iste sekunde. :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Quinlan
Kontakt:

Post Postao/la Quinlan » 03 jan 2017, 01:59

Feldmarschall je napisao/la:@Quinlain:
Hoće li jedan ligaški trofej biti dovoljan u tri godine ugovora? Ili se očekuje da uzme tri, a nekim puno priznatijim imenima se i plasman u LP uzima kao vrhunski posao?

Ok, rekordan broj trofeja kako kaže Rumenigge u dvije godine nije ništa posebno? Super, čekamo nekoga ko će osvojiti svaki trofej i pobijediti svaku utakmicu u hendikepu. Progledat ćemo mu kroz prste ako koji put misleći da niko ne gleda uradi save/load.

Želja da zarade više ima uticaja na mene kao posmatrača koji želi gledati kvalitetan fudbal? Ne, apsolutno ne. To što će neko sebi preko reda osigurati egzistenciju nekim ugovorom ne može biti nikakav argument ako ne producira kvalitetan fudbal, a Everton ga trenutno ne producira, jedan Villarreal sa budžetom od 30 miliona koliko inače Liverpool plati Bentekea i drži ga na klupi producira i igra u završnicama europskih kupova. Dobro, Evertonu je možda van časti igrati Europa ligu, ipak su oni prvi do Reala po broju europskih naslova.

Govorim o trofejima, o Ligi prvaka, o Svjetskim prvenstvima, koga boli ona stvar za Pulisa i opstanak ako ga sa takvom igrom Chelsea nikad neće uzeti za trenera. To je šibicarenje, ne vrhunski fudbal. S druge strane očekuješ perfektan, bezgrešan, robotski fudbal? Stvarno? Svaki stil igre dolazi sa svojim prednostima i nedostacima, pitanje je samo šta ti u datom trenutku više odgovara i donosi. Niko ne piše u uberstilu, nego o fudbalu kojeg žele uprave najvećih klubova na svijetu, a to sigurno! nije slučajno.

Nema to veze sa Lahmovom pozicijom, uzeo si kap iz okeana i tvrdiš da je to argument pored svih citata gore pobrojanih koji sežu i tvrde suprotno i par godina prije nego što će Pep kročiti na njemačko tlo.

Naravno da je kvalitet ekipe igrao ulogu, više od bilo čega. Kad se Messi povuče Barca neće biti ni blizu dominantna kao danas, ali na kraju jedne godine biti -18 za prvakom, a sljedeće osvojiti svih šest trofeja ne mogu totalne neznalice i laici kako se ovdje pokušava predstaviti.

Prilično je kasno, tako da, bilo mi je zadovoljstvo razmijeniti mišljenja i stavove. Najveći derbi Engleske je pred nama tako da bi bilo fino temu prepustiti fanovi najvećih klubova u ligi. Guardiola će biti i proći, duga lopta na špica od dva metra će nastaviti dizati publiku na noge širom Engleske i godinama nakon toga.

Vi ste ga predstavili kao najboljeg, da je njegov stil igre = trofeji, sve naj naj i po tom kriteriju, u tri godine je minimum nekih 5 trofeja, eto dvije lige, jedna lp i nek uzme dva kupa :thumbup: mislim sta je to za najboljeg? sitnica? ili ipak sad je i on covjek i ne vodi bayern nego city pa se i broj ocekivanih trofeja lagano smanjuje?

Onda to o bayernu ne mogu da se vracam na to bgm, meni je smijesno to spominjati, dortmund su unistili (ne on uprava bayerna), konkurenta nikakvog nije imao, jos se potrefila kloppova fail sezone, ne znam meni je to kao dizanje Blanca radi titula u francuskoj ;)

Onda ovo oko igraca, krenuli smo od toga da igra nije evoluirala u engleskoj sta god to znacilo, nekako si kao argument stavio dolazak stranih trenera, samo sam ti htjeo objasniti da je to sasvim normalno jer svima je to cilj i trenerima i igracima , sad kako ce igrati, dokle ce dogurati ne znam kako okrenu na to, ono sto je cinjenicaje da sad bubam Asenja everton hoce ko golmana on bi pristao na prelazak, znaci to sto strani treneri i igraci dolaze nije minus nikakav, nikakav dokaz da igra nije evoluirala, jer upravo ti stranci "upravljaju" igrom, u konacnici ispade oni nisu evoluirali? iako ne znam u sta bi to trebala evoluirati, u 20 ekipa koje ce pokusati kopirati barsu?
To sto englezi nisu najtalentovanija nacija, a trenerski nemaju normalno ime, to opet nije dokaz nikakve nevoluirane igre jer iiz glave sad bubam sigurno 50% trenera u ligi su stranci ;)

Pa ti si pokusao predstaviti Pepov stil kao jedini ispravni ne ja, niti sam ja rekao da je Pulisov onaj pravi, ja ti samo kazem nema pravog stila fudbala niti ce ikada biti i to je ono sto ovu igru cini zanimljivom, svaki trener ima svoju viziju, isto kao sto ti i ja ne bi na isti nacin trazili od ekipe da igra , ;)
Jednostavno Cruyyf v2 je samo jedan stil u moru njih, pravo nema, nema tog idealnog stila niti ce svi igrati isto, i vecini uprava je vazan rezultat na kraju, a ako si top tim to znaci trofeji ;)

I ja ga ko neznalicu i laika nisam ni pokusao predstaviti, cak ni svoje subjektivno misljenje nisam skroz iznio, nego samo sam htjeo pokazati da ima i druga strana medalje koja ne dize pepa u visine nevidjenje i koja mu nazovimo to kriticki gleda do sada osvojene trofeje i to je sasvim legitimno razmisljanje, cak neke argumente moze imati iz ove sezone iako je jos rano ;)

messilla je napisao/la:Zanimljiv je ovaj argument "pa imao je i Xavija, Iniestu i Messija". Ponajviše zahvaljujući Peponji Xavi, Iniesta i Messi i jesu dosegli najviši nivo.

isto kao da bi bez njega oni zavrsili u villarrealu, sevilli i deportivu, da je imao uticaja da, ali ne pretjerujte ;)

let3
Kontakt:

Post Postao/la let3 » 03 jan 2017, 02:09

Quinlan je napisao/la:

isto kao da bi bez njega oni zavrsili u villarrealu, sevilli i deportivu, da je imao uticaja da, ali ne pretjerujte ;)

Nema pretjerivanje, samo stroge cinjenice.
Koliki je imao uticaj kad je došao , neka najbolje pokažu tabele, golovi (primljeni, dati), trofeji i tako te sitnice....a imao je i Rajkard Mesija, Xavija, Iniestu, Puyola, Dinha, Henrya, Etoa itd

Zadnja Rajkardova (2007/08)
http://www.scoreboard.com/en/soccer/spa ... standings/
I prva Pepova sezona
http://www.scoreboard.com/en/soccer/spa ... standings/

Ne treba biti Tesla niti neki genijalac da bi se shvatilo koliko je uticaj imao svojim dolaskom.

Toliko na ovu temu, koja je stvarno postala smarajuća :yawn:

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 03 jan 2017, 02:11

Malo je pametnih stvari za procitati na ovom forumu, a @Feldovi postovi su bas jedan pravi uzitak za citanje.

Samo da kazem da je i za mene Pep uz Simeonea najbolji trener danasnjice, njih dvojica pa Klopp koji ih prati u stopu.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy." - Rafael Nadal

Feldmarschall
Kontakt:

Post Postao/la Feldmarschall » 03 jan 2017, 02:15

Quinlan je napisao/la:Pa ti si pokusao predstaviti Pepov stil kao jedini ispravni ne ja

Ja ovo nikad nigdje nisam rekao niti ću, tako da je s tobom svaka rasprava o ovoj i sličnim temama završena. Nekome drugom trpaj riječi u usta u nedostatku argumenata, meni nećeš. Lijep pozdrav.

Quinlan
Kontakt:

Post Postao/la Quinlan » 03 jan 2017, 02:22

Feldmarschall je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:Pa ti si pokusao predstaviti Pepov stil kao jedini ispravni ne ja

Ja ovo nikad nigdje nisam rekao niti ću, tako da je s tobom svaka rasprava o ovoj i sličnim temama završena. Nekome drugom trpaj riječi u usta u nedostatku argumenata, meni nećeš. Lijep pozdrav.

gledam nba mrsko mi listat ali zakleo bi se da si rekao u fazonu da taj stil svi zele da donosi rezultate i jos naveo da su njemacka i spanija radi toga osvojise trofeje, sto sam ja shvatio kao najbolji najispravniji kako god hoces stil, moguce da sam i ja fulio u ove kasne sate :thumbup:

kako god yebo vise pepa vidjet cemo ga pred nama je na prvom pravom ispitu ;)

uzivajte odoh gledat nba :thumbup:

Feldmarschall
Kontakt:

Post Postao/la Feldmarschall » 03 jan 2017, 02:25

Mnoge stvari si očigledno pogrešno shvatio, a meni se više ne da glumiti papagaja. Uživaj u NBA i Pepovim porazima. :thumbup:

Quinlan
Kontakt:

Post Postao/la Quinlan » 03 jan 2017, 02:30

Feldmarschall je napisao/la:Mnoge stvari si očigledno pogrešno shvatio, a meni se više ne da glumiti papagaja. Uživaj u NBA i Pepovim porazima. [emoji106]

Pep nek pobjeđuje koliko hoće, ali samo jednu tekmu manje od Contea :mrgreen:

Steph
Kontakt:

Post Postao/la Steph » 03 jan 2017, 04:33

Na ćelavog separatistu drkaju samo oni koji su počeli pratiti nogomet pojavom Ronaldinha (počeli drkati na Barcu, za koju niko živ nije navij'o niti simpatis'o i ovo je 100% tačno te od tada drkaju na sve što ima veze s tim separatističkom dijelom Španije) i to je svima jasno :kafa:

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 03 jan 2017, 07:25

Steph je napisao/la:Na ćelavog separatistu drkaju samo oni koji su počeli pratiti nogomet pojavom Ronaldinha (počeli drkati na Barcu, za koju niko živ nije navij'o niti simpatis'o i ovo je 100% tačno te od tada drkaju na sve što ima veze s tim separatističkom dijelom Španije) i to je svima jasno :kafa:

Koja nebuloza na sabahu ( e ovo je 100% tacno ) :kafa: bukvalno.

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Hendo
Kontakt:

Post Postao/la Hendo » 03 jan 2017, 08:04

Da se mi malo vratimo na trenutno. Jedan od dva Manchestera će ostati bez LP. :zviz:

slika

Što se tiče para, nema niko opravdanja zbog Leicestera prošle sezone.
Što se tiče uigranosti i nove lige, novi klub, poslije Contea nema niko opravdanja ( ako uzme ligu ove sezone a na odličnom je putu ). Zato uživajmo.
Kocka je bačena

Rosicky
Kontakt:

Post Postao/la Rosicky » 03 jan 2017, 09:23

Ja ću gospodina Pullisa uvijek postovati vise nego Guradiolu,

Nije stil igre kad ti ekipa ima posjed 89% A Xavi dodavanja više nego cijeli neprijateljski tim a opet te dobiju 2-1 (celtic)

Stil igre je kad Shawcross najboljem igraču slomi nogu,whelan razbije kapitenu arkadu i još te pobjede 1-0
#OzilOut.

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 03 jan 2017, 09:25

Feldmarschall je napisao/la:Ako su zvijezde stranci i svi žele da se okušaju tu kako onda najbolji igrači igraju u Španiji i Bayernu? Ronaldo, Bale, Modrić, Suarez, svi hrle u Španiju. Valjda zbog klime. Malo mi je klimav taj argument.

Svi ti igraci koje si nabrojao su postali zvijezde zahvaljujuci EPL.Mnogi od tih koje si nabrojao su oborili rekorde svih vremena u transferima.Mislis da su otisli zbog primere ili zbog novca? Zasto svi hrle u MLS i Kinu nakon Evrope ? Zbog lige? Naravno da ne , isto kao sto ni Bale ni Ronaldo ni Modric koje je napravila engleska liga wc igracima nisu otisli zbog lige , vec da uzmu veliki novac i odrade transfer zivota kada ih je vec napopularnija liga svijeta stavila najbogatijima u izlog.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 03 jan 2017, 09:45

Vezano za Poceha, njegov stil visokog presinga je sigurno ugrubo nalik onom sto je Pep forsirao, ali sa loptom u nogama ekipa mu uveliko lici na Jozin Chelsea iz prvog mandata.

Mnogo direktnosti, jednostavih rjesenja, kvalitetnih otvaranja sa fizickom prezentnosti uz ogroman rad bekova, sto opet Poche instalira po svojoj potrebi.

Mah, uvijek je neko na nekog uticao, sirio ideje, implementirao iste uz primjesu vlasite zamisli etc.

Finalna rijec u svemu tome su titule prije svega one u nekom prestiznom takmicenju il ligi koja je konkurentnija od ostalih.
"Tko godi je Bosnjanin ali Kraljstva bosanskoga prije rata bil dlzan komu godi Dubrovcaninu, volja na viri mu uzeto na gospockoj, a moze Dubrovcanin tozi istinom pokazati - da se ima Dubrovcaninu vratiti i platiti." Tvrtko II

Baader
Kontakt:

Post Postao/la Baader » 03 jan 2017, 10:03

Nemam problem sa Pepom,

ali je činjenica da ga je zanimljivo gledati ovako pogubljenog u Premu. Osim što na terenu ni izbliza nije složio stvari kako treba, počinje i psihički pucati, a sve ovo potvrđuje predviđanja prije početka sezona da će mu posao u Cityu biti daleko najveći izazov u karijeri. Neki zlobnici bi rekli i jedini pravi izazov u karijeri, ne ja ne bih išao tako daleko, mada možda nije ni daleko od istine ta pretpostavka.

suhi
Kontakt:

Post Postao/la suhi » 03 jan 2017, 12:11

Pepove inovacije su najveci mit u svijetu futbala. Trebao bi imati midzinu sliku pored kreveta i da je ljubi svaku noc pred spavanje.
Ozil is unique, there is no copy of him – not even a bad one. He is the best number 10 in the world. He makes things very easy for me and for his team-mates with his football vision and the decisions he makes. (c) José Mourinho

Nail for Real
Kontakt:

Post Postao/la Nail for Real » 03 jan 2017, 13:13

Jako je zanimljivo kako je Pep prolazio sa svojim stilom visokog posjeda protiv jakih kontraskih ekipa. Jeste, stvorio je revoluciju u fudbalu, koja je ugasena u njegovoj posljednjoj sezoni u Barci, pa ponovo kada je nasamaran od Carla u LS, a evo vidimo ne daje neke rezultate ni u Engleskoj. O covjeku se pise ko da je Isa a.s. sisao sa neba. A to koliko je to ''revolucija'' u fudbalu tek ostaje da se vidi. Ja licno ne vidim da vecina trenera pokusava kopirati Guardiolu, a i ko god pokusa - ne prodje dobro. Sve je to fino i krasno, ali njegov stil igre je samo jedan u nizu, a i i te kako se moze igrati protiv njegovih ekipa.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 03 jan 2017, 13:25

Feldmarschall je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
Feldmarschall je napisao/la:I sad će odraditi još ove tri, četiri, pet godina i to je to. Bio jednom jedan genije, neke nove generacije će čitati o njemu kao što mi čitamo o Sacchiju, Michelsu, Herreri i ostalim velikim umovima igre.

Teško. Postigao je premalo da bi bio besmrtan.Trenutno su Ferguson i Mourinho jedini kandidati, Alex je već tu, a ne sumnjam da će i Jose njegovim stopama.

Nema to veze s trofejima. Juego de posicion, position play, pozicioni fudbal ili tako mnogo puta u neznanju pogrešno interpretirano tiki-taka, treba nositi ime po Josepu Guardioli nakon što se ovaj umirovi. Ni Cruyff ni Sacchi nemaju dvije sobe trofeja, ali su iza sebe ostavili nešto čime se koristi svaki trener u fudbalu danas. Od Mourinhove lige Klopp ne može imati koristi, ali od Sacchijevog zonskog presinga može itekako. I ne samo Klopp, nego i Simeone i Ancelotti i mnogi drugi. To vodi u besmrtnost, a ne broj osvojenih liga kupova. Guardiola direktno već utiče na plejadu mladih trenera poput Tuchela, Pochettina, Nagelsmanna, Zidanea, Boasa... kao i na shvatanje fudbala općenito. Igra je evoluirala pod direktnim pritiskom Guardiole, dovoljno je pogledati na šta Bundesliga liči prije i poslije njega, čisto formacijski koliko je ekipa prešlo na igru sa tri štopera koja je dugo vremena bila odgovor na igru Bayerna, a kasnije i Dortmunda.

Bravo Feld :clap: Ali cemu objasnjavati ljudima koji nogomet prate samo po statistici, golovima i trofejima, prepiru se koliko ima golova Messi a koliko Ronaldo :yawn: . Da bi bio uspjesan trener moras nogomet shvatati malo sire. A ti ga shvatas.

Dosta ljudi ne vidi npr Busquetsovu igru, svi gledaju u napadace, na forumu je svima Busquets padavicar i glumac ( iako je odglumio jednom ili dva puta u karijeri za razliku od npr jednog Ronalda). Zar mislite da je slucajno to sto svi odlaze i dolaze u Barcelonu, dok Busquets ostaje u prvoj postavi od 2009 godine ? A usao je u tim kao dijete i potisnuo Tourea, tada vjerovatno najboljeg zadnjeg veznog na svijetu. Naravno da je Pep zasluzan za to. Istina, on je bio pracen kao veliki talenat jos u Juvenil A timu, ali za uspon njegove karijere zasluzan je Guardiola koji ga je trenirao u Barceloni B.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 03 jan 2017, 13:32

Nail for Real je napisao/la:Jako je zanimljivo kako je Pep prolazio sa svojim stilom visokog posjeda protiv jakih kontraskih ekipa. Jeste, stvorio je revoluciju u fudbalu, koja je ugasena u njegovoj posljednjoj sezoni u Barci, pa ponovo kada je nasamaran od Carla u LS, a evo vidimo ne daje neke rezultate ni u Engleskoj. O covjeku se pise ko da je Isa a.s. sisao sa neba. A to koliko je to ''revolucija'' u fudbalu tek ostaje da se vidi. Ja licno ne vidim da vecina trenera pokusava kopirati Guardiolu, a i ko god pokusa - ne prodje dobro. Sve je to fino i krasno, ali njegov stil igre je samo jedan u nizu, a i i te kako se moze igrati protiv njegovih ekipa.

Taj stil igre se savršeno poklopio sa jednom sjajnom generacijom fudbalera koji su još od pionira bili učeni da igraju upravo tako, to je taj Barcin projekat koji je počeo mnogo prije Guardiole. I pored svega toga, osvojio bi samo jednu ligu prvaka da nije bilo najveće krađe u istoriji fudbala.

Guardiola više ne može sam sebe kopirati, a kamoli da to radi neko drugi, jer ni on, a ni ostali nemaju igrače koji mogu igrati takav stil.
👏 A kako pravilnije oprati ruke nego uz dobru pjesmu?
🎶 Otpjevaj strofu i operi ruke
❗️ Za one pažljivije preporuka je da krenu od prve strofe naše himne.

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Trenutno korisnika/ca: OTNYS_YNWA i 9 gostiju.