English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Poligon10 » 24 mar 2018, 14:15

Jack je napisao/la:Jasta, Salah je kriv sto nije bolje plasiran na tabeli jer ima Lovrena, Arnolda, Hendersona :lol:

Suarez tada u ligi nije imao stravicni City, zato i jest bio u borbi za titulu. Da je kojim slucajem sada u ligi i da igra onakvu sezonu bio bi plasiran kao i Salah
I ti sad porediš Suareza sa Salahom?

Onog Suareza koji je dominirao Engleskom pa otišao u Barcu i ponovo nastavio piš.ati sve redom dok ovamo imaš jednu vrhunsku sezonu Salaha?

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 24 mar 2018, 14:21

Ne poredim ja nikog,

kazem da bi pored ovakvog Citya i Suarez bio isto plasiran na tabeli i da to nije nikakav argument protiv Salaha.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Poligon10 » 24 mar 2018, 14:24

Ne znamo to, nagađaš već. Uostalom, ja sam samo naveo kako je meni KDB No.1 ove sezone, a da je Salah top2 zasigurno. Nemam ništa protiv da neko misli drugačije.

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Murga » 24 mar 2018, 14:27

Suarez 2013/2014 EPL = 31 gol, 12 asistencija
Salah 2017/2018 EPL = 28 golova, 9 asistencija

Obojica su na vrhu strijelaca/asistenata, s tim da Salah ima jos 7 utakmica ako ga zdravlje posluzi, sto se nadam za njega.
Nevezano sad za igraca sezone, jednostavno interesantan podatak.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 24 mar 2018, 14:28

Brate, sta imam nagadjat jel ti vidis kako City igra? Eto bas bi Suarez bio u korak sa timom koji ce zavrsit sezonu sa 15+ bodova u odnosu na drugoplasiranog.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Poligon10 » 24 mar 2018, 14:32

Jack je napisao/la:Brate, sta imam nagadjat jel ti vidis kako City igra? Eto bas bi Suarez bio u korak sa timom koji ce zavrsit sezonu sa 15+ bodova u odnosu na drugoplasiranog.
Pa i to sam naveo, naravno da je City ove sezone iznad svih. Ne znam da li bi, teško vjerovatno, ali ako ćemo baš nagađati evo ja nagađam da bi Suarez bio bolje plasiran sa ovim Liverpoolom nego što je sad Salah, možda čak i u nekoj borbi za titulu. Zašto? - Zato što je najbolji napadač proteklih nekoliko godina i što je za razliku od Salaha mnogo više dokazan.

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Murga » 24 mar 2018, 14:37

Poligon10 je napisao/la:
Jack je napisao/la:Jasta, Salah je kriv sto nije bolje plasiran na tabeli jer ima Lovrena, Arnolda, Hendersona :lol:

Suarez tada u ligi nije imao stravicni City, zato i jest bio u borbi za titulu. Da je kojim slucajem sada u ligi i da igra onakvu sezonu bio bi plasiran kao i Salah
I ti sad porediš Suareza sa Salahom?

Onog Suareza koji je dominirao Engleskom pa otišao u Barcu i ponovo nastavio piš.ati sve redom dok ovamo imaš jednu vrhunsku sezonu Salaha?
Nemam ja nikakve veze sa Salahom, cak nisam ni ljubitelj Liverpoola, ali ja ih poredim, a zasto ne bih? Ne vidim da poredim njihove karijere da imas neki argument za to da kazes da se ne moze porediti. Radi se o poredjenju jedne sezone, a njih dvojica u tadasnjoj I ovoj sezoni se definitvno po ucinku mogu prediti, a reci da se to ne moze porediti je krajnje subjektivno misljenje. Ne gledaj tako povrsno zato sto mozda ne volis Liverpool, niko ne poredi njihove karijere.

Pozdrav.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Poligon10 » 24 mar 2018, 14:44

Murga, nikakav animozitet prema igračima, Liverpool je druga priča. :D

Došli smo do njih dvojice i nigdje nisam naveo da se ne mogu porediti, upravo ih ja i poredim. Kažem, Suarez je dokazana klasa u odnosu na Salaha, u ovom trenutku, zar je tu nešto nejasno? Salah se još mora naigrati da bi bio u istoj rečenici sa Suraezom, pofino još...

Što se tiče njihovih sezona statistički su podjednake, možda će Salah i biti bolji do kraja, ali činjenica je da je u onoj sezoni Suarez vodio tim do titule (skoro yebiga :D ), dok Salah vodi tim u borbu za Ligu prvaka. Šta je ovdje nejasno? Bez obzira na razliku u Cityu u te dvije sezone (što sam već gore spominjao sa Jackom). Eto barem neka budu ispred Utda pa da se može još više pogurat´. :mrgreen:

Torres_9
Postovi: 13469
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Torres_9 » 24 mar 2018, 14:48

inace ove sezone je neko vodio borbu za titulu, ups ipak jeste mancho uz 10-15 bodova zaostatka

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Murga » 24 mar 2018, 15:02

Ok druze, slazem se oko karijere, ali ova prica je bila oko MVP ili se varam? Ne znam zasto pitas mene sta je nejasno?
Ko je bio Suarez prije te sezone ako cemo realno? Ja se ne sjecam da je dominirao godinama. Kad smo vec kod toga, ko je bio Kante, Vardy?

Ne bih zelio da mjesamo stvari u pricu koje nisu relevantne, jer se radi o MVP a ne o igrackoj karijeri. Sad, ovaj drugi paragraf, to je tvoje misljenje I postujem. Opet ne razumijem zasto mene pitas sta je nejasno, jer nikad nisam ni rekao da se Liverpool nije okliznuo (pun intended) za titulu, dok se ove sezone bore za top 4. To su cinjenice koje nisam porekao, jednostavno (kao sto si rekao) po mom misljenju, ja tu ne pravim toliku sad razliku. Mozda ja nisam u pravu sto se toga tice, samo moje misljenje.

Odoh sad, a nije sto mi se ne vodi diskusija, vec pocinje vikend :D
Uzivajte I ponasajte se fino, I slusajte Jack-a I Ramiz-a.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

mma_hz
Postovi: 10629
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la mma_hz » 24 mar 2018, 15:18

Salah MVP bez premca,KDB je vrhunski igrac al ova je sezona samo Salahova.
Bez obzira na sve,svi ostali igraci su u njegovoj sjeni definitivno.Jedino Kane se malo trzao,dok je npr sramotno da United koji je potrosio tolike pare nema nijednog igraca ni blizu MVP.Katastrofalno.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 24 mar 2018, 15:22

mma_hz je napisao/la:Salah MVP bez premca,KDB je vrhunski igrac al ova je sezona samo Salahova.
Bez obzira na sve,svi ostali igraci su u njegovoj sjeni definitivno.Jedino Kane se malo trzao,dok je npr sramotno da United koji je potrosio tolike pare nema nijednog igraca ni blizu MVP.Katastrofalno.
Ima, De Geu,

i Lingarda
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la chily-rz » 24 mar 2018, 15:29

Salah je i prošlu sezonu u Romi rasturao protivnicke odbrane,nije ga Liverpul doveo kao anonimusa..

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 24 mar 2018, 16:54

mma_hz je napisao/la:Nije valjda da ima ljudi koji misle da su igre Salaha rezultat samo sistema,a ne kvaliteta igraca.
Pa zar je moguce da i takvih ima,pa dokazao se covjek u Romi,pa evo sada u Liverpulu :shock: :shock: :shock:
Nije bolest sve sto boli :bow:
Dokazao se u klubu u kojem raspali Cityev otpadak Dzeko sa 32 godine vodi glavnu rijec... :rol:
Zadnja izmjena: japa, dana/u 24 mar 2018, 17:02, ukupno mijenjano 1 put.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 24 mar 2018, 17:00

Murga je napisao/la:Ok druze, slazem se oko karijere, ali ova prica je bila oko MVP ili se varam? Ne znam zasto pitas mene sta je nejasno?
Ko je bio Suarez prije te sezone ako cemo realno? Ja se ne sjecam da je dominirao godinama. Kad smo vec kod toga, ko je bio Kante, Vardy?

Ne bih zelio da mjesamo stvari u pricu koje nisu relevantne, jer se radi o MVP a ne o igrackoj karijeri. Sad, ovaj drugi paragraf, to je tvoje misljenje I postujem. Opet ne razumijem zasto mene pitas sta je nejasno, jer nikad nisam ni rekao da se Liverpool nije okliznuo (pun intended) za titulu, dok se ove sezone bore za top 4. To su cinjenice koje nisam porekao, jednostavno (kao sto si rekao) po mom misljenju, ja tu ne pravim toliku sad razliku. Mozda ja nisam u pravu sto se toga tice, samo moje misljenje.

Odoh sad, a nije sto mi se ne vodi diskusija, vec pocinje vikend :D
Uzivajte I ponasajte se fino, I slusajte Jack-a I Ramiz-a.
Cuj ko je bio Luis Suarez prije te sezone :lol: :lol: :lol: :lol: :rol: ma niko anonimus neki :rol: , et samo je uz RVP bio najbolji napadac lige i uz njega i Balea najbolji igrac i drugi strijelac, najbolji igrac Liverpoola...bezze neki lik...one season wonder...


Joj ali nista nece nadmasiti provale onog Allgunsblazinga za Suareza, decidno je tvrdio da je igrac za utamice sa malim i slabim ekipama :lol:

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la chily-rz » 24 mar 2018, 17:38

japa je napisao/la: Dokazao se u klubu u kojem raspali Cityev otpadak Dzeko sa 32 godine vodi glavnu rijec... :rol:
Vodi ih brat do četvrtine finala lige prvaka za razliku od tvog voljenog Portugalskog konjušara koji je potrošio sedam puta više para na Lukakua u odnosu na ono što je Roma potrošila na Džeku,.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 24 mar 2018, 18:13

Pa potrosio bi i na Dzeku da je isti bar jednom u pet godina prebacio 20 golova u Engleskoj ligi.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Barbarossa » 24 mar 2018, 18:13

japa jesil gledao sinoć koju od ovih prijateljskih
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 24 mar 2018, 18:24

Bitniji je onaj Dzekin jedan nego svi Lukakuovi do sad :rol:
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 24 mar 2018, 18:36

japa je napisao/la:Pa potrosio bi i na Dzeku da je isti bar jednom u pet godina prebacio 20 golova u Engleskoj ligi.
Ak vec spominjes Dzeku, moras znati da je u sezonama 2011/12., 2012/13. te 2014/15. imao status rezerve, gdje nije prebacio 16 utakmica u pocetnom sastavu.

Za sezonu 2013/14. imao je odlican ucinak (16 golova), obzirom da je startao 23 tekme.

Povucemo li paralelu sa jednim Kaneom, vidit ces kak je Englez jednostavno proveo vise minuta na terenu.

Il ak ce jednostavnije, minimalna minutaza Kanea u epl zadnje cetiri sezone je 2440 min., dok najveca Dzeksonova u City neke 1993 min. (po sezoni).

Znaci mozemo zakljucit da bi co'jk prebacio cvaju da je imao nest vise prilike. :kafa:
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 24 mar 2018, 18:45, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.