English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
RtoX
Postovi: 1245
Pridružen/a: 25 jan 2011, 18:51
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la RtoX » 05 jan 2013, 18:33

MoR je napisao/la:Znaš kako kažu, mišljenje je kao guzica,

svi je imaju.
Neka bude,nedo Bog da je drugacije. pusa :D
"You'll Never Walk Alone"

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la BluesForever » 05 jan 2013, 18:38

U koliko sati je sutra izvlacenje parova za narednu rundu Fa-Cupa i ima li prenos. :?:
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Lennon
Postovi: 247
Pridružen/a: 31 jul 2011, 09:20
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la Lennon » 05 jan 2013, 18:42

Senzacije dana:

Macclesfield iz Konferencije izbacio Cardiff sa 2:1 i to preokretom, golovi u 84. i 87. minutu.

Luton, koji je također iz Konferencije, izbacio Wolvese koji tonu sve dublje kao klub. 1:0 je bilo.

Jedan od ova dva tima bi u tom slučaju mogao da dobije Roni Redford nagradu, koja se od 2011. godine dobija za ubice favorita, posebno ako izbace još nekog. Kapa dole i za jedne i za druge.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 05 jan 2013, 18:50

Bez Van Persijevih golova, United bi bio 11. na tabeli.
Bez Suarezovih golova, Liverpool bi bio 18.
Bez Torresovih golova, Chelsea bi i dalje bio četvrti.

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la Carlo » 05 jan 2013, 18:58

OTNYS_YNWA je napisao/la:Bez Van Persijevih golova, United bi bio 11. na tabeli.
Bez Suarezovih golova, Liverpool bi bio 18.
Bez Torresovih golova, Chelsea bi i dalje bio četvrti.
Brate, raja to vrti godinu i po po facebooku, više mi muka od toga :mrgreen:
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la Sportfanatik » 05 jan 2013, 19:00

FA Cup je fantasticno natjecanje, Sunderland se izvukao kod Boltona, Villa protiv Ipswicha.
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la BluesForever » 05 jan 2013, 19:00

BluesForever je napisao/la:U koliko sati je sutra izvlacenje parova za narednu rundu Fa-Cupa i ima li prenos. :?:
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 05 jan 2013, 19:07

Harise, to je za ovu sezonu. :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 05 jan 2013, 19:08

Ja sam naveo dokaze istraživanja koje je obuhvatilo 13000 ljudi, a to što nekome ti rezultati ne odgovaraju nije moj problem. :mrgreen:

Znam vrlo dobro kako se istraživanje i anketa radi, jer sam već radio dosta istraživanja (u toku svog akademskog obrazovanja) koja su uključivala tehniku ankete i znam da se ista koristi i da je validna kod istih, tako da ne vidim zašto u ovom slučaju ne bila ;)

Takođe ovo nije bilo online istraživanje već istraživanje na uzorku od 13 000 ljudi koji su fanovi nekog od timova sa Ostrva ;)
Rightmove surveyed over 13,000 football fans from around the country, including 9,351 fans of Premiership clubs, and recorded the team they support and their full postcode to establish the average distance each fan lives from their club, and what proportion of each club’s fans are local to their home stadium.
Dalje samom metodom istraživanja na temu United i posjeta na tekmama, možete doći do podataka da je United bio posjećeniji od Citya čak i za vrijeme dok je svoje tekme igrao na Maine Roadu, starom Cityevom stadionu, na početku 70-ih ;)

Dalje samom posjetom i razgovorom sa ljudima koji dolaze iz Engleske, a posebno Manchestera, saznati ćete također ovo što ja govorim, jer kao što neko napisa nedavno, da to mišljenje, koje je naravno pogrešno, kad je ovo o čemu govorim u pitanju, neće niko promijeniti i priznati da nije u pravu iako svi dokazi i argumenti govore suprotno ;)

Ja nisam naveo ostatak tog istraživanja jer je nebitno za ovo o čemu govorim ( Manchester area ima 46 poštanskih kodova, a Old Trafford area je jedan od njih i zbog toga tih 9 % iz kvarta iz kojeg je i stadion), a to je da United ima više navijača i samom Manchesteru, ali i u ostatku Engleske, te svijeta ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
MoR
Postovi: 3515
Pridružen/a: 23 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la MoR » 05 jan 2013, 19:08

slika

Uh koji horor od forme u posljednja dva mjeseca :shock:

Avatar
RtoX
Postovi: 1245
Pridružen/a: 25 jan 2011, 18:51
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la RtoX » 05 jan 2013, 19:32

Ma sad kazem po 100ti put tesko je to sve uhvatiti ali nije ni tacno to sto ti kazes to za ulice oko stadiona jer ako je tako tu onda zivi 900000 fanova manchestera to je 9% otprilike na ukupnu svotu fanova sto je nemoguce(mislim ne znam koja je cifra uzeta za podatak jer u svjetu je otprilike tih nekih 10M ali kako god okrenes puno je da ih 9% zivi u ulici oko stadiona,toje bruka ljudi onda),jer to nije bas ulica nego sa postcode-om koji pocinje nesh sa M S M11 ili S11 neam pojma iskreno al sam uhvatio dok sam citao sto ti obuhvata vece podrucije kao u nas kantoni.Evo i neke slikice kako to sve izgleda slika
"You'll Never Walk Alone"

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la jose » 05 jan 2013, 19:40

BluesForever je napisao/la:
BluesForever je napisao/la:U koliko sati je sutra izvlacenje parova za narednu rundu Fa-Cupa i ima li prenos. :?:
Sutra u 16:30. Ne znam za prenos.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 05 jan 2013, 19:45

RtoX je napisao/la: ali nije ni tacno to sto ti kazes to za ulice oko stadiona jer ako je tako tu onda zivi 900000 fanova manchestera to je 9% otprilike na ukupnu svotu fanova sto je nemoguce(mislim ne znam koja je cifra uzeta za podatak jer u svjetu je otprilike tih nekih 10M ali kako god okrenes puno je da ih 9% zivi u ulici oko stadiona,toje bruka ljudi onda),jer to nije bas ulica nego sa postcode-om koji pocinje nesh sa M S M11 ili S11 neam pojma iskreno al sam uhvatio dok sam citao sto ti obuhvata vece podrucije kao u nas kantoni.Evo i neke slikice kako to sve izgleda
Nije 9% na ukupnu cifru fanova u svijetu, već na cifru ovih anketiranih fanova, dakle 9% od ukupnog broja ljudi iz ove ankete koji su se izjasnili kao fanovi Uniteda živi u kvartu ili ulici koja ima poštanski broj (a Manchester area ima oko 46 različtih postcodes koji počinju sa M i idu od 1...) Old Trafforda ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la BigBigBang » 05 jan 2013, 19:51

Moja odakativna procjena je da u gradu Manchesteru ima preko 70% navijaca Citya.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la Cautinho » 05 jan 2013, 19:59

Kod nas 120 %.
:mrgreen:
Keep walking.

Avatar
RtoX
Postovi: 1245
Pridružen/a: 25 jan 2011, 18:51
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la RtoX » 05 jan 2013, 20:00

rio_Ferdy88 je napisao/la:
RtoX je napisao/la: ali nije ni tacno to sto ti kazes to za ulice oko stadiona jer ako je tako tu onda zivi 900000 fanova manchestera to je 9% otprilike na ukupnu svotu fanova sto je nemoguce(mislim ne znam koja je cifra uzeta za podatak jer u svjetu je otprilike tih nekih 10M ali kako god okrenes puno je da ih 9% zivi u ulici oko stadiona,toje bruka ljudi onda),jer to nije bas ulica nego sa postcode-om koji pocinje nesh sa M S M11 ili S11 neam pojma iskreno al sam uhvatio dok sam citao sto ti obuhvata vece podrucije kao u nas kantoni.Evo i neke slikice kako to sve izgleda
Nije 9% na ukupnu cifru fanova u svijetu, već na cifru ovih anketiranih fanova, dakle 9% od ukupnog broja ljudi iz ove ankete koji su se izjasnili kao fanovi Uniteda živi u kvartu ili ulici koja ima poštanski broj (a Manchester area ima oko 46 različtih postcodes koji počinju sa M i idu od 1...) Old Trafforda ;)
Aha kontam,moje misljenje je onda da anketa nije validna jer cu ja pokupit 250 ljudi iz Sarajeva(Hordi) i nakupit cu 500 sa Tuzlanskog kantona(hordi) i vrsit anketu i lagano mogu manipulirati podatcima,mogu i obrnuto mogu uzet 500 a sa ovog kantona 250,znaci mogu prikazati sta hocu,to je moje misljenje.Najvalidnija bi anketa bila sa 2M ispitanika sto je nemoguce,moguce online ali tu i ja i ti glasamo.
"You'll Never Walk Alone"

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la Head » 05 jan 2013, 20:05

Koje nafake,koji supci ne vjerujem. :(
1946

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 05 jan 2013, 20:09

RtoX je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
RtoX je napisao/la: ali nije ni tacno to sto ti kazes to za ulice oko stadiona jer ako je tako tu onda zivi 900000 fanova manchestera to je 9% otprilike na ukupnu svotu fanova sto je nemoguce(mislim ne znam koja je cifra uzeta za podatak jer u svjetu je otprilike tih nekih 10M ali kako god okrenes puno je da ih 9% zivi u ulici oko stadiona,toje bruka ljudi onda),jer to nije bas ulica nego sa postcode-om koji pocinje nesh sa M S M11 ili S11 neam pojma iskreno al sam uhvatio dok sam citao sto ti obuhvata vece podrucije kao u nas kantoni.Evo i neke slikice kako to sve izgleda
Nije 9% na ukupnu cifru fanova u svijetu, već na cifru ovih anketiranih fanova, dakle 9% od ukupnog broja ljudi iz ove ankete koji su se izjasnili kao fanovi Uniteda živi u kvartu ili ulici koja ima poštanski broj (a Manchester area ima oko 46 različtih postcodes koji počinju sa M i idu od 1...) Old Trafforda ;)
Aha kontam,moje misljenje je onda da anketa nije validna jer cu ja pokupit 250 ljudi iz Sarajeva(Hordi) i nakupit cu 500 sa Tuzlanskog kantona(hordi) i vrsit anketu i lagano mogu manipulirati podatcima,mogu i obrnuto mogu uzet 500 a sa ovog kantona 250,znaci mogu prikazati sta hocu,to je moje misljenje.Najvalidnija bi anketa bila sa 2M ispitanika sto je nemoguce,moguce online ali tu i ja i ti glasamo.
Pa pokupi niko ti ne brani :mrgreen:

Ne vidim zašto ne bi bila validna, to je opšte prihvaćeni standard kad su u pitanju istraživanja ovog tipa ;)

Znači sad ni brojni magistraki radovi, doktorske disertacije itd nisu validne jer koriste anketu kao tehniku istraživanja :roll:

Ljudi su utvrdili broj fanova Uniteda i Citya u Manchesteru (a tako i drugim gradovima i za druge timove) tako što su otišli u Manchester i ispitali ljude, dali im anketu da popune, gdje su ispitanici naveli svoj postcode i tim za koji navijaju ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la Narin » 05 jan 2013, 20:10

Head je napisao/la:Koje nafake,koji supci ne vjerujem. :(
:mrgreen:
Sta ti je gore,to sto je Robin zabio,ili sto United nije ispao? Hajd priznaj :D .

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re: Engleska premier liga

Post Postao/la neo » 05 jan 2013, 20:12

Head je napisao/la:Koje nafake,koji supci ne vjerujem. :(
Sta je, jel' ti vec bijelo oko usta krenulo ? :mrgreen:
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.