English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Osim13 » 24 mar 2018, 18:44

Asterikse, otkud ti zivci da ovom sizofrenicaru ista normalno napises.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 24 mar 2018, 18:51

Dobar je japa, samo nest ne simpatise nasu masineriju.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Torres_9
Postovi: 13456
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Torres_9 » 24 mar 2018, 19:00

frajer im pomogao zestoko da dodju do 2 titule i neki raspali igrac ispade.
Pa u onoj sezoni kad su zavrsili ispred liverpula,postigao je 10ak golova dok su aguero i tevez bili povrijedjeni i tako odrzao prikljucak u borbi za titulu.Jbt koliko su imali pobjeda 1:0,2:1 u toj sezoni

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la harden » 24 mar 2018, 19:04

Asteriks je napisao/la:Dobar je japa, samo nest ne simpatise nasu masineriju.
japa ne simpatise nikoga osim Mourinha. :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 24 mar 2018, 19:52

Asteriks je napisao/la:
japa je napisao/la:Pa potrosio bi i na Dzeku da je isti bar jednom u pet godina prebacio 20 golova u Engleskoj ligi.
Ak vec spominjes Dzeku, moras znati da je u sezonama 2011/12., 2012/13. te 2014/15. imao status rezerve, gdje nije prebacio 16 utakmica u pocetnom sastavu.

Za sezonu 2013/14. imao je odlican ucinak (16 golova), obzirom da je startao 23 tekme.

Povucemo li paralelu sa jednim Kaneom, vidit ces kak je Englez jednostavno proveo vise minuta na terenu.

Il ak ce jednostavnije, minimalna minutaza Kanea u epl zadnje cetiri sezone je 2440 min., dok najveca Dzeksonova u City neke 1993 min. (po sezoni).

Znaci mozemo zakljucit da bi co'jk prebacio cvaju da je imao nest vise prilike. :kafa:
A je li mozemo nesto zakljuciti iz toga da je Dzeko imao status rezerve dobar dio karijere u EPLu?

Nije to nikakvo opravdanje vec argument u moju korist.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 24 mar 2018, 19:59

Torres_9 je napisao/la:frajer im pomogao zestoko da dodju do 2 titule i neki raspali igrac ispade.
Pa u onoj sezoni kad su zavrsili ispred liverpula,postigao je 10ak golova dok su aguero i tevez bili povrijedjeni i tako odrzao prikljucak u borbi za titulu.Jbt koliko su imali pobjeda 1:0,2:1 u toj sezoni
Mozda bi trebao danaucis razliku izmedju pomogao i bio najbolji ili jedan od najbojlih...

mma_hz
Postovi: 10621
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la mma_hz » 24 mar 2018, 20:15

Ovaj @japa moze biti samo trol i svaka rasprava s njim je besmislena.
Nazvati Dzeku "raspalim Cityem otpatkom",moze samo mentalno zaostala osoba,covjeka kojeg postuje komplet Europa.
Covjeka kojeg hvale Toti i Batistuta itd itd..kaze za njeg tako neki @japa vrli.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Osim13 » 24 mar 2018, 20:35

mma_hz je napisao/la:Ovaj @japa moze biti samo trol i svaka rasprava s njim je besmislena.
Nazvati Dzeku "raspalim Cityem otpatkom",moze samo mentalno zaostala osoba,covjeka kojeg postuje komplet Europa.
Covjeka kojeg hvale Toti i Batistuta itd itd..kaze za njeg tako neki @japa vrli.
Čekaj da vidimo šta japinjo misli o Batigolu i Totiju, ako mu ni oni ne gode onda se njihovo mišljenje ne uvažava :nene:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ackeey
Postovi: 3888
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la ackeey » 24 mar 2018, 20:39

Do sada ste trebali nauciti.
Da je neko drugi "babuku" nazvao otpatkom, on bi do sada na 1001 nacin obrazlozio zasto je Edin najbolji igrac na planeti.
Sad vjerovatno cita vase postove i koci se od smijeha. Na tome mu skidam kapu.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Murga » 24 mar 2018, 20:54

japa je napisao/la:
Murga je napisao/la:Ok druze, slazem se oko karijere, ali ova prica je bila oko MVP ili se varam? Ne znam zasto pitas mene sta je nejasno?
Ko je bio Suarez prije te sezone ako cemo realno? Ja se ne sjecam da je dominirao godinama. Kad smo vec kod toga, ko je bio Kante, Vardy?

Ne bih zelio da mjesamo stvari u pricu koje nisu relevantne, jer se radi o MVP a ne o igrackoj karijeri. Sad, ovaj drugi paragraf, to je tvoje misljenje I postujem. Opet ne razumijem zasto mene pitas sta je nejasno, jer nikad nisam ni rekao da se Liverpool nije okliznuo (pun intended) za titulu, dok se ove sezone bore za top 4. To su cinjenice koje nisam porekao, jednostavno (kao sto si rekao) po mom misljenju, ja tu ne pravim toliku sad razliku. Mozda ja nisam u pravu sto se toga tice, samo moje misljenje.

Odoh sad, a nije sto mi se ne vodi diskusija, vec pocinje vikend :D
Uzivajte I ponasajte se fino, I slusajte Jack-a I Ramiz-a.
Cuj ko je bio Luis Suarez prije te sezone :lol: :lol: :lol: :lol: :rol: ma niko anonimus neki :rol: , et samo je uz RVP bio najbolji napadac lige i uz njega i Balea najbolji igrac i drugi strijelac, najbolji igrac Liverpoola...bezze neki lik...one season wonder...


Joj ali nista nece nadmasiti provale onog Allgunsblazinga za Suareza, decidno je tvrdio da je igrac za utamice sa malim i slabim ekipama :lol:
Bukvalac, radi se o tome da nije uzeo titulu sezonu prije, jer se ovde tako to gleda izgleda, ne osvojis titulu, nisi niko I nista (ja sam pretjerao sa tim niko I nista, jer nije osvojio titulu u EPL, da bi dokazao svoju poentu). Samim tim sto je imao jako dobru sezonu prije te kad je uzeo naslov igraca lige, moze se reci da je Salah imao isto tako dobru prethodnu sezonu sa Romom. Ne znam kako tako povrsno razmisljas, ali bukvalno uvijek. Radi se jednostavno to tome da se ne mora osvojiti titula da bi bio MVP.
Napisao sam (iako to ne citas) da ne poredim Suarezovu igracku karijeru sa Salahom, niti je umanjujem. Radi se o MVP u toj sezoni, I kako to ljudi gledaju da se mora osvojiti titula da bi bio MVP, sto po mom misljenju nije pod moranje.

Sto se tice samog Suareza, ja sam bio jedan od onih koji se postio kao simpatizer tog kluba kad je Wenger dao onu nemoralnu ponudu Liverpoolu. Ne dati pravu ponudu za onakvog igraca je smijesno. Eto toliko o tome koliko sam pokusao umanjiti njegov kvalitet.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

mma_hz
Postovi: 10621
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la mma_hz » 24 mar 2018, 20:56

ackeey je napisao/la:Do sada ste trebali nauciti.
Da je neko drugi "babuku" nazvao otpatkom, on bi do sada na 1001 nacin obrazlozio zasto je Edin najbolji igrac na planeti.
Sad vjerovatno cita vase postove i koci se od smijeha. Na tome mu skidam kapu.
Napisi fino debil.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Amsterdam1312 » 24 mar 2018, 21:08

Tip je beskorisna masa koja zagađuje okolinu, a vi ste gori što ga hranite.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Artetitis » 24 mar 2018, 23:26

mma_hz je napisao/la:Ovaj @japa moze biti samo trol i svaka rasprava s njim je besmislena.
Nazvati Dzeku "raspalim Cityem otpatkom",moze samo mentalno zaostala osoba,covjeka kojeg postuje komplet Europa.
Covjeka kojeg hvale Toti i Batistuta itd itd..kaze za njeg tako neki @japa vrli.
Pa dobro, ima nešto u onome što Paja piše. Mislim, ako portugalski šibicar kaže ovo za nekog, taj je garant qrac od igrača. :kafa:

http://www.bbc.com/sport/football/27361628

Mislim, smiješno je pričati o Džeki kao o raspadu. Lik se dokazao u Bundesligi gdje je osvojio titulu sa us.ranim Wolfsburgom, za City pod Mancinijem koji je gurao onog retarda Balotellija umjesto njega u periodu najbolje Džekine forme (kad je davao gol svakih 56 minuta, natrpao četiri Tottenhamu i dva Fergusonovom Unitedu) i pod Pellegrinijem kad im je prelomio ključne utakmice (a gurala se ubleha Negredo pola sezone), a u Romi naštancao 40 golova u svim takmičenjima (u dobroj mjeri zahvaljujući Salahu).

Usput, značaj Džeke u Cityju tek dolazi do izražaja kad se uzme u obzir da je obje titule City osvojio zahvaljujući gol-razlici koju je nabijao upravo Džeko kao dodatna artiljerija koju konkurenti nisu imali (recimo, dva gola u sudijskoj nadoknadi Unitedu 2011-12. su značila swing od četiri gola, a City je osvojio titulu za 8 golova; Liverpool je protiv Palacea 2013-14. morao juriti golove i nakon 3:0 zato što je City imao znatno bolju gol-razliku).

To što su bosanske basne o Džeki kojem "Tevez i Agüero ne daju lopte" za šamara ne znači da Džeko nije vrhunski obavljao svoj zadatak u Cityju, a Boga mi, i u reprezentaciji.

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la let3 » 25 mar 2018, 00:01

Bogme, te 2014 je Dzeko kao dzoker sa klupe zabijao neke pravo bitne golove i pogurao City ka tituli.

Zašto se nije uspio probiti u prvog napadaca, to je pitanje.
Mancini ga je rotirao sa Aguerom, Tevezom, Balotelijem....a Pellegrini sa Aguerom, Joveticem, Negredom. Više se ne zna koga se dovodili u tom periodu.
Prelazak u Romu ga je vratio u top formu, taj transfer je za njega pun pogodak.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Derdiyok » 25 mar 2018, 00:14

Osim13 je napisao/la:
E čuj Kozjak :lol:
slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la artemis77 » 25 mar 2018, 00:40

Jel se može instalirat aplikacija SportSport.ba koja kad uđeš na forum ne prikazuje nikakve postove od Paje, postove u kojim je isti quotan i postove koji su nastali u daljnjoj raspravi koja je potekla od nekog Pajinog posta? Umorim se od skrolanja uvijek.
Walk on, with hope in your hearts.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 25 mar 2018, 01:54

mma_hz je napisao/la:Ovaj @japa moze biti samo trol i svaka rasprava s njim je besmislena.
Nazvati Dzeku "raspalim Cityem otpatkom",moze samo mentalno zaostala osoba,covjeka kojeg postuje komplet Europa.
Covjeka kojeg hvale Toti i Batistuta itd itd..kaze za njeg tako neki @japa vrli.
Otpadak ej ruzna rijec ali je istinita, to sto si otpadak Cityan ne znaci da si kloc ali znaci da nisi bio dovoljno kvalitetan da tu ostanes i budes opciaj za prvih 11. Najjace su mi ove kvazipatriote sto bi sad djelile lekcije svakome ko kaze istinu, istina je da Dzeko jeste Cityev otpadak i da nikad nije bio opcija br1 u napadu niti je bio kvalitet za to ali svakako nije bio ni toliko los da bude u redu iza panjeva Balotelija i Negreda npr...

Ovi sto kazu donio titule, pa ako cemo tako gledait onda je i Baloteli donio titulu ipak je on zagradio loptu u kljucnom trentuku i gurnuo pas Agueru koji zabija za titulu...Ne gledaju se sitni detajlji vec cijela sezona a Dzekin najveci doprinos u pet godina je bila sezona kad je zabio 16. Nije lose ali nista spektakularno...Smijesna prica zabijes bitan gol i ti odma donio titulu, ono prosjek si veci dio sezone i zabijes u zadnjem kolu za titulu i ti si kao donio titulu :lol: :lol: kakva retardirana logika...Titulu su donijeli oni sto su omogucili da ti dodjes u situaciju da tvoj gol bude gol za titulu a to su igraci koji su konstantno vrhunski igrali cijelu sezonu, Edin Dzeko to nikad nije bio u Cityu i to je istina koliko god kmecali.


Murga
Naravno da MVP ne mora da bude nuzno iz sampionske ekipe ali svakome je jasno da SAlah nije MVP...Engleska liga ce se obrukati ako ovmoe arapu da titulu za najboljeg igraca.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 25 mar 2018, 03:02

Artetitis je napisao/la:
mma_hz je napisao/la:Ovaj @japa moze biti samo trol i svaka rasprava s njim je besmislena.
Nazvati Dzeku "raspalim Cityem otpatkom",moze samo mentalno zaostala osoba,covjeka kojeg postuje komplet Europa.
Covjeka kojeg hvale Toti i Batistuta itd itd..kaze za njeg tako neki @japa vrli.
Pa dobro, ima nešto u onome što Paja piše. Mislim, ako portugalski šibicar kaže ovo za nekog, taj je garant qrac od igrača. :kafa:

http://www.bbc.com/sport/football/27361628

Mislim, smiješno je pričati o Džeki kao o raspadu. Lik se dokazao u Bundesligi gdje je osvojio titulu sa us.ranim Wolfsburgom, za City pod Mancinijem koji je gurao onog retarda Balotellija umjesto njega u periodu najbolje Džekine forme (kad je davao gol svakih 56 minuta, natrpao četiri Tottenhamu i dva Fergusonovom Unitedu) i pod Pellegrinijem kad im je prelomio ključne utakmice (a gurala se ubleha Negredo pola sezone), a u Romi naštancao 40 golova u svim takmičenjima (u dobroj mjeri zahvaljujući Salahu).

Usput, značaj Džeke u Cityju tek dolazi do izražaja kad se uzme u obzir da je obje titule City osvojio zahvaljujući gol-razlici koju je nabijao upravo Džeko kao dodatna artiljerija koju konkurenti nisu imali (recimo, dva gola u sudijskoj nadoknadi Unitedu 2011-12. su značila swing od četiri gola, a City je osvojio titulu za 8 golova; Liverpool je protiv Palacea 2013-14. morao juriti golove i nakon 3:0 zato što je City imao znatno bolju gol-razliku).

To što su bosanske basne o Džeki kojem "Tevez i Agüero ne daju lopte" za šamara ne znači da Džeko nije vrhunski obavljao svoj zadatak u Cityju, a Boga mi, i u reprezentaciji.
Pa nisam ja rekao da je on bio beskoristan u Cityu naravno da je bio koristan, mozda bi ovaj hz mogao da nauci da razumije sta pisem. Pod raspad sam mislio da je dosao u godine a otpadak znaci da ga se City rijesio jer im nije bio kvalitet dovoljan da ga zadrze..

Dakle jos jednom ponavljam, nije on bio beskorisni panj ali nije ni donio titule Cityu kako se ovdje bezocno laze...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 25 mar 2018, 08:43

A je li mozemo nesto zakljuciti iz toga da je Dzeko imao status rezerve dobar dio karijere u EPLu?
Roberto je imao Teveza i Kuna, znaci drugi profil igraca.

Dalje, dolaskom Pellea, barem u toj '13/14. dobio je nesto vise prostora ali opet nedovoljno da bi prebacio cifru koji spominjes.

Zbog toga sam provukao ova poredjenja sa trenutno najboljim napadacem lige, i u svakom je debelo ispod njegove minutaze.

Ev ak ces detaljnije zadnje cetiri sezone Kanea: 2582, 3370, 2536 i 2442 minute spram Dzekinih: 1497, 1816, 1993 i 932 min.

To sto je bio rezerva nije stvar Edinove nekonstantnosti ili kak komentarises odlican ucinak prema ovoj oskudnoj minutazi ?

Sezona 2011/12. - 16 tekmi kao starter - 14 golova, iduce ista stvar a 2013/14. iz 23 utakmice u pocetnom zabio 16 komada.

Cijela poenta je ovo
Pa potrosio bi i na Dzeku da je isti bar jednom u pet godina prebacio 20 golova u Engleskoj ligi
A e'o ti odgovor - nije igrao dovoljno.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

mma_hz
Postovi: 10621
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la mma_hz » 25 mar 2018, 10:10

Ja se izvinjavam sto sam ista napisao za ovu osobu,nisam znao kakav profil licnosti je u pitanju.Ja mislio insan :crazy:
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.