Newcastle United F.C.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Jeste li zadovoljni dosadasnjim transferima?

1. Da
20
71%
2. Ne
8
29%
 
Ukupno glasova: 28

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 18 okt 2010, 17:58

geronimo je napisao/la:
Dragi forumaši, i poslije ovoga se pitate zašto smo rigorozni prilikom otvaranja novih tema.
Ovi gore citati su napisani od jednog te istog lika, smijem se usuditi reći da ih ima još nekoliko. Koliko ih je već izbrisano, to ne bih znao tačno reći. U svakom slučaju dvocifren broj.
Prijatelju, nadam se da to ne znači da će oni koji su normalni(ne znam koju riječ da upotrijebim) ostati bez ove teme. :(
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la majestic24 » 18 okt 2010, 18:15

Ma neces ostati bez teme,ja cu se malo vise afirmirati ovdje samo zbog tebe.

Znaci,Ben Arfa bi se mogao ranije vratiti na teren od predvidjenog..bas mi je drago zbog toga.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
__EmIr__
Postovi: 550
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:11
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la __EmIr__ » 18 okt 2010, 18:50

Pa dajte,opet se pise na temi ima dosta drugih ljudi sto komentarisu . . .
A sto se tice hatema,vratit ce se on ali tesko da ce biti onaj stari..nadam se da se varam
Od malih nogu veliki navijac Anzija, Malage i Man CIty-a

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la nevjernik » 18 okt 2010, 19:39

Ne pratim nesto Newcastle, al me nesto interesuje kako igra ovaj Carrol, jer znam da je na manageru ubica :D

imate vrlo jaku odbranu (bar po imenima) tu su Taylor, Collocini, Enrique, Campbell
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
Per Ciljan Skjelbred
Postovi: 208
Pridružen/a: 30 jun 2010, 13:03
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Per Ciljan Skjelbred » 18 okt 2010, 20:37

Biti će zanimljivo kod Nolana doma sljedeća tri mjeseca... :mrgreen:

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la geronimo » 18 okt 2010, 23:30

Monolog je napisao/la: Prijatelju, nadam se da to ne znači da će oni koji su normalni(ne znam koju riječ da upotrijebim) ostati bez ove teme. :(
Ne znači. Tebi i tebi sličnima samo olakšavamo "posao".
Uživaj. ;)
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 22 okt 2010, 19:43

Dakle, sa Carrollom se uvijek nešto dešava. Sada je na red došao njegov automobil Range Rover koji je zapaljen, a na garaži/ama/ od njegovog kapitena(ili da kažem sadašnjeg MENTORA, Kevina Nolana) su osvanuli raznorazni grafiti. Jbg, iskreno se nadam da će to samo povećati moral Svraka pred sutrašnji meč sa West Hamom.

Kada je sutrašnji meč u pitanju, na listi povrijeđenih su: Ben Arfa, Gosling, S. Taylor, Harper i Campbell. Postoji mogućnost da će Danny Simpson igrati na poziciji desnog beka(alal vera). E, da li će se Hughton kockati sa Carrollom koji je uzdrman ovim aferama, ili će u napadu početi Ameobi(nekako sam za ovu drugu varijantu, barem dok se sve ovo ne slegne, a Shola je svakako pokazao da je i dalje ubojit, te da može iskoristiti svaku šansu). Također, vrlo je vjerovatno da Guthrie igra desno, a da na klupi ostane Routledge, no više će se znati sutra. Kapiten Nolan se vraća u prvi tim i to bi svakako trebalo biti odlično pojačanje. Ukoliko ponovimo igru kao protiv Cityja, Wolvesa ili Evertona(sve gostujuće utakmice), vjerujem da se možemo kući vratiti sa punim plijenom, jer je West Ham katastrofalno startov'o te golove postiže isključivo iz jedanaesteraca.

Eh, da ne zaboravim Colin Calderwood više nije asistent Chrisu Hughtonu. Naime, isti je potpisao trogodišnji ugovor sa škotskim premierligašem Hibernianom. Kao buduća zamjena se spominje Steve Clarke(nadam se da će ovo biti gotovo), koji je bio u stručnom štabu u periodu '98-'99. Posljednji posao je imao upravo u West Hamu gdje je bio Zolin pomoćnik.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Per Ciljan Skjelbred
Postovi: 208
Pridružen/a: 30 jun 2010, 13:03
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Per Ciljan Skjelbred » 22 okt 2010, 22:07

Monolog je napisao/la:Dakle, sa Carrollom se uvijek nešto dešava. Sada je na red došao njegov automobil Range Rover koji je zapaljen, a na garaži/ama/ od njegovog kapitena(ili da kažem sadašnjeg MENTORA, Kevina Nolana) su osvanuli raznorazni grafiti. Jbg, iskreno se nadam da će to samo povećati moral Svraka pred sutrašnji meč sa West Hamom.
Još otprije se Nolan i Carroll dobro slažu tako da ne vjerujem da će tu biti puno problema, čak su ih ovih dana u gradu ljudi viđali kako zajedno šetaju... A imam dojam otkad smo se rješili ''zvijezda'' na početku prošle sezoen da momčad puno bolje funkcionira, moral je visok, u svaku utakmicu se ulazi optimistično itd...
Kada je sutrašnji meč u pitanju, na listi povrijeđenih su: Ben Arfa, Gosling, S. Taylor, Harper i Campbell. Postoji mogućnost da će Danny Simpson igrati na poziciji desnog beka(alal vera). E, da li će se Hughton kockati sa Carrollom koji je uzdrman ovim aferama, ili će u napadu početi Ameobi(nekako sam za ovu drugu varijantu, barem dok se sve ovo ne slegne, a Shola je svakako pokazao da je i dalje ubojit, te da može iskoristiti svaku šansu). Također, vrlo je vjerovatno da Guthrie igra desno, a da na klupi ostane Routledge, no više će se znati sutra. Kapiten Nolan se vraća u prvi tim i to bi svakako trebalo biti odlično pojačanje. Ukoliko ponovimo igru kao protiv Cityja, Wolvesa ili Evertona(sve gostujuće utakmice), vjerujem da se možemo kući vratiti sa punim plijenom, jer je West Ham katastrofalno startov'o te golove postiže isključivo iz jedanaesteraca.
Ne znam zašto Hughton već duže vremena (i prije ozljede) forsira Guthriea na desnom krilu, ionako nikad na toj poziciji nije odigrao nešto za pamčenje (ni u Championshipu). Routledge je po meni puno bolje rješenje, iako je očito da već sada da nam fali krila, trebali bi na poziciji krila više forsirat Xisca kojeg najčešće nema ni na klupi, a na pripremnim utakmicama je poziciju krila odigrao i više nego solidno. Također mi nelogično ako Hughton prednost da Simsponu ispred Raylora, Simpson se tek nedavno oporavio i treba mu još dosta uigravanja da bi ušao u formu, a formu Raylora samo najbole vidjeli na utakmici protiv Chelskog i utakmicama rezervi gdje je bilo očito da je za klasu iznad ostalih. Slažem se s tobom da bi trebalo pokušati s Ameobijem kao jedinom špicom jer što je najtragičnije, kakav god je, ove sezone skoro uvijek kad igra zaibija gol, a Carroll evo već dva mjeseca nije zatresao mrežu (5 utakmica).
Eh, da ne zaboravim Colin Calderwood više nije asistent Chrisu Hughtonu. Naime, isti je potpisao trogodišnji ugovor sa škotskim premierligašem Hibernianom. Kao buduća zamjena se spominje Steve Clarke(nadam se da će ovo biti gotovo), koji je bio u stručnom štabu u periodu '98-'99. Posljednji posao je imao upravo u West Hamu gdje je bio Zolin pomoćnik.
Ne znam jesi li bio upoznat sa informacijom da je upravo Calderwood doveo Percha i sve ove utakmice ga forsirao. Otišao je Calderwood i nadam se da više Percha nećemo gledati u dresu Svraka, neka ga poklone Hiberniana, ako treba i platiti ćemo im samo da ga se više rješimo. Steve Clark bi po meni bio odlično rješenje, već godinama radi u Premiershipu i nekoliko sezona je rado sa Murinhom, tako da ima puno više iskustva od Hughtona i Calderwooda zajedno.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 22 okt 2010, 23:27

Mah, nisam ja ni mislio na neke probleme između njih dvojice. Ali, svakako da mora moral ekipe malo opasti kada se vide i čuju neke stvari. No, iz tih situacija je najbolje izaći pobjedom i tako svima pokazati da si jači negoli se to misli.
Ja sam mislio da sam jedini koji misli da je Routledge X puta bolji od Guthriea. Xisco se izgleda planira prodati ili posuditi nekome, jer ne vidim zašto bi neko bio ovako zapostavljen(baš kao što si i napisao; lik je često prekobrojan, pa utakmicu gleda sa tribina). Što se tiče Ameobija, ja sam za njeg. Iako je Carroll prvi strijelac i najbolji igrač(objektivno), ipak je Ameobi puno zahvalniji i učinkovitiji. Ne vjerujem da ćemo igrati sa 2 napadača, a vidim da i ti to tako vidiš. Talyor će biti desno, ali ne znam da li sutra. Nekako meni sve miriše na Simpsona(iako si u pravu glede njega i oporavka), tako da...Sve u svemu, pa i Jonas bi bio bolje rješenje(igrao je desno za Argentinu, iako mu to nije prirodna pozicija). Naravno, Jonas i na toj poziciji je mogao ponuditi više od Percha.
Možda će Perch na početku dobivati neku šansu(da ne bi bilo preofirno forsiranje od strane Colina), tako da...Vidiš, smetn'o sam s uma to da je bio u Chelseau pod Mourinhovom palicom. U svakom slučaju, dobrodošlica je spremljena, nadam se da će uspjeti sa Hughtonom naći "zajednički jezik" i dići nas(prije svega u domaćim utakmicama).
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 23 okt 2010, 18:30

Newcastle United: Krul, Simpson, Jose Enrqiue, Coloccini, Williamson, Barton, Tiote, Jonas, Nolan, Carroll, Ameobi
Subs: Soderberg, Perch, Taylor, Guthrie, Routledge, Smith, Lovenkrands.

Dakle, ipak je 4-4-2 formacija(Carroll i Ameobi su u napadu), a tu je i oporavljeni Nolan. Nema Percha(to se moglo i pretpostaviti), a na klupi su i Guthrie i Routledge.

Nadam se odličnoj nogometnoj predstavi i pobjedi Svraka(da mogu poslije zaje?avati @Hummersa). :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
__EmIr__
Postovi: 550
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:11
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la __EmIr__ » 23 okt 2010, 20:30

Eee potvrdjuje se da igramo bolje u gostima nego kuci.zlata vrijedni bodovi carroll konacno proradio.Idemo polako u gornji dio tabele;)
Od malih nogu veliki navijac Anzija, Malage i Man CIty-a

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 23 okt 2010, 20:34

Upravo ono što su i ptice na grani znale. Jednostavno, u gostima igramo X puta bolji fudbal, kao da neka druga, poboljšana ekipa izađe na teren čim napustimo St. James Park. Sve je funkcionisalo danas. Apsolutno sve. Ekipa West Hama nije kako treba ni prišla golu, a postigli su taj gol, te nakon toga samo statirali, dok smo mi imali apsolutnu terensku inicijativu.

Hrabar i sjajan potez je igra sa 2 klasična napadača od samog starta. Carroll i Ameobi su odvlačili protivničku odbranu, a svi znamo da kada igramo sa jednim napadačem, onda najviše "profitira" Nolan koji iz drugog plana zabija. Danas je opet zabio(recimo na asistenciju Carrolla), dok je brko Burton asistirao Andyju za sjajan drugi i pobjednički pogodak.

Tiote iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i bolje, te je pokazao kako će ove sezone biti jedan od najvažnijih igrača. Desna strana je puno profitirala neigranjem Percha(mada ni Simson danas nije bio fenomenalan, al' kada uzmemo u obzir da dugo nije igrao, te da je solidno odradio svoj dio posla, onda je jasno da Percha nećemo više gledati u startnih 11).

Williamson i Coloccini su dobro držali odbranu, a samo su jednom ispali(dovoljno da Cole uvali gol).

West Ham ovakvom igrom ne može očekivati neki dobar rezultat ove sezone, dok smo mi pokazali kako se možemo brzo oporaviti nakon šokantnih partija na St. James Parku. :D

Dakle, da sumiram, apsolutno zaslužena pobjeda protiv Čekićara, rezultatom 1:2(Cole; Nolan, Carroll). :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la hammers » 23 okt 2010, 20:55

Cestitke, potpuno zasluzeno. Mi smo odron, championship sve blizi :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 23 okt 2010, 21:05

hammers je napisao/la:Cestitke, potpuno zasluzeno. Mi smo odron, championship sve blizi :evil:
Jah. Tek je početak sezone, čisto sumnjam da će Blackpool opstati, a svakako imate kapacitet za neki bolji plasman. To što igrate loše(vidi se i po rezultatima), ne mora značiti da ćete tako igrati i u drugom dijelu sezone. Ja i dalje mislim da će Grant ovo preokrenuti, ali pitanje je koliko mu još vjeruju čelnici West Hama.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Blue_He4rt » 24 okt 2010, 01:06

Sljedecu utakmicu protiv Sunderlanda bi trebali dobiti jer ce to biti derbi sredine tabele i mislim da se ne planirate vise vracat` u donji dio 8-) !!
Chelsea F.C.

Avatar
fromel
Postovi: 24
Pridružen/a: 22 okt 2010, 21:36
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la fromel » 24 okt 2010, 06:42

Vjerujem i ja da nece u donji, al previse se diglo prasine oko osvajanja bodova u gostima kod slabašnog West Hama, koji je, ruku na srce, umal i prošle godine ispao, ove vjerujem da ispada definitivno. Trebate se malo spustiti na zemlju, niste dobili Man Utd na Traffordu.
The pride of Wales is still alive, Cardiff City Football Club!

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Blue_He4rt » 24 okt 2010, 13:44

fromel je napisao/la:Vjerujem i ja da nece u donji, al previse se diglo prasine oko osvajanja bodova u gostima kod slabašnog West Hama, koji je, ruku na srce, umal i prošle godine ispao, ove vjerujem da ispada definitivno. Trebate se malo spustiti na zemlju, niste dobili Man Utd na Traffordu.


Zabrlja ga i ti,mogao si rec` na Emirates-u,Stamfordu,White Hart Lane-u al na Traffordu,pa tu West Bromwich kida bodove..
Chelsea F.C.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 24 okt 2010, 14:02

Blue_He4rt je napisao/la:
fromel je napisao/la:Vjerujem i ja da nece u donji, al previse se diglo prasine oko osvajanja bodova u gostima kod slabašnog West Hama, koji je, ruku na srce, umal i prošle godine ispao, ove vjerujem da ispada definitivno. Trebate se malo spustiti na zemlju, niste dobili Man Utd na Traffordu.


Zabrlja ga i ti,mogao si rec` na Emirates-u,Stamfordu,White Hart Lane-u al na Traffordu,pa tu West Bromwich kida bodove..
Pa taj WBA je pobijedio na Emiratesu, tako da...
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Blue_He4rt » 24 okt 2010, 14:40

Zabrlja ga i ti,mogao si rec` na Emirates-u,Stamfordu,White Hart Lane-u al na Traffordu,pa tu West Bromwich kida bodove..[/quote]
Pa taj WBA je pobijedio na Emiratesu, tako da...[/quote]


Navodio sam primjere vecih neosvojivih tvrđava u zadnje vrijeme,nemoj uzeti u obzir da Manchester nema zasad poraza na domacem terenu,jer znas ko je sve igrao kao gost na njemu ove sezone..
Chelsea F.C.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 24 okt 2010, 14:44

Pa nije ni White Heart Lane neosvojiv. I tu je Wigan otkin'o sva 3 boda. Realno, samo je S. Bridge neosvojiva tvrđava, a kako je krenulo, moguće je da će to biti i prokleti Stadium of light(Sunderland).
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.