Manchester City FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Da l' će Manchester City uzeti ligašku titulu pod Guardiolinim vodstvom?

1. Da
89
49%
2. Ne
28
15%
3. Kakav Guardiola, Mourinho je za njeg izmislio trenerski posao
30
16%
5. Gdje je opcija broj 4?
10
5%
4. Evo je.
25
14%
 
Ukupno glasova: 182

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la semcho » 08 mar 2018, 06:05

Izgleda City revijalno usao u mec, samo da se zavrsi sto prije, heh, svakako idu dalje.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la invincible1921 » 04 apr 2018, 22:42

Kakav kriminal od sanea...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
emir_
Postovi: 5752
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la emir_ » 04 apr 2018, 22:46

Pep nize pobjede i na kraju pobijedi samog sebe. Nista nije naucio iz poraza u ligi. Tvrdoglavim nastojanjem da ostvari posjed gubi loptu i servira kontru. Veceras je kiksao sa postavkom Laportea na lijevog beka dok dva klasicna sjede na klupi. Osakatio je Sanea koji je sa ovim klipanom bez podrske ostavljen na nemilost trokutu u odbrani liverpoola.

Pobijedila je zelja i energija.

Nesto ne mislim da je sve gotovo...

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 04 apr 2018, 23:07

Pogrešna formacija sa trojicom nazad i bez podrške Saneu, a ovamo nije bilo nikako desne strane. Gundogan i DeBruyne igrači manje jer su bili na neprirodnim pozicijama. A Liverpool je u odbrani igrao 5-4-1, i tada je teško napraviti šansu bilo kome, pa jedan Manjc je sa tim uzimao Pepuna. Pepunov poraz sasvim sigurno. Što je najgore teško da se mogu izvaditi.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la FCBAYERN » 05 apr 2018, 00:06

Ma Pep je limitiran u nekim stvarima. Genije i ludak. Ono sto pod limitiranim mislim je taj njegov pristup posjedu i odredjenim taktickim zamislima koje ne napusta ni pod koju cijenu. Pa svako ko je iole pratio Klopp vs. Pep zna sta ce biti-gegenpressing, brze kontre i vjerovatno poraz Pepove ekipe. Zato je Jupp bolji trener, bez obzira sto je Pep promijenio fudbal kao igru, upravo jer balansira. Zato je Pep iritantan nekima, iako je meni njegov stil odlican, ali pretjeruje u nekim stvarima. Veceras je izgubio strane zeleci da mu sredina ne biva nadigrana ponovo od LFC-a, a proizveo je nezeljene posljedice. Tamo gdje je mogao probiti Liverpool nije to ucinio, jer Sane nije imao podrsku, a od Walkera se trazilo da kao Alves sam drzi desnu stranu. Sredina prenatrpana i napadi predvidljivi, a Klopp samo zgusnuo vlastitu sredinu, pritisnuo i rastimao ih. Pep ce ligu prekucavati, ali u ovakvim bare-bare duelima ili onim stilski suprotnim ostaje "donji". Umjesto da se adaptira, on se ucini jos ranjivijim.
Spamm

Avatar
Rajaz
Postovi: 13346
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 apr 2018, 01:47

Budući da se Guardiola na ovom forumu posmatra isključivo kroz prizmu Lige prvaka treba istaći i sljedeće činjenice:

Guardiola 8 sezona : Liga prvaka 2

Jupp 38 sezona : Liga prvaka 2

Jedini trener u historiji fudbala koji ima više Liga prvaka od ćelave ublehe je Carlo Ancelotti sa 3 Lige prvaka koje je osvojio u 2 decenije rada.

E sad zašto pojedinci očekuju da ublehaš svake sezone polaže pravo na istu je drugi par cipela :?

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 05 apr 2018, 02:11

Rajaz je napisao/la:E sad zašto pojedinci očekuju da ublehaš svake sezone polaže pravo na istu je drugi par cipela
Mozda jer svake sezone potrosi blizu 200 mliona funti?

Herr Klopp mu ocitao lekciju kao i u svakom matchu, zanemarite pobjedu na Etihadu gdje je Mane dobio crveni karton, a Klopp bio tvrdoglav.
Veliki je trener Pep, veliki trener za male utakmice. Ako se kad dogodi cudo pa osvoji LP zanemarit ce sve njegove kikseve jer je marketinski isplativo.
do tada uzivajte u njegovom nabijanju Mainza, Freiburga, Stokea, Alavesa i slicnih ekipa...
Stern des Südens

Avatar
Rajaz
Postovi: 13346
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 apr 2018, 02:19

proFCB je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:E sad zašto pojedinci očekuju da ublehaš svake sezone polaže pravo na istu je drugi par cipela
Mozda jer svake sezone potrosi blizu 200 mliona funti?
Troše li i drugi ili samo rasipnik iz Katalonije ?

Jupp i stara škola nisu trošili :?
proFCB je napisao/la:Herr Klopp mu ocitao lekciju kao i u svakom matchu, zanemarite pobjedu na Etihadu gdje je Mane dobio crveni karton, a Klopp bio tvrdoglav.
Veliki je trener Pep, veliki trener za male utakmice. Ako se kad dogodi cudo pa osvoji LP zanemarit ce sve njegove kikseve jer je marketinski isplativo.
do tada uzivajte u njegovom nabijanju Mainza, Freiburga, Stokea, Alavesa i slicnih ekipa...
Znam da je kasno, ali hajde probaj bar nakratko uključiti moždane vijuge i pročitaj napisano.

Guardiola već ima Liga prvaka koliko i Heynckes u 38 godina. Bolje :?

Avatar
harden
Postovi: 23514
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la harden » 05 apr 2018, 02:26

Rajaz je napisao/la: Guardiola već ima Liga prvaka koliko i Heynckes u 38 godina. Bolje :?
Pa kad za jedno ljeto potroši koliko i Heynckes u 38 godina, šta ti nije jasno? :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 05 apr 2018, 08:58

[quote="Rajaz"

Troše li i drugi ili samo rasipnik iz Katalonije ?

Jupp i stara škola nisu trošili :? ][/quote]

Zanimljiv si lik, jesil imao logiku u skoli, ili si bjezao sa tih casova?
proFCB je napisao/la:Herr Klopp mu ocitao lekciju kao i u svakom matchu, zanemarite pobjedu na Etihadu gdje je Mane dobio crveni karton, a Klopp bio tvrdoglav.
Veliki je trener Pep, veliki trener za male utakmice. Ako se kad dogodi cudo pa osvoji LP zanemarit ce sve njegove kikseve jer je marketinski isplativo.
do tada uzivajte u njegovom nabijanju Mainza, Freiburga, Stokea, Alavesa i slicnih ekipa...
Znam da je kasno, ali hajde probaj bar nakratko uključiti moždane vijuge i pročitaj napisano.

Guardiola već ima Liga prvaka koliko i Heynckes u 38 godina. Bolje :?[/quote]

Ajde ukljucit ces ti dok budes u banovicima ;)

BTW, toliko je City i Pep nadmocan da nisu imali niti jedan sut u okvir gola :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
Stern des Südens

Avatar
tevezito
Postovi: 1977
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 05 apr 2018, 09:09

Sta reci nakon prospavane noci.Liverpool uzima City drugi put na gotov isti nacin ali to je Guardiola ne odustaje od svoje igre pa koliko god bilo pogibeljno.I dalje vjerujem u prolaz iako sumnjam da se moze odigrati utakmica bez primljenog gola u uzvratu.Ako se titula osvoji protiv gradskog rivala mislim da bi to moglo dati vjetar u ledja u ovoj gotovo pa nemogucoj misiji.U ovo godina sto pratim City znam da nista bas ne ide jednostavno ali i da nikad nije gotovo kad je Barcelona mogla okrenuti protiv PSG onda se moze i ovo.I nadam se da su sinoc svi vidili da Jesus jos nije ni blizu Aguera.
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 05 apr 2018, 11:25

@tevezito

sinocnja utakmica ti ne moze biti pokazatelj da li je Jesus blizu Aguera ili ne, jer su svi djelovali jako lose. To je Guardiola, njegova tvrdoglavost, nesto sa cime smo se mi borili i nervirali 3sezone u Bayernu.
Na 38 utakmica je skoro pa nepobjediv, zbog sirine rostera i kvalitete igraca. Na 2 utakmice, u zavrsnoj fazi sezone, i nije toliko dominantan kao sto se cini vecim dijelom sezone.
Stern des Südens

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la FCBAYERN » 05 apr 2018, 12:37

Objektivnosti malo nije na odmet kada je Pep u pitanju. Ne ocekuje se svake godine Liga prvaka, ali ne ocekuje se ni konstantno brukanje koje je prisutno od 2013., s prekidom 2016., pa sve do danas. Uvijek ista prica s istim epilogom.

A za Juppa tvrdim da je bolji jer covjek uci iz svojih gresaka, prilagodjava se ekipi, stabilan je trener i sposoban da iz ekipe izvuce i vise od maksimuma (vidi Bayern ove godine). Jupp ima 2 Lige prvaka, kao i Pep, ali s DVA RAZLICITA kluba, a opet i ove manje klubove je sasvim solidno, pa cak i dobro vodio. Zanemarujuci kontekst reklo bi se da je Pep miljama ispred, no de facto tako nesto nije slucaj.
Spamm

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 05 apr 2018, 13:13

Pustimo im temu na miru @FCBAYERN, nek tuguju ili zavaravaju kako je Pep najbolji trener na dunjaluku ;)
Stern des Südens

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Monolog » 05 apr 2018, 13:15

proFCB je napisao/la:Pustimo im temu na miru @FCBAYERN, nek tuguju ili zavaravaju kako je Pep najbolji trener na dunjaluku ;)
Ko je bolji?
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Bundesliga
Postovi: 11474
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Bundesliga » 05 apr 2018, 13:22

Monolog je napisao/la:Ko je bolji?
Ko nije?
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Monolog » 05 apr 2018, 13:25

Bundesliga je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Ko je bolji?
Ko nije?
Sudeći po ovome što si napisao, on je najgori. :mrgreen:

Lijepo upitah ko je bolji trener od Pepa? Je l' to Jupp? Klopp? Jose? Simeone? Allegri? Slobodno napiši, a i obrazloži zbog čega. Nemoj samo govoriti o cijenama igrača.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Rajaz
Postovi: 13346
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 apr 2018, 13:27

FCBAYERN je napisao/la:Objektivnosti malo nije na odmet kada je Pep u pitanju. Ne ocekuje se svake godine Liga prvaka, ali ne ocekuje se ni konstantno brukanje koje je prisutno od 2013., s prekidom 2016., pa sve do danas. Uvijek ista prica s istim epilogom.
Jedino brukanje je ono od Real Madrida. Za Liverpool je potrebno sačekati revanš.
FCBAYERN je napisao/la:A za Juppa tvrdim da je bolji jer covjek uci iz svojih gresaka, prilagodjava se ekipi, stabilan je trener i sposoban da iz ekipe izvuce i vise od maksimuma (vidi Bayern ove godine). Jupp ima 2 Lige prvaka, kao i Pep, ali s DVA RAZLICITA kluba, a opet i ove manje klubove je sasvim solidno, pa cak i dobro vodio. Zanemarujuci kontekst reklo bi se da je Pep miljama ispred, no de facto tako nesto nije slucaj.
Jupp ima 2 Lige prvaka sa Bayernom i Realom, ne sa Tenerifeom i Leverkusenom. Drugu titulu je osvojio tek nakon 30+ godina trenerskog posla. Guardioli su za isti poduhvat trebale 4 sezone. Neuporedivo složit ćeš se. Bilo bi pošteno sačekati ublehaša da barem završi sa trenerskom karijerom prije nego što mu zaključimo broj titula u Ligi prvaka. I ovako sa ''konstantnim brukanjem'' samo je jedan u historiji fudbala koji ih ima više.

Što se historijskog nivoa tiče Guardiola je već odavno za istim stolom sa Rinusom, Cruyffom i Sacchijem. Daleko ispred Heynckesa.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la FCBAYERN » 05 apr 2018, 13:28

Monolog je napisao/la:
proFCB je napisao/la:Pustimo im temu na miru @FCBAYERN, nek tuguju ili zavaravaju kako je Pep najbolji trener na dunjaluku ;)
Ko je bolji?
Licno meni je Jupp bolji, mada tu sam subjektivan sigurno. Vidi, ja ne kazem da je Pep los, precjenjen, prevara i sl. Pa to je covjek kojeg itekako cijenim, ali treba realno sagledati situaciju. Allegri takodjer pokazuje vecu zrelost nego Pep u nekim situacijama (zanemarimo ovu sezonu), ili Simeone, ali nije to tako jednostavno odrediti ko je bolji a ko ne. U Ligi prvaka su ovi sigurno bolji, ali da li su u ligaskim takmicenjima? Ja tvrdim da ce npr. i Klopp prije uzeti Ligu prvaka nego EPL, a Pep ce veoma tesko do iste doci ali ce EPL uzimati glat. Jednostavno je tako, jer i jedan i drugi (iako Klopp lagano pocinje) ne odstupaju od prepoznatljivih stilova. Zato sam Juppa i naveo: on dominira kada zna da moze, ali se i povuce i ceka kada vidi da je suicidalno nadigravati se. Pep to ne cini, vec jednostavno "gura" svoje. Genije i ludak u jednom. Ne treba se iznenaditi i ako bude blizu prolaza na Etihadu, ali nece ga ostvariti jer nije sinoc tokom utakmice popravio neke greske. Pep je velika stvar koja se desila fudbalu, njegove ekipe su uzivanje za gledati, ali nekada treba ljepotu zrtvovati radi cilja. Cinilo mi se da je naucio ove sezone, ali izgleda da sam se prevario.
Spamm

Bundesliga
Postovi: 11474
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Bundesliga » 05 apr 2018, 13:33

Ali stanite malo, na osnovu čega vi govorite da je Pep najbolji trener na svijetu, pa evo već godinama? Real ga uništio, tačnije Ancelloti ga taktički izdominirao. Barcelona ga uništila sa Enriqueom na klupi :crazy: Ispao od Atletica. Prošle sezone ispao od Monaca u osmini finala. Ove godine ga Klopp taktički uništio. I kako je on sada najbolji? Nije da je vodio Čelik, već je vodio možda i najjači Bayern ikada, a evo sada vodi i City koji mu je na raspolaganje ove sezone dao pola milijarde. Je li vama najbolji trener onaj koji se iživljava na timovima koji su kvalitetom i samom vrijednošću tima 10 puta slabiji. Kao što sam govorio i prije, kakav je ko trener se gleda na tome kada igraju 2 tima podjednake kvalitete, a u tom segmentu Pepun ima katastrofalan učinak otkada je napustio Barcelonu koja je bila jedan od najboljih timova ikada. Tim trenera koji je najbolji na svijetu bi uspio uputiti barem jedan šut na gol.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.