Manchester City FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Da l' će Manchester City uzeti ligašku titulu pod Guardiolinim vodstvom?

1. Da
89
49%
2. Ne
28
15%
3. Kakav Guardiola, Mourinho je za njeg izmislio trenerski posao
30
16%
5. Gdje je opcija broj 4?
10
5%
4. Evo je.
25
14%
 
Ukupno glasova: 182

let3
Postovi: 29004
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la let3 » 05 apr 2018, 13:52

Bundesliga je napisao/la:Ali stanite malo, na osnovu čega vi govorite da je Pep najbolji trener na svijetu, pa evo već godinama? Real ga uništio, tačnije Ancelloti ga taktički izdominirao. Barcelona ga uništila sa Enriqueom na klupi :crazy: Ispao od Atletica. Prošle sezone ispao od Monaca u osmini finala. Ove godine ga Klopp taktički uništio. I kako je on sada najbolji? Nije da je vodio Čelik, već je vodio možda i najjači Bayern ikada, a evo sada vodi i City koji mu je na raspolaganje ove sezone dao pola milijarde. Je li vama najbolji trener onaj koji se iživljava na timovima koji su kvalitetom i samom vrijednošću tima 10 puta slabiji. Kao što sam govorio i prije, kakav je ko trener se gleda na tome kada igraju 2 tima podjednake kvalitete, a u tom segmentu Pepun ima katastrofalan učinak otkada je napustio Barcelonu koja je bila jedan od najboljih timova ikada. Tim trenera koji je najbolji na svijetu bi uspio uputiti barem jedan šut na gol.
Možda Pep nije najbolji trener na svijetu , ali je zato najtvrdoglaviji trener svih vremena :mrgreen: taj ce se radije posvađati sa cijelim svijetom, ali nece odstupiti ni milimetra od svoje filozofije fudbala. Ljudi nikako da skontaju to i se sad nešto cude :crazy: a on 10 godina (koliko je profi trener) to ponavlja. Nebitno je li velika i mala utakmica.

Mislim, klipan Laporte (klasicni stoper od 190 cm) mu igra lijevog beka na Anfieldu :shock: u četvrtfinalu, protiv napaljenog Liverpoola koji je trenutno u vrhunskoj formi :tokralju: ...pa ko bi to normalan izveo :crazy: koji trener?
Na 1-0, kada su Kloppovi momci ponešeni navijanjem u transu i u velikom naletu, on tjera zadnju liniju da izađu na centar i još dodatno im da prostora.
Istu stvar je uradio i na Campu kad je gostovao Barci. Naravno da ce biti golova.
Vecina trenera bi skontala koliko je sati, povukla se i pokušala održati povoljniji rezultat za revanš, ali ne i Pep Guardiola.
Kod njega važi Il' si bos il si hadžija....zbog tvrdoglavosti, je cesto bos u LP.

Bundesliga
Postovi: 11479
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Bundesliga » 05 apr 2018, 14:06

let3 je napisao/la: ali je zato najtvrdoglaviji trener svih vremena :mrgreen:
Tačno, a dodao bih i najarogantniji trener svih vremena. Očigledno je da misli kako je jedino njegova fudbalska filozofija ona prava i da druge ne valjaju. Arogantni ljudi ništa ne uče, čak i kada stvari rade pogrešno jer misle da su najbolji.
let3 je napisao/la:Mislim, klipan Laporte (klasicni stoper od 190 cm) mu igra lijevog beka na Anfieldu :shock:
Nikakvo čudo, Kimmich mu je igrao na štoperskoj poziciji, Lahm u veznom redu, Alaba štopera.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 apr 2018, 14:12

Jupp nije arogantan, pragmatik je, uči na greškama, al svejedno ima jednak broj Liga prvaka u 38 godina kao i arogantni Guardiola koji ne uči iz grešaka, a koji je tu tek 8 godina.

Dokle ide ova šizologika pitam se :?

let3
Postovi: 29004
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la let3 » 05 apr 2018, 14:15

Pusti sad Juppa, nije tema o njemu.


Pep je ko bivši reis Cerić....o fleksibilnosti i prilagođavanju igri protivnika



:mrgreen: :crazy:

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 05 apr 2018, 14:17

Pep zna kako će Klopp igrati, zna da mu ovaj filozofijom ne paše i da bi smanjio štetu on je pokušao igrati ono što je sinoć izveo i igrao. Normalno i logično razmišljanje. Ali u fudbalu po cijenu rezultata nekad i ne trebaš raditi rezonski već onako kako si igrače dotad pripremao. Klopp nije odustao od svojih principa a ovaj jeste i sva poenta je u tome. Neku od slijedećih će Pep rasuti Kloppa i eto, ravnoteža je tu, kao što na kraju i dodje u ovoj igri. Ne postoji 100% uspješno igranje, uspješna filozofija, ili apsolutni pobjednik. Postoje igrači i ono za šta igrače pripremiš, a ako odlutaš od toga, ako si hrabar da to staviš na rizik, svoje šanse si sveo na bacanje kockica, bićeš kažnjen ili ćeš biti ti onaj koji kažnjava. Kod Pepa nema i nikad neće biti sredine, i to je ono u čemu je poseban.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 apr 2018, 14:18

let3 je napisao/la:Pusti sad Juppa, nije tema o njemu.


Pep je ko bivši reis Cerić....o fleksibilnosti i prilagođavanju igri protivnika
:mrgreen: :crazy:
:rol: :tokralju:

To je to

let3
Postovi: 29004
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la let3 » 05 apr 2018, 14:22

Rajaz je napisao/la:
:rol: :tokralju:

To je to
:mrgreen:
E jbg, zato ga i puši od slabijih trenera od sebe u LP. Ovo o cemu piše @Bundesliga
Anceloti, Enrique, Simeone, evo i sinoc Klopp...svi ispisaše trenerske disertacije na njemu.

Neko je dobro napisao skoro, cinicno i precizno - trebaju mu još samo Xavi, Iniesta i Messi i bice to kako treba :lol:

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 apr 2018, 14:26

let3 je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:
:rol: :tokralju:

To je to
:mrgreen:
E jbg, zato ga i puši od slabijih trenera od sebe u LP. Ovo o cemu piše @Budesliga
Anceloti, Enrique, Simeone, evo i sinoc Klopp...svi ispisaše trenerske disertacije na njemu.

Neko je dobro napisao skoro, cinicno i precizno - trebaju mu još samo Xavi, Iniesta i Messi i bice to kako treba :lol:
Nadoknadi se to sve u nacionalnoj ligi, klempo je samo bonus :mrgreen:

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 05 apr 2018, 14:49

Bundesliga je napisao/la:...
Gledao si tekmu Bayerna protiv Sevilje. Identična tekma kao sinoć. Jupp je pogriješio isto tako kao i Pep sinoć samo protiv sebe nije imao tako opasnog protivnika kao ovaj drugi. Šta je uradio? Stavio Thiaga naprijed i iza njega stavio dva razbijača, i tako svojoj ekipi uskratio kontrolu lopte i buildup igru, i na osnovu toga je naša zadnja linija i DM bili pod velikim pritiskom od strane Sevilje koja je imala prvo mrtvi zicer pa kasnije i gol (moglo je biti hladno 2-0, a bilo bi i više da je bila neka jača ekipa). Pep je druge poteze i isto tako rasturio formaciju i suzio opcije igračima. Kasnije u drugom, Bayern i Citi su imali posjed i kontrolu samo jedno je kad se brani Sevilja a drugo Liverpool i Bayern je uspio da zabije taj gol na tu vrstu igre u 2. pol. Oba trenera su razmišljala rezonski kako misle da je najbolje za njihovu ekipu, nekad nekom uspije, nekom ne, u zavisnosti od drugih milion faktora (recimo da je Liverpool zabio gol iz očiglednijeg ofsajda a Citiju je isti poništen, da je bilo 2-1 a još ima tekme drugačije se igre igraju nego na 3-0). Pogriješio je, nije savršen, to niko i ne govori, ali se ovdje uvijek proteže ta priča da jeste i brani se kontra stav i to samo kad dobije po ušima.

Bundesliga
Postovi: 11479
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Bundesliga » 05 apr 2018, 15:02

Jup je jedino pogriješio jer je stavio Bernata da igra. Sevilla i Liverpool su bili podjednaki u grupi tako da to o nekoj razlici između dva tima ne pije vode. Barcelona je spašavala živu glavu protiv njih za vikend. Oni nisu ništa napravili do Bayernovih individualnih grešaka. Prvo Hummels iz rutinske situacije spušta loptu direktno protivniku za zicer, a onda Bernat griješi čitavo poluvrijeme. Ulaskom Rafinhe Sevilla nije mogla ništa napraviti, a usto su se i istrošili presingom u prvom poluvremenu. Samo Bayern i Heynckes su znali iskoristiti to za razliku od Pepa i Citya. City nije imao niti jednu izglednu priliku ni u drugom poluvremenu kada se Liverpool potpuno povukao jer su bili umorni, a Bayern je Sevilli stvorio nekoliko izglednih prilika pored ona dva gola. Javi je imao zicer, Lewandowski odličnu priliku, James isto. I ne znam zašto je jedno kada se brani Sevilla a drugo Liverpool, pa Liverpool je poznat kao tim koji igra ofanzivan fudbal i prima pregršt golova, znaju ispustiti i vodstvo od 3:0. Njihova defanziva je daleko od idealne ali im odgovara ovaj stil fudbala.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 05 apr 2018, 15:18

Hoću reći, oba trenera su napravila fulu u formaciji, postavci igre koje mogu uticati da budeš poderan i da Messi izgleda kao Melunović, i, najvažnije, nijedan trener nije izuzet od toga. Niko od njih nije Bobi Fišer da zna napamet 6000 postavki, da ih šalta bez greške a pogotovo u ovako dinamičnoj igri. Jedan je genije jer je Sevilja sebi uvaljala dva autogola a drugi smeće jer nije mu dat (po onome kakav je dao Liv) čist gol i što je Sane ustao na kontra nogu. Najčešće će ocijena trenera bazira na tome na šta oni ne mogu uticati. Oni mogu 80-90 % ali ipet ostane ono 10% gdje bivaš popišan iako si sve idealno planirao i procijenio da treba, pa čak i igraš tako a tamo nek igrač iz ko zna kakvog razloga (svojom procjenom a ne onim što je trenirao) odluči da puca 10 cm niže od toga što treba ili se neko drugi oklizne u odbrani.

dark44
Postovi: 2107
Pridružen/a: 27 jun 2017, 13:35
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la dark44 » 05 apr 2018, 15:39

Napraviše od Jupa oca fudbala, najjaceg trenera u historiji samo da bi bacili mrlju na Pepa.

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Jack » 05 apr 2018, 15:41

Daj brisite ovo crvenim se ispred vas :rol:
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la FCBAYERN » 05 apr 2018, 17:03

Kad se vec referiramo na Sevillu i Bayern, te usporedbu Jupp-Pep u trenutnoj sezoni, opet se izostavlja vazna cinjenica. Jedan je dobio ekipu da se s njom snadje, drugi je pak istu prema svom ukusu "krojio". Bayernov tim je slabiji od Cityevog.

A na konstataciju kako je poraz sinoc plod okolsnosti, jer eto taktika se sklopila ali igraci je nisu sproveli, ili je pak bio los dan, ni to nije tacno. Los dan se desi jednom, ali ne nekoliko puta (Real, Barca, Liverpool, BvB, Atletico ne ubrajam ondje je u uzvratu odradio vrhunski). Ne treba ga pravdati svaki put. Ne zna da igra (ili nece) protiv timova kao sto su gore nabrojani. Da se nadje nadigravati sa Barcom iz 2010. imao bi vise sanse, ali kada "naleti" na ekipu slicnu sinocnjoj tu sam dopusta da ga dobiju. Pretpostavljao sam da ce izgubiti i zato sam neposredno nakon izvlacenja kuglica napisao da Liverpool ima vise sanse protiv Citya (iako sam pretlostavku doveu u sumnju kada sam cuo sastav Liverpoola).
Spamm

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 05 apr 2018, 17:12

Monolog je napisao/la:
proFCB je napisao/la:Pustimo im temu na miru @FCBAYERN, nek tuguju ili zavaravaju kako je Pep najbolji trener na dunjaluku ;)
Ko je bolji?
Je li najbolji? Ako jeste objasni zasto ;)
Stern des Südens

Bundesliga
Postovi: 11479
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Bundesliga » 05 apr 2018, 17:52

FCBAYERN je napisao/la:Kad se vec referiramo na Sevillu i Bayern, te usporedbu Jupp-Pep u trenutnoj sezoni, opet se izostavlja vazna cinjenica. Jedan je dobio ekipu da se s njom snadje, drugi je pak istu prema svom ukusu "krojio"
:bow:

Juppa uopšte nisam spomenuo dok nisu počele ove usporedbe. Nisam došao ovdje da ga uzdižem ili glorifikujem.

Guardiola pobjeđuje sam sebe već godinama i nikako da išta nauči iz toga. Zaslužuje da bude popljuvan.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 05 apr 2018, 17:58

FCBAYERN je napisao/la:Kad se vec referiramo na Sevillu i Bayern, te usporedbu Jupp-Pep u trenutnoj sezoni, opet se izostavlja vazna cinjenica. Jedan je dobio ekipu da se s njom snadje, drugi je pak istu prema svom ukusu "krojio". Bayernov tim je slabiji od Cityevog.
Daj nemoj mi te Murinjovske priče. Ispast će Bayern jado i da je genijem svog trenera uspio da pobijedi premoćnu Sevilju. Daj ba, a za Juppov sistem i stil ovaj tim je kompatibilnije nego što je isti bio za Pepov pa ne vidim da ga neko pravda.

Bundesliga
Postovi: 11479
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Bundesliga » 06 apr 2018, 01:39

Rajaz je napisao/la:al svejedno ima jednak broj Liga prvaka u 38 godina
Kakvih 38 godina, o čemu pričaš ti? Čovjek 5 puta ukupno vodio klubove u Ligi Prvaka i nekadašnjem Kupu Šampiona :lol:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 06 apr 2018, 12:13

Bundesliga je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:al svejedno ima jednak broj Liga prvaka u 38 godina
Kakvih 38 godina, o čemu pričaš ti? Čovjek 5 puta ukupno vodio klubove u Ligi Prvaka i nekadašnjem Kupu Šampiona :lol:
Čovjek ima trenersku karijeru dugu skoro 4 decenije. To što je za tolike godine uspio samo 5 puta voditi klubove u Ligi prvaka najbolje govori o njemu samom.

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Saurman » 06 apr 2018, 13:21

Guardiola je uvijek bio precjenjen trener al' nekim je to teško svariti, isto mu se dešava kao u Bayernu ligu osvojio na pola sezone al' u CL prvi ozbiljan protivnik i klempa po ušima.Samo što mu Bayern nije dopustio da potroši 600 mil nego ga je švabo škartirao nakon tri neuspješne sezone u CL a da mu Uli ne naruši imidž medijama predstavljeno kako se on "zasitio" Njemačke pa je odlučio promjeniti sredinu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.