Manchester City FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Da l' će Manchester City uzeti ligašku titulu pod Guardiolinim vodstvom?

1. Da
89
49%
2. Ne
28
15%
3. Kakav Guardiola, Mourinho je za njeg izmislio trenerski posao
29
16%
5. Gdje je opcija broj 4?
10
6%
4. Evo je.
25
14%
 
Ukupno glasova: 181

Avatar
tevezito
Postovi: 1974
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 30 sep 2017, 19:59

Waste of Money kakav majstor....
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 16 okt 2017, 02:14

JDP


Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 16 okt 2017, 13:45

Playstation fudbal. Guardiola, Napoli, siempre positivo! :ljepota:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la invincible1921 » 17 okt 2017, 10:16

Masinerija gazi li gazi. KDB najbolji veznjak lige
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 18 okt 2017, 11:25

Ćelavi je mačak. Pogledao sam svaku minutu ove sezone obje ekipe i niko nije analizirao i rastavio Napoli na ovakav način. Na stranu činjenica da je kompletna ekipa Napolija koštala kao jedan Cityjev bek, svi nedostaci Sarrijevog pristupa o kojim smo pisali ranije ovih dana su izašli na vidjelo. JDP podrazumijeva širinu od linije do linije, ako izgubiš loptu uvijek postoji način za izaći iz presinga. No utakmicu nije odlučila igra s loptom, nego igra bez nje.

Da mi je neko pričao da će Delph postati ključni igrač Cityja rekao bih da je skrenuo. Upravo je njegova uloga dodatnog veznog igrača u posjedu lopte otvorila prostor za najboljih pola sata fudbala ove sezone. Napoli igra visoki presing i zatvaraju protivnika na lopti što je moguće ranije. Problem je što su u takvim uslovima Hamšik i Zielinski prerano iskakali na Fernandinha i Delpha i ostavljali Silvu i De Bruynea da rade šta hoće. Kad tome dodaš usku postavku u presingu i Sterlinga i Sanea praktično na aut-linijama sa druge strane dobiješ uvijek par opcija za rasteretiti igru i priliku za slobodnu paljbu.

Mišljenja sam da je nemoguće pritisnuti City u njihovoj trećini terena. Klopp i Tuchel su sa Dortmundom postavljali odličan blok ispred pivota kojim su štitili zaleđe i usmjeravali loptu na krilo - jedinu zonu koja nije poduplana u ovom sistemu i to je vjerovatno najbolja opcija za igrati protiv ako isključimo duboki blok.

KDB - vjerovatno top 5 igrač u ovom trenutku. Ne top 5 veznjak, nego top 5 uz Messija, Ronalda, Neymara i Lewandowskog.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 okt 2017, 15:16

Feldmarschall je napisao/la: i Lewandowskog.
:shock: :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la invincible1921 » 20 okt 2017, 19:22

Ma jednostavno ko je gledao prosle godine City nije mu ovo nimalo izennadjujuce. Odlicna igra je bila i prosle godine, ali losa forma Aguera i ...pa ne znam koju bi rijec upotrijebio za odbranu je kostala ekipu titule u PL i boljeg plasmana u LP.

Cim je odbrana prestala bit ranjiva na fazon da svaka polukontra zavrsi opasnom prilikom i cim nema Brava koji ne moze ni djetetu sut odbranit, masinerija je proradila. Naravno treba dodati i uigranost koja se poboljsala u odnosu na proslu godinu.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Kecko
Postovi: 166
Pridružen/a: 22 okt 2017, 18:31
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Kecko » 24 okt 2017, 21:47

Gleda li ko City? Mali Zinchenko odlican,moglo bi biti sta od njeg.

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Ramsey16 » 03 nov 2017, 20:40

Spavas li mirno city manchaster?

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Jack » 04 nov 2017, 11:33

Sretno nam, svim pristalicama najjaceg tima iz Manchestera, sutra


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
tevezito
Postovi: 1974
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 04 nov 2017, 20:03

Jack je napisao/la:Sretno nam, svim pristalicama najjaceg tima iz Manchestera, sutra


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Sutra utakmica protiv ekipe koja je znala i prije primati porciju na Etihadu, ali nikad se ne zna sta se moze desiti iako mi odbrana Arsenala djeluje veoma slabo.Zanimljivo ce biti sa kim u napadu pocinje Pep po ovoj do sada rotaciji red je na Jesusa.
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 05 nov 2017, 16:36

Ono što me je iznenadilo je to da D. Silva više nije nikakav faktor u igri ekipe, mislim u odnosnu šta je bio do ove godine.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 05 nov 2017, 22:20

Ovom Cityju sistemski možeš zabiti gol na dva načina. Prvi je visokim presingom na zadnju liniju, a drugi je tranzicijom nakon izlaska pasom kroz presing ili osvajanja druge lopte nakon preskakanja istog. Postoji i treći - uzeti im loptu, ali ekipe koje su sposobne za to su svedene na nivo statističke greške. Arsenal je ozbiljno prijetio na oba načina, ali kako to obično biva s njima, uvijek im fali nešto. City je po prikazanom zaslužio pobjediti, uprkos u najmanju ruku diskutabilnom penalu i golu iz ofsajda. Stvorili su više nego dovoljno, ali ovo nije bio dobar meč ako stvari gledamo van konteksta u kojem se igrao (gostovanje Napoliju sredinom sedmice). Dobar dio drugog poluvremena je bio end to end shit i utakmica je pri rezultatu 2:1 mogla otići na obje strane. Vrlo malo strpljenja i kao posljedica puno tehničkih grešaka koje se moraju izbjeći ako će igrati na ovaj način.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Monolog » 05 nov 2017, 22:24

sljivo je napisao/la:Ono što me je iznenadilo je to da D. Silva više nije nikakav faktor u igri ekipe, mislim u odnosnu šta je bio do ove godine.
Ma i te kako jeste. Ti njegovi ulasci u sredinu i vraćanje po loptu sada rezultiraju prodorima bočnih igrača koji dobiju pravovremenu loptu od njega ili KDB-a. Baš njegova kretanja i šta radi s loptom (pa i bez nje) dolazi do izražaja u ovom "novom" Cityju.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 05 nov 2017, 22:33

Istina da ne učestvuje više toliko u pripremi napada, ali je ključni igrač u završnici na postavljenu odbranu. Prvi gol u utakmici kući protiv Napolija je Pep Guardiola i JDP u jednog akciji. Pogledaj ulogu Silve.

Silva ima pivota iza leđa (Delpha) pa i nema potrebe da se spušta dublje po loptu ili da kompenzira poziciju nakon što ovaj ode u napad. Za razliku od De Bruynea desno koji sa Walkerom ima potpuno različitu dinamiku pa se često nađe na mjestu gdje inače igra RWB.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 05 nov 2017, 23:22

Feldmarschall je napisao/la:Ovom Cityju sistemski možeš zabiti gol na dva načina. Prvi je visokim presingom na zadnju liniju, a drugi je tranzicijom nakon izlaska pasom kroz presing ili osvajanja druge lopte nakon preskakanja istog. Postoji i treći - uzeti im loptu, ali ekipe koje su sposobne za to su svedene na nivo statističke greške. Arsenal je ozbiljno prijetio na oba načina, ali kako to obično biva s njima, uvijek im fali nešto. City je po prikazanom zaslužio pobjediti, uprkos u najmanju ruku diskutabilnom penalu i golu iz ofsajda. Stvorili su više nego dovoljno, ali ovo nije bio dobar meč ako stvari gledamo van konteksta u kojem se igrao (gostovanje Napoliju sredinom sedmice). Dobar dio drugog poluvremena je bio end to end shit i utakmica je pri rezultatu 2:1 mogla otići na obje strane. Vrlo malo strpljenja i kao posljedica puno tehničkih grešaka koje se moraju izbjeći ako će igrati na ovaj način.
Ja sam i dalje mišljenja da Fernandinho nije ono što Guardiola traži od pivota na duže staze. Previše je divlji jednostavno. Sa nekim poput Weigla bi bili osjetno bolji.

Mene zanima kako je riješio problem šestice, spuštanjem KDB-a ili uvlačenjem Delpha ?

I koliko će eksperiment potrajati prije nego krene po istu ?

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 05 nov 2017, 23:36

Fernandinho ne može biti dugoročno rješenje jer je već u ozbiljnim godinama, ali mislim da će biti tu dok Guardiola ne zaokruži svoj trogodišnji ciklus. Šta će se poslije toga dešavati vjerujem da ni sami akteri još uvijek ne znaju.

Pivot u Premiershipu je svijet za sebe u odnosu na većinu drugih liga radi specifičnog stila igre. Prije svega jer je liga toliko fokusirana na fizički aspekt, a onda i radi činjenice da se vrlo malo stvarne igre dešava u sredini. U takvim uslovima i kriterij za izbor pivota su drugačiji. Neki dan je Guardiola za Fernandinha rekao da je top 3 danas. Ja ne bih išao toliko daleko, ali sigurno da je riječ o podcijenjenom igraču.

Delph + De Bruyne po potrebi, ali KDB više ovisi o kretanju Walkera i Sterlinga.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Besic » 05 nov 2017, 23:59

Idu oni ovo ljeto već po Weigla ,tačnije sam će im doći.Nezadovoljan je u Borussija,a već je zapratio City na društvenim mrežama :kafa:

Fernandinho produžio ugovor do ljeta 2019te.

Bilo je zadnjih dana bas dosta špekulacija za City , prvo Pjanic 60mil € (nerealno) druga Gimenez iz Atletica :roll: slobodan igrač od ljeta valjda.

Meni se čini da će u januaru dovesti samo lijevog beka ,eventualno štopera.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Rajaz » 06 nov 2017, 00:24

Feldmarschall je napisao/la:Fernandinho ne može biti dugoročno rješenje jer je već u ozbiljnim godinama, ali mislim da će biti tu dok Guardiola ne zaokruži svoj trogodišnji ciklus. Šta će se poslije toga dešavati vjerujem da ni sami akteri još uvijek ne znaju.

Pivot u Premiershipu je svijet za sebe u odnosu na većinu drugih liga radi specifičnog stila igre. Prije svega jer je liga toliko fokusirana na fizički aspekt, a onda i radi činjenice da se vrlo malo stvarne igre dešava u sredini. U takvim uslovima i kriterij za izbor pivota su drugačiji. Neki dan je Guardiola za Fernandinha rekao da je top 3 danas. Ja ne bih išao toliko daleko, ali sigurno da je riječ o podcijenjenom igraču.
Nemam problem sa Fernandinhom i sam ga smatram dobrim igračem sve do trenutka kada treba da igra JDP pod Guardiolom. Kao što rekoh, previše je haotičan i nedisciplinovan, a premalo tehnički potkovan za isti. Sjećam se da se uveliko pisalo o Weiglu kao rješenju, sve do povrede, tako da se ne bih smio kladiti na Brazilca, bar ako je riječ o ostanku u prvih 11. Vrijeme će pokazati.

S druge strane ako trener ima tako visoko mišljenje o Fernandinhu ko sam ja da mu sudim.
Feldmarschall je napisao/la:Delph + De Bruyne po potrebi, ali KDB više ovisi o kretanju Walkera i Sterlinga.
:thumbup:

Biće da je Gundogan ključ. Ako nastavi po bolnicama očekujem da krene po novu šesticu.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Kawhi » 06 nov 2017, 21:04

Besic je napisao/la:Idu oni ovo ljeto već po Weigla ,tačnije sam će im doći.Nezadovoljan je u Borussija,a već je zapratio City na društvenim mrežama :kafa:

Fernandinho produžio ugovor do ljeta 2019te.

Bilo je zadnjih dana bas dosta špekulacija za City , prvo Pjanic 60mil € (nerealno) druga Gimenez iz Atletica :roll: slobodan igrač od ljeta valjda.

Meni se čini da će u januaru dovesti samo lijevog beka ,eventualno štopera.
Gimenez bi bio sila pojačanje za ovu ekipu. Još i igra beka ponekad, a Pepu je haman draže da je štoper dobar bek nego da je štoper dobar štoper. :mrgreen: Dosta je inteligentniji od Otamendija i sa Stonesom bi činio fin par.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: L-Train i 8 gostiju.