Manchester City FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Da l' će Manchester City uzeti ligašku titulu pod Guardiolinim vodstvom?

1. Da
89
49%
2. Ne
28
15%
3. Kakav Guardiola, Mourinho je za njeg izmislio trenerski posao
29
16%
5. Gdje je opcija broj 4?
10
6%
4. Evo je.
25
14%
 
Ukupno glasova: 181

Avatar
tevezito
Postovi: 1974
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 10 dec 2017, 16:41

Ederson-Walker-Otamendi-Kompany-Delph-Ferna-KDB-Silva-Sterling-Sane-Jesus.Bez iznenadjenja od strane Pepa za ovaj derbi.Iskreno ja sam ocekivao Aguera od prve minute s obzirom da uvijek igra veoma dobro protiv Uniteda ali njegova forma je presudila u izboru.Pobjeda ne znaci kraj prvenstva ali bi se zadao jak udarac po svemu jedinom konkurentu za titulu.
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la invincible1921 » 11 dec 2017, 20:48

slika
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 13 dec 2017, 23:27

Velška publika je ovacijama pozdravila igru gostujuće ekipe koja je u prvih pola sata ličila na sve osim fudbal koji je City sposoban igrati. Bez optimalnog ritma sa morem tehničkih grešaka u prilično konzervativnoj postavci uprkos tome što je s druge strane fenjeraš. Fernandinho na karton do suspenzije i oba beka unutra govore da je City jako ranjiv defanzivno sa Mangalom i Delphom u zadnjoj liniji. Kad je već Mourinho zaboravio da treba napasti, Spursi za vikend bi trebali biti ogroman test rekordnom nizu koji Ćelavi trenutno drži u sve tri lige petice u kojima je radio.

Prvi i drugi gol su posljedica više sreće, nego pameti iako je kvalitet u izvedbi Silve i De Bruynea vrhunski. Kasnije se Swansea raspao u težnji da izađe u presing. Standardno vezna linija izađe u presing na inside bekove i svaki pas iza leđa je gozba za Silvu i De Bruynea koji mogu birati kako završiti akciju. Na kraju je jedino pitanje bilo s koliko golova u mreži će završiti.

Posljedica svega je da timovi iz donjeg dijela tabele unaprijed gledaju kako limitirati štetu, niko se više ne trudi napasti. Već viđeno u Primeri i Bundesu.

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 14 dec 2017, 14:31

Feldmarschall je napisao/la:Posljedica svega je da timovi iz donjeg dijela tabele unaprijed gledaju kako limitirati štetu, niko se više ne trudi napasti. Već viđeno u Primeri i Bundesu.
I ne toliko u Bundesligi koliko u La Primeri, kada protivnicke ekipe doslovno skinu gace jos u tunelu i nagguze se... Jos uvijek sam poprilicno siguran da je Pep prevara, iako ima ogroman uspjeh sa City-em, TRENUTNO.
Cekam mart,april kada mu pretezno ekipe "grohnu" i gube formu, pa da prokomentarisem dal je quazi strucnjak ili ne.
Stern des Südens

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 14 dec 2017, 14:42

Timovi u Španiji se redovno nadigravaju sa svim protivnicima. Bio protivnik Rayo ili Barcelona, svejedno. Zato su Mourinho i Simeone toliko uspješni sa svojom destrukcijom u tom podneblju. U Njemačkoj se čak i Dortmund povlačio sa deset igrača iza lopte pred Bayernom na kraju ciklusa.

Poštujem i shvatam logiku kojom se od vrhunskog hirurga nakon toliko uspješnih zahvata traži da presvuče uneređenog pacijenta u sobi na kraju hodnika da bi dokazao svoju stručnost. Kao i logiku kojom se zahvaljuje bogu, a ne rukama koje su ti upravo spasile život.

Kao što rekoh jutros, rasturit će ga već RM u završnici LP i svi će doći opet na svoje. Strpljen, spašen. ;)

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 14 dec 2017, 15:07

Izuzetno te cijenim kao forumasa, stoga nema potrebe za nekim besmislenim poredjenima. Nije stvar u tome sto ce "mozda" ga neko pomesti u ligi prvaka i ljudi ce krenuti govoriti kako je Pep promasaj. Moj komentar je bio najvise vezan za ligu, liga prvaka je ogromna doza srece u jednom dvomecu gdje je sve moguce.
Hocu nesto drugo da ti priblizim vezano za Pepa. Toliko utrosenog novca na igrace, je li uopste smije biti drugacije nego sto trenutno jeste?
Kako da City ne vlada suvereno ligom kada su mu se sve zelje ispunile? Doduse nije jedna sigurno, nisu mu Messia doveli.
Stern des Südens

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 14 dec 2017, 15:30

Kako ne vidiš da čovjek bez obzira imao 10 KM ili milijardu KM skupu ekipu on opet napravi upgrade na njoj, i da njegova filozofija radi, radi i to efikasno. To nije do novca već do njega. To je poenta, a nije da li će propasti ili ne.

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la miki_92 » 14 dec 2017, 15:52

proFCB je napisao/la:Izuzetno te cijenim kao forumasa, stoga nema potrebe za nekim besmislenim poredjenima. Nije stvar u tome sto ce "mozda" ga neko pomesti u ligi prvaka i ljudi ce krenuti govoriti kako je Pep promasaj. Moj komentar je bio najvise vezan za ligu, liga prvaka je ogromna doza srece u jednom dvomecu gdje je sve moguce.
Hocu nesto drugo da ti priblizim vezano za Pepa. Toliko utrosenog novca na igrace, je li uopste smije biti drugacije nego sto trenutno jeste?
Kako da City ne vlada suvereno ligom kada su mu se sve zelje ispunile? Doduse nije jedna sigurno, nisu mu Messia doveli.
potrosio je i United, pa sto ne vlada
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 14 dec 2017, 15:57

proFCB je napisao/la:Nije stvar u tome sto ce "mozda" ga neko pomesti u ligi prvaka i ljudi ce krenuti govoriti kako je Pep promasaj. Moj komentar je bio najvise vezan za ligu, liga prvaka je ogromna doza srece u jednom dvomecu gdje je sve moguce.
Zar nije Liga prvaka upravo kamen spoticanja kod navijača Bayerna? Ako sam dobro upratio i sam si mu to više puta prebacio, vrlo moguće i tijekom nekih rasprava u kojima sam i sam učestvovao na tom podforumu. Ispada da je tamo morao osvojiti Ligu prvaka, uprkos svemu što si rekao. Taj Bayern je po svim statistikama jedna od najboljih ekipa koje su igrale fudbal. Ne znam šta je onda problem. Napadački fudbal u kojim protivnika držiš sve vrijeme na konopcima teško da kome može smetati. Ako je riječ o dužem ili kraćem pasu, dubokom ili visokom presingu - to je rasprava o ukusu koja je besmislena. Nije riječ o kvaliteti, a ispada da se sporimo oko nečega što je očigledno kvalitetno.
proFCB je napisao/la: Toliko utrosenog novca na igrace, je li uopste smije biti drugacije nego sto trenutno jeste?
Kako da City ne vlada suvereno ligom kada su mu se sve zelje ispunile? Doduse nije jedna sigurno, nisu mu Messia doveli.
Naravno da smije. Još uvijek nisam vidio vreću novca da zabija golove niti da je garant kvalitetnog fudbala. "Moj" United je potrošio 40 miliona manje u dvije sezone pa izgleda kao tim u borbi za opstanak. Zašto oni ne mogu dominirati? Ne rezultatski, nego igrom. Da odu na gostovanje i Chelseaju i Swanseaju i nadigraju ih. Ne moraju spojiti 800 dodavanja i imati 70% posjeda lopte, jer to nije poenta. Nego da ljudi koji ih gledaju i nemaju navijačke simpatije kažu vidi kako ovi igraju, definitivno ih moram pogledati opet. Za koliko ekipa trenutno na svijetu postoji uvriježeno mišljenje da ih treba gledati radi igre osim Cityja? PSG ima najskuplji napad svih vremena pa su ćorak ako nalete na dobro organizovanog protivnika. Barca, RM, Juve... govorimo o ekipama koje vrijede stotine miliona. Zašto se spakuju i igraju ne rezultat? Ne igraju oni na rezultat, nego na kvalitet pojedinaca jer treneri ne znaju drugačije i/ili biraju ići linijom manjeg otpora. Čeka se Pogba, Neymar, Messi... da urade nešto i donesu bodove. City igra (principijelno) isto i sa Mendyjem (bekom u kojeg su toliko love slupali) i sa Delphom koji nikad u karijeri nije igrao tu poziciju, a i kao vezni daj bože da je kvalitet za prosječan tim u ligi. I sa Aguerom koji je rekordni strijelac kluba i bez njega. To je poenta. To je Guardiolin kvalitet.

Ispada da se samo njemu želje ispunjavaju, nikome drugom na svijetu. Ili mu je majka bila bliska sa Djedom Mrazom ili se radi o opasnom spinu.

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la harden » 14 dec 2017, 16:10

Ovaj argument kako mu dovode igrače je stvarno ispran i potučen. Ko da druge ekipe nemaju feninga i imaju drva u ekipi. A jos smijesnija je ona " bio na pravom mjestu u pravo vrijeme".
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 14 dec 2017, 16:35

sljivo je napisao/la:Kako ne vidiš da čovjek bez obzira imao 10 KM ili milijardu KM skupu ekipu on opet napravi upgrade na njoj, i da njegova filozofija radi, radi i to efikasno. To nije do novca već do njega. To je poenta, a nije da li će propasti ili ne.
To smo najbolje vidjeli u dvomecu sa Athletico Madridom, da njegova filozofija radi? Ili mozda protiv Barcelone? Gdje bez 5igraca odlucuje igrati napadacki fudbal koji ga je odveo pravo u samoubistvo... Nije mjesto gdje cemo o tome pisati, nazalost.
miki_92 je napisao/la:potrosio je i United, pa sto ne vlada
United i dalje placa ceh koji mu je Ferguson napravio. Kad ga isplati, vladat ce.
Feldmarschall je napisao/la:Zar nije Liga prvaka upravo kamen spoticanja kod navijača Bayerna? Ako sam dobro upratio i sam si mu to više puta prebacio, vrlo moguće i tijekom nekih rasprava u kojima sam i sam učestvovao na tom podforumu. Ispada da je tamo morao osvojiti Ligu prvaka, uprkos svemu što si rekao. Taj Bayern je po svim statistikama jedna od najboljih ekipa koje su igrale fudbal. Ne znam šta je onda problem. Napadački fudbal u kojim protivnika držiš sve vrijeme na konopcima teško da kome može smetati. Ako je riječ o dužem ili kraćem pasu, dubokom ili visokom presingu - to je rasprava o ukusu koja je besmislena. Nije riječ o kvaliteti, a ispada da se sporimo oko nečega što je očigledno kvalitetno.
Vidi Marsale, liga prvaka je slag na tortu, zar ne? Nesto sto svaki klub zeli da osvoji. Pobij me i reci da ga Bayern nije doveo kako bi se etablirao na tom polju. Imali su sve i nadali su se da ce Pep napraviti upgrade ekipe, a ne mijenjati je iz temelja. Tu su pogrijesili, al to je za neke druge price. Napadacki fudbal jeste, kako u Bayernu tako i u svim klubovima gdje je ordinirao. I svakako da ne zelim umanjiti njegove zasluge.

Vrlo dobro znas koja je najveca mana Pepa, njegova tvrdoglavost. Upravo ga je ta tvrdoglavost izbacili iz lige prvaka sa Bayernom 2puta (Barca, Athletico). Cisto iz tog razloga sam naveo da bi ga volio vidjeti u martu, aprilu, kada naleti na poslozenu ekipu, ekipu koja se disciplinirano brani, a u kontra napadu je ubojita. Bas se pitam kako ce Pep tada odigrati i hocemo li ga opet smatrati za genija ukoliko ga pometu. Po meni veliki marketinski "ulov", veliki trener za male utakmice.
Feldmarschall je napisao/la:Moj" United je potrošio 40 miliona manje u dvije sezone pa izgleda kao tim u borbi za opstanak.
Sta je naposljetku najbitnije? Kako tvoja ekipa igra, da li pobjedjuje sa 1-0 ili titula i broj bodova?
Feldmarschall je napisao/la:Zašto oni ne mogu dominirati? Ne rezultatski, nego igrom. Da odu na gostovanje i Chelseaju i Swanseaju i nadigraju ih. Ne moraju spojiti 800 dodavanja i imati 70% posjeda lopte, jer to nije poenta. Nego da ljudi koji ih gledaju i nemaju navijačke simpatije kažu vidi kako ovi igraju, definitivno ih moram pogledati opet. Za koliko ekipa trenutno na svijetu postoji uvriježeno mišljenje da ih treba gledati radi igre osim Cityja? PSG ima najskuplji napad svih vremena pa su ćorak ako nalete na dobro organizovanog protivnika. Barca, RM, Juve... govorimo o ekipama koje vrijede stotine miliona. Zašto se spakuju i igraju ne rezultat? Ne igraju oni na rezultat, nego na kvalitet pojedinaca jer treneri ne znaju drugačije i/ili biraju ići linijom manjeg otpora. Čeka se Pogba, Neymar, Messi... da urade nešto i donesu bodove. City igra (principijelno) isto i sa Mendyjem (bekom u kojeg su toliko love slupali) i sa Delphom koji nikad u karijeri nije igrao tu poziciju, a i kao vezni daj bože da je kvalitet za prosječan tim u ligi. I sa Aguerom koji je rekordni strijelac kluba i bez njega. To je poenta. To je Guardiolin kvalitet.
Dominirao je United sa Fergusonom, imao je vjerovatno i vecu dominaciju u ligi u vidu kontinuiteta osvajanja titula. Ali cemo opet reci da Pep ima vecu dominaciju, nakon 17odigranih kola ove sezone i cijele prosle sezone.
Vidjet ces taj isti PSG protiv Reala da li je vreca para ili je neka ozbiljna ekipa u kojoj vreca para zabija golove (ne znam ih ni ja definisati).
Ukusi su razliciti Marsale, i o njima se ne raspravlja. Arsenal kada igra, kada je u formi, je mome oku najdraza ekipa za gledati.

To mu je apsolutni TRADEMARK, svaki igrac je zamjenjiv i svaki igrac igra svaku poziciju. Guardiola cini super ekipu ubojitijom, koja je onda atraktivna za gledati.
harden je napisao/la:Ovaj argument kako mu dovode igrače je stvarno ispran i potučen. Ko da druge ekipe nemaju feninga i imaju drva u ekipi. A jos smijesnija je ona " bio na pravom mjestu u pravo vrijeme".
Koji golman bi bio slijedeci ukoliko Ederson upadne u krizu?
Stern des Südens

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la miki_92 » 14 dec 2017, 16:47

pa kako Pep tako brzo isplati ceh svojih prethodnika

mora da je zbog toga sto je ubleha :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la sljivo » 14 dec 2017, 17:00

proFCB je napisao/la: To smo najbolje vidjeli u dvomecu sa Athletico Madridom, da njegova filozofija radi? Ili mozda protiv Barcelone? Gdje bez 5igraca odlucuje igrati napadacki fudbal koji ga je odveo pravo u samoubistvo... Nije mjesto gdje cemo o tome pisati, nazalost.
Prvo si ti spomenuo novac kao bitno i ispada da je to jedino što daje njegovim ekipama moć. Ja sam rekao da to nije tako i da bez obzira na skupoću kadra njegova igra radi kao što se i vidi. Sad odjednom spominješ neki Atletiko Madrid kojeg niko nije ni spomenuo niti se vodila priča u tom smjeru (sva priča se trenutno odnosi na njegov posao u EPL). A tako je evo već tri godine kad diskutujemo u vezi Pepa, bez obzira o čemu pričali priča se svede na "Real Madrid". Tako će i ovdje, kad ispadne, spočitavati će se nešto što je u sportu normalno i dio je igre. Spočitavaš Pepu nešto što je svaki Bayernov trener okusio tokom boravka tu i koji će i u budućnosti, a to je ispadanje, gubljenje finala ili čak izostanak iz LP-a.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 14 dec 2017, 17:23

proFCB je napisao/la: Vidi Marsale, liga prvaka je slag na tortu, zar ne? Nesto sto svaki klub zeli da osvoji. Pobij me i reci da ga Bayern nije doveo kako bi se etablirao na tom polju. Imali su sve i nadali su se da ce Pep napraviti upgrade ekipe, a ne mijenjati je iz temelja. Tu su pogrijesili, al to je za neke druge price.
Na sreću (ili nečiju žalost) postoje pisani dokazi u kojima ljudi iz uprave Bayerna kažu da Guardiola nije doveden da osvoji LP, nego da klubu da ono što im je jedino falilo u tom trenutku da postanu tim koji će historija pamtiti - identitet u igri po uzoru na Barcelonu. Koga su interesovali stvarni razlozi mogao je to pronaći, ko više voli živjeti u iluziji na stvar će gledati iz vlastitog ugla. Možemo izvrtati i okretati stvari koliko želimo, ali LP nikad nije odlučivala o vezi Bayerna i Guardiole. Je li mogao bolje rezultatski proći? Jeste. Je li to bilo bitno na kraju? Apsolutno nije. Spremnost da mu ponude novi ugovor je rekla sve o tome šta misle o njegovom radu.
proFCB je napisao/la: Vrlo dobro znas koja je najveca mana Pepa, njegova tvrdoglavost. Upravo ga je ta tvrdoglavost izbacili iz lige prvaka sa Bayernom 2puta (Barca, Athletico). Cisto iz tog razloga sam naveo da bi ga volio vidjeti u martu, aprilu, kada naleti na poslozenu ekipu, ekipu koja se disciplinirano brani, a u kontra napadu je ubojita. Bas se pitam kako ce Pep tada odigrati i hocemo li ga opet smatrati za genija ukoliko ga pometu.
Već sam ti rekao da će svi doći na svoje kad ga RM izbije iz cipela u martu. Kome je dotad bio genije, ostat će genije. Kome je bio ubleha, jedva će dočekat da uleti sa jesam vam rek'o fazonom. Lakše je razbiti atom, nego predrasudu. Sam sebi skačeš u usta iz posta u post. Prvo je bilo nebitno hoće li ispasti iz LP, sad je opet bitno. Nema potrebe da to ponovo vraćamo u raspravu. Pogotovo ne uvođenjem Madrida i Barce. Ja te uvjeravam da ćeš dočekati svoju priliku za pljuvačinu ako budeš dovoljno strpljiv bez da dalje otežemo ovu raspravu. To joj je i smisao, je l' da? Ovdje svakako završava.
proFCB je napisao/la: Sta je naposljetku najbitnije? Kako tvoja ekipa igra, da li pobjedjuje sa 1-0 ili titula i broj bodova?
Kao navijaču, oboje je jednako važno. Pogotovo Manchester United kao najveći engleski klub ima obavezu da rezultat bude posljedica predstave. Ne govorimo o Hullu ili timovima u borbi za opstanak. Kao ljubitelju fudbala bitnije mi je da vidim kvalitet u igri. U konačnici mene je ljepota igre privukla, a ne neki naročiti klub. Nisam ja pirgavi Dave koji živi na periferiji Manchestera da se identifikujem s klubom iz tog razloga. Imam ja svog drugoligaša na čije utakmice odem ako se želim isprazniti i biti dio navijačkog folklora. Kao neutralac Bayern sigurno neću gledati ako će dobiti Frankfurt golom iz odbijanca nakon prekida. Isto ne očekujem od nekoga da gleda Mourinhov United. Sasvim razumljivo.
proFCB je napisao/la: Dominirao je United sa Fergusonom, imao je vjerovatno i vecu dominaciju u ligi u vidu kontinuiteta osvajanja titula.
Opet miješaš babe i žabe. Ja govorim o predstavi ti o rezultatu. Rezultat je podatak, šta tu imam raspravljati. Ili jeste ili nije. Jesu li Ferguson, Wenger i Mourinho ranije imali ekipe koje su igrale odličan fudbal? Jesu. To niko ne poriče. Ne znam zašto je problem Guardioli priznati isto. Spočitavati trofeje najtrofejnijem treneru u zadnjem desetljeću je ironično i besmisleno.

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la harden » 14 dec 2017, 17:25

proFCB je napisao/la:To smo najbolje vidjeli u dvomecu sa Athletico Madridom, da njegova filozofija radi? Ili mozda protiv Barcelone? Gdje bez 5igraca odlucuje igrati napadacki fudbal koji ga je odveo pravo u samoubistvo... Nije mjesto gdje cemo o tome pisati, nazalost.
Ja ti moram replicirati i na ovo, oprosti. Protiv Atletica smo vidjeli kakva mašinerija je onaj Bayern, napraviti onoliko prilika i rasuti jednu od najjačih defanziva je bilo neviđeno. Mrvicu sreće je falilo, a presudio je onaj Mullerov penal. Napadački fudbal koji ga je odveo pravo u samoubistvo? Kad dovedeš Pepa Guardiolu, moraš znati da on ne želi nijednu minutu da bude podređen nekome, to nije on. Protiv kakve god ekipe igrao i kakve god igrače imao, filozofija je ista. A ovdje bi se tek moglo pisati stranice i stranice, no nije tema stvarno.
proFCB je napisao/la:Sta je naposljetku najbitnije? Kako tvoja ekipa igra, da li pobjedjuje sa 1-0 ili titula i broj bodova?
Ja ne znam za tebe, meni je itekako bitno i kako igra ekipa... Igra je ta koja privlači navijače, ako ćemo gledati samo ko je dobio utakmicu, živjeli rezult ati.com.
proFCB je napisao/la:Koji golman bi bio slijedeci ukoliko Ederson upadne u krizu?
Od tebe očekujem neki bolji argument od ŠBBKBB. Dobro da si i Edersona spomenuo, kako je tek Pep pogodio s njim. Ove sezone TOP3 golmana EPLa, pogotovo ako ne računamo DDG jer je nedodirljiv. Zar nije dovoljno što nema Stonesa koji je pokretač igre iz zadnje linije, pa i Mendya kojeg mora mijenjati Delph?

A i mislim da sam baš tebe citirao na temi FCB sa razlozima zašto je Bayern htio Guardiolu.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Kawhi » 14 dec 2017, 17:31

:tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la proFCB » 14 dec 2017, 17:42

Cekaj i ti sve vjerujes sto cujes od ljudi s medija? Najlakse je zavrsiti raspravu u fazonu, postoji nesto, al ti neces da citas...

Meni kao navijacu nikakav problem ne bi predstavljalo da moj klub pobijedi sa 1-0 i donese titulu, bundeske, kupa, lige prvaka. Naravno ako igraju za gol vise onda mi je jos draze, al se ne bunim.
Guardiola ima dominaciju 4mjeseca, o cemu mi ovdje pricamo? Ima dominaciju, jasno je, hocemo ga porediti sa najvecim, malo mi je to apsurdno.

Vec sam rekao pogresno je mjesto da o tome diskutujemo. U svakom slucaju bilo mi je drago razmjeniti misljenje, pogotovo s tobom.

@Harden
Ovdje vlada razlicit stav! Meni je draze da moja ekipa pobijedi na "guzzove" nego da ispadne, a ubila je protivnika i igrala je lijepo. Ne znam za tebe, ja sam tog stava.
Jesi, citirao si me i poslao izjavu gospode. Ja da kupim auto od 50000€ i da mi je malo-malo na servisu i dalje bih govorio da je dobro jer sam ga toliko platio, ako me razumijes.

Edersona sam spomenuo, zbog proslogodisnje greske u vidu Brava. Nije li ga upravo Pep doveo kao svog idealno-zamisljenog-golmana?

EDIT: Treba nam tema vezana za Pepa :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
Stern des Südens

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Feldmarschall » 14 dec 2017, 17:50

Ne, vjerujem knjigama sa ozbiljnim recenzijama ljudi iz te branše. Ne znam kome je u interesu da stavlja svoju reputaciju na kocku i laže o nečemu što je u trenutku pisanja još trajalo i čemu se nije znao konačan ishod.

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la harden » 14 dec 2017, 18:01

proFCB je napisao/la:Cekaj i ti sve vjerujes sto cujes od ljudi s medija? Najlakse je zavrsiti raspravu u fazonu, postoji nesto, al ti neces da citas...

Meni kao navijacu nikakav problem ne bi predstavljalo da moj klub pobijedi sa 1-0 i donese titulu, bundeske, kupa, lige prvaka. Naravno ako igraju za gol vise onda mi je jos draze, al se ne bunim.
Guardiola ima dominaciju 4mjeseca, o cemu mi ovdje pricamo? Ima dominaciju, jasno je, hocemo ga porediti sa najvecim, malo mi je to apsurdno.

Vec sam rekao pogresno je mjesto da o tome diskutujemo. U svakom slucaju bilo mi je drago razmjeniti misljenje, pogotovo s tobom.

@Harden
Ovdje vlada razlicit stav! Meni je draze da moja ekipa pobijedi na "guzzove" nego da ispadne, a ubila je protivnika i igrala je lijepo. Ne znam za tebe, ja sam tog stava.
Jesi, citirao si me i poslao izjavu gospode. Ja da kupim auto od 50000€ i da mi je malo-malo na servisu i dalje bih govorio da je dobro jer sam ga toliko platio, ako me razumijes.

Edersona sam spomenuo, zbog proslogodisnje greske u vidu Brava. Nije li ga upravo Pep doveo kao svog idealno-zamisljenog-golmana?

EDIT: Treba nam tema vezana za Pepa :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
Ono što sam te citirao je odlomak knjige Pep Confidential - Marti Perarnau. Lik je imao pristup svemu dok je Pep bio u Bayernu. Sve je pratio iz prvog reda. Ne mogu te natjerati da vjeruješ u nešto ako ne želiš.

Jeste, pogriješio je sa Bravom. Vidio je i sam to pa je zbog toga doveo Edersona.
Fascinantno mi je što ljudi misle da su tri uzastopna polufinala LP neuspjeh.
Tema vezana za Pepa? Šta bi se tu krvi prosulo :mrgreen:
Dosta, nećemo više. Kad otvore temu za Ćelavca, tu ćemo da se bijemo.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la leorey » 15 dec 2017, 16:11

Samo budala, koja nema pojma o nogometu ili obicni hejter lika Guardiole moze ovakvog trenera nazvati ublehom.

Njega cak bar 70 % navijaca Real Madrida postuje, to ti sve govori.
27.10.2020

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.