Fudbalska Reprezentacija Engleske

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Koliko daleko može Engleska?

Osmina finala
3
17%
Četvrtfinale
1
6%
Polufinale
1
6%
Finale
4
22%
It's coming home
9
50%
 
Ukupno glasova: 18

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 27 jul 2020, 19:20

Pa prica covjek o kvalitetu ekipe, ne o rezultatu. Jasno je da su ostvarili rezultat kud i kamo iznad stvarnog kvaliteta.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Geerroo » 27 jul 2020, 19:32

Pa bas zato sto se podcjenjuje ova nova generacija Engleza, a sigurno su medju 3-4 najkvalitetnije u evropi.

Ono, moras imati neke umjetnike na sredini da bi imao rezultate. Jah. Grcka who?

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 27 jul 2020, 19:45

Podcijenjuje, a svaki antitalenat s engleskim drzavljanstvom se hajpa do iznemoglosti :rol:

Sad ce ko da gledam i Maddison i Grealish postat mega igracine vrijedne 50+ miliona, Chilwell bolji od prvotimca Reala itd :urnebes:

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Geerroo » 27 jul 2020, 20:10

Jah. Nisu se hajpali razni Canalesi, Vallejo, Granero, Tello, Cuenca i kompanija. :zzz:

U Engleskoj se vise prica o tim igracima, jer je liga ta koja je najgledanija, najbolja i najpopularnija. Hajpo bi se i igrac Getafea da ga gleda vise ljudi.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 27 jul 2020, 20:18

Hajpali su se igraci Reala i Barcelone, sto je sasvim prirodno kao i kad se hajpaju igraci Uniteda, Cityja, Poola, Chelsea. Jedan Oyarzabal je bolji igrac od svih tih tipa Maddisona koji su u nebesa dizu. Gdje su jos igraci Seville il Valencije koji su sigurno kvalitetniji od ovoga sto se dize u Engleskoj.

EPL jeste najpopularniji i najgledaniji ali od La Lige nije bolji.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Geerroo » 27 jul 2020, 20:35

Itekako je bolji zadnje 2 sezone, mozda i 3. :wave:

Oyarzabal jeste dobar igrac, ali ga nisam gledao toliko cesto ko sto ti nisi Maddisona, a od kako se on povrijedio Lester je pao qrcu za usi.

Pa imas i igrace Valencie poput Gaye ili Guedesa koji se godinama dizu u nebesa, a goli prosjek ustvari.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Asteriks » 27 jul 2020, 20:35

Cuj Rash poluigrac. :lol:

Sta je trebao, zabiti 100 komada igrajuci preko 100 tekmi u karijeri kao krilo. I sve to sa svoje 22. :lol:

slika

Neki igraci prikazu vise sa 20-ak godina, dok neki startaju tek par godina kasnije.

Kljucno je da u tim godinama pokazu mentalnu snagu protiv ekipa iz gornje etaze date lige, te da tu postoji vec vidljiv skill set za svoju poziciju.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 27 jul 2020, 20:57, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 27 jul 2020, 20:52

EPL je bio bolji od Primere samo prosle sezone. Ove godine, kao i ogroman dio zadnjih 10 godina je iza.

Gayu il Guedesa niko ne procijenjuje na 80ak miliona kao Maddisona. Nije samo stvar u njima, imas u Primeri ogroman broj jako kvalitetnih igraca koji nisu ni blizu izvikani kao ovi u EPL, a vecina je vjerovatno bolja. Evo imas Diega Carlosa u Sevilli odigrao strasnu sezonu, a lika niko ziv ne spominje kako treba dok se glavatog Maguirea dizalo u nebesa iako je prosjecan igrac u najboljem slucaju.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Geerroo » 27 jul 2020, 21:05

Ne spominje đavola, taj Diego Carlos se spominjao dugo vremena na Liverpoolovim forumima kao potencijalno pojacanje za narednu sezonu, nisam ga gledao, pa ne znam kakav je. Slazem se ja da ima precjenjenih igrača u ligi, uvijek ih je bilo, uvijek ce ih i biti, ne samo u Engleskoj, Italija mi je npr gora po tom slucaju.

Samo se ne slazem da je ova generacija Engleske puna poluigrača, balvana, panjeva i sl. Mislim da je jedna od boljih u zadnjih x godina sto svakako pridonosi tome da ni ostale reprezentacije ne raspolazu nekim WOW kvalitetom osim Francuza, pa su samim tim i sanse za nekim uspjehom dosta veće, nego inače.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la TheChief » 27 jul 2020, 23:14

Epidaurus je napisao/la:
27 jul 2020, 20:52
EPL je bio bolji od Primere samo prosle sezone. Ove godine, kao i ogroman dio zadnjih 10 godina je iza.

Gayu il Guedesa niko ne procijenjuje na 80ak miliona kao Maddisona. Nije samo stvar u njima, imas u Primeri ogroman broj jako kvalitetnih igraca koji nisu ni blizu izvikani kao ovi u EPL, a vecina je vjerovatno bolja. Evo imas Diega Carlosa u Sevilli odigrao strasnu sezonu, a lika niko ziv ne spominje kako treba dok se glavatog Maguirea dizalo u nebesa iako je prosjecan igrac u najboljem slucaju.
Maguire je TOP 10 stoper na svijetu. Ne znam zasto mislis da je prosjecan. Ako ti nije mrsko reci mi koji je otprilike po tebi i navedi koji su bolji.

Placen je koliko je placen zbog toga sto da bi doveo nekoga iz Engleskog tima moras platiti vise nego sto vrijedi, jer ti klubovi ne zive od prodaje igraca poput nekih.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 27 jul 2020, 23:37

Ramos, VVD, Varane, Koulibaly, Marquinhos, Laporte, Skrinar, De Ligt, Upamecano, Gimenez, Hummels, Bonucci ovako na prvu sve redom bolji stoperi od Maguirea, a vjerovatno ih ima jos. Kakav crni top 10 stoper.

Da nije Englez vrijedio bi 30 40 miliona maksimalno.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la BosniaBoston » 27 jul 2020, 23:39

Lenglet i Pique su isto bolji od Maguire u kakvoj god da su formi
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 27 jul 2020, 23:46

Da njih sam zaboravio totalno. Pique je i u ovom cirkus modeu za standarde koje je postavio doktot za Maguirea.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Osim13 » 27 jul 2020, 23:50

Top10 u obimu glave možda, i to da popuni sve pozicije.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

let3
Postovi: 29036
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la let3 » 27 jul 2020, 23:54

Pique je doktor i za tog klokana sa avatara koji gladi bradi, a kamoli za Maguirea :mrgreen:

Bezveze je podcijenjivati sadašnju englesku reprezentaciju. Konacno imaju normalnog selektora. Nije Southgate neki trenerski genije, ali za kloceve tipa McClaren ili Hodgson je Guardiola. Ostvarili su polufinale nakon toliko godina, uz malo sreće mogu dobaciti do finala na slijedecem velikom takmicenju. Kvalitet imaju, plus u najboljim godinama glavni reprezentativci.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la TheChief » 28 jul 2020, 00:07

Epidaurus je napisao/la:
27 jul 2020, 23:37
Ramos, VVD, Varane, Koulibaly, Marquinhos, Laporte, Skrinar, De Ligt, Upamecano, Gimenez, Hummels, Bonucci ovako na prvu sve redom bolji stoperi od Maguirea, a vjerovatno ih ima jos. Kakav crni top 10 stoper.

Da nije Englez vrijedio bi 30 40 miliona maksimalno.
Ovih 6 boldiranih je jedino 100% bolje.

Ovi iz Serie A:
- Bonucci je smijesan. Udji na Juvetov pdf pa vidi sta pisu o njemu i njegovim igrama.
- Skriniar i De Ligt: oni su tu negdje sa Maguireom, ali ja bih dao prednost Englezu. Ne treba zaboraviti da u Italiji i jedan Smalling dominira. Kad sam gledao Romu ove sezone nijednom nije napravio neku gresku. De Ligt napravio 5 penala i isto toliko mu nije svirano. Decko igra rukomet. Ne treba smetnuti da ce i Juve i Inter na kraju sezone primiti vise golova od Uniteda.

Hummels i Upamecano su losiji od Maguirea.

Marquinhos 50-50.

Pique je takodjer bolji.

Znaci 7 sigurno boljih i neka su jos dvojica to je ponovo TOP 10.

Mancho je ove sezone u ligi primio 36 golova. Dakle, manje od 1 po utakmici. Maguire kao prvi stoper proveo svaki minut na terenu. To nije prosjecan stoper.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Epidaurus » 28 jul 2020, 00:15

Opcenito mi se cini da su sve ove velike reprezentacije osim Francuza pomalo nedefinisane. Spanija dosta upitnika, Njemacka isto prolazi smjenu generacija. Belgija tesko da ista moze ako se Hazard ne vrati na stari nivo, Hrvati tesko da mogu ponovit 2018. jer Modric sumnjam da moze drzat kontinuitet kao prije koju godinu. Portugal mi se cini skroz okej, dugo nisu imali vise kvalitetnih igraca na ovim ofanzivnim pozicijama al daleko je to od Francuske rekao bih. Imaju Francuzi bas ogromnu sansu da uzmu Euro dogodine. Osjetno su jaci od svih ostalih, a neki im se igraci jos tek trebaju isprofilirat.

@Chief

36 primljenih golova igrajuci reaktivni fudbal nije nesto za pohvalit se no dobro. Upamecano je sigurno bolji, tehnicki brutalan i odlican defnazivno vec sad. Hummels je otprilike Maguire sa puno boljom tehnikom. Spori obojica al Harry ne zna sta ce s loptom kad je dobije. Skrinar je isto tako bolji igrac bez svake sumnje. Imas tu jos Diega Carlosa koji je imao fenomenalnu sezonu u Sevilli, vjerovatno ce dogodine igrati u nekom jacem klubu. Realov Militao je isto vjerovatno bolji igrac od njega vec sad. Puno puno brzi, odlican u duelu i tehnicki dobar. Maguire je prosjecan stoper, moze proci kao drugi stoper neke jake ekipe jer ima svoje kvalitete u duelima i skok igri prije svega al graditi ista s njim kao glavnim stoperom je suludo.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la BosniaBoston » 28 jul 2020, 00:15

Bonucci je smijesan. Udji na Juvetov pdf pa vidi sta pisu o njemu i njegovim igrama.
Mislim da je to vise pravljenje alibija za De Ligta al et
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
chi3llo
Postovi: 1472
Pridružen/a: 03 jun 2012, 13:40
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la chi3llo » 28 jul 2020, 00:50

BosniaBoston je napisao/la:
28 jul 2020, 00:15
Bonucci je smijesan. Udji na Juvetov pdf pa vidi sta pisu o njemu i njegovim igrama.
Mislim da je to vise pravljenje alibija za De Ligta al et
Nije, dosta nas se zali na Bonuccija vec par godina, kiksara teska. De Ligt je nakon pocetne adaptacije izdominirao sezonu, jos vuce povredu ramena par mjeseci.
OT
Ja mislim da bi ova generacija Engleske mogla nesto i da osvoji. Problem je jaka Francuska i par reprezentacija sa dobrim mladim igracima sto se vracaju na veliku scenu tipa holandije i italije.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Captain4 » 28 jul 2020, 01:18

Geerroo je napisao/la:
27 jul 2020, 19:00
Polufinale svjetskog > bilo koji uspjeh Engleza do 96 godine, ali bolje zna 2006 godiste. :bow:
Ko je uspjeh spomenuo?

Zanimljiv ti je taj odbrambeni mehanizam. Samo malo debilan.
"We need to suffer. And we need to fight."

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Judd i 15 gostiju.