Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 20 jun 2021, 21:59



Naš heroj. :tokralju:

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 05 jul 2021, 20:50

Marcos Paulo je novi igrač Atletica. Pričalo se o tome neko vrijeme, a sada je i službeno potvrđeno. Radi se o mladom fudbaleru koji igra na poziciji napadača, odnosno lijevog krila, a ugovor je potpisan na pet sezona.

Također, navodno je moguć dolazak Rodriga De Paula. Vidjet ćemo ko će biti u rosteru na kraju, neko će sigurno napustiti klub uskoro. Ponovo se spominjao čak i dolazak Lautara Martineza, ali mislim da od toga nema ništa. O tome se trebalo misliti prije nekoliko godina kada je klub bio u prednosti za njegov dolazak.

Vitolo je poslan u Getafe na posudbu, u pitanju je jedna sezona.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 21 jul 2021, 21:53

Nedavno je u klub došao još jedan novi igrač, a to je Rodrigo De Paul. Nije mi baš poznat od ranije, ali izgleda da je veoma dobar fudbaler u pitanju. Veznjak koji može igrati na više pozicija. Također, Argentina je ove godine osvojila Copa Americu, a znam da je on bio jedan od najboljih na turniru.

Nadam se da će Saul ostati bez obzira na njegov dolazak. To je sada najvažnije.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 07 avg 2021, 20:05

Ekipa je već odradila nekoliko pripremnih utakmica pred novu sezonu, a pripreme se završavaju kako je i planirano. Savić se vratio nakon povrede, a vrijedi dodati i da se Joao Felix uspješno oporavlja nakon operacije koju je imao nedavno. Svi bi trebali biti na okupu vrlo brzo.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 07 avg 2021, 20:09

Nova sezona Primere za Atletico počinje 15.08. utakmicom protiv Celte u gostima.

Giuliano Simeone se pokazao kao veoma dobar na pripremama, moguće i da uskoro počne igrati za prvi tim. Samo da Saul ostane, to je sada ključno.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 15 avg 2021, 19:44

Krenuli smo u odbranu titule pobjedom protiv Celte u gostima. S obzirom da je nedostajalo nekoliko igrača, ali i uzimajući u obzir sva dešavanja na terenu, odlično je završilo. Što se tiče same igre, sve je većinom isto kao i prethodne sezone. Bilo je i dosta sreće kada je Aspas imao šansu. Ono je bila čista sreća. Hermoso i Llorente su bili potpuno van utakmice. Skoro sve veće greške su oni napravili. Na kraju je ipak bilo dovoljno to da je Correa dao dva gola.

Kakva asistencija Saula. :salut:

Definitivno jedan od najboljih danas!

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 20 avg 2021, 14:26

Nije mi jasno zašto klub nije krenuo po Olivera Torresa ovog ljeta. Nekoliko puta sam pisao o njemu i mislim da bi s njim dobili možda iste kvalitete zbog kojih je doveden De Paul, barem prema onome što se piše o Argentincu. Nemam ništa protiv De Paula, smatram da bi mogao biti veoma dobar, ali nema opravdanja za ovo što klub nije razmišljao o takvom fudbaleru koji sada već ima dovoljno iskustva u Primeri i Ligi prvaka. Osim toga, Oliver Torres je dijete kluba i trebalo se prvenstveno ciljati na njegov povratak kao i više puta do sada. Čarobnjak na terenu.

Avatar
L-Train
Postovi: 18283
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 20 avg 2021, 15:41

Jel se zajebavas?,pa decko gdje god da je igrao nije se uspio nametnuti,bezveznjak tezi,De Paul je 100 puta bolji igrac.Mozda je kao mlad i bio prespektivan,ali nista od toga nije prenio na seniorski nivo,iskreno ne znam ni odakle u Sevilli da zavrsi pa makar tamo i klupu grijao.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la messilla » 20 avg 2021, 16:02

Još samo da je čuvenog Adriana spomenuo. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 21 avg 2021, 13:19

@L-Train Momak je trebao dobiti pravu priliku u Atleticu i to je suština. Napustio je klub jer nije mogao imati dovoljno minutaže pored tadašnje konkurencije u veznom redu, a vjerovatno i zbog defanzivnih obaveza iako to sada nije problem. Nema potrebe ponavljati šta bi sve dobili njegovim povratkom. Druga stvar je što je De Paul dokazan igrač u odnosu na njega. Što se tiče njegove minutaže u Sevilli, ako se ne varam Lopetegui mu nije davao mnogo minuta ni u Portu, baš kao što je slučaj u Sevilli.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 22 avg 2021, 21:42

Pobjeda protiv Elchea u drugom kolu La Lige. Može se reći dobro odrađena utakmica. Konačno pred navijačima iako puni kapacitet nije bio dozvoljen. Ponovo je bilo i malo sreće jer gol je bio greška golmana. To je na kraju bio i jedini gol na utakmici.

Correa nastavlja tamo gdje je stao na kraju prošle sezone kada je digao samopouzdanje. Momak igra vrhunski.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 25 avg 2021, 13:47

Marcos Paulo je i službeno poslan na posudbu u Famalicao za ovu sezonu. Također, ekipi se nedavno pridružio golman Lecomte iz Monaca dok je Grbić poslan na posudbu u Lille.

Danas je objavljeno i da je Matheus Cunha stigao u klub. Riječ je o mladom napadaču koji dolazi iz Herthe.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 25 avg 2021, 13:58

Joao Felix i Herrera se još uvijek oporavljaju i mislim da bi bilo odlično kada bi za nekih mjesec dana bili na terenu. Možda se vrate i ranije. Arias se također oporavlja, on je imao tešku povredu, ako se ne varam povrijedio se igrajući za reprezentaciju i naravno, najvažnije je da se uspješno oporavi.

Avatar
L-Train
Postovi: 18283
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 25 avg 2021, 17:24

Kako komentarises sve izvjesni odlazak Saula?
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la JoeBleck » 25 avg 2021, 20:03

L-Train je napisao/la:
25 avg 2021, 17:24
Kako komentarises sve izvjesni odlazak Saula?
Tragedija i totalno odstupanje od fudbala u rezij Chola.
Saul je najplemenitiji fudbaler Atletica.Uz sve to dijets kluba , ratnik i fantazija igrac.Siguran sam da je i on razocaran jer mora ici.Gdje god bude , usrecit ce se ko ga dovede.Vrhunski all rounder.

Avatar
L-Train
Postovi: 18283
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 25 avg 2021, 23:42

Ne znam vala ja sam ga zesce gotivio ali u poslednje bar 2 sezone nesto mi oko njega totalno smrdi,on jeste igrac po nekakvim Cholovim zeljama uostalom on mu je i dao sansu ali se ne mogu oteti dojmu da je imao poprilican pad u karijeri,na kraju dana zbog toga mu je trpila i reprezentativna karijera.
Vidjecemo kakvu ce zamjenu pronaci Atletico ako ga zaista puste pa se o tome treba suditi nakon prijelaznog roka eh sad jedino ako fkt ne misli da mu Kondogbia bude standardni igrac sto bi blago receno bio fijasko.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 27 avg 2021, 13:39

L-Train je napisao/la:
25 avg 2021, 17:24
Kako komentarises sve izvjesni odlazak Saula?
Nadam se da neće doći do toga. Ne bih mogao više pratiti klub ako ode. Pisao sam o njemu više puta, on je dijete kluba, krvario je za Atletico i doslovno i metaforički, Torres mu je kao stariji brat. Fanatik i momak koji voli klub do kraja. On ne smije biti odbačen, jednostavno ne zaslužuje takvo tretiranje. Kolega JoeBleck je također napisao par stvari, sve tačno.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 27 avg 2021, 14:25

Obavljen je i žrijeb za Ligu prvaka i Atletico je u grupi B gdje su još Liverpool, Porto i Milan. Veoma zanimljiva grupa, bit će dobrih utakmica.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 30 avg 2021, 00:44

Remi protiv Villarreala u završnoj utakmici trećeg kola La Lige. Veoma zanimljiv susret, Villarreal je još jednom pokazao da se radi o vrhunskoj ekipi, sigurno jednoj od najboljih u ligi kao i uvijek. Osim toga, osvojili su Europa ligu što dovoljno govori o kakvoj se ekipi radi. Večeras su mogli i do pobjede bez obzira na sve napade Atletica, međutim pad koncentracije je odlučio rezultat utakmice. Gol za 2-2 je došao spletom sretnih okolnosti. Žao mi je igrača Villarreala, žao mi je i zbog onakvog kraja utakmice. Nije se trebalo onako završiti.

Renan Lodi se treba vratiti u prvu postavu što prije, a Hermoso bi trebao pod hitno na klupu. Od početka prvenstva izgleda kao potpuno dekoncentrisan.

Jsjsjsjsjs
Postovi: 439
Pridružen/a: 20 jul 2020, 22:58
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Jsjsjsjsjs » 30 avg 2021, 01:48

Zdravo! Samo želim da vam javim, da mi je vaš usrani klub sjebo tiket. Hvala puno.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.