Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 31 okt 2021, 18:57

Dobro odrađena utakmica protiv Betisa. Važno je i da nije primljen gol ovaj put tako da će ova pobjeda sigurno dobro doći. Savić se vratio što svakako puno znači za odbranu. Nadam se da će se sada napraviti pozitivan niz.

Pametan potez je i to što je Joao Felix ostao na klupi, još je i kasnije igrao pa pogodio. Griezmann je suspendovan za narednu utakmicu Lige prvaka tako da je bilo bolje malo rotirati.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 03 nov 2021, 23:48

Večeras je formacija bila potpuno promašena. Tri igrača u liniji odbrane su preveliki rizik u ovakvoj utakmici i to je vrhunska ekipa kao što je Liverpool iskoristila na početku. Felipe i Hermoso su katastrofalni, to sve više dolazi do izražaja. Svaka opasnost nam dolazi preko njih dvojice. Imali su dobre periode u klubu, ali ponavljao sam nekoliko puta kolika je greška što su oni iz uprave onako postupili prije par sezona, najprije prema legendi Godinu. Nevjerovatno je kako sada loše stopere imamo nakon toliko odličnih defanzivaca koji su dugo igrali u klubu. Bit će problema dok Gimenez i Savić ponovo ne budu standardni tandem u odbrani. Večeras su posebno nedostajali Griezmann i Llorente zbog brzine, agresivnosti i presinga. Sada je najvažnije dobro odraditi preostale dvije utakmice u grupi.

Sudija je bio katastrofalan. Mogao nam je dati još barem 10 crvenih kartona. Možda bi to zadovoljilo njegov nakaradni ego.

Avatar
bilirubin46
Postovi: 121
Pridružen/a: 02 nov 2021, 19:19
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la bilirubin46 » 03 nov 2021, 23:55

Najvjerovatnije sa Portom na Dragau odlucujuca.

Avatar
L-Train
Postovi: 18146
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 04 nov 2021, 00:09

Trunks je napisao/la:
03 nov 2021, 23:48
Večeras je formacija bila potpuno promašena. Tri igrača u liniji odbrane su preveliki rizik u ovakvoj utakmici i to je vrhunska ekipa kao što je Liverpool iskoristila na početku. Felipe i Hermoso su katastrofalni, to sve više dolazi do izražaja. Svaka opasnost nam dolazi preko njih dvojice. Imali su dobre periode u klubu, ali ponavljao sam nekoliko puta kolika je greška što su oni iz uprave onako postupili prije par sezona, najprije prema legendi Godinu. Nevjerovatno je kako sada loše stopere imamo nakon toliko odličnih defanzivaca koji su dugo igrali u klubu. Bit će problema dok Gimenez i Savić ponovo ne budu standardni tandem u odbrani. Večeras su posebno nedostajali Griezmann i Llorente zbog brzine, agresivnosti i presinga. Sada je najvažnije dobro odraditi preostale dvije utakmice u grupi.

Sudija je bio katastrofalan. Mogao nam je dati još barem 10 crvenih kartona. Možda bi to zadovoljilo njegov nakaradni ego.
Pored svega sto si naveo s cim se slazem i dalje mi nije jasno zasto Suarez pocinje ove utakmice protiv vrhunskih klubova,mislim i dalje je dobar da rijesava male i osrednje ali brate mili izgubio je nivo za velike utakmice,prespor je,trom,doslovno kao da igrate s igracem manje.Mozda je mogao pokusati sa Cunhom.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 04 nov 2021, 11:16

bilirubin46 je napisao/la:
03 nov 2021, 23:55
Najvjerovatnije sa Portom na Dragau odlucujuca.
Moguće, ako Milan dobro odigra, moglo bi biti nezgodno. Mislim da će ipak sve dobro proći.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 04 nov 2021, 11:26

L-Train je napisao/la:
04 nov 2021, 00:09
Trunks je napisao/la:
03 nov 2021, 23:48
Večeras je formacija bila potpuno promašena. Tri igrača u liniji odbrane su preveliki rizik u ovakvoj utakmici i to je vrhunska ekipa kao što je Liverpool iskoristila na početku. Felipe i Hermoso su katastrofalni, to sve više dolazi do izražaja. Svaka opasnost nam dolazi preko njih dvojice. Imali su dobre periode u klubu, ali ponavljao sam nekoliko puta kolika je greška što su oni iz uprave onako postupili prije par sezona, najprije prema legendi Godinu. Nevjerovatno je kako sada loše stopere imamo nakon toliko odličnih defanzivaca koji su dugo igrali u klubu. Bit će problema dok Gimenez i Savić ponovo ne budu standardni tandem u odbrani. Večeras su posebno nedostajali Griezmann i Llorente zbog brzine, agresivnosti i presinga. Sada je najvažnije dobro odraditi preostale dvije utakmice u grupi.

Sudija je bio katastrofalan. Mogao nam je dati još barem 10 crvenih kartona. Možda bi to zadovoljilo njegov nakaradni ego.
Pored svega sto si naveo s cim se slazem i dalje mi nije jasno zasto Suarez pocinje ove utakmice protiv vrhunskih klubova,mislim i dalje je dobar da rijesava male i osrednje ali brate mili izgubio je nivo za velike utakmice,prespor je,trom,doslovno kao da igrate s igracem manje.Mozda je mogao pokusati sa Cunhom.
Ne bi trebao startati baš svaku utakmicu, što se toga tiče slažem se. Osim toga, on i ne može biti u prvih 11 baš svaku utakmicu. Bolje je da u određenim utakmicama ulazi u drugom poluvremenu jer i on treba odmor, bio bi svježiji. Vjerovatno će se tako rotirati u nastavku sezone, tu je i Griezmann. Cunha je mogao početi sinoć, kao i protiv Betisa prije par dana. Momku treba dati šansu.

Suarez definitivno i dalje može riješiti velike utakmice.

Avatar
L-Train
Postovi: 18146
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 04 nov 2021, 12:20

Izuzimajuci Barci koja ne ionako u kanalu ja se ne sjecam dobre Suarezove partije na velikim utakmicama,a tek u LP znamo za njegov negativni rekord u gostima,to nije slucajno.Mislim da bi on u ovakvim utakmicama mnogo bolji bio kao dzoker,ali dobro.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 04 nov 2021, 12:58

Prošla sezona je njegova, dao je 21 gol u Primeri. Zadnje dvije odlučujuće utakmice za titulu je bio ključni igrač. Tačnije jedan od ključnih. Ne znam jesi li na to mislio. Bio je odličan i protiv Reala na Metropolitanu, dao je gol i tada.

Treba se popraviti u Ligi prvaka, tu nema priče. Nekada kao starter, nekada kao zamjena u zavisnosti od protivnika, opet kažem, najbolje je rotirati.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 08 nov 2021, 23:54

Koliko sam primijetio, Cholo nije ništa mijenjao što se tiče odbrane za utakmicu protiv Valencie. Ponavljaju se isti problemi i zbog nepažnje su primljena dva gola na kraju. To se ne smije dešavati. Treba napomenuti da postoji više rješenja što se tiče napada i napad stvarno dobro izgleda u zadnje vrijeme, ali odbrana je strašno loša. Neće se u svakoj utakmici moći zabiti 3 gola i dosta stvari se treba popraviti. Mogla bi dobro doći pauza koja slijedi.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 20 nov 2021, 21:13

Nije bilo lako, ali ipak je ovih 1-0 bilo dovoljno za pobjedu na kraju. Osasuna dobro igra ove sezone što su pokazali i večeras. Valjda će i Felipe nakon onog gola početi pametnije igrati. Naredne sedmice se vraća Liga prvaka i važne utakmice.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 24 nov 2021, 23:33

Baš loša utakmica večeras, pogotovo u prvom poluvremenu. Nedopustivo je onako odraditi duel koji je važan za prolaz. Remi nije trebao biti cilj. Milan je zasluženo došao do gola i pobjede, na neki način vratilo im se za crveni karton i ostalo u prvoj utakmici. Ne mogu vjerovati da je Cholo stavio Llorentea na poziciju desnog beka gdje se najviše umara, a njegov kvalitet najmanje dolazi do izražaja još momak se tek vratio dok Vrsaljko sjedi na klupi. Nijedna dobra akcija se nije organizovala preko te strane večeras dok je na drugoj Hermoso koji naravno nije napadački orijentisan.

Na Dragau samo pobjeda dolazi u obzir.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 29 nov 2021, 15:28

Dobro drugo poluvrijeme je donijelo pobjedu protiv Cadiza u gostima. Puno bolja igra u nastavku. Lemar je pomalo iznenađujuće pogodio za vodstvo i to je dosta olakšalo posao. Cunha bi mogao više igrati, bilo bi dobro da neke utakmice počne u prvih 11. Ne znamo tačno kada bi se Joao Felix trebao vratiti, možda će biti u sastavu za narednu utakmicu, ali momku svakako treba određena minutaža. Trippier i Lodi bi se također trebali uskoro vratiti na teren.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 04 dec 2021, 20:48

Težak poraz danas. Dovoljno je samo pogledati Hermosa i ostale koji rade katastrofalne greške. Kod prvog gola Mallorce Hermoso doslovno pušta igrača da radi šta hoće, nije uopšte skočio i branio. Čovjek bez problema skače i daje gol pored njega. Felipe također ispada kao i obično. Već neko vrijeme se dešavaju greške koje su nedopustive i odbrana dugo nije bila gora. To je to, nešto što nam je nekada bila najbolja strana i zaštitni znak sada nam je najveći nedostatak. Prvom prilikom se treba riješiti pojedinaca i dovesti barem jednog mlađeg stopera.

Cunha je u formi, momak stvarno dobro igra i trudi se. Bilo bi dobro da počne i narednu utakmicu protiv Porta.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 07 dec 2021, 23:54

Važna pobjeda na Dragau za prolaz večeras. Nije bilo lako, Porto je bio nezgodan kao u Madridu. Bilo je važno izdržati prvo poluvrijeme posebno jer su Hermoso i Kondogbia igrali stopere. Kasnije je Griezmann dao gol koji je najviše pomogao. Cunha je također bio dobar, kao i Llorente koji je obavio vrhunski posao. Jedino je Carrasco bez razloga napravio problem i dobio crveni karton. Onakvo ponašanje nema smisla. Nakon toga je i igrač Porta dobio crveni karton, a nije trebao. Ono nije bilo za isključenje. Nadam se da nije ozbiljnija povreda u pitanju kod Suareza. Također, nije bilo potrebe da Cholo mijenja Cunhu u drugom poluvremenu, ali idemo dalje.

Grupa je bila teška, ali ipak se prošlo uz minimalan broj bodova koji je bio potreban. Pomogao je naravno i Liverpool pobjedom protiv Milana u gostima.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 12 dec 2021, 23:21

Loše odrađen gradski derbi. Real je ipak u puno boljoj formi što je i pokazao na terenu večeras. Mnogo toga nije išlo kako je trebalo ići. Imali smo puno problema u odbrani, doslovno smo igrali bez pravog desnog beka i bez dva standardna stopera. Osim toga, Real je imao puno bolji vezni red koji je redovan i uigran već godinama za razliku od našeg gdje se uvijek nešto mijenja. Jednostavno, Real je večeras pobijedio na sredini terena i to je bilo ključno za njihovu pobjedu. Također, naša odbrana je grozna i kada se na to dodaju svi ti izostanci koje sam već spomenuo, onda je jasno gdje je problem. Od najbolje odbrane na svijetu došli smo do toga da skoro i ne može proći utakmica bez primljenog gola. Vezni red također loš, a odbrana sa tri igrača je katastrofa protiv svakog ozbiljnijeg protivnika. Slično kao i prošle sezone u prvoj utakmici na Realovom terenu, postava bude loša i onda zamjene moraju gasiti vatru. Felix je za 5 minuta pokazao koliko može biti opasan, ali uzalud nam svi ti sjajni napadači kada nema ko kvalitetno distribuisati loptu do njih. Moraju se ove utakmice puno bolje i pametnije igrati, bez obzira na izostanke.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 13 dec 2021, 15:30

Danas je obavljen i žrijeb za osminu finala Lige prvaka koji je ponovljen zbog niza grešaka i protivnik će biti Manchester United. Ne znam kako oni igraju ove sezone i šta se može očekivati, ali svakako se može proći. Volio bih da je Bayern ostao protivnik, bile bi to dobre utakmice zbog više razloga. Najvažnije je da što više igrača bude na okupu do prve utakmice osmine finala. Nadam se da neće biti previše izostanaka i da će forma biti bolja.

Avatar
L-Train
Postovi: 18146
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 13 dec 2021, 19:46

Trunks je napisao/la:
12 dec 2021, 23:21
Loše odrađen gradski derbi. Real je ipak u puno boljoj formi što je i pokazao na terenu večeras. Mnogo toga nije išlo kako je trebalo ići. Imali smo puno problema u odbrani, doslovno smo igrali bez pravog desnog beka i bez dva standardna stopera. Osim toga, Real je imao puno bolji vezni red koji je redovan i uigran već godinama za razliku od našeg gdje se uvijek nešto mijenja. Jednostavno, Real je večeras pobijedio na sredini terena i to je bilo ključno za njihovu pobjedu. Također, naša odbrana je grozna i kada se na to dodaju svi ti izostanci koje sam već spomenuo, onda je jasno gdje je problem. Od najbolje odbrane na svijetu došli smo do toga da skoro i ne može proći utakmica bez primljenog gola. Vezni red također loš, a odbrana sa tri igrača je katastrofa protiv svakog ozbiljnijeg protivnika. Slično kao i prošle sezone u prvoj utakmici na Realovom terenu, postava bude loša i onda zamjene moraju gasiti vatru. Felix je za 5 minuta pokazao koliko može biti opasan, ali uzalud nam svi ti sjajni napadači kada nema ko kvalitetno distribuisati loptu do njih. Moraju se ove utakmice puno bolje i pametnije igrati, bez obzira na izostanke.
Kakvo je tvoje misljenje o Kokeu?
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la TonySosa » 13 dec 2021, 20:46

Možda bi trebao malo odmoriti od fudbala, i vratiti se pjevanju.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Trunks » 14 dec 2021, 15:38

L-Train je napisao/la:
13 dec 2021, 19:46
Trunks je napisao/la:
12 dec 2021, 23:21
Loše odrađen gradski derbi. Real je ipak u puno boljoj formi što je i pokazao na terenu večeras. Mnogo toga nije išlo kako je trebalo ići. Imali smo puno problema u odbrani, doslovno smo igrali bez pravog desnog beka i bez dva standardna stopera. Osim toga, Real je imao puno bolji vezni red koji je redovan i uigran već godinama za razliku od našeg gdje se uvijek nešto mijenja. Jednostavno, Real je večeras pobijedio na sredini terena i to je bilo ključno za njihovu pobjedu. Također, naša odbrana je grozna i kada se na to dodaju svi ti izostanci koje sam već spomenuo, onda je jasno gdje je problem. Od najbolje odbrane na svijetu došli smo do toga da skoro i ne može proći utakmica bez primljenog gola. Vezni red također loš, a odbrana sa tri igrača je katastrofa protiv svakog ozbiljnijeg protivnika. Slično kao i prošle sezone u prvoj utakmici na Realovom terenu, postava bude loša i onda zamjene moraju gasiti vatru. Felix je za 5 minuta pokazao koliko može biti opasan, ali uzalud nam svi ti sjajni napadači kada nema ko kvalitetno distribuisati loptu do njih. Moraju se ove utakmice puno bolje i pametnije igrati, bez obzira na izostanke.
Kakvo je tvoje misljenje o Kokeu?
Mislim da pokazuje samo 50% njegovih mogućnosti i to traje već godinama. Svi znamo da je majstor i bez obzira što je on kapiten i legenda, igra daleko ispod najboljeg nivoa. Kolega freddy je to najbolje napisao, on se još uvijek nije navikao da nema Gabija da mu čuva leđa. Previše je povučen, većinom dodaje najbližem igraču i često pravi loše odluke na terenu. Najnoviji primjer je upravo prethodni derbi gdje je probao dodati između tri igrača, a imao je otvorenu desnu stranu gdje bi napravili višak. Lično mislim da je Thomas bio naš najbolji veznjak od odlaska Gabija do danas. Žao mi je što više nije u klubu. Saul-Thomas-Koke bi bila sjajna baza za vezni red, ali to je već fantazija. Može Koke puno bolje.

JoeBleck
Postovi: 5951
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la JoeBleck » 14 dec 2021, 20:50

Koke je meni uvijek bio bezveze igrac.
Disciplinovan i nista vise.Fina pluca , odlican workrate , sve ostalo cisti prosjek.Nekako se ne mogu nacuditi da od Diega nisu ciljali da imaju takav profil igraca, neko ko moze biti fluidan i biti opasan cim primi loptu.Do duse Simeone je tipa trenera kojem ne igraju majstori ( koje ima u timu) vec oni koji mogu disciplinovano igrati.Za nesto vise , treba imati i igraca koji iz nicega moze promjeniti tok utakmice ili barem onoga koji to moze , dopustiti mu.Meni je i danas sokantno da Felix nije prva violina , decko je nerealan potencijal , neka varijanta Kake.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.