La Liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la TonySosa » 22 maj 2018, 23:57

Kud ceš dalje kad je Owen osvajo balone.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la MElloo » 23 maj 2018, 00:09

TonySosa je napisao/la:Kud ceš dalje kad je Owen osvajo balone.
nezasluzeno je onaj uzeo ispred Raula al sta bi, crkli bi da nisu englezu dali

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Romariooo » 23 maj 2018, 00:31

Owen i mendieta su imali sezone u kojima su ubijali, kao npr sad salah sto ubija, u nekim drugim sezonama u bijao je zidan, nekad del pier,nekad toti, nekad nedved,anri....

U to vrijeme bilo je vise tih igracina u konkurenciji, sta sad imas krema je 5 klubovau vrh glave, a i u tih 5 klubova kad gledas npr bayern imas dva penzionera na krilim, cangalastog miler,nedorecenog alcantaru i takvi se bore za finale lige prvaka i bivaju pokradeni, imas i liverpoll koji je do finaladosao s vajnaldumom,mileromkoji sto godina igra,hendersonim...,pa onda i real gdje benzema ohebina gura godinama do titule a uporedi ga s jednim batistutom npr

Sad roma jedna zamal u finale da prodje i prosla bi mozda da nije pokradena a od barce primi 4 komada a od liverpoola 5 komada i opet zamal...

Pogledajmo samo spic igrace, benzema ohebina,levandovski nedorecen,suarez nekad odlican a vise ko amater izgleda, higuain debeljuca i to je to sto je ko neka krema, a .prijecsi imo u istom momentu tu lonkurenciju ronaldo fenomeno, anri,nistelroj,baristuta,vieri,bergmamp,haselblank strasni, sevcenko, crespo, owen...

Koliko god da su sad ulaganja veca, kvalitet i konkurencija su opali, i u tim uslovima ronaldu i mesiju je dosta lakse biti najbolji, i to mogu biti cak i kad veci dio sezone igraju preko qrca, onaj ronaldo iz uniteda ili ispocetka iz reala, kao i mesi do prije 3 godine sigurno bi bili najbolji i u onom vremenu, no ovo u zadnje vrijeme je tesko preseravanje
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la TonySosa » 23 maj 2018, 00:43

Šta bi bilo da je Suarez stalno odličan. Pretpostavljam da bi zabijao 100 golova po sezoni.

Isto ko da prije napadači nisu promašivali šanse. :lol:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kajzer10 » 23 maj 2018, 00:46

Definicija "prije trava bila zelenija" posta.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la leorey » 23 maj 2018, 01:03

TonySosa je napisao/la:Šta bi bilo da je Suarez stalno odličan. Pretpostavljam da bi zabijao 100 golova po sezoni.

Isto ko da prije napadači nisu promašivali šanse. :lol:
Pusti, vidis da ga puca nostalgija, ali ja bi prije rekao staracka senilnost :rol:
27.10.2020

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la jasmin10 » 23 maj 2018, 02:21

Romariooo je napisao/la:Owen i mendieta su imali sezone u kojima su ubijali, kao npr sad salah sto ubija, u nekim drugim sezonama u bijao je zidan, nekad del pier,nekad toti, nekad nedved,anri....

U to vrijeme bilo je vise tih igracina u konkurenciji, sta sad imas krema je 5 klubovau vrh glave, a i u tih 5 klubova kad gledas npr bayern imas dva penzionera na krilim, cangalastog miler,nedorecenog alcantaru i takvi se bore za finale lige prvaka i bivaju pokradeni, imas i liverpoll koji je do finaladosao s vajnaldumom,mileromkoji sto godina igra,hendersonim...,pa onda i real gdje benzema ohebina gura godinama do titule a uporedi ga s jednim batistutom npr

Sad roma jedna zamal u finale da prodje i prosla bi mozda da nije pokradena a od barce primi 4 komada a od liverpoola 5 komada i opet zamal...

Pogledajmo samo spic igrace, benzema ohebina,levandovski nedorecen,suarez nekad odlican a vise ko amater izgleda, higuain debeljuca i to je to sto je ko neka krema, a .prijecsi imo u istom momentu tu lonkurenciju ronaldo fenomeno, anri,nistelroj,baristuta,vieri,bergmamp,haselblank strasni, sevcenko, crespo, owen...

Koliko god da su sad ulaganja veca, kvalitet i konkurencija su opali, i u tim uslovima ronaldu i mesiju je dosta lakse biti najbolji, i to mogu biti cak i kad veci dio sezone igraju preko qrca, onaj ronaldo iz uniteda ili ispocetka iz reala, kao i mesi do prije 3 godine sigurno bi bili najbolji i u onom vremenu, no ovo u zadnje vrijeme je tesko preseravanje
O cemu ti pričaš ? Do finala dolazili Porto i Monaco.
Haselbank :rol:

Avatar
harden
Postovi: 23293
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la harden » 23 maj 2018, 02:38

Kajzer10 je napisao/la:Definicija "prije trava bila zelenija" posta.
:lol:

Romario od mene ima bodove za forumaša godine
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Derdiyok » 23 maj 2018, 04:51

Dado PrKo :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 23 maj 2018, 05:45

Sta je to toliko smjesno napisao pa svi toboze umirete od smjeha?

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Romariooo » 23 maj 2018, 09:58

nikakve tu nostalgije nema, kad kazem da je konkurencija i u spaniji i evropi bila zesca, imaju za to konkretni argumenti, ja se sjecam kako su mnoge ekipe bile jake do bola, a ne ko sad da se vrati sve u 5-6 klubova, taj neki period oko 2000. godine

samo spansku ligu kad pogledas i ekipe

deportivo: tristan i makay, valeron,fran,djalminja,pablo,kapdevilja...

valencia: kili gonzales,klaudio loho lopez, ilie,mendieta,gerard,farinos,angulo,albelda,angloma..

jos i barca i real uvijek jaki, a o evropi da ne pricamo, danas imamo jednog jakog talijana juventusa, a prije si imao 5-6 top ekipa iz italije

milan : sevcenko,rui costa,seedorf,pirlo,maldini..
inter: ronaldo,vieri,recoba...
juventus: zidane,del piero,nedved,seedorf,trezege,turam...
lacio: crespo,veron,cholo simeone,nesta,couto...

pa onda jos i fiorentina sa batistutom, roma katkad opasna, parma s adrianom itd itd

svabe su imali 2-3 jaka kluba a ne jedan,englezi uvijek opasni united i arsenal, pa jos u to vrijeme i sjajni leeds, celzi dobar, ajax i psv se mogli ponosati sa svakim,poneki francuz katkad jak.... dosta siri spektar klubova i igraca jakih
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la leorey » 23 maj 2018, 14:47

Romariooo je napisao/la:nikakve tu nostalgije nema, kad kazem da je konkurencija i u spaniji i evropi bila zesca, imaju za to konkretni argumenti, ja se sjecam kako su mnoge ekipe bile jake do bola, a ne ko sad da se vrati sve u 5-6 klubova, taj neki period oko 2000. godine

samo spansku ligu kad pogledas i ekipe

deportivo: tristan i makay, valeron,fran,djalminja,pablo,kapdevilja...

valencia: kili gonzales,klaudio loho lopez, ilie,mendieta,gerard,farinos,angulo,albelda,angloma..

jos i barca i real uvijek jaki, a o evropi da ne pricamo, danas imamo jednog jakog talijana juventusa, a prije si imao 5-6 top ekipa iz italije

milan : sevcenko,rui costa,seedorf,pirlo,maldini..
inter: ronaldo,vieri,recoba...
juventus: zidane,del piero,nedved,seedorf,trezege,turam...
lacio: crespo,veron,cholo simeone,nesta,couto...

pa onda jos i fiorentina sa batistutom, roma katkad opasna, parma s adrianom itd itd

svabe su imali 2-3 jaka kluba a ne jedan,englezi uvijek opasni united i arsenal, pa jos u to vrijeme i sjajni leeds, celzi dobar, ajax i psv se mogli ponosati sa svakim,poneki francuz katkad jak.... dosta siri spektar klubova i igraca jakih
I danas imas to sve isto samo sto gledas kroz nostalgiju. Sve te igrace koje si nabrojao, ja sam licno gledao. Da, prije je Milan bio jaci, ista stvar vrijedi i za Inter- ali taj isti Inter nije prismrdio u LP do 2010 kad su napokon uzeli tu titulu. Koliko ulazes toliko dobijes. Nije im niko kriv sto ne dovode prave igrace i ne ostvare zeljene rezultate.

Medjutim, danas umjesto tog Intera imas druge klubove koji su jaki. Uvijek iskoci neki tim. Atletico je recimo jaci nego ikad. City, PSG. Tad su to bili smijesni timovi u poredjenju sa ovim.

Real i Barcelona jaci su 3 puta nego su to bili na pocetku 2000 godina. Bayern isto u zadnjih 5 godina je jaci nego ikada sto i potvrdjuje osvojena tripleta 2013. Ni Kahn, Zickler, Elber i kompanija to nisu uspjeli.

Pa pogledaj malo sada Njemacku reprezentaciju, mogu napraviti 3 tima za osvajanje. Spanija takodjer. Za Francusku da ne govorim.

Trenutni nogomet je jaci, cvrsci, brzi nego ikada. Stoperi su jaci nego ikada- pa ljudi provode po teretanama citavu sedmicu- prije je to bilo nezamislivo. Jedan Koke u LP pretrci 16km protiv Barcelone- znas li ti koliko je to ? Pa poredit ovo sada sa prijasnjim vremenima je smijesno.

Ja sam uvjeren da bi Barcelona iz 2011 pobijedila dream team svih vremena sa 4-5 razlike. Isto bi napravio i trenutni Real Madrid.

Pogledaj na yt prijasnje utakmice bas te sa ranih 2000, vidjet ces koliko su igraci stajali daleko od drugih, koliko se manje trcalo. Pa u Atletico Vrsaljko kad je dosao, povracao od intenziteta treninga. Prije Ronaldo mahmuran dolazio na trening i odlucivao tekme.
27.10.2020

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la TonySosa » 23 maj 2018, 19:14

Prije primiš loptu na centru, okreneš se, sačekaš pet sekundi dok izvidis situaciju i onda probaš uputiti neki pas dalje.

Danas možeš biti sretan ako te odmah po prijemu lopte ne okruže bar trojica igrača.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Romariooo » 23 maj 2018, 22:16

Sve se to uvijek na isto svodi,svaki period, danas se igra brze, al zato i igraci imaju puno bolje uslove, ako su napadaci recimo brzi, brze su i odbrane itd

A i prije se igrala odbrana kvalitetna, generalno mozda i kvalitetnima nego danas jer bilo je vise ekipa koje su imale jake defanzivce, ovogodisnja liga prvaka npr po meni je bas onako neozbiljna, ekipe su primale smijesme golove i puno golova, bayern,roma,liverpool, bas su se naprimali golova a dosli su do kraja skoro, i real isto kuci tri komada od juventusa,bayern im je milion prilika napravio, ekipe koje su imale tri gola prednosti znale su visiti ili ispasti, po meni bas je onako neozbiljno sve bilo
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la leorey » 23 maj 2018, 23:36

TonySosa je napisao/la:Prije primiš loptu na centru, okreneš se, sačekaš pet sekundi dok izvidis situaciju i onda probaš uputiti neki pas dalje.

Danas možeš biti sretan ako te odmah po prijemu lopte ne okruže bar trojica igrača.
To je to.

@Romario, kakve sad to veze sve ima sa svim sto si prije napisao ? :lol: :facepalm:

Ova sezona pokazuje da napadacki nogomet preovladava. Sto je za svaku pohvalu. Razlog je to sto Mourinho nema uspjeha, niti ikakvu igru.
27.10.2020

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la MElloo » 23 maj 2018, 23:40

Ja bi bgm volio da imamo protiv sebe Barcelonu sa pocetka 2000tih. Pa hladno bi svake godine ligu uzimali

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Romariooo » 24 maj 2018, 13:07

MElloo je napisao/la:Ja bi bgm volio da imamo protiv sebe Barcelonu sa pocetka 2000tih. Pa hladno bi svake godine ligu uzimali
...........guardiola.......cocu......
...figo..............rivaldo........enrique
....................kluivert...............

ova barca imala je itekako jake igrace, jos su tu na klupi bili mladi xavi i puyol,ronald de boer,zenden,sony anderson,litmanen..., falila je ozbiljna odbrana i ova ekipa bi sigurno bila hegemonija tih godina, a i takva kakva je bila osvajala je titule i dolazila do polufinala lige prvaka, tad nas je uhakao ludi van gal koji je igrao preofanzivno i zato nije bilo titula u ligi prvaka
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Saurman » 24 maj 2018, 14:01

Romariooo je napisao/la:
tada si roćko moj u ligi prvaka imao najmanje 10 vrhunskih ekipa u kilu graha kvalitetom, a ne ko danas dvije tri

kakve su timove imali juventus,milan,inter,united,bayern,leverkuzen,arsenal,real... ta valencija nosala se svakim, kao i deportivo, odlicna izbalansirana ekipa sa dobrom odbranom,kreativnim veznim redom i ubojitima napadacima,takva valencija je daleko jaca od ovogodisnje barce ili reala
Ovo si defintivno pogodio.Tadašnja konkurencija u Evropi je neuporedivo bolja i sam kvalitet fudbala je bio na izrazito visokom nivou ovo što sad gledamo je možda i najslabija era fudbala kvalitet je drastično pao polovnjaci se preplaćuju a na kvaltet fudbala više niko i ne gleda.

Valenica je tad imala strašnu ekipu iako su izgubili dva finala CL zaredom i takođe gore spomenuti klubovi su imali svaki po 6-7 igrača top klase.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la messilla » 24 maj 2018, 14:04

Kondogbia ostaje u Valenciji.

Rodri iz Villarreala u Atletico. Čini se kao legitimni Gabijev nasljednik.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kajzer10 » 24 maj 2018, 14:26

Saurman je napisao/la:
Romariooo je napisao/la:
tada si roćko moj u ligi prvaka imao najmanje 10 vrhunskih ekipa u kilu graha kvalitetom, a ne ko danas dvije tri

kakve su timove imali juventus,milan,inter,united,bayern,leverkuzen,arsenal,real... ta valencija nosala se svakim, kao i deportivo, odlicna izbalansirana ekipa sa dobrom odbranom,kreativnim veznim redom i ubojitima napadacima,takva valencija je daleko jaca od ovogodisnje barce ili reala
Ovo si defintivno pogodio.Tadašnja konkurencija u Evropi je neuporedivo bolja i sam kvalitet fudbala je bio na izrazito visokom nivou ovo što sad gledamo je možda i najslabija era fudbala kvalitet je drastično pao polovnjaci se preplaćuju a na kvaltet fudbala više niko i ne gleda.

Valenica je tad imala strašnu ekipu iako su izgubili dva finala CL zaredom i takođe gore spomenuti klubovi su imali svaki po 6-7 igrača top klase.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.