La Liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Epidaurus » 19 mar 2018, 19:20

Barcina odgovornija igra s loptom je glavni razlog tih brojki. Tom logikom je i Valdes Bog za Ikera jer ono redovno primao manje golova.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Lillard » 19 mar 2018, 19:23

Da ne govorim da Alba ima 8 asistencija ove sezone i da igra brutalno dobro. Nema nikakve teorije da je Marcelo bolji od njega. Sam kaže da je Marcelo propuh u obrani, al ne može Alba prije njega :nene:
A i da ona stoperčina oborila rekord u broju žutih i crvenih kartona u povijesti lige. Ej pazi u povijesti lige. Al je bolji od Piquea :rol:


Možeš reć ko igrač, zabio važne golove, lider ovo ono, ali ko stoper u znanju obrane, nema teorije da je Ramos bolji od Piquea. Pa imaš i među Realovim navijačima onih koji ga nazivaju kikserom (hint Mozambik :mrgreen: ).

Carvajal je bolji od Roberta.

Varane = Umtiti. Obojica su mladi i klase, ne možeš pogriješit ni s jednim.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Blejzer10 » 19 mar 2018, 19:26

Šta je ovaj čovjek napisao sve u posljednja 24 sata :lol: :tokralju:

spavaš li mirno bparena

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Lillard » 19 mar 2018, 19:26

Odgovornija s loptom. Pa dam se kladit da Real ima puno veći posjed od većine ekipa protiv kojih igra, kao i Barcelona. Plus, Barcelona godinama igra sa brutalno visokom zadnjom linijom što je najteže igrat. Al eto :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Epidaurus » 19 mar 2018, 19:27

Ramos je kombinacija Maldinija i Neste za Piquea licno. Ove godine je savrsen bukvalno, jednog kiksa ne znam da je imao.

Realovi stoperi inace igraju na petercu svom :rol:

let3
Postovi: 29047
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la let3 » 19 mar 2018, 19:29

Epidaurus je napisao/la:Barcina odgovornija igra s loptom je glavni razlog tih brojki. Tom logikom je i Valdes Bog za Ikera jer ono redovno primao manje golova.
Pa šta je drugo odgovornost, nego kvalitet.

10 godina u nizu Barca ima bolje defanzivne igrace od Madrida, proste cinjenice.... jednu godinu možeš frizirati statistiku i jahati na mitu "mi imamo najbolje defanzivce", ali 10 ne možeš, da ga yebeš :mrgreen:

Ovdje se godinama ismijavao posjed lopte Barce, Pepov stil, sprdalo se sa tim, a bilmezi ne kontaju da posjedovanje ujedno znaci i defanzivu.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Lillard » 19 mar 2018, 19:33

Epidaurus je napisao/la:Ramos je kombinacija Maldinija i Neste za Piquea licno. Ove godine je savrsen bukvalno, jednog kiksa ne znam da je imao.

Realovi stoperi inace igraju na petercu svom :rol:
10 godina je velik okvir. Pique je stub obrane 10 godina. Možda nije na istoj razini kao nekad, ali i dalje je jako dobar stoper. Ramos, što se tiče defanzive, nije bolji od njega. Neću reći da je puno lošiji (ko ti za Piquea), jer bi to bila epska glupost, ali bolji nije.

Opet vidim da si Marcela i Albu nekako zametnuo.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Epidaurus » 19 mar 2018, 19:43

Marcelo je svijet za sebe sto se obje bekovske pozicije tice kad igra ozbiljno. Problem je sto kao i veci dio Realovog tima ima poprilicnu bol u predjelu qrca za ove "male" utakmice. Zbog toga i zbog Messija Barca pravi razliku u ligi, primadone prosto boli qrac kad igraju protiv Leganesa npr i tu ce ispast amateri dok ce doc npr Bayo, Juve il Atletico u LP i onda ce njih ponistit na terenu.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la sljivo » 19 mar 2018, 19:52

Razlučite kolektivnu i individualnu odbranu. Barsina kolektivna unazad 10 godina je bolja dok individualno to ne mora biti slučaj. Ne znam zašto započinjete bilo kakve individulane usporedbe kad se ta poređenja nikad tačno ne mogu izračunati (Igre i zajebancije radi ok, ali nešto ozbiljno ne). Da bi mogao to svaki igrač bi morao da igra istu onu igru, da igra u identičnom sistemu, da stoji na istoj poziciji, da ima iste uslove, trenera, saigrače... Iskreno toga radi naježim se uvijek kad neko napravi skrinšot poređenja na squawki (bez obzira bili to igrači iste pozicije) i onda pravi neke ocjene. Recimo igrač sa 10 golova i 2 asistencije može biti bitniji i bolji igrač od nekoga ko ima, 25 - 10. Osoba koja se može najpreciznije uporediti je golman, a ostali imaju milion i jedan faktor unutar njihove jednačine igre.

Recimo Marcelo igra naprijed, vrhunski, kampuje u 16ercu, ovo-ono, a ovamo Ramos nazad pokriva i svoje i njegovo i kad Ramos ne stigne ili nešto on je kiksara a ovaj drugi vrhunski igrač. Na kraju sezone Marcelo ima 3 gola i 10 asistencija i top bek u svijetu a Ramos karinara. A trebalo bi obrnuto da se i one stvari koje se ne vide malo više vrednuju.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Lillard » 19 mar 2018, 19:55

sljivo je napisao/la:Razlučite kolektivnu i individualnu odbranu. Barsina kolektivna unazad 10 godina je bolja dok individualno to ne mora biti slučaj. Ne znam zašto započinjete bilo kakve individulane usporedbe kad se ta poređenja nikad tačno ne mogu izračunati (Igre i zajebancije radi ok, ali nešto ozbiljno ne). Da bi mogao to svaki igrač bi morao da igra istu onu igru, da igra u identičnom sistemu, da stoji na istoj poziciji, da ima iste uslove, trenera, saigrače... Iskreno toga radi naježim se uvijek kad neko napravi skrinšot poređenja na squawki (bez obzira bili to igrači iste pozicije) i onda pravi neke ocjene. Recimo igrač sa 10 golova i 2 asistencije može biti bitniji i bolji igrač od nekoga ko ima, 25 - 10. Osoba koja se može najpreciznije uporediti je golman, a ostali imaju milion i jedan faktor unutar njihove jednačine igre.

Recimo Marcelo igra naprijed, vrhunski, kampuje u 16ercu, ovo-ono, a ovamo Ramos nazad pokriva i svoje i njegovo i kad Ramos ne stigne ili nešto on je kiksara a ovaj drugi vrhunski igrač. Na kraju sezone Marcelo ima 3 gola i 10 asistencija i top bek u svijetu a Ramos karinara. A trebalo bi obrnuto da se i one stvari koje se ne vide malo više vrednuju.
A brate sljivo, ti ga uvijek u komplikacije. Po tome teško možemo ijednog igrač usporedit.

Pique je godinama igrao uz Mascherana, niskog defanzivnog veznog koji je orijentiran u stopera. Da ne govorim koliko je Roberto dobar bek defanzivno, ili Alves zadnjih godina. Milijun primjera možeš naći, ali brojke barem nešto kažu.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la sljivo » 19 mar 2018, 20:07

@illard, brojki radi, one mogu reći sve ali i ne moraju. To je ipak razlika. Razlika koju mi teško možemo vidjeti. Vidiš, svima je Ramos kiksara, a ja kad bi sklap'o tim njega bih prvo doveo. Prije nego bilo koga, i prije nego 4 Marcela, Varana. To je rođeni pobjednik. Nađi finale, bitnu tekmu gdje je kikso. A to ne piše u brojevima. Masa je još drugih stvari koje se ne pišu brojevima a bitne su, pogotovo kad je ta pozicija u pitanju.

let3
Postovi: 29047
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la let3 » 19 mar 2018, 20:08

Da zakljucimo sjednicu.

Znaci, Real ima najbolji odbranu svijeta, Marcelo i Carvajal su najbolji bekovi, Ramos i Varane najbolji stoperi dakako, ali pošto ih boli qrac za neka lijeva takmicenja tipa Primera i Copa onda mogu sebi priuštiti da ih trpaju neki Betis, Levante, da ih Legans izbacuje, jer su zaboga ti decki malo neozbiljni i neodgovorni :lol: da im je rivali bježe po 15 bodova na pola sezone i slicno.


Ne znam za vas, al ja uživam u citanju ovih bajki i mitova :kafa:

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la sekretar » 19 mar 2018, 20:14

let3 je napisao/la:Da zakljucimo sjednicu.

Znaci, Real ima najbolji odbranu svijeta, Marcelo i Carvajal su najbolji bekovi, Ramos i Varane najbolji stoperi dakako, ali pošto ih boli qrac za neka lijeva takmicenja tipa Primera i Copa onda mogu sebi priuštiti da ih trpaju neki Betis, Levante, da ih Legans izbacuje, jer su zaboga ti decki malo neozbiljni i neodgovorni :lol: da im je rivali bježe po 15 bodova na pola sezone i slicno.


Ne znam za vas, al ja uživam u citanju ovih bajki i mitova :kafa:
Ali onda dodje veliki rival poput Barcelone, igrači Reala se nalože na njih, jer ipak što bi oni se ložili na Betis i Barca im na SB spraši trojku.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Lillard » 19 mar 2018, 20:16

sljivo je napisao/la:@illard, brojki radi, one mogu reći sve ali i ne moraju. To je ipak razlika. Razlika koju mi teško možemo vidjeti. Vidiš, svima je Ramos kiksara, a ja kad bi sklap'o tim njega bih prvo doveo. Prije nego bilo koga, i prije nego 4 Marcela, Varana. To je rođeni pobjednik. Nađi finale, bitnu tekmu gdje je kikso. A to ne piše u brojevima. Masa je još drugih stvari koje se ne pišu brojevima a bitne su, pogotovo kad je ta pozicija u pitanju.
Mogu ti nać par klasika u kojima je direktan krivac za poraz Reala. Al haj. Nisam ja rekao da je loš stoper, jako je dobar, ali nije bolji od Piquea. Čitava poenta mojih upisa.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

let3
Postovi: 29047
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la let3 » 19 mar 2018, 20:17

sekretar je napisao/la:
let3 je napisao/la:Da zakljucimo sjednicu.

Znaci, Real ima najbolji odbranu svijeta, Marcelo i Carvajal su najbolji bekovi, Ramos i Varane najbolji stoperi dakako, ali pošto ih boli qrac za neka lijeva takmicenja tipa Primera i Copa onda mogu sebi priuštiti da ih trpaju neki Betis, Levante, da ih Legans izbacuje, jer su zaboga ti decki malo neozbiljni i neodgovorni :lol: da im je rivali bježe po 15 bodova na pola sezone i slicno.


Ne znam za vas, al ja uživam u citanju ovih bajki i mitova :kafa:
Ali onda dodje veliki rival poput Barcelone, igrači Reala se nalože na njih, jer ipak što bi oni se ložili na Betis i Barca im na SB spraši trojku.
Sad ce ti mitomani odgovoriti kako Madrid nema rivala, a Barca na nivou Betisa i Osasune :P

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kawhi » 19 mar 2018, 20:18

sljivo je napisao/la: Recimo Marcelo igra naprijed, vrhunski, kampuje u 16ercu, ovo-ono, a ovamo Ramos nazad pokriva i svoje i njegovo i kad Ramos ne stigne ili nešto on je kiksara a ovaj drugi vrhunski igrač. Na kraju sezone Marcelo ima 3 gola i 10 asistencija i top bek u svijetu a Ramos karinara. A trebalo bi obrnuto da se i one stvari koje se ne vide malo više vrednuju.
Konačno neko. Marcelo je yebena ubleha zadnje dvije sezone. U tom periodu je 10 tekmi dobro odigrao. Alba je ove sezone Carlos za njega.

Ramos je nedodirljiv u svakom smislu. Bekenbauer modernog doba.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
emir18
Postovi: 16491
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la emir18 » 19 mar 2018, 21:11

Pique bolji od Ramosa daj ljudi nemojte vise...
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Jeftha » 19 mar 2018, 21:20

Svaki normalan insan zna da je Ramos bolji igrac od Piquea.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Jeftha » 19 mar 2018, 21:24

Blejzer10 je napisao/la: Uz to, je.biga, bez ikakvog trolanja, Barca ima Messija :mrgreen:
Ako cemo vec cjepidlaciti, jedan od razloga zasto Barca prima manje golova. Protivnik zna da ako zajebe napad, ide polukontra Barce u cemu je Messi ubjedljivo najbolji na svijetu. Stoga ni ne napadaju punom snagom.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

let3
Postovi: 29047
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la let3 » 19 mar 2018, 21:25

Jeftha je napisao/la:Svaki normalan insan zna da je Ramos bolji igrac od Piquea.
:thumbup:

I da je Karim bolji igrac od Suareza, to jest Casemiro od Busquetsa itd

Nastavite šamarati neznalice :kafa:

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.