La Liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la JoeBleck » 13 jan 2022, 21:55

messilla je napisao/la:
13 jan 2022, 16:30
JoeBleck je napisao/la:
13 jan 2022, 16:08
Pa vidis to niko ni ne spori.Al smijesno je reci da smo odigrali dobro a primili tricu.

Jasno je meni da je Real jaci , jasno je meni da je Barca u ozbiljnoj tranziciji ali mi nekako bas smijesno zvuci kad neko kaze da smo bili dobri , pa nismo Cadiz da nam je tri komada protiv ovakvog Reala uspjeh.

Fali konkretnosti.Buskec davi loptu , nema nas u tranziciji a od Buskeca prema gore sve prsti od mladosti.Fali dosta toga , fali konkretnosti i okomitosti.

Feran je trkac i brzac , valjda bude ok sa njim.
Sad ti ne posmatraš širu sliku, već izvlačiš jednu tezu. Naravno da nije dobro primiti tri gola, pogotovo ako su plod individualnih pizdarija kao što je bio slučaj kod prvog gola, ali sinoć smo konačno (protiv super jakog protivnika) vidjeli neku želju, motivaciju, zalaganje, sinhronizovan presing, timsku odbranu, krila koja mnogo rade, udvajanja i pomaganja u odbrani itd. Mislim to su neke elementarne fudbalske stvari, ali činjenica je da ih nije bilo zadnjih nekoliko godina. Jasno je da tu ima još mnogo posla i da će trebati vremena da se Barcelona vrati u sami vrh, ali ako uzmemo da je prije dva mjeseca bila totalno mrtva situacija oko kluba, ovo od sinoć nikako ne može ostaviti tako loš utisak.
Da ti iskreno kazem , od kako je dosao Xavi ja vidim tu energiju od prve utakmice.Vidim ostrinu , mnogo vece zalaganje , sekiraciju , borbu i entuzijazam.

Ne sporim , cak sta vise.

Problem je sto sve to danas imamo a nemamo kvalitet.Nekada ranije je obratno bilo.

Meni je svaki poraz od Reala i primanje 3 gola los utisak.To je El Classico , nije utakmica protiv Espanyola.

Kao sto rece , plod golova i jesu individualne greske , a to se desava bukvalno iz utakmice u utakmicu.Zasto se to desava , zato sto ista goveda igraju i rade iste stvari.Barcelona lici na ekipu dok ne pocnu poklanjati lopte za 20-30 metara od svog gola , e onda zablistaju u punom sjaju , tek tad vidis kakvi su klocevi nosioci igre tima.

Mene recimo svaku utakmicu kupi Gavi.Haj sto malac zna lopte, al sto voli izginuti , to je ono sto ga izdvaja.Svaka utakmica potuce se sa igracima koji su ga mogli napraviti.Mali ima muda do poda , bit ce veliki igrac.

Ovakav je bio Foden u Cityu , ista tipa , isti profil.Gdje je danas…

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2354
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la DRHAUSE » 13 jan 2022, 23:54

emir18 je napisao/la:
13 jan 2022, 21:43
Simeone gazda Atletika, ne smiju ga otjerati da ispadne iz Lige.
Baš to lik je zadnjih par godina( titula prošle godine je poklon od Reala i Barselone) balast za klub ali i za La Ligu. Atletiko Madrid sa ovakvim stadionom i ovakvim budžetom mora IGRATI kao veliki klub što po svemu i jesu.
Simeone nije trener za tu tranziciju iz autsajdera u favorita za sve trofeje.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Shategabri » 14 jan 2022, 08:13

Bilbao it is.
Koševo Zapad

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 14 jan 2022, 09:13

Shategabri je napisao/la:
13 jan 2022, 14:59
Epidaurus je napisao/la:
13 jan 2022, 14:45
Thibo, Eder, Alaba, Mendy, Fede, Camavinga, Vini, Rodry plus Mbappe dogovoren. Novi stadion se zavrsava ove godine i prihodi ce osjetno skocit. Haaland moguc takodjer. Dodatni veznjak ce se sigurno dovest, ostaje da se vidi ko ce biti izbor. Uglavnom ni priblizno ista situacija Reala i Barcelone. Od finansija pa nadalje.
Camavinga 19
Rodrygo 21
Vini 21
Lunin 22
Valverde 23
Militao 23
Jović 24
Vallejo 25
Asensio 25
Mendy 26
Alaba 29
Kurto 29
Casemiro 29
Carvajal 30
I nekoliko metuzalema Modrić 36, Benz 34 i Kroos 32, dobro i Hazard 31.
Ima i kod nas posla Boga mi vise nego sto neki misle.
Jovic i Vallejo su tu samo da primaju platu.
Asensio takodje jer je lik invalid u glavu.
Godina ugovora pa djeluje malo bolje, a ako mu produze moci cemo opet gledat **** (nije moje da vučem tim imaju drugi).
Na desnoj strani smo zabetonirali sranje kad smo produzili i Carvajala i Lucasa.
Jedan od njih je visak, u ovoj konstalaciji ja bih rekao da je to Carvajal jer njegovi problemi sa povredama prevazilaze svaku mjeru.
Ne mozes se vise pouzdat u njeg.
Imamo i Hazarda koji je beskoristan i koji ce bit Bale vol. 2 kad ga se bude trebalo rjesit.
Da barem pokaze trećinu onog sto je Bale, smece belgijsko.

Kroos, Modric, Benzema nece jos dugo.
Marcelo je vec par godina u ovoj kategoriji Jovic, Asensio, Vallejo.
Mariano takodje.
Isco takodje.
Ceballos isto.

Sreca pa ima para i moći ce se dovest novi igraci.
Molit Boga da potrefe.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Shategabri » 14 jan 2022, 09:17

Dzoni je napisao/la:
14 jan 2022, 09:13
Shategabri je napisao/la:
13 jan 2022, 14:59
Epidaurus je napisao/la:
13 jan 2022, 14:45
Thibo, Eder, Alaba, Mendy, Fede, Camavinga, Vini, Rodry plus Mbappe dogovoren. Novi stadion se zavrsava ove godine i prihodi ce osjetno skocit. Haaland moguc takodjer. Dodatni veznjak ce se sigurno dovest, ostaje da se vidi ko ce biti izbor. Uglavnom ni priblizno ista situacija Reala i Barcelone. Od finansija pa nadalje.
Camavinga 19
Rodrygo 21
Vini 21
Lunin 22
Valverde 23
Militao 23
Jović 24
Vallejo 25
Asensio 25
Mendy 26
Alaba 29
Kurto 29
Casemiro 29
Carvajal 30
I nekoliko metuzalema Modrić 36, Benz 34 i Kroos 32, dobro i Hazard 31.
Ima i kod nas posla Boga mi vise nego sto neki misle.
Jovic i Vallejo su tu samo da primaju platu.
Asensio takodje jer je lik invalid u glavu.
Godina ugovora pa djeluje malo bolje, a ako mu produze moci cemo opet gledat **** (nije moje da vučem tim imaju drugi).
Na desnoj strani smo zabetonirali sranje kad smo produzili i Carvajala i Lucasa.
Jedan od njih je visak, u ovoj konstalaciji ja bih rekao da je to Carvajal jer njegovi problemi sa povredama prevazilaze svaku mjeru.
Ne mozes se vise pouzdat u njeg.
Imamo i Hazarda koji je beskoristan i koji ce bit Bale vol. 2 kad ga se bude trebalo rjesit.
Da barem pokaze trećinu onog sto je Bale, smece belgijsko.

Kroos, Modric, Benzema nece jos dugo.
Marcelo je vec par godina u ovoj kategoriji Jovic, Asensio, Vallejo.
Mariano takodje.
Isco takodje.
Ceballos isto.

Sreca pa ima para i moći ce se dovest novi igraci.
Molit Boga da potrefe.
Nađi ekipu trenutno u Evropi koja nema nekih problema sa sastavom.
Možda City da je tu najmanje sa nekim upitnicima.
Meni se sviđa kako se polagano uvode mlađi igrači i kako se vrši rekonstrukcija tima.
Najveći deficit su svakako bekovske pozicije.
Carvajal i Mendy su top, ali su problem povrede.
Mendy praktično nema pravu zamjenu, a eto Carvajala može zamjeniti Lucas, ali nije to to.
I da, ima igrača koji nisu za Real, ali šta da se radi.
Koševo Zapad

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 14 jan 2022, 09:19

Ima svaka ekipa probleme logično, al nije ni kod nas bajno.
Sreca pa imamo kostur tima na koji se mozes oslonit minimalno u naredne 3 sezone.
Al trebat ce jos igraca a kljucno je rijesit se štetočina.

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la litijum » 14 jan 2022, 12:36

Ma strasno na sta je spala spanska liga. Bljak. Atletico mozda ima i realno po imenima najbolju ekipu u Spaniji. Pogledaj samo imena koja igraju tu. Samo je bitno budaletinu Chola otjerat da iskoristi vise potencijal te ekipe. Vec 2-3 godine i Real i Barcelona debelo stangiraju, pogotovo kad se uporedi sa ekipama od prije 5-10 godina.

Ono sto oni trebaju napraviti je, dovesti kapitalce. Oba tima, po mogucnosti zaduzenja novog. Haaland i Mbappe moraju zavrsiti u Spaniji. A nakon toga falit ce jos pojacanja.

Avatar
Arvid
Postovi: 17203
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Arvid » 14 jan 2022, 12:40

Ono što je po meni još tužnije je to što se čitava LaLiga cholomajmunizirala.

Prije ko god da igra imalo se vidjeti lijepih poteza i finog fudbala. Danas imam osjećaj da je u ligi bar 16 Atletico Madrida.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 14 jan 2022, 13:29

Haman sam prije 5 godina pisao ovdje da je Laliga u padu.
Ne nisam strucnjak to se vidjelo iz aviona.
Al to je neki prirodni tok, ne mozes bit dominantan u bilo cemu citav vijek.
Godine u kojim je Primera dominirala ogledaju se u evropskim takmičenjima.
Danas je red dosao na Engleze, koji su sa plateznom snagom i dobrom promocijom svog proizvoda trenutni broj 1 bez ikakve dileme.

Spanski fudbal vode matori, korumpirani majmuni koji bi **** svoju mamu za pola marke.
Danas kad su drustvene mreze na tom nivou da se pola marketinga provodi kroz njih, španci za administraciju imaju (ocito) neke dide kojim je paint misaona imenica.
Do juce su imali CR7vsMessi a to je proizvod koji sam sebe prodaje no ni to nisu uspjeli da iskoriste.

Englezi su po pitanju prenosa stoljece ispred Spanaca, dovoljno je pogledati samo jednu utakmicu da skapiras koliko to sve bolje vizuelno izgleda.
Premierliga je 4k u odnosu na Primeru koja mu dodje 480p.

Ljudi su shvatili fazon i od najnetalentovanije nacije dogurali do onog gdje su danas.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13370
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Rajaz » 14 jan 2022, 13:39

Arvid je napisao/la:
14 jan 2022, 12:40
Ono što je po meni još tužnije je to što se čitava LaLiga cholomajmunizirala.

Prije ko god da igra imalo se vidjeti lijepih poteza i finog fudbala. Danas imam osjećaj da je u ligi bar 16 Atletico Madrida.
Kad smo mi Katalonci upozoravali na antifudbal priča je bila "svako ima pravo da igra kako želi, vi mislite samo vi igrate kako treba". E pa tačno, svako ima pravo. Sad uživajte :kafa:

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 14 jan 2022, 13:46

Katalonci i jesu antifudbal :kafa:
Imas ured 10 ekipa efikasnijih od vas.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Shategabri » 14 jan 2022, 13:57

litijum je napisao/la:
14 jan 2022, 12:36
Ma strasno na sta je spala spanska liga. Bljak. Atletico mozda ima i realno po imenima najbolju ekipu u Spaniji. Pogledaj samo imena koja igraju tu. Samo je bitno budaletinu Chola otjerat da iskoristi vise potencijal te ekipe. Vec 2-3 godine i Real i Barcelona debelo stangiraju, pogotovo kad se uporedi sa ekipama od prije 5-10 godina.

Ono sto oni trebaju napraviti je, dovesti kapitalce. Oba tima, po mogucnosti zaduzenja novog. Haaland i Mbappe moraju zavrsiti u Spaniji. A nakon toga falit ce jos pojacanja.
Ovaj Real u odnosu na onaj od prošle sezone je 2 koplja iznad.
I utakmice su im puno gledljivije.
Za Atletico si u pravu.
Barsa je najviše down, no to je i očekivano obzirom na sva dešavanja.
A realno šta da se očekuje kad odu dva top igrača na svijetu zadnje desetljeće.
Koševo Zapad

sombrero
Postovi: 1842
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la sombrero » 14 jan 2022, 13:57

Arvid je napisao/la:
14 jan 2022, 12:40
Ono što je po meni još tužnije je to što se čitava LaLiga cholomajmunizirala.

Prije ko god da igra imalo se vidjeti lijepih poteza i finog fudbala. Danas imam osjećaj da je u ligi bar 16 Atletico Madrida.
Čitao sam jednom da je ova liga bila poznata po defanzivnoj igri 442 80-ih godina i da se to počelo mijenjati dolaskom Krojfa. Ali da je španska reprezentacija i dalje sve do dolaska del Bosqea igrala 442 i tvrdo.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Shategabri » 14 jan 2022, 13:59

Dzoni je napisao/la:
14 jan 2022, 13:46
Katalonci i jesu antifudbal :kafa:
Imas ured 10 ekipa efikasnijih od vas.
Sad aktuelno - Kantalonci :mrgreen:
Koševo Zapad

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la litijum » 14 jan 2022, 14:02

Shategabri je napisao/la:
14 jan 2022, 13:57
litijum je napisao/la:
14 jan 2022, 12:36
Ma strasno na sta je spala spanska liga. Bljak. Atletico mozda ima i realno po imenima najbolju ekipu u Spaniji. Pogledaj samo imena koja igraju tu. Samo je bitno budaletinu Chola otjerat da iskoristi vise potencijal te ekipe. Vec 2-3 godine i Real i Barcelona debelo stangiraju, pogotovo kad se uporedi sa ekipama od prije 5-10 godina.

Ono sto oni trebaju napraviti je, dovesti kapitalce. Oba tima, po mogucnosti zaduzenja novog. Haaland i Mbappe moraju zavrsiti u Spaniji. A nakon toga falit ce jos pojacanja.
Ovaj Real u odnosu na onaj od prošle sezone je 2 koplja iznad.
I utakmice su im puno gledljivije.
Za Atletico si u pravu.
Barsa je najviše down, no to je i očekivano obzirom na sva dešavanja.
A realno šta da se očekuje kad odu dva top igrača na svijetu zadnje desetljeće.
To je ocekivano, ali nisu samo Messi i Ronaldo otisli. Mnogo igraca je napustilo tu ligu ili zavrsilo karijeru, krenes od Xavija, Inieste, Neymara, Di Marie, Ramosa, Ikera. Pa su onda otisli i dobri treneri kao sto su Guardiola, Mourinho, Zidane. Nevezano za formu igraca, sve su to imena bila a time privlacili i sponzore.

Sad je to tanko, samim tim ti govori da jedan Real Madrid i dalje ovisi o Modricu koji ima 36 godina i da im je Benzema najbolji igrac. Igrac kojeg su tjerali jos 2015 godine iz kluba.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Shategabri » 14 jan 2022, 14:10

litijum je napisao/la:
14 jan 2022, 14:02
Shategabri je napisao/la:
14 jan 2022, 13:57
litijum je napisao/la:
14 jan 2022, 12:36
Ma strasno na sta je spala spanska liga. Bljak. Atletico mozda ima i realno po imenima najbolju ekipu u Spaniji. Pogledaj samo imena koja igraju tu. Samo je bitno budaletinu Chola otjerat da iskoristi vise potencijal te ekipe. Vec 2-3 godine i Real i Barcelona debelo stangiraju, pogotovo kad se uporedi sa ekipama od prije 5-10 godina.

Ono sto oni trebaju napraviti je, dovesti kapitalce. Oba tima, po mogucnosti zaduzenja novog. Haaland i Mbappe moraju zavrsiti u Spaniji. A nakon toga falit ce jos pojacanja.
Ovaj Real u odnosu na onaj od prošle sezone je 2 koplja iznad.
I utakmice su im puno gledljivije.
Za Atletico si u pravu.
Barsa je najviše down, no to je i očekivano obzirom na sva dešavanja.
A realno šta da se očekuje kad odu dva top igrača na svijetu zadnje desetljeće.
To je ocekivano, ali nisu samo Messi i Ronaldo otisli. Mnogo igraca je napustilo tu ligu ili zavrsilo karijeru, krenes od Xavija, Inieste, Neymara, Di Marie, Ramosa, Ikera. Pa su onda otisli i dobri treneri kao sto su Guardiola, Mourinho, Zidane. Nevezano za formu igraca, sve su to imena bila a time privlacili i sponzore.

Sad je to tanko, samim tim ti govori da jedan Real Madrid i dalje ovisi o Modricu koji ima 36 godina i da im je Benzema najbolji igrac. Igrac kojeg su tjerali jos 2015 godine iz kluba.
Svakako, ali njih dvojica su bili nekako ona stepenica više. Sam Clasico je imao veću težinu.
Ono jedan bi kinder Vinicijus s jedne, Brejtvajt s druge? :plac:
Anćeloti kod Reala je ipak ime u svijetu fudbala. Uostalom on je već tu bio i ima neke rezultate.
Xavi je junf i on tek uči, ali takve su sad prilike u Barsi.
Real ne može naći zamjenu za Modrića. Pada li ti na pamet neki igrač koji bi mu mogao biti zamjena? Ja ga iskreno ne vidim.
Pa i za Benzemu, mada tu opet ima opcija. Za Modrića baš teško. Mislim imaš ti igrača tog profila, ali da mu bude dostojna zamjena, to baš teško.
Ta tjeranja ja ne uzimam za ozbiljno. Benzema je kod svakog trenera bio standardan. Nekad je imao tu shadow ulogu, posljednje dvije sezone je pak prva violina ekipe. I samo je u tome razlika, a igrao je uvijek.
Koševo Zapad

Avatar
emir18
Postovi: 16503
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la emir18 » 14 jan 2022, 14:24

Za Modrića nema zamjene, ali mislili smo da neće biti ni za Ronalda, pa se pojavi Vini.
Treba tražiti, naći će se neko bar 70% od onoga što je Modrić mogao je to je top.

Ja bih recimo volio Youri Tielemans vidjeti u toj ulozi, ili Cherki kad sazrije, mada oni su više ofanzivno orijentisani.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la litijum » 14 jan 2022, 14:47

Hahaha Boze sacuvaj Vini zamjena za Ronalda, sta sve necemo procitat ovdje :urnebes:

Avatar
emir18
Postovi: 16503
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la emir18 » 14 jan 2022, 14:52

litijum je napisao/la:
14 jan 2022, 14:47
Hahaha Boze sacuvaj Vini zamjena za Ronalda, sta sve necemo procitat ovdje :urnebes:
Svim onim što donosi Madridu, trenutno jeste, u ovim godinama ima bolju statistiku od Ronalda kada je imao 21 godinu, kralju ;)
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la litijum » 14 jan 2022, 15:57

Boze sacuvaj, izgleda zaboravilo se ko je Ronaldo i sta je Madridu donosio.

Vinija 40godisnji Alves ukocio dok je igrao, tugaa

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.