Reprezentacija Spanije - La Roja

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la messilla » 21 maj 2018, 22:30

Može, al u kurcu. Zato protiv Bayerna Lucas Vazquez igra desnog beka. Uostalom, ne treba im neko ko će pokrivati više pozicija, gledaj širine na bekovima bokte.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
harden
Postovi: 23530
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la harden » 21 maj 2018, 22:34

Celtic je napisao/la: Nacho moze pokriti cijelu obranu, dok ovaj vise po bolnicama zadnjih sezona nego sto igra.
I Javi mzoe igrati zadnjeg veznog i stopera, a zadnje dvije sezone nema vecih povreda.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la sljivo » 21 maj 2018, 22:36

Vjeruj, da je mogao ne bi ni Costu zovnuo a kamo li Javija. Javi nije pozvan zbog stila koji igra koji je više duel, razbijački i slabijeg posjeda a što nije lingua franca u tom skupu igrača.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la MElloo » 21 maj 2018, 22:39

Bogami dobar sastav. Prvi put nakon 2006 opet navijat cisto za Spaniju. Dobro je sve je manje cigana

let3
Postovi: 29004
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la let3 » 21 maj 2018, 22:44

leorey je napisao/la:Spanija je tenutno diskutabilno jaca nego i prije 8 godina. Kakva sirina, uf. Jedino u napadu nisu jaci, jby prajm Villa i Torres su ipak stepenica iznad danasnjeg napada.

Sredina je bara-bara iBogami. Odbrana standardno dobra uvijek.
Ma kakvi. Ne može se porediti ona selekcija od prije 8 godina sa ovom skalamerijom.
Levat je natrpao grijače ciganske klupe, plus Monreal, Rodrigo, Aspas,Thiago...strogi prosjek od selekcije od odnosu na onu zlatnu.
Vracaju se starom luzeraju i četvrtfinalima kao plafon. Doduše, vec su odavno na tom kolosjeku (prošli Mundijal i Euro).

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Mozambik » 21 maj 2018, 23:10

Marcos Alonso je morao biti umjesto Monreala a ostalo je sve odicno. Mozda da se Javi ugurao nekako al valjda Lopetegi vjeruje da mu je Busquets dovoljan.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Barbarossa » 21 maj 2018, 23:21

Ima Španije konture one iz 2010. Neće imati krila kao to ljeto ,ostalo sve isto.

Tad su igrali Casillas Capdevilla Piqe Puyol Ramos Sergio Alonso Xavi Iniesta Villa Torres

Uz male modifikacije sličan sastav dns. Rekao bi ih i odbrana bolja.
Od kako je Loptegui došao, Iniesta mu je konstantno ispred Thiaga (čudno) ,ali za sada ima rezultate,čovjek nije izgubio utakmice od kako je došao
DDG Caravajal Pique Ramos Alba Busquets Koke Iniesta(Thiago) Isco Silva(Asensio) Aspas(Costa,Rodrigo)
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la enobarca » 22 maj 2018, 00:31

Eto sad ce ispasti da je ova Spanija jaca od one 2010. :mrgreen: Jes al u kurcu, ne bih se usudio reci ni za jednu liniju da je jaca, krenuvsi od odbrane pa do napada.Mozda sad imaju veci broj kvalitetnih igraca sveukupno ali samo 11 njih ce izaci na teren kao i 2010. i mislim da se sa onim timom ovaj sad ne moze mjeriti, kakav god prvi sastav poslao na teren sad cisto sumnjam da moze biti jaci od onog.Ne kazem da je ovaj tim los naravno, po meni su u top 3 favorita sigurno.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2018, 00:42

Smiješno mi je to. Čuj ova ekipa jača od Xavija i Inieste na vrhuncu. Jedino gdje su jači danas su bekovi.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Poligon10
Postovi: 5663
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Poligon10 » 22 maj 2018, 00:43

Kawhi je napisao/la:Smiješno mi je to. Čuj ova ekipa jača od Xavija i Inieste na vrhuncu. Jedino gdje su jači danas su bekovi.
I golman.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2018, 00:46

Poligon10 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Smiješno mi je to. Čuj ova ekipa jača od Xavija i Inieste na vrhuncu. Jedino gdje su jači danas su bekovi.
I golman.
Volim Davida, al od Ikera na vrhuncu nije bilo boljeg golmana. Tih godina im se sve poklopilo. Najbolji veznjak ikad na vrhuncu (Iniesta), najbolji golman ikad na vrhuncu, Xavi, Puyol, Pique, Xabi, Biskvit, Villa, Silva, Torres također na vrhuncu karijera. Jedini Ramos od njih danas bolji nego tada. Teško će iko ponoviti njihov uspjeh s 3 zaredom velika takmičenja.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

let3
Postovi: 29004
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la let3 » 22 maj 2018, 00:48

Kawhi je napisao/la:Smiješno mi je to. Čuj ova ekipa jača od Xavija i Inieste na vrhuncu. Jedino gdje su jači danas su bekovi.
Capdevila i Ramos bolji bekovi . Klokan je tamo desno bio sasvim dobar i koristan.
Ona ekipa 2008- 2010 je na svim pozicijama bila dosta bolja od ove sad. Od golmana do napadaca, plus mnogo jaca klupa.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2018, 00:53

let3 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Smiješno mi je to. Čuj ova ekipa jača od Xavija i Inieste na vrhuncu. Jedino gdje su jači danas su bekovi.
Capdevila i Ramos bolji bekovi . Klokan je tamo desno bio sasvim dobar i koristan.
Ona ekipa 2008- 2010 je na svim pozicijama bila bolja od ove sad. Od golmana do napadaca, plus mnogo jaca klupa.
Carvajal je bolji bek nego što je Ramos ikad bio. Ramosu je najjača pozicija štoper. Tu se već može diskutovati dal su jači danas ili nekad. Ja bih rekao da su štoperi tu negdje. Alba je bolji igrač od Capdevile.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la TonySosa » 22 maj 2018, 00:53

Gledaj velečasnog što baca bombe.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Poligon10
Postovi: 5663
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Poligon10 » 22 maj 2018, 00:56

Kawhi je napisao/la:
Poligon10 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Smiješno mi je to. Čuj ova ekipa jača od Xavija i Inieste na vrhuncu. Jedino gdje su jači danas su bekovi.
I golman.
Volim Davida, al od Ikera na vrhuncu nije bilo boljeg golmana. Tih godina im se sve poklopilo. Najbolji veznjak ikad na vrhuncu (Iniesta), najbolji golman ikad na vrhuncu, Xavi, Puyol, Pique, Xabi, Biskvit, Villa, Silva, Torres također na vrhuncu karijera. Jedini Ramos od njih danas bolji nego tada. Teško će iko ponoviti njihov uspjeh s 3 zaredom velika takmičenja.
Hmm, ne bi me začudilo da David sa ovom generacijom ne ponovi sličan uspjeh sljedećih godina. I on tek ulazi u najbolje golmanske godine a odradio je već 4 brutalne sezone. Španija je svakako favorit sljedećih godina jer ovakvu koncentraciju talenta neće niko nikada imati.

let3
Postovi: 29004
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la let3 » 22 maj 2018, 00:59

TonySosa je napisao/la:Gledaj velečasnog što baca bombe.
Da citiram jednog starog ateistu :kafa:

slika



Kavaj, stoperi su im sada dosta lošiji i stariji nego prije 8 godina. Ramos odron, Pique ozljeđen, Nacho :rol:
Sredina za par klasa slabija. Nema Xavija, nema Alonsa, Iniesta i Silva u redu za PIO. Fabregas negdje u qrcu. Mislim, neoporedivo.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la TonySosa » 22 maj 2018, 01:01

Isco će nakon ovog svjetskog postati veći od Maradone.

Ne, neće zabiti gol rukom.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
harden
Postovi: 23530
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la harden » 22 maj 2018, 01:02

Ne može ništa biti jače od Xavieste u prajmu, džaba sve što ova ekipa sad ima.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2018, 01:04

TonySosa je napisao/la:Isco će nakon ovog svjetskog postati veći od Maradone.

Ne, neće zabiti gol rukom.
Ko da je teško biti veći od narkomana. :D
Problem je što ne vidim kako može zamijeniti Iniestu.
Poligon10 je napisao/la: Hmm, ne bi me začudilo da David sa ovom generacijom ne ponovi sličan uspjeh sljedećih godina. I on tek ulazi u najbolje golmanske godine a odradio je već 4 brutalne sezone. Španija je svakako favorit sljedećih godina jer ovakvu koncentraciju talenta neće niko nikada imati.
Nema tu klase poput Inieste u sredini. Možda on izvuće ovo ko Zizu 2006. al onda su u problemu šta i kako.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Poligon10
Postovi: 5663
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Poligon10 » 22 maj 2018, 01:50

Normalno da se ne može tek tako nadomjestiti kvalitet Xavia i Inieste, ali i ovakva skupina igrača je u top3 na svijetu. Busquets, Koke, Alcantara, Isco i kompanija su tehnički besprijekorni, ovakve nijedna repka nema.

Individualna klasa nije toliko bitna pogotovo kad uzmemo u obzir da jedan Messi polako zalazi u godine ili da Ronaldo teško više može ponoviti sličan uspjeh sa Portugalom. Nema te repke koja ima veću koncentraciju talenta i kolektiva od Španije. Jedino je Njemačka kvalitetan protivnik i zato ne mogu reći da su apsolutni favoriti, ali da su najveći (po meni) - bez sumnje da jesu. Ostale repke mogu iznenaditi, prije svega Brazil, Argentina (samo zbog Messia), eventualno Francuska, ali mišljenja sam da je Španija, sad i ubuduće, nešto najkvalitetnije što će svijeti imati priliku da vidi.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.