Athletic Club de Bilbao

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la juznjak> » 29 okt 2012, 18:01

M4kaveli je napisao/la:Sta se desava sa Bilbaom ?
Mogli bi oni lagano voditi grcevitu borbu za opstanak ako ovako nastave.
Losa atmosfera unutar svlacionice prije svega .
Bielsa je nedavno otjerao Ljorentea s treninga,i cini se da nije samo s njim u konfliktu ..Nedavno je bio izjavio da su mi igraci prerani milioneri koji nemaju puno briga u zivotu ,pa im je sve svejedno . A inace,ne igraju toliko lose ,koliko u nekim situacijama djeluju nezrelo . Umjesto da smire utakmicu u posljednjim minutama, sami sebi zakompliciriaju situaciju. Zavrsnice jako lose igraju . Primaju dosta golova u posljednjim trenucima . Tu im nebi bilo lose da se konsultuju sa nekim psihicem .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Adi_Zepce » 31 okt 2012, 01:30

Ukoliko Bielsa nastavi ovako nizati lose rezultate mogao bi vec kroz naredna dva kola dobiti otkaz.Navodno je spremno da Ernesto Valverde preuzme ekipu.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
DesimaL
Postovi: 4419
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:48
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la DesimaL » 04 nov 2012, 21:37

U bilbao izgleda samo Aduriz sposoban dati gol.
Visca el Barça ! Mes que un club !

Avatar
FKKC1932
Postovi: 647
Pridružen/a: 15 avg 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la FKKC1932 » 08 nov 2012, 22:31

Bilbao živi dokaz da bez velikog radnika sa velikom pameću na sredini terena nema ni kvalitetne ekipe.

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la mandraX » 08 nov 2012, 22:34

Kakvi zvizduci za Llorentea pri ulasku u igru..

Kako im je ovako losa odbrana, pa Gomis se poigrava sa
njima..

Avatar
zlatan1982
Postovi: 247
Pridružen/a: 14 apr 2012, 02:30
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la zlatan1982 » 08 nov 2012, 23:35

gledao sam bilbao prošle sezone u više od 10 utakmica i ovog štopera Gupregija nisam zapamtio...a ove sezone vidim da je standardan,štaviše,večeras vidim i da je kapiten ekipe..e sad,nije moguće da je on ove sezone došao i odmah kapiten..ili je bio povređen veći dio sezone ili ja ga jednostavno nisam upratio jer je manje igrao...

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la L_blancos » 08 nov 2012, 23:52

zlatan1982 je napisao/la:gledao sam bilbao prošle sezone u više od 10 utakmica i ovog štopera Gupregija nisam zapamtio...a ove sezone vidim da je standardan,štaviše,večeras vidim i da je kapiten ekipe..e sad,nije moguće da je on ove sezone došao i odmah kapiten..ili je bio povređen veći dio sezone ili ja ga jednostavno nisam upratio jer je manje igrao...
Gurpegi je vec dugo u Athleticu,njegova prava pozicija je centrali/defanzivni a proslu sezonu je bio u drugom planu,sto zbog povrede sto zbog Javi Martineza..

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la M4kaveli » 17 nov 2012, 23:15

Ovaj Athletic Bilbao je post'o kanta za nabijanje ..
Pod hitno treba prodati Llorentea i smiriti ovu situaciju.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la juznjak> » 26 jan 2013, 15:59

Lose ''odigrano'' i od strane Athletica i od strane Ljorentea. Ovako nece uzeti ni marke za najboljeg igraca,a mogli su na ljeto uzeti komotno 25 milion eura. Mislim da ce Ljorente sam sebi unistiti karijeru odlaskom u Juve iz razloga sto rijetko neki Spanac uspije u Seriji A(Mendieta,Javi moreno,Jose mari,Victor ruiz,Farinos) .
Drugo , tamo ako uveze par slabih utakmica ne gine mu klupa,jednostavno stagnirace i za dvije- tri sezone svi cemo ga zaboraviti . Ovako da je ostao u Athleticu mogao je postati legenda. Nesto kao Urzaiz . Cak mislim da mu je Athletic ponudio istu platu kao sto ce imati u Juveu ,ali eto normalno je da igraci teze necemu vecem , no sumnjam da je donio dobru odluku ...Athletic je uz Farcu ,Numanciju :mrgreen: i Mandril jedini klub u Spaniji koji posluje u plusu . Nemaju nikakvih dugovanja,imaju fine mlade igrace i sljedece sezone sele na novi stadion . Dakle,imaju sve predispizicije da budu u samom vrhu Primere sljedecih godina. Tako da je steta sto su ostali bez Ljorentea,a s obzirom na politiku kluba kada su u pitanju transferi,nemaju neke mogucnosti da dovedu idealnu zamjenu . Iako Aduriz igra kao lud,njima treba neki mladji napadac koji ce uz ostale mladice moci da cini okosnicu ekipe u buducnosti . U svakom slucaju,steta je sto odlazi na ovaj nacin,nekorektno su se i navijaci ponijeli prema njemu jer je lik dao sve za Athletic, i ako neko hoce da ode,onda ga nemozes siliti da ostane i raditi mu to sto mu Bielsa trenutno radi .A i on je ispao nekorektan prema klubu koji ga je napravio igracem,mogao je produziti ugovor cisto da klub moze uzeti neke pare,i na taj nacin da se zahvali klubu koji ga je stvorio kao igraca . Pa,jbte ,to je uradio Aguero za Atletico prije nego je otisao .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Bertrand » 26 jan 2013, 16:27

http://www.goal.com/en-ng/news/4082/edi ... as-a-moral" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo jedan tekst o tome. Baskijski ponos, yebena stvar.
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
DesimaL
Postovi: 4419
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:48
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la DesimaL » 27 jan 2013, 22:33

Pravo vrijeme da se Athletic probudi :mrgreen:
Visca el Barça ! Mes que un club !

simicz
Postovi: 544
Pridružen/a: 22 sep 2012, 14:06
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la simicz » 27 jan 2013, 22:36

Bravo za Atletik, vjerovatno ce pobijediti

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Adi_Zepce » 27 jan 2013, 22:50

Bravo Bilbao.Odlicna utakmica,konacno da i Athletic ove sezone odigra jednu sjajnu utakmicu ;)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 31 jan 2013, 09:47

U Bilbau egzodus se nastavlja, ode i Amorebieta ;)

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la L_blancos » 31 jan 2013, 12:01

Trebaju dovest par dobrih igraca da bi se zaustavilo rasipanje kadra. Inigo Martinez, Raul Garcia, Monreal ili Griezman bi mozda malo smirili strasti u Bilbau.
Sto se tice Amorebiete, kikser, bolji je Laporte. :D
Kakve ce Francuska imati stopere jbt, Laporte i Varane, ni jedan nije napunio 20 a vec briljiraju u Primeri.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Devil » 12 feb 2013, 01:32

Koji moj se vise dogadja sa Baskijicima.Neverovatno kako ocajan fudbal igraju tokom cele sezone.
Prosto ne mogu da verujem da je ovo ona ekipa koju sam gledao uzivo u Bukurestu proletos. :roll: :(
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Istocnjak
Postovi: 81
Pridružen/a: 01 feb 2013, 14:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Istocnjak » 13 feb 2013, 15:04

Devil je napisao/la:Koji moj se vise dogadja sa Baskijicima.Neverovatno kako ocajan fudbal igraju tokom cele sezone.
Prosto ne mogu da verujem da je ovo ona ekipa koju sam gledao uzivo u Bukurestu proletos. :roll: :(
Mnogi tvrde da je njihova politika za to kriva, popularna "Cantera", ne samo sada vec i posljednjih dvadesetak godina, jer se fudbal dosta modernizovao, a Bilbao i dalje je unikatan klub i svaka im cast za to, ali sa velikim timovima se sve teze i teze nose, a evo i Espanyol ih ponizi iako su bili dobri na samom pocetku tekme i imali paar sjajnih prilika.
Volim te Željo!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Devil » 13 feb 2013, 15:25

Rekao bih i ja da je ta politika kriva da se ne radi o gotovo istoj ekipi koju sam ja gledao uzivo.Uzmimo tu utakmicu protiv Atletico Madrida u maju, i uzmimo sastav koji je izasao protiv Espanyola zadnje kolo,bas sam gledao.Razlika je Llorente-Aduriz, Javi Martinez-San Jose i Ammorebieta-Laporte s tim da je samo Javi Martinez otisao iz kluba. ;)
A opet i u zadnje vreme izbacili su tri vrlo kvalitetna klinca ne racunajuci vec dokazanog Muniaina.Malog Aymerica Laportea,Jonasa Ramalha te malog Gallaretu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la juznjak> » 16 mar 2013, 14:58

Istocnjak je napisao/la:
Devil je napisao/la:Koji moj se vise dogadja sa Baskijicima.Neverovatno kako ocajan fudbal igraju tokom cele sezone.
Prosto ne mogu da verujem da je ovo ona ekipa koju sam gledao uzivo u Bukurestu proletos. :roll: :(
Mnogi tvrde da je njihova politika za to kriva, popularna "Cantera", ne samo sada vec i posljednjih dvadesetak godina, jer se fudbal dosta modernizovao, a Bilbao i dalje je unikatan klub i svaka im cast za to, ali sa velikim timovima se sve teze i teze nose, a evo i Espanyol ih ponizi iako su bili dobri na samom pocetku tekme i imali paar sjajnih prilika.
Unikatni su jedino po tome sto im politika diskriminira ostale narode u Spaniji i opcenito . Taj radikalni koncept, politicki nabijen, kojem bi mjesto trebalo biti svugdje samo ne u nogometu , postujem to kao svojevrsnu tradiciju, ali to je mnogo zaostalo po meni jer je ovo 21 vijek . S ovakvom politikom uvijek ce biti osrednji klub koji ce kad -tad ispasti u drugu ligu . A kada se to desi ,navijaci ce tek vidjeti kakav je to pakao ,sumnjam da ce i dalje htjeti da klub ostane dosljedan toj politici . Sumnjam da ce i dalje govoiti da bi radije gledali Athletic u drugoj lizi nego stranca u dresu Athletica . Athletic ima sve preduslove da bude vbrhunski klub u smislu velike tradicije,navijaca,ekonomskog stanja kluba i novog stadiona.Ali s ovakvom politikom tesko da ce se se vratiti na stare staze . Mozda im se potrefi neki novi Ljorente ,Munain,Martinez itd...No svaki vrhunski nogometas tezi velikim u uspjesima. No u klubu s takvom politikom ti uspjesi tesko da se mogu ostvariti . Zato je otisao Martinez . Zato ce otici i Ljorente. Odupirali su se i reklamiranju na dresovima , ali reklame su sponzori, sponzori su novac, novac su vrhunski igraci . Toj je politici bio dosao kraj,vjerujem da ce i ovoj po meni poprilicno retardiranoj . Niti su Baski niti je Athletic neki uzviseni narod odnosno klub.
slika
Novi stadion je tik pored starog Mamesa,tako da smeta da se zavrsi ta posjednja faza sjeverne tribine. Athletic bi trebao da igra na nedovrsenom stadionu citavu sljedecu sezone . U tom vremenu stari stadion bice srusen ,a novi zavrsen do kraja sljedece sezone .
slika
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Greenfingers
Postovi: 375
Pridružen/a: 07 nov 2009, 06:43
Kontakt:

Re: Athletic Club Bilbao

Post Postao/la Greenfingers » 18 mar 2013, 10:53

Južnjače, nebih se složio sa dosta toga, inače, preko 80% navijača Athletica bi više voljelo klub u segundi, nego da se politika kluba promjeni, a šta fali canteri, po tome su poznati, svakako su ublažili pravila, jer koliko mi je poznato, mogu igrat svi za Athletic koji su prosli njihovu školu nogometa, mnogo vise protivnika ima modernog nogometa ili fudbala, nego cantere, i vjerujem da bi dosta navijaca drugih klubova sirom svijeta voljelo da se i njihovi klubovi drze slicne politike. Ja znam da ti bas i negotivis Athletic, jer je i sam Atletico nastao od tog kluba, ne zovu vas džaba Tetkice iz Madrida :)

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.