Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la madridist » 24 jul 2014, 15:41

Donnie Darko je napisao/la:
madridist je napisao/la:Bez uvida u ugovor možemo razglabati.
Sumnjam da Perez dopušta išta finansijski nepovoljno da prodje u bilo kom ugovoru po Madrid .
Kad ti neko plaća 30,40,50, 985 miliona godišnje, ne znam sad kako se kreću te cifre ali nebitno, da ti proizvode najkvalitetniju opremu na tržištu, to ne može biti finansijski nepovoljno. Činjenica.

Real, odnosno svi timovi, dobijaju određeni procenat vjerovatno, ali velika većina para sigurno ide proizvođaču opreme. Jbt pa kako bi opstali Adidas, Nike i slične kompanije kad bi plaćali timovima da im prozvode opremu, ako zarada od te opreme također ide timovima. Gdje su tu Adidas i Nike :rol: I to ne samo u fudbalu nego u pun q drugih sportova.
Veliki proizvodjači opreme ne prodaju samo dresove klubova nego i pun qrac drugih proizvoda,yebemu pa ja imam 3 para različitih adidas patika a nijedne ne možeš povezat ni sa Madridom ni sa bilo kojim drugim klubom,ne znam šta je tu nejasno.Ponavljam sumnjam da bi Perez dopustio da neko mažnjava puno veći dio kolača koji je baziran na imenu kluba Real Madrid.Naravno da i poslovični nijemci imaju dobru zaradu .
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
suhi
Postovi: 3339
Pridružen/a: 22 dec 2013, 12:40
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la suhi » 24 jul 2014, 15:46

Ma vidio sam ja to za dresove,i broj i cijenu ,problem je tu sto neko to objavi i svi ostali prenesu isto s malim izmjenama,zato i ne mozes naci drugacije .

Jednostavno nema logike da real prodaje fixno 1.4M godisnje dresova,od toga sam ronaldo 1M ,svi ostali igraci 400 000,jos kad sagledas kakva je imena sve real dovodio ,smijesna cifra. Kad usporedis to s unitedom koji prodaje isto dresova,koji je u zadnjih 5 god jedino rvpa doveo od "zvucnih" imena,ispada da valencica,cleverly,young i ostale muke prodaju milion dresova,bez uvrede unitedu :D

Jedino da pero dodje i da mi potvrdi onda bi u to vjerovao,do tad 0 bodova.

Jesmo se ispisali,mozemo do bajrama ovako xD al evo i ja quitam :mrgreen:
Ozil is unique, there is no copy of him – not even a bad one. He is the best number 10 in the world. He makes things very easy for me and for his team-mates with his football vision and the decisions he makes. (c) José Mourinho

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la JoseMourinho » 24 jul 2014, 15:54

Ma meni je malo da se proda milion dresova pa nek prica ko sta hoće, od ovoliko ljudi na zemlji samo da ih milion kupi dres barse/reala bar ja u to ne mogu vjerovat ;)

Avatar
barca_87
Postovi: 7489
Pridružen/a: 01 sep 2010, 20:26
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la barca_87 » 24 jul 2014, 16:01

slika
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

MES QUE UN CLUB !!!
https://www.youtube.com/watch?v=frMsSmcOYnA

Avatar
barca_87
Postovi: 7489
Pridružen/a: 01 sep 2010, 20:26
Kontakt:

Re: Odg: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la barca_87 » 24 jul 2014, 16:04

JoseMourinho je napisao/la:Ma meni je malo da se proda milion dresova pa nek prica ko sta hoće, od ovoliko ljudi na zemlji samo da ih milion kupi dres barse/reala bar ja u to ne mogu vjerovat ;)
pa vjeruj sta hoces al vec 3-4 godine izlaze slicne brojke prodanih dresova najvecih timova ,jedne godine mogu pogrijesiti ,3-4 zaredom tesko
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

MES QUE UN CLUB !!!
https://www.youtube.com/watch?v=frMsSmcOYnA

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la JoseMourinho » 24 jul 2014, 16:08

barca_87 je napisao/la:
JoseMourinho je napisao/la:Ma meni je malo da se proda milion dresova pa nek prica ko sta hoće, od ovoliko ljudi na zemlji samo da ih milion kupi dres barse/reala bar ja u to ne mogu vjerovat ;)
pa vjeruj sta hoces al vec 3-4 godine izlaze slicne brojke prodanih dresova najvecih timova ,jedne godine mogu pogrijesiti ,3-4 zaredom tesko
Ja u to jednostavno vjerovat ne mogu jer oblast Catalunya ima preko 7miliona stanovnika a ako tu bar svaki peti coek neće imat dres barse onda jbg ovi klubovi nisu toliko ni popularni, a 20% samo tog stanovništva je 1,4m a gdje je ostali svijet?

Avatar
barca_87
Postovi: 7489
Pridružen/a: 01 sep 2010, 20:26
Kontakt:

Re: Odg: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la barca_87 » 24 jul 2014, 16:19

JoseMourinho je napisao/la:
barca_87 je napisao/la:
JoseMourinho je napisao/la:Ma meni je malo da se proda milion dresova pa nek prica ko sta hoće, od ovoliko ljudi na zemlji samo da ih milion kupi dres barse/reala bar ja u to ne mogu vjerovat ;)
pa vjeruj sta hoces al vec 3-4 godine izlaze slicne brojke prodanih dresova najvecih timova ,jedne godine mogu pogrijesiti ,3-4 zaredom tesko
Ja u to jednostavno vjerovat ne mogu jer oblast Catalunya ima preko 7miliona stanovnika a ako tu bar svaki peti coek neće imat dres barse onda jbg ovi klubovi nisu toliko ni popularni, a 20% samo tog stanovništva je 1,4m a gdje je ostali svijet?
pa zato sto svaki taj drugi covjek ce kupiti dres u radnji koja prodaje dobre kopije dresova ili na nekoj pijaci i ustediti 60-70 eura
uzece dres za 10-15 eura ,za 20 eura imas ekstra dres ekstra kopiju i sto bi ko davo 80-90 eura u oficijalnoj prodavnici u ovakvoj krizi u svijetu.
pun svijet kineskih kopija koji iskopiraju sve moguce,kad ne bi bilo ovih dresova e onda bi bila druga prica ;)
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

MES QUE UN CLUB !!!
https://www.youtube.com/watch?v=frMsSmcOYnA

Avatar
suhi
Postovi: 3339
Pridružen/a: 22 dec 2013, 12:40
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la suhi » 24 jul 2014, 16:22

Ma realno njima je 80€ ko nama 20,to su normalne cijene za njih,za nas nisu. A sto se tice ovih cifri,sve se svode na isti izvor na netu sto mozes naci ,ili su kopirali bild ili one slike sto sam stavio 2-3 str prije. I sve su to neka "istrazivanja" ,nista tu nema konrektno od adidasa,nike,reala,barce itd
Ozil is unique, there is no copy of him – not even a bad one. He is the best number 10 in the world. He makes things very easy for me and for his team-mates with his football vision and the decisions he makes. (c) José Mourinho

Avatar
huthut
Postovi: 241
Pridružen/a: 23 jul 2013, 19:26
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la huthut » 24 jul 2014, 16:34

suhi je napisao/la:Ma vidio sam ja to za dresove,i broj i cijenu ,problem je tu sto neko to objavi i svi ostali prenesu isto s malim izmjenama,zato i ne mozes naci drugacije .

Jednostavno nema logike da real prodaje fixno 1.4M godisnje dresova,od toga sam ronaldo 1M ,svi ostali igraci 400 000,jos kad sagledas kakva je imena sve real dovodio ,smijesna cifra. Kad usporedis to s unitedom koji prodaje isto dresova,koji je u zadnjih 5 god jedino rvpa doveo od "zvucnih" imena,ispada da valencica,cleverly,young i ostale muke prodaju milion dresova,bez uvrede unitedu :D

Jedino da pero dodje i da mi potvrdi onda bi u to vjerovao,do tad 0 bodova.

Jesmo se ispisali,mozemo do bajrama ovako xD al evo i ja quitam :mrgreen:
Istina za cleverly-a,younga i valenciu, ali zaboravljaš da United ima Kagawu,a prije njega je imao Parka i Donga, pa vjerujem da se većina Unitedovih dresova prodaje po aziji i tu se nabere tih 1.4 miliona.
Što se tiče novog sponzorskog ugovora sa adidasom nije tačno da će adidas uzimati 100%, jer piše da će United zarađivat 75 ili 80(nisam siguran) miliona najmanje godišnje, ključna riječ najmanje.
If you'd given me the choice of going out and beating four men and smashing a goal in from thirty yards against Liverpool or going to bed with Miss World, it would have been a difficult choice. Luckily, I had both.

Avatar
xaves
Postovi: 2276
Pridružen/a: 07 jan 2014, 14:50
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la xaves » 24 jul 2014, 16:34

suhi je napisao/la:Ma realno njima je 80€ ko nama 20,to su normalne cijene za njih,za nas nisu. A sto se tice ovih cifri,sve se svode na isti izvor na netu sto mozes naci ,ili su kopirali bild ili one slike sto sam stavio 2-3 str prije. I sve su to neka "istrazivanja" ,nista tu nema konrektno od adidasa,nike,reala,barce itd
upravo to, dok se ne dobije neka potvrde, kao sto naravno nece mi mozemo samo nagadjati


Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la mandraX » 26 jul 2014, 14:52

@Rasputin, za koga ćeš navijat' narednog mjeseca...ko dolazi na red, City?

slika

Uh.. :kafa:

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Amar Dzeko » 26 jul 2014, 15:07

Koliko su jača Realova imena, realno..
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Lillard » 26 jul 2014, 15:14

Amar Dzeko je napisao/la:Koliko su jača Realova imena, realno..
:lol:

Messi>Ronaldo
Raketa<Kroos
Suarez>Benzema
Iniesta>Hames
Neymar=Bale
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la madridist » 26 jul 2014, 15:16

bitch please
Ronaldo je bolji sam od cijele lijeve strane :kafa:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Amar Dzeko » 26 jul 2014, 15:20

Oj gle ovog Neymar=Bale :rol: HAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHA :tokralju: :tokralju:
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Lillard » 26 jul 2014, 15:24

Amar Dzeko je napisao/la:Oj gle ovog Neymar=Bale :rol: HAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHA :tokralju: :tokralju:
Koliko Bale ima golova na SP-u? :kafa:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la A_d_0 » 26 jul 2014, 15:25

Rasputin je napisao/la:slika
:tralala:
Ako ces se vodit ovom logikom, Ibrahimovic je ubjedljivo najkompletniji igrac danasnjice.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Amar Dzeko » 26 jul 2014, 15:26

Pa i nije baš..Ronaldo je brži, i ima bolji dribling. Ibrahimović je jači u duelu, ali ta razlika nije toliko velika, koliko ova u korist Ronalda. ;)
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la madridist » 26 jul 2014, 15:26

Lillard je napisao/la:
Amar Dzeko je napisao/la:Oj gle ovog Neymar=Bale :rol: HAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHA :tokralju: :tokralju:
Koliko Bale ima golova na SP-u? :kafa:
:lol: :lol: :lol: argumentirana rasprava ,Wales i Brazil :lol: :lol: :lol:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.