Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7393
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 16 sep 2021, 00:07

Čini mi se da se u Leipzigu radja novi evropski velikan :zviz:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

eaglebvb09
Postovi: 593
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 16 sep 2021, 00:26

kraljttbvb je napisao/la:
16 sep 2021, 00:07
Čini mi se da se u Leipzigu radja novi evropski velikan :zviz:
:rol: :rol:

thulkazal
Postovi: 2533
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la thulkazal » 16 sep 2021, 00:37

A ko je ono krivac za čerupanje i 'loše igre' originalne Borusije?

Pamćenje zlatne ribice... Ni BvB maslo nije za pohvaliti zato :silent:

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 16 sep 2021, 00:47

Mislim da je jasno da će ove sezone Dortmund i Wolfsi bit ispred Leipziga, ima Leipzig solidnu momčad, interesantni su im Moriba, Szoboszlai i pogotovo Brobbey ali trebaće im vremena da sazriju. Što će s njima bit ako ostvare svoje potencijale druga je pak priča.

eaglebvb09
Postovi: 593
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 16 sep 2021, 01:16

thulkazal je napisao/la:
16 sep 2021, 00:37
A ko je ono krivac za čerupanje i 'loše igre' originalne Borusije?

Pamćenje zlatne ribice... Ni BvB maslo nije za pohvaliti zato :silent:
Nikad nismo uzeli odjednom trenera i dva najbolja igraca za sezonu.
Da smo uz Rosea uzeli Neuhausa i Thurama ne bi rjec rekao , bili bi isti kao drzavni projekat.
Nismo i nemoj nas svrstavati u isti koš.
Lp.

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Neutral » 16 sep 2021, 03:47

Po treći put, ja sam stavio Leipziga na 4 mjesto ove sezone ili čak ispod. Rekao sam Bayern BvB sigurna dva, pa onda Leverkusen mislim te Wolfsburg, nisam za to siguran.

Gdje ćeš u dvije utakmice primiti 10 golova, nisi NK Stupčanica.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7501
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 16 sep 2021, 08:14

ledar je napisao/la:
16 sep 2021, 00:47
Mislim da je jasno da će ove sezone Dortmund i Wolfsi bit ispred Leipziga, ima Leipzig solidnu momčad, interesantni su im Moriba, Szoboszlai i pogotovo Brobbey ali trebaće im vremena da sazriju.
Ali na stranu sazrijevanje igrača, treba pogledati da su njima sinoć kao i u ovosezonskim utakmicama BuLi igrali igrači koji su itekako sazrili pa s kojima su prethodnih sezona itekako imali uspjeha. Pitanje je što to tako sve djeluje smušeno? Djelovalo je jalovo i u prvom kolu protiv Mainza a da ne govorimo sad dalje protiv jačih protivnika. Iako se mislilo da s Marshom na klupi se i neće toliko osjetit odlazak Nagelsmana to nije tako. Čak su već njega neki navijači Leipziga doveli u pitanje prije susreta s Bayernom. Djelovalo je meni (interesantan je trener, u Salzburgu rdobro vodio ekipu) da će im on super "leći" ali Leipzig trenutno nema nikakvu koncepciju u igri. Sve je to harakiri.. A od Wolfsburga oni imaju definitivno jaču ekipu (kadar Vukova jeste pristojan, solida) ali u Leipzigu ništa ne funkcioniše, dok kod Vukova s Van Bommelom igrači su još na većem nivou i prije svega lete po terenu i imaju još veće samopouzdanje.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
coelho41
Postovi: 12636
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 16 sep 2021, 08:39

Imao je i Leipzig nezahvalno otvaranje sezone: Mainz, Stuttgart, Wolfsburg, Bayern, City. Iz tih 5 utakmica imaju 4 poraza i pobjedu, moja prognoza im je bila 2 poraza, 1 remi i 2 pobjede. Jedini pravi kiks je praktički bio protiv Mainza. U svakom slučaju nisam fan američkih trenera u Evropi.

Sensei
Postovi: 725
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Sensei » 16 sep 2021, 20:20

Union ove sezone zavrsava u top 4 definitivno

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Neutral » 16 sep 2021, 21:28

Union izgubio ali opet bi trebali proci ovu grupu. Bayer preokrenuo a mrtvi Eintracht gubi kuci od Turaka.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7393
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 17 sep 2021, 17:15

coelho41 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:32
Ja se nadam da će BVB barem jednog od sljedećih igrača prodati u Bayern:
Haaland, Bellingham, Malen ili Reyna.
Tako će ti i biti.

Kad bude trebalo mijenjati Levata, odjednom će se Audi, Telekom i ostala raja sjetiti da bi mogli kupiti par posto dionica kluba i odjednom upumpati 200-300 miliona Eura u klub, koliko će trebati za Halanda (odšteta, handgeld, plata za 4-5 godina, provizija menadžeru).

Gdje će najbogatija regija u Europi dopustiti da Bajern ne uzme najboljeg napadača na svijetu.

Nije da to već nismo vidjeli prije 10-ak godina kad je BVB ponovo počeo biti koliko toliko konkurentan...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Justin » 17 sep 2021, 18:04

kraljttbvb je napisao/la:
17 sep 2021, 17:15
coelho41 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:32
Ja se nadam da će BVB barem jednog od sljedećih igrača prodati u Bayern:
Haaland, Bellingham, Malen ili Reyna.
Tako će ti i biti.

Kad bude trebalo mijenjati Levata, odjednom će se Audi, Telekom i ostala raja sjetiti da bi mogli kupiti par posto dionica kluba i odjednom upumpati 200-300 miliona Eura u klub, koliko će trebati za Halanda (odšteta, handgeld, plata za 4-5 godina, provizija menadžeru).

Gdje će najbogatija regija u Europi dopustiti da Bajern ne uzme najboljeg napadača na svijetu.

Nije da to već nismo vidjeli prije 10-ak godina kad je BVB ponovo počeo biti koliko toliko konkurentan...
Tesko ce do Haalanda jer ce za njega u igri biti Real, City i PSG koji su atraktivniji klubovi od Bayerna. Ovi ostali vrlo lako. Vidjet cemo ko ce im biti najblizi na tabeli jer znaci da ce im njihovi igraci biti prioritet.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 17 sep 2021, 19:15

Bayern ako i bude dovodio nekoga iz Dortmunda to će biti Moukoko,Nijemac,mlad i uklapa se u ideju odlaska Lewe za 2-3 godine.
Tako da ako se i desi mislim da od Hallanda nema ništa,a Moukoko možda za par godina.
Što se tiče sljedećeg ljeta vjerujem da bi mogli krenuti po Wernera,i wirza

Avatar
coelho41
Postovi: 12636
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 17 sep 2021, 19:33

kraljttbvb je napisao/la:
17 sep 2021, 17:15
coelho41 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:32
Ja se nadam da će BVB barem jednog od sljedećih igrača prodati u Bayern:
Haaland, Bellingham, Malen ili Reyna.
Tako će ti i biti.

Kad bude trebalo mijenjati Levata, odjednom će se Audi, Telekom i ostala raja sjetiti da bi mogli kupiti par posto dionica kluba i odjednom upumpati 200-300 miliona Eura u klub, koliko će trebati za Halanda (odšteta, handgeld, plata za 4-5 godina, provizija menadžeru).

Gdje će najbogatija regija u Europi dopustiti da Bajern ne uzme najboljeg napadača na svijetu.

Nije da to već nismo vidjeli prije 10-ak godina kad je BVB ponovo počeo biti koliko toliko konkurentan...
Nadam se da si svjestan, kralju, da ima više razloga zašto Dortmund neće nikad biti koliko toliko konkurentan. A da Bayern nije glavna prepreka.

Kralju, vidiš, igrači će otići, nijedan ne želi, kralju, da peak karijere provede u Dortmundu i doživi Reusovu sudbinu. Eh, sad, da li će otići u Bayern, Real, Barsu, City, Chelsea, United...pa nije bitno. Dortmund je švedski sto za bogate. Razvojna akademija.

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Hilton30 » 17 sep 2021, 19:43

Justin je napisao/la:
17 sep 2021, 18:04
kraljttbvb je napisao/la:
17 sep 2021, 17:15
coelho41 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:32
Ja se nadam da će BVB barem jednog od sljedećih igrača prodati u Bayern:
Haaland, Bellingham, Malen ili Reyna.
Tako će ti i biti.

Kad bude trebalo mijenjati Levata, odjednom će se Audi, Telekom i ostala raja sjetiti da bi mogli kupiti par posto dionica kluba i odjednom upumpati 200-300 miliona Eura u klub, koliko će trebati za Halanda (odšteta, handgeld, plata za 4-5 godina, provizija menadžeru).

Gdje će najbogatija regija u Europi dopustiti da Bajern ne uzme najboljeg napadača na svijetu.

Nije da to već nismo vidjeli prije 10-ak godina kad je BVB ponovo počeo biti koliko toliko konkurentan...
Tesko ce do Haalanda jer ce za njega u igri biti Real, City i PSG koji su atraktivniji klubovi od Bayerna. Ovi ostali vrlo lako. Vidjet cemo ko ce im biti najblizi na tabeli jer znaci da ce im njihovi igraci biti prioritet.
Budi sretan što nema više jadnog Arsenala u LP pa ne morate primati peticu svaku tekmu. Tako ćeš lakše izliječiti komplekse. Barem si upravu da neće u Bayern jer to nije klub koji će preplaćivati igrače. Najbolja transfer politika na svijetu, mnogo boljih opcija oni imaju. Haaland možda za par godina ne bude ovo što je sad. Nije da se nije dešavalo da neki igrač grohne kad pređe u plastiku.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7393
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 17 sep 2021, 21:18

coelho41 je napisao/la:
17 sep 2021, 19:33
kraljttbvb je napisao/la:
17 sep 2021, 17:15
coelho41 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:32
Ja se nadam da će BVB barem jednog od sljedećih igrača prodati u Bayern:
Haaland, Bellingham, Malen ili Reyna.
Tako će ti i biti.

Kad bude trebalo mijenjati Levata, odjednom će se Audi, Telekom i ostala raja sjetiti da bi mogli kupiti par posto dionica kluba i odjednom upumpati 200-300 miliona Eura u klub, koliko će trebati za Halanda (odšteta, handgeld, plata za 4-5 godina, provizija menadžeru).

Gdje će najbogatija regija u Europi dopustiti da Bajern ne uzme najboljeg napadača na svijetu.

Nije da to već nismo vidjeli prije 10-ak godina kad je BVB ponovo počeo biti koliko toliko konkurentan...
Nadam se da si svjestan, kralju, da ima više razloga zašto Dortmund neće nikad biti koliko toliko konkurentan. A da Bayern nije glavna prepreka.

Kralju, vidiš, igrači će otići, nijedan ne želi, kralju, da peak karijere provede u Dortmundu i doživi Reusovu sudbinu. Eh, sad, da li će otići u Bayern, Real, Barsu, City, Chelsea, United...pa nije bitno. Dortmund je švedski sto za bogate. Razvojna akademija.
Nije problem biti švedski sto za bogate, kad dodju i pošteno plate. Onda bar znaš radi čega u vatru bacas mlade igrače, jer na kraju izvučes finu lovu.

Problem je kad ti neko stalno supacki uzima igrače, haman dzaba, pa ih dzaba odgajas.

Pulisic sa godinom ugovora ode u Celzi za 60+ miliona.
Braco ga vabio u Bajern velikim handgeldom, nakon što mu istekne ugovor :oops:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
coelho41
Postovi: 12636
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 17 sep 2021, 21:27

kraljttbvb je napisao/la:
17 sep 2021, 21:18
coelho41 je napisao/la:
17 sep 2021, 19:33
kraljttbvb je napisao/la:
17 sep 2021, 17:15


Tako će ti i biti.

Kad bude trebalo mijenjati Levata, odjednom će se Audi, Telekom i ostala raja sjetiti da bi mogli kupiti par posto dionica kluba i odjednom upumpati 200-300 miliona Eura u klub, koliko će trebati za Halanda (odšteta, handgeld, plata za 4-5 godina, provizija menadžeru).

Gdje će najbogatija regija u Europi dopustiti da Bajern ne uzme najboljeg napadača na svijetu.

Nije da to već nismo vidjeli prije 10-ak godina kad je BVB ponovo počeo biti koliko toliko konkurentan...
Nadam se da si svjestan, kralju, da ima više razloga zašto Dortmund neće nikad biti koliko toliko konkurentan. A da Bayern nije glavna prepreka.

Kralju, vidiš, igrači će otići, nijedan ne želi, kralju, da peak karijere provede u Dortmundu i doživi Reusovu sudbinu. Eh, sad, da li će otići u Bayern, Real, Barsu, City, Chelsea, United...pa nije bitno. Dortmund je švedski sto za bogate. Razvojna akademija.
Nije problem biti švedski sto za bogate, kad dodju i pošteno plate. Onda bar znaš radi čega u vatru bacas mlade igrače, jer na kraju izvučes finu lovu.

Problem je kad ti neko stalno supacki uzima igrače, haman dzaba, pa ih dzaba odgajas.

Pulisic sa godinom ugovora ode u Celzi za 60+ miliona.
Braco ga vabio u Bajern velikim handgeldom, nakon što mu istekne ugovor :oops:
Recimo Pulisic nije igrač vrijedan 60+ milki, ne bih nikome poželio da ga plati toliko, a posebno ne Bayernu. Gotze i Hummels su fino preplaćeni Dortmundu.

Lewa boli, ali samo zato jer je u Bayernu postao najveći na svijetu. Mislim, tkoga briga za transfer Torstena Fringsa o ove dvojice iznad kad nisu ništa postigli.

Bundesliga
Postovi: 11474
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 17 sep 2021, 21:30

Zamisli koliki moras biti razvojni klub da ti jedan Arsenal otima igrace :rol: Aubameyang, Sokratis. Filijala prava.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 18 sep 2021, 01:19

I bayo i žutalji su propustili Bakua, odličnog igrača za škripavu im poziciju desnog beka (Pavar odnosno Munjer). Kako je svježe potpisan do 2025. teško će Haso nešto izmajmunirat ispod stola. Interesantno da je L. Nmecha otišao u vukove gdje ima možda najjaču konkurenciju za poziciju od svih bundesligaša (Weghorst, Waldschmidt, Phillip...).

eaglebvb09
Postovi: 593
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 18 sep 2021, 01:28

Bundesliga je napisao/la:
17 sep 2021, 21:30
Zamisli koliki moras biti razvojni klub da ti jedan Arsenal otima igrace :rol: Aubameyang, Sokratis. Filijala prava.
A tek kada ti raspali Real uzme T.Krosa i Alabu . :lolno:

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.