Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
RollMan
Postovi: 3281
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la RollMan » 25 nov 2022, 21:38

slika

Jedini tim ili varijacija tima koji ovo moze okrenuti. Hoffmann mozda desno i Sane da nije razyban bi mogli igrati i sve karte u napad ,izginuti kidisajući na gol ne mareći za cijenu ,barem si pokušao. Najgore sto se moze desit je da ces ispaat , a i onako ces ispast kad sastaviš vertikalu Gundogan - Muller - Havertz, očajno,sporo ,jalovo i sterilno. Probaj na ho ruk pa ga yebi.
No ne očekujem nista maestralno od Flicka.
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 26 nov 2022, 00:39

Siguran sam da elf neće pasti bez ispaljenog metka ali će na kraju ipak ispast. Gledajući šire nemaju momčad za veće domete, jer se ne može igrati neka istaknutija rola sa ovakvim deficitima u obrani, bez pravih vanjskih braniča i bez pravog napadača. Za dobar balans treba sačekati koju godinu da stasaju ovi naturalizirani "nijemci" - Muzijala, Mukoko, Nmeka, Adejemi... uz zdrave i u formi Sanea i Gnabrija i da elf po strukturi počinje sličiti francuskim pijetlovima, uz pokojeg "pravog" švabu tipa Kimih, Virc, Gorecka...

Nadam se da će ovo prvenstvo potaknuti promjene u savezu i da će doći novi ljudi koji se neće baviti politikom nego fusbalom.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 26 nov 2022, 06:51

Meni je samo čudno kako Flick ne igra onu igru koju je igrao u Bajernu, sa onim ludim presingom i sa ludom trkom.

Protiv Japana jalovi, dosadni, nikakvi, bezveze igra totalno.

Meni ovo lici na igru sa lažnom devetkom, meljaj oko protivničkog gola sa 1 000 dodavanja, a šuta na gol ni za lijeka...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Balon
Postovi: 3037
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Balon » 26 nov 2022, 09:54

Za takav riskantan stil igre su ti potrebni WC igraci u odbrani koje je imao u Bayernu a ne ovi panjevi sto mu sad igraju.

Igra je bila odlicna do 1:1, potpuna dominacija GER i nekoliko odlicnih sansi za 2:0. A onda na scenu stupaju Süle i debilna frizurica...

Avatar
Bayo
Postovi: 1339
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Bayo » 26 nov 2022, 11:15

Zato je Hernandez grijao klupu jer nije bio WC igrač kao Alaba.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la geronimo » 26 nov 2022, 11:18

Bio rovit ili povrijeđen. Ili je Alaba bolje odgovarao sistemu :mrgreen:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 26 nov 2022, 11:22

Balon je napisao/la:
26 nov 2022, 09:54
Za takav riskantan stil igre su ti potrebni WC igraci u odbrani koje je imao u Bayernu a ne ovi panjevi sto mu sad igraju.

Igra je bila odlicna do 1:1, potpuna dominacija GER i nekoliko odlicnih sansi za 2:0. A onda na scenu stupaju Süle i debilna frizurica...
Ps Sule mu je i igrao tad u odbrani...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Balon
Postovi: 3037
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Balon » 26 nov 2022, 11:31

kraljttbvb je napisao/la:
26 nov 2022, 11:22
Balon je napisao/la:
26 nov 2022, 09:54
Za takav riskantan stil igre su ti potrebni WC igraci u odbrani koje je imao u Bayernu a ne ovi panjevi sto mu sad igraju.

Igra je bila odlicna do 1:1, potpuna dominacija GER i nekoliko odlicnih sansi za 2:0. A onda na scenu stupaju Süle i debilna frizurica...
Ps Sule mu je i igrao tad u odbrani...
Süle je odigrao ukupnu odigrao 16 utakmica u sextuple sezoni pod Flickom, od tih 16 utakmica 4 puta ulazio sa klupe. Boa/Alaba su bili stoperski par.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la babino » 26 nov 2022, 11:49

inace navijam za njemacku, ali uopste mi ih nije zao poslije onog debilnog trka rudigera:-)
To je bilo prvo sto mi proslo kroz glavu dok su samuraji zabijali:-)

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8089
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 26 nov 2022, 11:58

Antonio poznati prodavac carapa iz Stuttgarta. :D
Dobro je neko reko, sad je finale za Njemacku, pa opet ako kojim slucajem pobijede Spance…
Manu - Kehrer, Süle, Rüdiger, Raum - Lav, Kimmich - Gnabry, Gündogan, Sane - Havertz.
Kasnije ulazi Dzemal i Müller, Moukoko…
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 26 nov 2022, 12:09

Ja bih protiv španaca prognozirao 3-3 i auf wiedersehen deutschland.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la VelaHavle » 26 nov 2022, 14:08

Gube, nadam se.
Aljegri, out!

Avatar
RollMan
Postovi: 3281
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la RollMan » 26 nov 2022, 19:36



Utakmica izgubljena prije no je počela
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Raonffa » 27 nov 2022, 00:06

Farmeri, što ste ba to pesimistični? :mrgreen:

Šalu na stranu, ja ne bih Njemačku nipošto otpisao protiv Španije. Po meni je Njemačka kvalitetnija ekipa, a ona 'sedmica' Španije protiv Kostarike ne znači apsolutno ništa.

Do prvog gola Japana trebalo je biti minimalno tri razlike za Njemačku, ali neki promašaji i više glupih odluka u završnoj trećini je razlog što je bilo samo jedan razlike.

Najveća snaga Španije je vezni red, a Njemačka itekako ima igrače da im tehnički može parirati, a o fizičkoj dominaciji ne moram ni govoriti.

Odbrane su im podjednako loše, mada svaka velika reprezentacija kada gledaš na prvu ima probleme u defanzivi, možda jedino Francuzi izgledaju dovoljno moćno da možeš reći kako im odbrana ne kaska za drugim dijelovima tima iako je sve to relativno jer svaka iole kvalitetnija reprezentacija ti može spucati kontru i na velikom prostoru si gotov da imaš ne znam ti kakve igrače u odbrani.

Napad po meni isto tako ide lagano na stranu Njemačke, bez obzira što nemaju nekog napadača ali nema ga ni Španija.

Španiji je možda jedina prednost što duže igraju pod trenutnim selektorom i njegovim sistemom nego Njemačka pod Flickovim, ali pola igrača njemačke reprezentacije je već igralo kod Flicka u Bayernu tako da i ta prednost pada u vodu. Najveća mana ove Njemačke su u suštini nefudbalske stvari kojima su igrači opterećeni na ovom prvenstvu, to je moje mišljenje.

Uzimate ih trasu uglavnom :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 27 nov 2022, 01:18

Problem je što moraju pobijediti

Avatar
armando
Postovi: 1354
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la armando » 27 nov 2022, 08:50

Cipiripiblicblic je napisao/la:
27 nov 2022, 01:18
Problem je što moraju pobijediti
Imperativ pobjede je nekad bio prednost kod Švaba, dok su igrali likovi sa jakim karakterom i imali muda do poda. Danas to nažalost nije slučaj I to je ujedno jedna od većih mana manschafta.
Pobjeda je moguća, ali mora se dosta stvari poklopiti.

Mene brine gol razlika ako se desi da svi imaju po 6 bodova. :mrgreen:
Vidjeti šta će kamikaze prvo uraditi....
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 27 nov 2022, 11:50

armando je napisao/la:
27 nov 2022, 08:50
Cipiripiblicblic je napisao/la:
27 nov 2022, 01:18
Problem je što moraju pobijediti
Imperativ pobjede je nekad bio prednost kod Švaba, dok su igrali likovi sa jakim karakterom i imali muda do poda. Danas to nažalost nije slučaj I to je ujedno jedna od većih mana manschafta.
Pobjeda je moguća, ali mora se dosta stvari poklopiti.

Mene brine gol razlika ako se desi da svi imaju po 6 bodova. :mrgreen:
Vidjeti šta će kamikaze prvo uraditi....
Onda će Španjolska imati najveću prednost jer je natrpala Kostariku 7:0. Ali po ovom prvom poluvremenu Japana i Kostarike se čini da će Njemačka zabiti više Kostariki nego što će Japan. Mislim da je Njemačkoj puuuuuuno teže pobijediti Španjolsku nego imati bolju gol-razliku od Japana.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 27 nov 2022, 12:56

Počasti Kostarika Elf.

Ako danas dobiju Spaniju, mogu na kraju završiti i kao prvi u grupi.

Cak i da danas izgube od Spanije, opet mogu proci dalje...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 27 nov 2022, 13:00

Kao što sam i rekao drugo kolo će ponuditi ludilo... :)
Jednostavno Japanci su dosta svoje sreće ispucali protiv Nijemaca, a što je još gore po njih danas su izgubili od protivnika koji je još više bio podređen protiv njih, nego što su oni bili protiv Elf-a (dugo vremena jako podređeni, ali naravno u drugom poluvremenu jesu Japanci protiv Elf-a stvorili prilike).

A odigrat će Elf večeras dobro, jednostavno i protiv Japana su dugo vremena dobro odigrali. Samo treba popraviti koncentraciju i naravno mora se s još više žara i odlučnosti igrati.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la geronimo » 27 nov 2022, 13:16

Dobro je. Bild može izbrisati onu naslovnicu " siegen oder fliegen "
Bilo bi previše za jednu takvu naciju da treći turnir zaredom loše odigra. Još nakon osvojenog mundijala, pokorene evrope od strane Bayerna i najezde super talenata.
Ekipa definitivno nije za najveće domete, ali uz pravilan pristup i uz dozu sreće mogu daleko.
Valjda i Flicku klikne pa prebaci JK na beka, ne stavlja zajedno Musialu i Müllera.
Vom Jäger zum Gejagten

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.