RB Leipzig

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Konigsblau
Kontakt:

Re: Klub loptačkih travnatih sportova Leipzig

Post Postao/la Konigsblau » 03 dec 2016, 13:14

Ralph Hasenhuttl pregovarao s Arsenalom. Možda i bude nešto.
Wir leben dich Schalke 04!

samo_lijevo
Kontakt:

Post Postao/la samo_lijevo » 03 dec 2016, 13:20

Samo me postedite profita nastalog dijelom od novca vlasnika.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Neutral
Kontakt:

Post Postao/la Neutral » 03 dec 2016, 13:21

Ma peru se pare uveliko, ne samo u Engleskoj nego svugdje.

Sve je to mafija, a navijači su psi koji vjeruju u neku pravdu i pure emotions :rol:

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 03 dec 2016, 13:24

samo_lijevo je napisao/la:Samo me postedite profita nastalog dijelom od novca vlasnika.

Upravu si, lako je Bayernu imati onoliki budzet kada dionicari kluba Audi, Adidas i Allianz pumpaju lovu u klub.

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 03 dec 2016, 13:26

Koga zaboli ona stvar da li se peru pare ili ne, bitno je da nemaju problema sa zakonom (a nemaju, onda, u čemu je problem), da klub zivi i da su navijaci zadovoljni.

samo_lijevo
Kontakt:

Post Postao/la samo_lijevo » 03 dec 2016, 13:33

Budzet, profit, dionice, vecinski vlasnik. Sve je to isto.

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 03 dec 2016, 13:34

ASD je napisao/la:Upravu si, lako je Bayernu imati onoliki budzet kada dionicari kluba Audi, Adidas i Allianz pumpaju lovu u klub.

Pumpaju, ali u zamjenu za dionice. Te tri kompanije su vlasici 25% dionica Bayerna. Ove godine su dobile po nekoliko miliona dividendi u odnosu koliko su u učešću.

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 03 dec 2016, 13:41

samo_lijevo je napisao/la:Budzet, profit, dionice, vecinski vlasnik. Sve je to isto.

Veoma je slicno, ko daje pare, logicno da ce njegovo misljenje biti vaznije od misljenja drugih, nesto kao u Sarajevo, Tanovo misljenje ili u Slobodi Azmirovo, iako nijedan nisu vecinski vlasnici, ali daju pare.

Ne vidim razliku u pumpanju love npr. Adidasa u Bayern ili neke arapske firme u City? u cemu je razlika? jel zbog glupog pravila u vlasnistvu?

Neutral
Kontakt:

Post Postao/la Neutral » 03 dec 2016, 13:54

Nije to bas glupo pravilo. Tradicionalni klub i instant football manager klub.

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 03 dec 2016, 14:01

Znači, niko drugi nema pravo da bude klub osim tradicionalnih i niko nije klub osim tradicionalnih klubova.

samo_lijevo
Kontakt:

Post Postao/la samo_lijevo » 03 dec 2016, 14:07

ASD je napisao/la:
samo_lijevo je napisao/la:Budzet, profit, dionice, vecinski vlasnik. Sve je to isto.

Veoma je slicno, ko daje pare, logicno da ce njegovo misljenje biti vaznije od misljenja drugih, nesto kao u Sarajevo, Tanovo misljenje ili u Slobodi Azmirovo, iako nijedan nisu vecinski vlasnici, ali daju pare.

Ne vidim razliku u pumpanju love npr. Adidasa u Bayern ili neke arapske firme u City? u cemu je razlika? jel zbog glupog pravila u vlasnistvu?

Sve klubove koje si naveo imaju razlicite nacine upravljanja. Koliko sam shvatio Tan je vecinski vlasnik, kako su to provukli kroz papire ne znam. Vlasnistvo je najbitnija stvar, izvini molim te ali to nije glupost.

Rekao ti je momak iznad kakav je status npr. Adidasa u Bayernu. Sve se vrti oko zakona i udjela vlasnistva.

KayserSose
Kontakt:

Post Postao/la KayserSose » 03 dec 2016, 14:44

Ma samo samoupravni socijalizam rjesava stvar. :rol:

Kladio se na nepobjedu Rattena. Veijeme je da i oni fasuju od nekoga.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 03 dec 2016, 16:03

samo_lijevo je napisao/la:
ASD je napisao/la:

Sve klubove koje si naveo imaju razlicite nacine upravljanja. Koliko sam shvatio Tan je vecinski vlasnik, kako su to provukli kroz papire ne znam. Vlasnistvo je najbitnija stvar, izvini molim te ali to nije glupost.

Rekao ti je momak iznad kakav je status npr. Adidasa u Bayernu. Sve se vrti oko zakona i udjela vlasnistva.

Tan je koliko znam u Sarajevu kao "sponzor", a realnost je da je vlasnik.
Azmir je bio predsjednik Slobode, ali svi su radili prema njegovim idejama zato sto je on davao pare.

TI ne razumijes poentu, ono sto se pregovara kod privatnih klubova je "upumpavanje love", a na upumpavanje Adidasa, Audija ili Allianza se zmiri.

samo_lijevo
Kontakt:

Post Postao/la samo_lijevo » 03 dec 2016, 17:33

Ja nigdje nisam rekao da ima razlike izmedju njih. Kad svaris, prihvatis da ja o tome pricam, razliku izmedju nacina upravljanja i rizika izmedju pomenutih primjera nastavit cemo.

DANTES
Kontakt:

Post Postao/la DANTES » 03 dec 2016, 18:23

samo_lijevo je napisao/la:Ja nigdje nisam rekao da ima razlike izmedju njih. Kad svaris, prihvatis da ja o tome pricam, razliku izmedju nacina upravljanja i rizika izmedju pomenutih primjera nastavit cemo.

Aj ti meni reci što si ti tačno protiv RBL? Ti kao ljevičar bi trebao biti protiv tradicionalizma, pa taman i onog sportskog. :D
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Kawhi
Kontakt:

Post Postao/la Kawhi » 03 dec 2016, 18:32

Kakva bogovska ekipa. :tokralju: :ljepota:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

samo_lijevo
Kontakt:

Post Postao/la samo_lijevo » 03 dec 2016, 19:54

DANTES je napisao/la:
samo_lijevo je napisao/la:Ja nigdje nisam rekao da ima razlike izmedju njih. Kad svaris, prihvatis da ja o tome pricam, razliku izmedju nacina upravljanja i rizika izmedju pomenutih primjera nastavit cemo.

Aj ti meni reci što si ti tačno protiv RBL? Ti kao ljevičar bi trebao biti protiv tradicionalizma, pa taman i onog sportskog. :D

Procitas moj prvi post na ovoj temi i dobijes odgovor. Ljudi ne postuju zakon od kako su registrovani. Nista vise, apsolutno nista. Znaci nemam nista protiv red bulla kao kompanije, nemam nista protiv sto nisu klub sa tradicijom (to mi je vise smijesno citati), nemam nista protiv jer su cisti kapitalizam ...

Sutra da dodje neki Rus i kupi Dinamo, pa nisi svjestan kakvi bi otpori dolazili iz Frankfurta. Otjerali bi covjeka u roku mjesec dana. Ovim je sve dopusteno, apsolutno sve. Eto sto ih ne mogu. Dinamo je slucajan primjer.

DANTES
Kontakt:

Post Postao/la DANTES » 03 dec 2016, 20:01

samo_lijevo je napisao/la:
DANTES je napisao/la:

Procitas moj prvi post na ovoj temi i dobijes odgovor. Ljudi ne postuju zakon od kako su registrovani. Nista vise, apsolutno nista. Znaci nemam nista protiv red bulla kao kompanije, nemam nista protiv sto nisu klub sa tradicijom (to mi je vise smijesno citati), nemam nista protiv jer su cisti kapitalizam ...

Sutra da dodje neki Rus i kupi Dinamo, pa nisi svjestan kakvi bi otpori dolazili iz Frankfurta. Otjerali bi covjeka u roku mjesec dana. Ovim je sve dopusteno, apsolutno sve. Eto sto ih ne mogu. Dinamo je slucajan primjer.

Strogo gledano ne krše zakon, samo mu se rugaju.. :D
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Effenberg
Kontakt:

Post Postao/la Effenberg » 03 dec 2016, 20:02

Ma ovo je smijesna ekipa, radi nekih interesa ih favorizuje neko a dogodine ce se svi urinirati po njima kao i po Leicesteru.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

samo_lijevo
Kontakt:

Post Postao/la samo_lijevo » 03 dec 2016, 20:05

DANTES je napisao/la:Strogo gledano ne krše zakon, samo mu se rugaju.. :D

Drago mi je da si shvatio.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.